Dhimitër Kraja rikthehet në detyrë pasi u shërua nga Covid-19

April 7, 2020 20:16

Dhimitër Kraja rikthehet në detyrë pasi u shërua nga Covid-19

Mjeku Dhimitër Kraja, i cili u diagnostikua ditë më parë me COVID-19, teksa  kujdesej për pacientët, pas shërimit është rikthyer përsëri në detyrë.

Gjatë shërbimit të tij ai u infektua nga kjo sëmundje dhe ekipi mjekësor e ndihmuan atë të kalonte këtë situatë. Në datën 4 prill ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ndau lajmin e mirë që doktor Kraja ishte shëruar.

Mjeku ishte ndër të parët që  i’u përgjigj thirrjes së Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale. “Doktor Luli” u rikthye nga pensioni në spitalin Infektiv për të ndihmuar mjekët në kurimin e personave të infektuar me COVID-19.

“Prof. Dhimitër Kraja ka një jetë që shërben në spitalin Infektiv. Dr. Luli, siç e thërrasin të gjithë, pas 48 vitesh punë, është përgjigjur i pari thirrjes për t’u kthyer në shërbim, për të ndihmuar stafin e palodhur të Infektivit në këto ditë të vështira,”  shkroi në “Facebook” Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu duke njoftuar kështu rikthimin e mjekut.

 

e.k. / dita

April 7, 2020 20:16
Komento

5 Komente

 1. Aliu nga Selenic April 7, 20:52

  N je shembull mjafte i mire per tu pergjithsua.Keta mjake nuk jan vetem mmjek ne prefesion pore edhe ne shpirte. Po nuk je mjek ne shpirte nuk munde te jesh edhe mjek ne prefesion.
  O sote o kurre. Keto kemban bien edhe per Doktrr Berishen i cili llomatite ter diten ku te gjej ndonje klecke dhe te llomatise ndersa per tu ardhur ne nndihem ketyre mjekve te tjer te pakte per stimul asqe e ka vrare mendjen,Ketu duket qe ky nuk ka qen kurr mjek ne shpirte se po te ishte mjek ne shpir nuk do ta shkatrronte vendin e vet sic e ka shkatrruar.Ase sektorin e vet te shendetsise ne kohen e tij ne npushte nuk ka qen i zoti ta vej ne baza te shendosha. Batanijet, Carcafet saspo viheshin vidheshin dhe pacientet ne kohen e tij dhe te Tiot Vasilit duhe te merrnin Carcafe me vete dhe batania deri edhe ngrohje. Ja pra ku sote kemi dy pamje. Po te rikthejm vidiot te kohes se Berishes ne pushte spitalet tona ndryshojn si nata e Berishes me diten e Qeverise Rama.!

  Reply to this comment
 2. Rrespekt ...Doktor Kraja e shendet .Rrofsh ... April 7, 21:38

  Nuk ka motivacion´me te mrekullushem e shembull me te mire per ate shoqeri se

  japin kta Doktore si z.Dhimiter Kraja etj bashkputore

  te tij ,qe luftojne ne vijen e pare te Frontit per te mbrojtur

  jetet e shqiptareve .

  Shembuj mjafte pozitive ,qe duhet te frymezojne

  shoqerine shqiptare ne gjithcka .
  Shpirti human ne ate shoqeri duhet te jete gjithmon prezente ,per nji shoqeri e jete me te mire ,
  per shqiptaret .

  Rrofsh Dr.Kraja …

  Reply to this comment
 3. Afat SERJANI April 8, 10:47

  Doktorr Kraja,
  U bete nje shembell i rralle i perballimit te coronacirus-19.
  Eshte i pa dukshem si virus, por ti e pe dhe e luftove me sukses, ne saj te eksperiences tuaj profesionale.
  Shendet juve dhe familjes tuaj dhe te gjithe shqiptareve kudo qe jane sot!

  Reply to this comment
 4. specialisti April 8, 11:13

  Doktor Luli, te pergezoj qe kontribove per sherimin e te semureve me COVID-19.
  Por mendoj qe eshte e tepruar te shkosh perseri ne infektiv. Pusho e sherohu mire.
  Do kesh kohe te kontribosh. Kjo situate do te zgjase edhe pak kohe.
  Respekte

  Reply to this comment
 5. Jimi April 8, 12:02

  Respekti mbarepopullor eshte medalja me e lakmuar per nje njeri. Te uroj me gjithe zemer doktor !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim