Dhjetëra të vrarë në Siri, mes tyre edhe 12 fëmijë

August 12, 2018 20:43

Dhjetëra të vrarë në Siri, mes tyre edhe 12 fëmijë

39 persona, mes të cilëve edhe 12 fëmijë, janë vrarë nga një shpërthim, i cili shembi një ndërtesë në provincën e Idlibit në Siri.

Ndërtesa në qytetin Sarmada thuhet se përmbante municione që i përkasin një tregtari armësh.

Mes rrënojave mendohet se kanë mbetur edhe dhjetëra njerëz.

Idlib është zona e fundit që mbahet ende nga rebelët dhe besohet të jetë objektivi i radhës i forcave siriane.

Qeveria siriane, e mbështetur nga Rusia dhe Irani, ka bërë në muajt e fundit përparime të mëdha në ofensivën e saj kundër rebelëve në Siri.

s.a/dita

August 12, 2018 20:43
Komento

1 Koment

 1. Dhe pastaj ! Cfar ? August 12, 21:01

  Sigurishte qe do ndodhin gjera te Tilla .
  Do bombardohet Siria etj . Do i shkaterrohet gjithcka
  kane ne vendin e tyre ,me qellim qe jeta ne atdheun e tyre te behet e paajetushme dhe sirianet ,
  te dalin ne tregun e Skllavit te shiten .
  BE-ja ka kohe qe ka shpallur Programin mbi
  Emigracionin .madje i ka ftuar te gjithe emigrantet
  miqesishte ,te vijne ne Europe ,sepse do priten

  me dashuri e perqafime .Mundet te ket edhe puthje ,
  por ne sex Noooooooooo s’duhet kaluar ,ne asnji menyre. Kufijt s’duhen kaluar asnjiher:

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*