Dhuna ndaj Strazimirit, Prokuroria kërkon burg për deputetët socialistë

May 20, 2015 08:55

Dhuna ndaj Strazimirit, Prokuroria kërkon burg për deputetët socialistë

Prokuroria ka kërkuar një vit burg për Arben Ndokën dhe 8 muaj për Pjerin Ndreun.

Ata akuzohen për dhunë ndaj deputetit demokrat, Gent Strazimiri.

Kërkesa e Prokurorisë është bërë gjatë konkluzioneve përfundimtare për këtë çështje.

Megjithatë, dy deputetët socialist nuk do të bëjnë burg.

Kjo, pasi prokuroria ka kërkuar që dënimi i tyre të konvertohet me punë të detyrueshme.

Prokuroria ka kërkuar 150 orë punë të detyrueshme për Ndokën dhe 100 orë për Ndreun.

May 20, 2015 08:55
Komento

4 Komente

 1. Eni May 20, 09:00

  Po shume mire, per nje shpulle te hyjne ne burg. Kurse ata qe vrane per 21 Janar gradohen dhe behen drejtora. Ata qe vodhen bangen i fton presidenti dhe i ka miq kryeministri!

  Deri kur do te vazhdoje tallja me kete popull???????????

  Reply to this comment
 2. mushkonja May 20, 09:42

  ore po sikur ta rrahin edhe njehere ate kamikazin e shqupit dhe pastaj te lihen te lire vrau saliu me lulin dhe si denoj njeri ju dhjefsha ne drejtesine e bujarit dhe prokurorin e partise se kanakarit te shqupit shtet malokesh

  Reply to this comment
 3. metlaj May 20, 09:42

  e shketa shqiperi qe arrite et dite qe ai qe e zhdu tjeterin nga jo jete jo vetem qe nu ndeshohet por ene arrier per jete i ndershmi ndeshohet i pa ndershmi pasyrohet qevceritaret qe ter diten per ndeshmerin flasin ne brojtje riminelet dhe te oruptuarit marin poullin si slaver e trajtojne se dhe ur fiton ndonje i ndershem vetem celsat e ashtes te perdor e lejon o poulli ti e di mire se ush vendin tone ne ete dite e coje prandaj meshire per ta mos te eshe dhe vendin tua tregosh nu erojme gja dhe urejtje por te jetojne me vaferi te gjithe te oruptuarit e ndertuara nga ata mos te shaterohet por ne sherbim te poullit te shoj riminelet ne burge te qendrojne zhdui nga politia berishe sparta e lulin me ompani por edhe ram dhe ilir qe ti te jetosh me ndeshmeri dhe ate qe te japim eshte puna jote dhe jo meshire e zyrtareve qe nga jotja as gjysmen s te a thyer

  Reply to this comment
 4. lato May 20, 09:51

  Kur kryeprokurorja Rama dha urdher per arrestimin e vrasesve te 21 Janarit,Kryeministri Saliu urdheroi ministrin e brendshem mos e zbatoje urdherin,madje doli ne konference shtypi per shperblimin e vrasesve.Tani Rama te mos lejoje arrestimin e deputeteve dhe te kerkoje rigjykim per 21 Janarin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?