Dhuna në Kukës, Rama paralajmëron deklaratë në orën 19:00

March 31, 2018 15:23

Dhuna në Kukës, Rama paralajmëron deklaratë në orën 19:00

Pas protestës së sotme në “Rrugën e kombit” kundër taksës së rrugës, protestuesit thyen dhe dogjën trarët e ndërtuar.

Kryeministri i vendit Edi Rama e ka dënuar rëndë si akt.

Rama shkruan në Facebook se do të ketë një komunikim të drejtpërdrejtë me shqiptarët për dëmtimin që u krye ndaj pronës së përbashkët.

“Sot në 19.00 komunikim i drejtpërdrejtë me shqiptarët për krimin e rëndë që u krye ndaj pronës së përbashkët dhe investimit të kryer sipas ligjit, në funksion të sigurisë afatgjatë të lëvizjes dhe mirëmbajtjes së Rrugës së Kombit”, shkruan Rama në Facebook.

o.j/dita

March 31, 2018 15:23
Komento

7 Komente

 1. hasan March 31, 15:49

  Nqs nuk del me masa konkrete per shkaktaret, me mire mos dil fare.

  Reply to this comment
 2. Syrja Qarri March 31, 16:03

  Ne oren 19.00 Rama do te n’a thote qe populli nuk eshte si bibilushi i tij qe ka vite e vite qe nuk ngrihet.
  Popullit j’u ngrit o Rame, tani hiq benevreket dhe prit rezultatin.

  Reply to this comment
 3. Tare Morava March 31, 16:09

  Trebicka, Salillari, Albstar, Kastrati, Mane dhe 2 a 3 te tjere po behen te pasur me para publike nepermjet tenderave te fituar ne rruge te dyshimta dhe jo transparente. Rama nuk duhet te favorizoje vetem disa firma afer vetes por ti lere te gjithe te punojne sipas mundesive. Keta po prishi konkurencen dhe po shkaterrojne biznesin e paster. Dhe po fitojne padrejtesisht dhe pa konkurence.

  Reply to this comment
 4. Arben March 31, 16:50

  Litari litari

  Reply to this comment
 5. Lili March 31, 17:53

  Kur nuk pyet per popullin,qe per sa e sa dite po te kerkon drejtesi,atehere normal qe rebelimi edhe protesta do keni,edhe bile deri ne dhune se po eshte po ashtu dhune te va ngushtojsh jeten njerezeve qe kane halle e qe penalizohen vetem se jane nga kukesi ku nuk ke sherbime shendetsore minimale e te duhet vetem per nje diagnoze me shkue disa here ne Tirane,plus shpenzimet atje plus barnat,plus tash taxen e rrges.
  Jo nuk bene keshtu me paguar ma shtrenjt se ne svicer ku per gjithe vitin paguaish vetem 40 euros ,e eçish sa te duash ne gjithe autostradat qe te gjitha kane mirembatje maximale ne cdo kohe…
  Mjaft me me idiotsite per perfitimin e disa ologarke.

  Reply to this comment
 6. lalai March 31, 18:12

  RAMA BERISHA META BASHA NANO
  EMBLEMAT E NJE MEDALJEJE…..NJESOJ!!!
  VIVA….CET KATNARI
  VIVA Z.MANE KATNARI
  VIVA ALBSTARAT KATNARET
  VIVA SALILLARET JO KATNAR…PO JEVG KUCOVE ISH FATORINO AUTOBUZI…
  O KRIEMINISTRI ALBANEZEVE……MERRNI BRISQET E JA RRUANI POPULLIT ME DETAJ…..PO MOS HARRO MERR DHE GJITHE LEGENAT E KURVAT E PARLAMENTIT

  Reply to this comment
 7. Mark U.K March 31, 22:31

  More kryeminel Edveri, ju futet huligantet per te ushtruar dhune mbi policin e shetit dhe institucioneve vetem per karriken tende.Kurse kta vetem kur u erdhi shpirti nga te gjitha kqijat qe i beri kti populli raguen.Mendoj se eshte vetem fillimi e nuk ke pa gje akoma.Populli me parullen :TE SHESHI TA HEDHIM QELBESIRE nuk do ndalet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*