Dhuna në Kukës, Rama-protestuesve: Do të merrni përgjigjen e merituar

March 31, 2018 12:58

Dhuna në Kukës, Rama-protestuesve: Do të merrni përgjigjen e merituar

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas protestës së dhunshme dhe shkatërrimit të gjithçkaje në Rrugën e Kombit nga qytetarët nga të dyja anët e kufirit. Kryeministri dënon ngjarjen dhe paralajmëron protestuesit se do të marrin përgjigjen e merituar për dhunën barbare.

“Dhuna barbare mbi pronën e përbashkët dhe reagimi i dhunshëm ndaj forcave të rendit në Kukës, do të marrin përgjigjen e merituar me të gjithë fuqinë e ligjit mbi këdo që ka ngritur dorën e paligjshmërisë! Ta harrojnë dhunuesit e frymëzuesit e tyre se i’a dalin dot mbi ligjin”, deklaron Rama.

Sot prej orës 11:00 në Rrugën e Kombit në Kukës po zhvillohet protesta kundër taksës.

Qindra qytetarë janë përplasur me policinë, ndërsa kanë shkatërruar sportelet e kompanisë që do të vjelë taksën.

o.j/dita

March 31, 2018 12:58
Komento

44 Komente

 1. Bobi12 March 31, 13:06

  Me vepra,se me llafe. Jemi. Ngop

  Reply to this comment
  • mirel March 31, 17:25

   posi more, keta me taksat e popullit duan te privatizojne rrugen, boll me plerat ne pushtet.
   Ramuti te mendohet mire se na ka te gjithe kunder,

   FORCA KUKESI!!!

   Reply to this comment
   • eno March 31, 23:15

    Vetem llafe kemi degjuar nga ky trap qe kur hyri ne politike.
    Kujtuam se po shpetojme nga sali krimineli dhe votuam kete po ky paska qene nje trap dhe rrote qe nuk e paska patur shokun.
    Cdo qytetar ilire e i ndershemdje eshte fyer frikesuar dhe ka humbur besimin tek shtetei.
    Besimi qytetareve tek POLICIA dhe shteti ka rene .
    Duhet urgjentisht te vendoset ne vend dinjiteti i humbur i shtetit.

    Se cfare pergjigje meritojne ata kriminele qe terrorizuar shqipetaret dhe vendin dje e dine te gjithe ata meritojne te burgosen nje ore e me pare.
    Po nese ti Edi Rama nuki arreston nga i pari tek i fundit ata kriminele qe dogjen instalimet tek rruga e kombit atehere duhet te arestohesh ti Edi Rama dhe te largohesh nga skena politike shqipetare dhe te mos emarresh me ne qafe njerezit qe presin nga POLICIA dhe QEVERIA.

    Reply to this comment
  • adri March 31, 23:13

   Vetem llafe kemi degjuar nga ky trap qe kur hyri ne politike.
   Kujtuamse poshpetojme nga sali krimineli dhe votuamkete poky paska qene nje trap dhe rrote qe nuke paskapatur shokun.
   Cdo qytetar ilire e i ndershemdje eshte fyer frikesuar dhe ka humbur besimin tek shtetei.
   Besimi qytetareve tekPOLIA dhe shteti ka nene .
   Duhet urgjentisht te vendoset ne vend dinjitetii humbur i shtetit.

   Se cfare pergjigje meritojne ata kriminele qe terrorizuar shqipetaret dhe vendin dje e dine te gjithe ata meritojne te burgosen nje ore e me pare.
   Po nese ti Edi Raa nuki araeston nga i pari tek i fundit ata terrorise qe dogjen intalimet tek rruga e kombit atehere duhet et arestohet ti he te largohehs nga skna politike shqipetare dhe te mos emarresh me ne qafe njerezit qe presin nga POLICIa dh QEVERIA.

   Reply to this comment
 2. Dibrani March 31, 13:08

  Tu rruash topet

  Reply to this comment
  • nje lexues shqiptar March 31, 13:40

   T’ia u shkerdheje nenat , zagareve qe shkaterrojne pronen e perbashket . Po pse , me shtetin do te haen ? Ngjishini brenda nja 20-30 veta per 10 vjet dhe te mbledhin mendjen te tjeret . Qen bij qenrish , jini mesuar ju verioret te mos paguani as drita , as uje e asnje takse , po te rroni me krahet pjeses tjeter te vendit . Aty te ngordhni , do te paguani leke e taksa si gjithe Shqiperia e si gjithe bota .

   Reply to this comment
  • mirel March 31, 17:26

   Gurin kokes Ramutit dhe Arben Ahmetes.
   Tu rruaje topet protestuesve!!

   Reply to this comment
 3. Paul Tedeschini March 31, 13:30

  Reagimi i popullit fukurà shqiptar andej e kndej kufinit kundra imponimit te pagimit 10 euro per pseudo-“RRUGEN E KOMBIT”, tregon se vendimi i kryeminstrit Edi Rama asht veprim ANTIPOPULLOR dhe ANTOKOMBETAR.

  Sot popujt shqiptar ne Europe nuk mund te neperkamben si dikur ne kohen e DIKTATURES KOMUNISTE te Enver Hoxhes, Mehmet Shehut, Manush Myftiut, Kadri Hasbiut, Koçi Xoxes, Feçorr Shehut, Mihallaq Ziçishtit, Aranit çeles etj.

  Mblidh menden Edi Rama !!!!!!

  Reply to this comment
  • Nje shqiptar ne Itali March 31, 13:43

   Ti , Paul Leshi , di ndonje autostrade , apo rruge ne Bote , ku te mos paguhet perdorimi i tyre ?

   Reply to this comment
   • Plaku Xhuxhumaku March 31, 14:33

    Ka sa te duash pa pagese, sikurse ka edhe me pagese. Zakonisht me pagese jane ato qe jane ndertuar nga privatet.

    Reply to this comment
   • Toma lezhe March 31, 14:36

    Po ka ne gjermani .

    Cila eshte prone e perbashket ‘?
    Ajo rruge eshte bere duke marre Borxh
    ne emer te popullit .

    Dhe po taksohet po populli
    Mos valle tani do ta privatizoje ate Rruge ?

    Reply to this comment
   • Dn March 31, 15:00

    Ti shqipatr i italise qe nuk di gje po te tregoj se germania ka shume autostrada ,bile shumicen pa pagese,belgika po ashtu edhe franca ka disa qe mundesh me i gjete ketu autoroutes gratuites en france,pra autostradat qe jane ba me paret e taxpaguesve jane pa pare ne France.
    Plus asaj ke cdo here rruge alternative,pa pagese ,kurse ne shqiperi jo.
    Tregom ti pse duhet te paguhet «  miremajtja » e rruges ne veri,e jo ne jug? Nuk mirembahen rruget ne Jug?
    Pra mos na shit mend se bota jote eshte e vogel..

    Reply to this comment
   • Atdheu im I dashur April 1, 04:48

    Idiot sa euro merr ti te besh rruget me taks duhet te kesh rruge dytesore si e ka gjithe bota

    Reply to this comment
  • Moisi Golemi March 31, 14:40

   Ti Tedeschin, je aq idiot, aq BQ e halldup, saqe thua “popujt shqiptare”. Shqiptaret jane NJE popull, o mi halesh, o ish-spiun. Ptuuu, rrace e keqe!!!

   Reply to this comment
 4. dori March 31, 13:34

  s keni pare gje akoma.

  Reply to this comment
 5. alphade March 31, 13:43

  Edi Rama po ju drejtohem si qytetar i kesaj Republike se
  eshte urgjente,eshte imperative qe per stabilitetin e ven-
  dit te arrestohet Sali Ram Berisha ..,!
  Po degjoj intervisten e rrugacit Sali Satanasit qe si i semure psikik,delirant ben thirrje per rremuje,zallamahi,
  strategji tensioni destruktivitetit dhe bindem se ky njeri
  duhet ekstraduar ne SHBA dhe qe ta kryeje denimin atje.

  Reply to this comment
 6. Shteti duhet te reagoje menjiher e fuqishem ,duke mos i len shanc bandave te ferkojne koken perseri carin-vandal March 31, 13:53

  Problemi me idiot ,
  qe kane drejtuesit e shtetit Shqiptare ,
  eshte e para se i mungon koncepti shtet dhe
  demokraci ,
  e tjetra sepse e personalizojne Postin qe mbajne ,
  qe do te thote ,nuk kuptojne se jane me ate Post
  si Kryeminister i nji vendi e duhet te zbatoshe
  ligjin me gjithe Forcen e tij kunder
  vandalizmave ,por i marrin gjithcka qe bejne personale ,
  duke i hequr seriozitetin shtetit !
  Dhe per aq kohe ,sa Kryeministri Shqiperise ( X-i)
  nuk do ta kuptoje kte” detaje te padukshem ” ,
  ne ate vend s’do merret kurr seriozishte Shteti Politicia etj institucione .

  Nji shtet i vertete ,duhet sonte menjiher te
  reagoje e filloje hetimet e arrestimet ,per
  shkaterrim te prones publike !

  Nqs dikush nuk eshte dakord me taxen e shtetit ,
  ka bulevarde ku protestohet ne menyre paqesore .
  Demokracia nuk eshte liria e dhunes e shkiaterrimit
  te shtetit ,por rregull e ligje .

  Reply to this comment
  • Atdheu im I dashur April 1, 04:54

   Idiot Dakort me shtetin por jo me shtet hajdut
   Me duket se je i qerruar nga syte
   1000 lek parkimi per nje ore kur ne New York 25 cent per 45 minuta Bej krahasimin me te ardhurat
   Me plote gojen je

   Reply to this comment
 7. h March 31, 14:00

  Prandaj nuk duan shtet maloket,
  qe te vjedhin,vrasin,prishin dhe shkaterrojne gjithshka.
  pa patur pasoja. Kur te perballen me ligjin nje nga nje
  do ti shikoni sa trima jane.
  Maloket kur jane shume behen trima,
  kur jane vetem behen bythqima.
  Ashtu si enveri qe i merrte veç e veç
  dhe spiunonin njeri-tjetrin legenat.
  RRofte ligji dhe shteti-poshte ata qe jane jashteligjit.

  Reply to this comment
 8. Kimete Berisha March 31, 14:00

  Kimete Berisha “shpërthen” ndaj Edi Ramës: Thyjani hundën psikopatit që mos ketë më birë ku ta fusë drogën!

  Opinionistja Kimete Berisha ka shpërthyer me akuza ndaj kryeministrit shqiptar Edi Rama, për rritjes e taksës së autostradës “Rruga e Kombit”.

  Berisha përmes një postimi në Facebook, ka këshilluar protestuesit që t’ia thyejnë brinjët Ramës.

  Ajo ka theksuar se rritja e taksës është shumë për njerëzit e papunë, përcjell Bota sot.

  Më poshtë reagimi i saj i plotë:

  Thyjani hundën psikopatit që mos ketë më birë ku ta fusë drogën.

  Dhjetë euro janë shumë, o psikopat!

  Edi Rama nuk ndjen, as turp, as mëshirë, as dashuri, përveç neveri dhe lakmi. Prandaj është psikopat.

  Prandaj, me arrogancë, me vrazhdësi dhe me urrejtje thotë se dhjetë euro taksë për rrugën e kombit janë pak. Plus bëhet cinik. Plus ofendon, kur na drejtohet, kur na e imiton të folurën. Thotë, kush ka makinë, i ka edhe 10-të ‘ojro’. Nuk thotë ‘euro’, por ‘ojro’, demek ne jemi katunarë, xhungllashë. S’dimë me thënë ‘euro’.

  Gjoba vlen për neve dhe veriorët, se taksë për autoudhët e jugut nuk ka.

  Jo rastësisht, psikopatët i kanë të gjitha të mirat e kësaj bote, pushtetin dhe pasurinë e kësaj dynjaje, sepse i arrijnë ato duke shkelur njerëzit në fyt, duke mos ndjerë asnjë ndjenjë dhembshurie e njerëzie për askënd, përveç neveri dhe lakmi.

  Protestues të varfër dhe të zemëruar në Kukës janë çartur. Bravo ju qoftë.
  Jepjani terapinë psikopatit. Sepse, atij i nevojiten ndjenja të forta për t’u ndjerë gjallë.
  Zjarr po lyp, zjarr jepini. Sepse, po ju fyen e po ju ofendon si katundarë të mjerë e të mundur.

  S’më pengon çmimi i lartë i taksës, aq sa më pengon që thotë 10-të euro janë pak.

  Për mua janë shumë. Se lëre më për njerëzit e papunë.
  500 euro e kam rrogën, 150 më shkojnë në rrymë, ujë, mbeturina e mirëmbajtje, dhe të tjerat mbesin me ble ushqim dhe xhingla-mingla (dhe pak naftë sa me shku deri q’atje).

  P.S. Kush ka mend në kry nuk i prek varfanjakët në xhep.

  BOTA SOT

  Reply to this comment
  • Moisi Golemi March 31, 14:44

   Kimete, ik gjej nje [email protected] qe te te kenaqe, se ngele gjithe diten duke llapur ne internet. Ose gjej ndonje femer, zgjidhja jote. Por ama shko e dendu me sex per ca kohe dhe donshikosh qe shperthimet e tua psikopatike dhe depresioni qe te pasqyrohet dukshem ne sy, do reduktohen shume. Ma degjo si keshille, se nuk eshte kurre vone. Do plakesh pastaj e s’do te ta vare me as gomari i Babatasit.

   Reply to this comment
  • mirel March 31, 17:33

   Kimetja eshte e vonuar pak.
   Ne fillim e hengri dhe ajo si shume te tjere,
   e quante patriot.
   Me deklarata Ramuti te merr me qafe, por me vepra i jep gjysmen e Shqiperise Greqise.
   Ky qelbesire si Sali Berisha nuk fshihet dot me nen hijen e Berishes.
   Kimetja, me vonese por eshte kujtuar me se fundi

   Reply to this comment
 9. Arbeni March 31, 14:05

  O Ed Rama, behu i zgjuar e kupto situaten. Si ahere kur u ngrit populli per ato Armet kimike dhe ti pate zgjuarsine te terhiqeshe ne kohe. Edhe tani kupto o budall se ketij popullit i ka vajtur thika ne kocke nga ato taksat e tua te shumefishta dhe nuk mban me. Terhiqu ne kohe sa pa tu futur ndonje hu thelle ne prapanice. Bota ka taksa per rruget por…sa i ka rrogat bota e sa i ka shqiptari e di ti o Ed Budalla???

  Reply to this comment
 10. sala March 31, 14:14

  shkerdhejani kurven malokeve se jane mesuar me tok te xanun …

  Reply to this comment
 11. besua March 31, 14:18

  po mire o zoterinj te nderuar si thoni ju ta lem pa pages,te behet rruga cop cop,te fillojn aksidentet,te vdesin njerez e te ngelen sakater per tere jete,nuk po e shikoni ca behet ne rruget e Shqiperis,vdesin nga 20 vete ne dite edhe per faj te rrugeve skandal qe kemi..apo te paguajm ato 5 euro me shpres qe te jete nje rruge me norma sigurie…un them me mire 5euro se jeta e femijeve tane.

  Reply to this comment
  • Barba Jorgji March 31, 15:57

   besua ——–
   derman ja ke fut kot muhabetit —-
   o vella eja te pime uje burimi , se rakine nuk e mbake dot ……………….

   Shpenzimet e shtetit beso Shpenzimet e shtetit e mbajne rrugen .

   Mo ke degjuar gje se ç’jane keto ? apo here e pare qe degjon ?

   Tunde fort Llallen , dhe hidhi ca kripe ,
   se e mire behet , mban huje shtohe ……………….
   Tek rrapi te pres , merr edhe buk me vehte .

   Reply to this comment
 12. Eno March 31, 14:21

  Thone se kur pështyn lartë, të bie ne fytyrë. Unë jam një nga këta. Mos u çudisni, po e bëj haram edi ramën, skam faj , nuk jam ” lgbt” si ai. Fati im ma do që edhe tek e tek me atë , përballem. Por e meriton gjithë fjalorin vlonjat. E kujtoni shokun enver?! I dinte të gjiths. Edhe ky i di të gjitha!!!!!

  Reply to this comment
 13. ndryshe, duhet te arrestohesh, per "mosveprim" March 31, 14:22

  arresto, urgjentisht personazhet, qe bejne thirrje per rrezimin e rendit kushtetues, nepermjet dhunes .

  Reply to this comment
 14. I.Troplini March 31, 14:46

  E dini sa trima jane soji i ketyre qe sot hodhen gure e dogjen kabinat e koncesionarit te rruges?
  Jane aq trima saqe te lepijne gellbazen, kur i merr ne emer te krimit te kryer prej tyre dhe u tregon vendin.
  Reago Z.Kryeminister. Mos lejo plehrat kombetare, te shiten per burra te ndergjegjes.
  Ne shpellarizmin e tyre, ata mendojne se kjo eshte menyra e protestes. Te djegin dhe te shkaterrojne. Forcat speciale, dergouaju ne shpellat e tyre brenda, per ti nxjerre nga aty dhe per ti derguar tek ai vend, ku marrin denimin e merituar, jo vetem per demshperblimin e demit te kryer por edhe te mbylljes prapa hekurave si kriminele ordinere.
  Nuk ka trima ne Kukes, Z.Kryeminister. Ka vetem frikacake ne Tirane. Pyesni te kaluaren, do jini te informuar per te sotmen dhe te ardhmen.

  Reply to this comment
 15. Toma lezhe March 31, 14:50

  Po ka ne gjermani .

  Cila eshte prone e perbashket ‘?
  Ajo rruge eshte bere duke marre Borxh
  ne emer te popullit .

  Dhe po taksohet po populli
  Mos valle tani do ta privatizoje ate Rruge ?

  Reply to this comment
 16. Lili March 31, 14:55

  Do i varre te gjithe midis Kukesit si i ati?

  Reply to this comment
 17. Arben March 31, 15:01

  TI DO MARRESH NJE HU NE BYTHE, MORE KRIMINEL

  Reply to this comment
 18. Dn March 31, 15:02

  I troplini,
  Veç le te guxoje.

  Reply to this comment
 19. tomorraku March 31, 15:20

  Sa here qe gjerat fillojne te ecin per mbare dhe vendi fillon te rimekembet nga shkaterrimet e qeverise se shkaterrimeve(PD) me bishtin e saj (LSI)fillojne trazirat, per ta cuar gjithcka ne zero!Kjo e sotmia pati nji te vecante , sepse u perzien edhe protestuse nga Kosova!Po edhe atje se mos gjendja eshte me e mire, ithtaret e shkaterrimeve atje i vune flaken parlamentit!Ne keto raste nuk duhet te kete(meshire) , Forca e ligjit nuk e njeh meshiren , aq me teper kur behet fjale per shkaterrimin e prones te asaj qe po na kushton gati 30vjet sakrifica e vuajtje te pamerituara nga nje grusht njerzish qe per te kenaqur etjen e ture per pushtetshkaterruan gjithcka ne vitet ’90 dhe vazhdojne te njejten gje edhe sot duke mbetur te paprekur nga “drejtesia’qe vet e bene prone te tyre dhe sot nuk pajtohen dot me idene qe drejtesia po rimekembet e qe do te godase mbi keta sharlatane qe u majmen me pasurine e popullit 1

  Reply to this comment
 20. Barba Jorgji March 31, 15:59

  besua ——–
  derman ja ke fut kot muhabetit —-
  o vella eja te pime uje burimi , se rakine nuk e mbake dot ……………….

  Shpenzimet e shtetit beso Shpenzimet e shtetit e mbajne rrugen .

  Mo ke degjuar gje se ç’jane keto ? apo here e pare qe degjon ?

  Tunde fort Llallen , dhe hidhi ca kripe ,
  se e mire behet , mban huje shtohe ……………….
  Tek rrapi te pres , merr edhe buk me vehte .

  Reply to this comment
 21. Haleja e Tropojess vs Edi Rames i paaft March 31, 17:19

  Keshtu shkatruan Shqiperine ne 1990 ne emer te “anti komunizmit” dhe ne 1997 grabiten popullin me firmat Puramidale. Foli ne emer te popullit :
  “Parate jane te pastram !”
  Flasin “ne emer te popullit”-dhe mbasshpine I ngulin thiken -I vjedhin !
  Rrugen e Kombit e rropen ! Basha Berisha ! Monika dhe iliri PD-LSI sinonimi I shkatrimit I vjedhjes shperdorimit banditet politikan te tranzicionit kriminelet e shqiptareve monsterat -U ngjallen perseri !! Vampiret nuk rrojn pa dhune pa gjak !

  Reply to this comment
 22. fteri March 31, 17:42

  Sali rrumpalla vajton
  kohën e artë ,kur hante ,
  mish e pilaf edhe derri i
  vathës ! Tërë rrugës së kombit ,
  kishte hapur mencat ,hanin ,
  e pinin kush kalonte rrugës,
  si në kohën qepës ,me
  bektel-enas !!! hanin derra e magjar .
  Saliu u kishte thënë ,sa të
  doni ju ,unë u ‘ a firmosë çekun e bardhë.!

  Thonë s’ ka më të pasur ,
  në botë se unë dhe Luli ,
  vodhëm plot 250 milon ,
  euro të dy tokë !…
  Po s’ na lënë horrat
  Që po na bëjnë trokë.
  Se si do ti vejë puna ,
  As vetë nuk e dimë ? .
  Me gërnet terrori ,
  përditë na sokllijnë ,
  njerzit dhe medjat ,
  përditë na shajnë.

  Në shi e në erë ,
  makinat rrinë në radhë,
  po presin biletën ,
  e rrugës për në Kosovë

  Po s’ na lanë horrat ,
  të shijojmë paratë ,
  hade rrugë e kombit,
  Ç’ na ndriti shtëpitë … ,

  Ç’kujtove zotrote ,
  Sali efendi ,
  se për herë ,
  do gjeje bektel e flori !
  S’ ka më pushtet e vepra të reja !
  Terror më të egër ,
  s’ka pa më Salija !!!!

  Reply to this comment
 23. alphade March 31, 21:32

  Slloganet e K/minitrit aktual shqiptar me duken motamo si
  paralajmerimet e dikurshme te Kines se Mao Ce Dunit qe
  i bente Amerikes. Ne keto ” paralajmerime serioze” caktohej edhe numuri,ta zeme: “Paralajmerimi 3548”. Sot
  nuk i ben me ato paralajmerime Kina sepse i ka kaluar
  koha,jane anakronike,anakronike jane edhe paralajmeri-
  met tuaja,zoti K/minister ! ACT NOW !!!! Arrestoni Beri-
  shen pa patur frike se do te ndodhe katalizmoja dhe pro-
  blemi shqiotar eshte i zgjidhur ! Ne Shqiperine tone zgji-
  dhjet nuk behen me gandizem por me Cromwell-izem !!

  Reply to this comment
 24. Lili March 31, 22:33

  Siç duket kuksianet nuk po lexojkanshtypin e tiranes as nuk po shikojkan Fb e kryeministrit se aspak nuk u ndikuan nga mrrekulit e disa komentuese fanatike te sukseseve as nga dialogut gju me gju me popullin….
  Gju me gju me popullin e mos me kuptuar se deri ne kocke ka vajtur litari…. taxa per ujtaxa per rruge,taxa per prone,taxa per veture. Po rroge per qytetaret a dine pak me dhane apo vetem rrogen e tyre edhe dietat e tyre me i rritur sikur ai ne kosove?

  Reply to this comment
 25. Dn March 31, 22:37

  Nje keshill kryeministrit mos fol keshtu se edhe ti do marrish ate qe meriton…
  merr shembull tek kryeministrat tjere edhe dialogo, se turma nuk ndalet kollaj kur t’ia filloje. Nuk tremb kend me fjale, as me polic se te gjitheve ne maje te hundes ju ka ardhur e nuk kane cka me humb me

  Reply to this comment
 26. Atdheu im I dashur April 1, 04:44

  Ju lumte kukesi jemi me ju prane jush
  Ne skraparlinjt e corovodes Qelbesira ka mbushur breket se po I vjen fundi
  Mos u kenaqni me pak ky duhet hequr djali kristaqit mos harroni te kaluaren
  E poetit te denuar nga familje rama Rrofte KUKESI

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim