FOTO: Nxehen gjakrat në Dibër, dhunohet mbështetësi i Ramës

September 8, 2016 22:33

FOTO: Nxehen gjakrat në Dibër, dhunohet mbështetësi i Ramës

Shtabi Elektoral i kandidatit të koalicionit “Aleanca për Shqipërinë Europiane” Muharem Rama denoncon një ngjarje të ndodhur pak minuta më parë në fshatin Pilafe.

Në një njoftim për media stafi i Ramës shkruan se militantë të PD kanë dhunuar administratorin e komunës Tomin, 56 vjeçarin Nuri Meda kur ai ishte në kryerje të detyrës së tij.

Meda ndodhet aktualisht në Spitalin e Dibrës në gjendje të rëndë.

“Dhunimi është kryer në kohën kur disa eksponentë të Partisë Demokratike me në krye Dritan Selishtën dhe grupin e kordinuar nga Agron Kuliçi ishin duke shpërndarë para për të blerë vota. Të kapur në flagrancë ata kanë goditur barbarisht administratorin e komunës Tomin.

Ky akt dhune vjen në vazhdën e presioneve dhe shantazheve që deputetët e Partisë Demokratike, militantët e saj dhe deri kryetari i kësaj force politike Lulzim Basha po ushtrojnë prej dy javësh në të gjitha njësitë administrative të Bashkisë Dibër,” thuhet në njoftimin e PS Dibër.

3

9 4 5 6 7 8 10 11

Më poshtë fotot e njerit prej militanteve te Partisë Demokratike Dritan Selishta qe eshte perfshire ne ushtrimin e dhunes ndaj administratorit te njesise administrative Tomin Nuri Meda.

12 13

September 8, 2016 22:33
Komento

16 Komente

 1. VANDALET E PD-se September 8, 23:17

  Nuk kishte kush asnje dyshim, se vandalet e PD-se , ashtu sic kane vepruar qysh prej 26 vjetesh ,do te vazhdojne sa te jene gjalle! Ata nuk duan shtet ligjor , se nuk fitojne dot kurre . Agron Kulici , eshte i mbytur deri ne fyt me krime , krime , krime , deri sa ka vrare oficere policie e klerike te larte, pa folur per masakrat ne Tropoje e per kusarite e pa fund , duke qene ne nje post te larte , si zv. drejtor i pergj.i policise . Me nje here , Saliu e mori ne pune si keshilltar ligjor te grupit te tij parlamentar.. Agron Kulici eshte nga kreret e mafijes se Partise Demofashiste , dhe pse jo, drejtuesi
  i falangave , qe mbajne emrin e kriminelit famekeq Azem Hajdarit .
  Ata luftojne per jete a vdekje ne keto zgjedhje , se i shohin ato nje test te forte per zgjedhjet e 2017-es .
  Shqiperia do te mund te gjeje qetesi vetem kur t`i shtypet koka gjarperit .

  Reply to this comment
 2. TLN September 8, 23:18

  Ushtaret e Sali Vuk Karadzic nisin aksionin.

  Reply to this comment
 3. BLACK SWAN September 8, 23:30

  zvarre ti marrin te gjithe ,vetem dajaku i sjell ne vete
  ça pinin e socialistes duan me nga Dibra ???
  çfare duan ne Diber keta shukrinjte ?? i moret votat nga dibranet , ke çuat ne krye , çfare syte qe tu dalin beret ne 3 vjet ???? ju nuk kishit brek per vete ,do rregullonit dibranet

  Jashte nga Dibra , jashte nga Shqiperia !!!!
  bjeruni ngordhini rracen e keqe , tu hollohet barku se ju ka zene dhjami syte qelbesirave .

  Reply to this comment
  • N.VJOSA September 9, 10:10

   Bukur e thote Viktor Hygo:
   Liria fillon aty ku mbaron injoranca, sepse ti japesh liri Injoratit, eshte njelloj sikur ti japesh armë të çmendurit….!

   Reply to this comment
 4. alphade September 8, 23:50

  Larot e Sali Milloshevicit , gangsteret e lindur ne veprim
  per te jstfikuar humbjen e tyre te pashmangeshme !
  Z. Lu ! Banda Sali Berishes eshte fashiste ! Beni derman
  shqiptareve duke e shkulur kete ciban mbushur me helm
  e kancer . Nuk di ne se i ndiqni marrezite e tij ne parla-
  ment ?! Te gjithe shqiptaret vene duart ne koke ! Ky mon-
  ster vetem shpif ,mashtron por ajo qe eshte tradheti eshte
  perpjekja e tij e etheshme per ”divide et impera” ,perca e
  sundo, midis Veriut dhe Jugut te Shqiperise !
  Deri me sot asnje shqiptar nuk ka guxuar te percaje popu-
  llin shqiptar ne verior e jugor ! Edhe tradhetaret me me
  damke si Esat Pashe Toptani, mbreti Zog , etj.etj. nuk kane guxuar te flasin kaq hapur per te ercare Veriun me
  Jugun ! Ky eshte Sali Berisha !!!

  Reply to this comment
 5. Avni Rustemi September 9, 00:13

  Po varu lesht jan nga te dyja krahet oo mir ua bejn te gjith b…irave qe kerkojn te perfitojn nga taksat e shqiptareve

  Reply to this comment
 6. Akili September 9, 00:23

  O qeveri leshi,ju nuk jeni ne gjendje te arrestoni keto gagarelet,e jo te beni reforme ne drejtesi.

  Reply to this comment
 7. han September 9, 01:54

  i shkreti militant, vajti per te blere votat dhe hengri dru si gomari. po cte duhej o i shkrete.

  Reply to this comment
 8. Arben September 9, 06:34

  PLUMBI, PLUMBI.

  Reply to this comment
 9. fteri September 9, 07:03

  SHumë thjeshtë agresori Dritan Selishat dhe kryebanditi AGRON KULIÇI të partisë demokratike të ndalohen menjëher nga prokuroria dhe urgjent dhe të përgjigjen penalisht ,rrugë tjetër nuk vetëm atë të shtetit ligjor.Për shpërndarje parash duke blerë vota edhe këto të ndiqen penalisht.

  Reply to this comment
 10. JAR KOQJA September 9, 07:34

  kjo eshte fytyra e bark derrave te malokeve te vuçidolit dhe lul 21 janarit ju jeni monstra ju jeni mafia ju jeni banditer

  Reply to this comment
 11. fteri September 9, 07:59

  SHumë thjeshtë agresori Dritan Selishat dhe kryebanditi AGRON KULIÇI të partisë demokratike të ndalohen menjëher nga prokuroria dhe urgjent dhe të përgjigjen penalisht ,rrugë tjetër nuk ka ,vetëm atë të shtetit ligjor.Për shpërndarje parash duke blerë vota edhe këto të ndiqen penalisht.

  Reply to this comment
 12. enverdjali September 9, 09:14

  Po ku dini ju Dibranet te votoni merrrr Cjapa. Ju edhe breket sdini me i vesh e jo me te votoni. E keni nje thenie te bukur ju Dibranet qe kur i pari Dibran ka veshur breke nuk dinte ti vishte. Pyeti nje shokun e tij me te civilizuar se si vishen ( kush eshte ana perpara e kush mbrapa ) dhe shoku i pergjigjet ” perpara eshte ngjyra e verdhe dhe mbrapa gjyra kafe” hahahaha

  Reply to this comment
 13. enverdjali September 9, 09:25

  O Dibrana mos harroni eeee e verdha para kafja mbrapa.

  Reply to this comment
 14. perkthyesi September 9, 09:56

  Veprime normale nga njerez anormale te Partise Demokratike (Partise se Derrave dhe Dosave). Si nuk i u ndane te pakten nje here dhunes keta barbare? S’kane faj! Burgu ka kohe qe i therret, por askush nuk merr guximin ti dergoje aty! Keshtu qe, ti mbajme me shendet, dhe tu shohim hajrin!

  Reply to this comment
 15. Emigranti September 9, 17:05

  Si emigrant prej 20 vjetesh shoh ne tv gjithe politikanet shqipetare si prezantohen si referojne ne parlament dhe si reagojne.Para se te vdiste Santa Tereza shkruante:Dua te kontriboj per vendin tim per te ndihmuar te varferit dhe t’ju qendroj prane e t’ju lehtesoj dhimbjet te semureve por aty eshte qoftelargu.Por ne kete periudhe ka qene ne pushtet pd me Saliun ne krye ,por kjo pd nuk ka per qoftelarg vetem Saliun por ka edhe drejtuesit e tjere qoftelarge qe karikojne elektoratin e tyre me urrejtje duke nxjerre qoftelarge me te vegjel .Si emigrant i bej nje pyetje cdo qytetari:”Me qoftelarge do te drejtojne e djathta Dibren e me pas gjithe Shqiperine”.Nje tjeter qoftelarg po i shtohet te djathtes ky eshte Kreshnik Spahiu i cili mbasi hodhi ne here familjen me mendjen e tij dy miza nje grere i bashkohet ketij kualicioni.Ngushelloj dy qytetaret dhe familjet e tyre per kete ngjarje te dhimshme.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim