“Dhurata” e Edi Ramës për Mirush Kabashin

January 4, 2018 16:11

“Dhurata” e Edi Ramës për Mirush Kabashin

Qeveria në një vendim të sajin i ka bërë një dhuratë të veçantë aktorit të njohur Mirush Kabashi, duke i akorduar një pension të posaçëm.

Vendimi i Këshillit të Ministrave ka ardhur pas propozimit të shefit të qeverisë, Edi Rama.

VENDIMI

PËR DHËNIE SHTESE PENSIONI TË POSAÇËM SHTETËROR Z. MIRUSH MUSA KABASHI

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të nenit 5, të ligjit nr. 7703, datë 11.5.1993, “Për sigurimet shoqërore në Republikën e Shqipërisë”, të ndryshuar, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

VENDOSI:

Dhënien e shtesës së pensionit të posaçëm shtetëror z. Mirush Musa Kabashi, në masën e katërfishit të pensionit social, por shuma e pensionit, që përfiton sipas ligjit nr. 7703, datë 11.5.1993, plus këtë shtesë, të mos kalojë tetëfishin e pensionit social. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

 

January 4, 2018 16:11
Komento

13 Komente

 1. ??? January 4, 16:50

  Ky eshte “demokrat” ta refusoje se i nxehet Saliu pastaj.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 January 4, 17:59

   or njeri nuk ka shqiptar(pothuajse nuk ka) që refuzon paranë,për hatër të parimit a idealit!!
   pothuajse të gjithë shkërdhehen në bythë për pes lek!!
   të gjithë kundërshtarët e ramës,analistë që ulërijnë në kupë të qellit për atlete a për koqe jashtë,asqë se kanë hapur gojën për breshërinë gërke të muajit të fundit!!
   janë të gjithë të blerë!!
   mirush kabahi!?
   një artist dhe asgjë më tepër!!
   luan bukur,por mos e pyesni për diçka jashtë profesionit të tij!!do të pengohej edhe sikur dyshemeja të ishte e shtruar me xham!!
   rama po blen gjithandej!!
   dhe më e bukura është se po i blen me paratë tona,me taksat tona!!

   Reply to this comment
 2. Kris 1 January 4, 17:49

  sic e ka filluar ky qoftelargu duke dhuruar pensione te posacme sikur administron thesarin e Kristaqit do na lere teta Aneten pa pension

  Reply to this comment
 3. Izeti January 4, 19:21

  Ky ishkreti vetem aktor nuk ka qe no nje here ne jete te vet….Spiun ne ate kohe te xhaxhit ,,,,,sa iku ajo kohe lepiu Sali Efendine,,,,,,Si ka mundesi qe su be njecik deputet,,,,,,Ku ka ngrene buke vetem nga pamja si majmun si nuk I ben grim fare ,eshte I gatshem ,pa shpenzime. Apo do na dale edhe ky I pesekutuar si shume te tjere qe paskan shkrujt me nenkuptime,dhe na luanin neper filma me nenkuptime. Po ata jane akoma ,,,,,spiunat dhe komunistet me te devotshem na dolen te persekutuar nga ai regjim,,,,,,,,,,,turp,,,,

  Reply to this comment
 4. beku January 4, 19:32

  E ka hallall i madhi artisti i popullit Mirush Kabashi

  Reply to this comment
 5. XXXL January 4, 20:36

  Bishti i qenit po bisht qeni do te mbetet. Nuk ka pas aktor me medioker dhe pavlere ne kinematografine shqiptare ku ka luajtur disa role sekondare dhe duke e perdorur per palaco si kar-agjoz, me nder demokratin Mirush Miu.
  Ka 40 vjet qe paguhet pa bere asgje tani t’a mbajne perseri ne shpine qytetaret shqiptare me peson 8 fishin e asaj sociales, ky eshte demokrati Mirush qe pranon te grabitet thesi i shqiptarve per llogari te tij.

  Reply to this comment
 6. Adih January 4, 22:33

  Deri sa ja shtoi Bert Papavramit pensionin kot ,e per as edhe per merite te tij ,ky Kabashi e meriton pesqind here me shume.. .Por lidheni me litar , ju te PS kete Ramen .Ketij ,pardesu bardhit i ka hyre vehtja ne qef .dhe ky nuk e ka idene ,se cfare detyrash ka kryeministri ne cdo vend .Te zbatoje vetem ligjin dhe vetem ligjin .Ashtu si me pronaret qe po tallet ,duke bere legalizime (letra higjenike te perkoheshme ) ashtu me nje te ngrejtur te stekes ,si ne mall te babes , rrit pensionet , ku ti teket trapi ,e ku, mbi kurrizin e pensionisteve te tjere te neperkembur ,nga mafja e ketij tranzicioni post komunist . . Lidheni kete kafshe pardesy bardhe ,parahistorike, se po ju korit juve te PS .

  Reply to this comment
 7. Feniks January 5, 01:47

  Po censuroni komentet,o zoti moderator dhe opikerisht ato qe kritikojne Ramen!
  Ne se e mbani veten per gazete te pavarur mbahuni e mos u trembni,ndryshe u qelbet edhe ju!
  Komentin tim ku kritikoja Ramen se ai dhe ministrat nuk presin popullin e as i shqyrtojne ankesat e tyre,ju e shfaqet,por e fshite nga frika!
  Turp te keni!

  Reply to this comment
 8. foti January 5, 09:09

  Lolot gjithmon kane qene ne sherbim te mbreterve.

  Reply to this comment
 9. cc January 5, 09:39

  Bishti i qenit po bisht qeni do te mbetet. Nuk ka pas aktor me medioker dhe pavlere ne kinematografine shqiptare ku ka luajtur disa role sekondare dhe duke e perdorur per palaco si kar-agjoz, me nder demokratin Mirush Miu.
  Ka 40 vjet qe paguhet pa bere asgje tani t’a mbajne perseri ne shpine qytetaret shqiptare me peson 8 fishin e asaj sociales, ky eshte demokrati Mirush qe pranon te grabitet thesi i shqiptarve per llogari te tij.

  Reply to this comment
 10. Timo January 5, 18:34

  Ku e gjejne kete te drejte te nderuarit Kryeministrat tane, qe parate tona (taksat) i ndajne me “vendime te posaceme” kujtedo qe t’u shkoje ndermend atyre apo keshilltareve te tyre ? Nuk ka asnje arsye qe njerezve ” te vecante” qe tashme kane arritur ne mijera t’u caktohen pensione te vecanta marre nga parate tona. Nuk ka vjedhje me te paster dhe korrupsion te shkalles me te larte legalizuar me Vendim te Keshillit te Ministrave ! Shteti ka rruge te tjera te mirenjohjes per merita te vecanta, si cdo demokraci tjeter ne bote, jo vjedhjen e qytetareve te vet. Turp e faqja e zeze !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*