Diana regjistronte në fshehtësi jetën me Charles

June 10, 2017 16:49

Diana regjistronte në fshehtësi jetën me Charles

Princeshë Diana ka regjistruar në mënyrë të fshehtë vetën duke përshkruar dëshpërimin se saj, duke nisur që nga momentet e para të njohjes me Princin Charles deri te martesa dhe hyrja në familjen mbretërore.

Andrew Morton, autori i biografisë së Princeshës së Uellsit rrëfen se Diana nuk ishte fare e lumtur me martesën e saj dhe se kishte tentuar disa herë të vriste veten.

Princesha e Uellsit shpjegon se në kohën kur u njoh me Çarlin ishte e dobët, pa tualet dhe një vajzë jo inteligjente, por ajo kishte tërhequr vëmendjen e tij, pasi bënte shumë zhurmë.

Diana i rrëfën motrës së saj se nuk dëshironte të martohej me Princin e Uellsit, por për të ishte tepër vonë, pasi ishte e zgjedhura e tij. Ajo thotë se në kohën Princ Çarls i propozoi për martesë, ishte totalisht kundër.

Në regjistrimet e dërguara gazetarit Morton, Diana përshkruan në hollësi daljen e parë publike me Princin Charles, të cilës ajo e quan një katastrofë.

Në mars të vitit 1981, Diana asokohë 19 – vjeç shoqëron Çarlsin për herë të parë. Ajo mban veshur një fustan të zi, me një dekolte të theksuar, çka princit nuk i pëlqen.

Diana kujton edhe takimin e parë me princeshën e Monacos, e cila i thotë me shaka të mos shqetësohej, pasi gjërat vetëm sa do të përkeqësoheshin.

Princeshë Diana humbi jetën në një aksident në Paris në 31 gusht të vitit 1997.

June 10, 2017 16:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*