Didi i përgjigjet Berishës: Krimet e rënda, më pak se vitet e kaluara

August 12, 2014 10:57

Didi i përgjigjet Berishës: Krimet e rënda, më pak se vitet e kaluara

Sali Berisha akuzonte mazhorancën ditën e djeshme se krimet kanë pushtuar Shqipërinë.

Më herët për të njëjtën gjë bëri një deklaratë edhe deputeti Arben Ristani.

Por, drejtori i Policisë së Shtetit, Artan Didi, thotë se ngjarjet e rënda janë më të vogla në numër se vitet e kaluara.

“Këto ngjare janë në numër më të ulët se vitet e shkuara”, ka thënë ai.

Deklarata e Didit është bërë pas një vizite në portin e Durrësit.

Ai tha gjithashtu se numri i shtetasve që kanë hyrën në vendin tone është shtuar.

“Nga 1 qershor deri në 10 gusht kanë ardhur 3 milion shtetas dhe 1.8 milionë mjete”, ka thënë ai.

Didi ndërkohë ka premtuar se punonjësit e policisë do të paguhen për orët shtesë në punë./b.l

 

August 12, 2014 10:57
Komento

5 Komente

 1. Legalisti August 12, 11:27

  Ne se do behej film per jeten e mbretit Zog, ky Didi do ishte fiks per rolin tij se eshte tamam kopje e Ahmet Zogut ne pamje.

  Reply to this comment
 2. Mark uk August 12, 11:38

  Ku eshte krimi ma i rend se me u vra bankieri ne qender te Tiranes,nen hunden e policic se shteti o vrases.Ky eshte krimi i dyte ma i madhi mbas vrasjes se Azem Hajdarit ku ne pushtet jan po ata qe kan vendos nje kryeminel si puna jote ne krye te policis .Gjeja e pare qe duhet te beni eshte dorheqja juaj dhe ministrit Tahiri dhe te kaloni ne ndiekje penaleNuk ka vend per te folur per te kaluaren kur dikush ju kritikon.KJo qe po beni vetem ju fajson ma teper o vrases i Flamur Pistulit te paken kshtu ju kan akuzuar.

  Reply to this comment
 3. ALBANO August 12, 11:49

  a i gjetet vrasesit e bankierit ;;;ne mes te tiranes apo fleni gjume dhe beni sikue punoni ;;mos u merrni me berishen por ndryshoni ligjet se shqiptaret po vriten me njeri tjetrin per nje fjale goje ;;;

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*