Didi merr Presidencën e Policisë së Europës Juglindore

November 27, 2014 00:17

Didi merr Presidencën e Policisë së Europës Juglindore

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi, mori pjesë dje në Asamblenë e Përgjithshme të Shoqatës së Shefave të Policisë të Europës Juglindore, (SEPCA), të zhvilluar  në Beograd, pasi Serbia është edhe vendi, që mbante presidencën e radhës të kësaj shoqate. Merrnin pjesë drejtues të lartë të policive evropiane. Ky takim përkonte edhe me marrjen e Presidencës së radhës nga Shqipëria, për 12 muajt e ardhshëm. President i Shoqatës u zgjodh Artan Didi, që tha në fjalën e tij se lufta ndaj krimit dhe korrupsionit do të vazhdojë.

November 27, 2014 00:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*