Diell dhe ngrica, si do të jetë moti sot

January 2, 2020 10:00

Diell dhe ngrica, si do të jetë moti sot

Mbi vendin tonë ditën e sotme do të vijojë që të mbizotërojë një mot i ftohtë me ngrica dhe temperatura nën zero. Në të gjithë territorin, sipas IGJEUM-it, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit nuk pritet që të ketë reshje shiu apo dëbore.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit, pritet të arrijnë në bregdet nga 3 -12 °C, në vendet e ulëta nga 1-10 °C, ndërsa në zonat malore do të jetë më shumë ftohtë, -3 deri 2 °C. Për shkak të temperaturave nën zero, duhet pasur kujdes nga ngricat e forta kryesisht në zonat malore.

 

l.h/ dita

January 2, 2020 10:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim