Dier nuk lëviz, Manchester United sheh për alternativat

July 8, 2017 21:15

Dier nuk lëviz, Manchester United sheh për alternativat

Tottenham nuk do të pranojë asnjë ofertë për Eric Dier dhe këmbëngul se mesfushori nuk është në shitje për asnjë çmim.

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka identifikuar futbollistin anglez si një nga përforcimet e duhura për “djajtë”, me synimin për t’i besuar fazën mbrojtëse të skuadrës, duke i lënë Paul Pogba më shumë liri veprimi.

Emri i Dier ka qenë në listën e Ed Woodward që në muajin janar, por asnjëherë drejtuesi i United nuk ka mundur të nisë bisedimet me londinezët.

Tottenham nuk do ta shiste mesfushorin e kombëtares angleze, as për 70 milionë euro

Në këto kushte, duke qenë se Dier do të mbetet pjesë e Tottenham, Nemanja Matic i Chelsea është bërë objektivi kryesor në merkato për skuadrën e Mourinho, ndërsa Fabinho i Monaco është një tjetër opsion për mesfushën, atje ku “djajtë” kanë nevojë për dikë që të mbrojë. Braziliani Fabinho mund të luajë edhe si mbrojtës i djathtë dhe të jetë një opsion i mirë sa herë i duhet të pushojë titullarit Antonio Valencia.

July 8, 2017 21:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*