Digjet xhamia e Zall Herrit

Redaksia Online April 30, 2013 08:41

Digjet xhamia e Zall Herrit

Digjet xhamia e Zall Herrit në Tiranë. Mësohet se një zjarr i rënë gjatë natës, rreth orës 03:30 ka bërë që të shkrumbohet çatia e xhamisë dhe një pjesë tjetër. Forca të shumta zjarrfikësesh kanë ndërhynë duke neutralizuar dhe shuar zjarrin në xhami. Zjarri ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Ndërkohë, shkaqet e rënies së tij nuk dihen ende. Policia po heton mbi ngjarjen.

 

 

Redaksia Online April 30, 2013 08:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*