Dimër i acartë? Sinoptikanët habisin me parashikimin

September 21, 2017 08:52

Dimër i acartë? Sinoptikanët habisin me parashikimin

Dimër shume i ftohte dhe vera shume e nxehtë? Jo gjithmonë ndodh kështu.

Edhe pse kaluam temperatura shumë të larta gjatë stinës së verës, sinoptikanët parashikojnë jo një dimër tipik të klimës shqiptare.

Sipas sinoptikanëve, dimri do të karakterizohet nga temperatura më të larta se temperaturat tipike te kësaj stine në vendin tonë.

Dhjetori 2017 por edhe janar-shkurti pritet të jenë 2-3°C mbi mesataren stinore.

September 21, 2017 08:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim