Dimri s’po duket, si do jenë temperaturat deri në dhjetor

November 7, 2018 11:34

Dimri s’po duket, si do jenë temperaturat deri në dhjetor

Këtë vit, moti ka rezultuar tërësisht i paparashikueshëm. Teksa prisnim temperatura të ulëta dhe reshje të dendura, nëna natyrë është treguar tepër bujare me ne.

Sipas meteorologëve, deri më datë 20 nëntor koha do të jetë e ngrohtë dhe pa reshje shiu.

Gjatë mëngjesit dhe mbrëmjes do jetë pak ftohtë e ndërsa ditën priten temperatura deri më 26 gradë.

Pas kësaj date parashikohet të nisin reshje lokale shiu, kryesisht në zonat jugore dhe qendrore.

Diçka e ngjashme pritet të ndodhë edhe në dhjetor.

o.j/dita

November 7, 2018 11:34
Komento

1 Koment

  1. MH November 7, 12:13

    O njerez te ditun!
    Dimni nuk mund te vije parakohe.Jemi ne vjeshte deri me 21-23 dhjetor.
    E vetmja gje qe bahet parakohet jane zgjedhjet.Sa do opozitare qe te jemi me kohen ato nuk ndryshojne kursin e avancit.Jemi te detyruem ti pranojme pa kushte kushetet e kohes.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*