DIPLOMACI / Kryeeruditi i PD jep argumentet për detin: Ik ore legen, bordello…

March 1, 2018 08:15

DIPLOMACI / Kryeeruditi i PD jep argumentet për detin: Ik ore legen, bordello…

Orët e fundit mësohet se grupimi prapamilitar PD është përfshirë aktivisht në debatet intelektuale dhe ato teknike në nivel ekspertësh, për çështjen e kufirit detar me Greqinë.

Grupimi në fjalë ka dërguar mes debatuesve dhe negociatorëve eksponentin e vet më të përgatitur, Edi Palosja.

Siç pohojnë burime të mrekulluara për Gojët e Liga, Palosja ka shpalosur një bagazh të mahnitshëm kulturor, hapësinor, intelektual, akademik, artistik e teknik, duke vënë me shpatulla për muri gjithë të pranishmit.

Në fillim Palosja bëri të ditur qëndrimin e PD-së për ligjin e luftës në Greqinë.

-“Ik ore legen, kokrra e mathtrusit,” arsyetoi Palosja.

Më tej ai foli për temën e nxehtë të koordinatave detare:

“Ti ore bordello u bëre të më flathëth mua? Unë të… mu në… ore pis, qelbsin,” argumentoi ai duke shtuar: “K…rvë!”

Por nëse deri këtu debati u zhvillua me tone të qeta, më pas Palosja ngriti tonet, teksa mbante në dorë manualin 1200 faqesh të shenjimit të kufijve detarë sipas Konventës së Montego Bay-t:

-“Do jua plas kte librin mu në lule të ballit mor kokrrat e b…, monstra komuniste, pushtat e kuq”.

Duke parë se bashkëbiseduesit nuk po bindeshin, Palosja hodhi në veprim arsenalin e rëndë të erudicionit të tij tashmë proverbial:

-“Ju doni çuar në bordello, s’jeni për në parlament ju, baxhella rrugësh, ju q… ato… ku t’i keni”, tha Palosja duke tundur broshurën e Kushtetutës, të cilën e flaku dhe doli nga salla.

Shënim: Gojët e Liga ndihen të turpëruara për emrin e rubrikës, përballë gojës higjienike të akademikut Palosja  

 

March 1, 2018 08:15
Komento

4 Komente

 1. Kokpalari 21 janarit March 1, 10:32

  Hahahaaa
  Ed Palosja duhet palosur me dysh ne ndonje qeli te Reçit. Mundesisht bashke me Shkerdhenin dhe like floririn

  Reply to this comment
 2. MH March 1, 12:17

  Tek kjo fjalie Paloqes qe do e shenoje ma poshte nuk duheshit te talleshit.Po te vashdoni seriozishte te jeni modest dhe me etikete.
  ““Do jua plas kte librin mu në lule të ballit mor kokrrat e b…, monstra komuniste, pushtat e kuq”.
  Shkepus vendin qe talleni: ” pushtat e kuq”.Duhesh “puthtat e kuq” .Bahuni serioz e mos u tallni me Paloqen.E therras ne dashuri Paloqe sepse emrin e ka sic ia thoni Flete Palosja.

  Reply to this comment
 3. sopiqoti March 3, 17:28

  Sa kohe qe PD do te kete ne perberjen e saje ca koka ekzemplare sic jane : Palosja/Gridera/Halmera/Albeira Shaljanera dhe Vicitolera nuk do te bej hajer,nuk do te ngrihet ne nivelin e nje partie per te qeverisur vendin.

  Reply to this comment
 4. Mark .U.K March 7, 18:44

  Te jua hani .utin more demon te kuq.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin