Disa ditë pas martesës, Prokuroria trondit Fjolla Morinën, ndryshon akuza

January 9, 2021 13:54

Disa ditë pas martesës, Prokuroria trondit Fjolla Morinën, ndryshon akuza

Ka ndryshuar akuza për këngëtaren Fjolla Morina, nga “armëmbajtje pa leje”, “në trafikim të armëve dhe municioneve”.

“Abc News” raporton se këngëtarja rezulton të jetë marrë e pandehur nga prokuroria e Kukësit, për akuzën e “Trafikut të armëve dhe municioneve” kryer në bashkëpunim. Po ashtu edhe partneri i saj, Fisnik Syla dhe shoferin e këtij të fundit, Fitim Muji, akuzohen për këtë vepër.

Pak ditë më parë prokuroria e Kukësit u ka komunikuar akuzën e re tre personave të proceduar dhe tashmë çështja kundër Fjolla Morinës, Fisnik Syla dhe Fitim Mujit, ka përfunduar në gjykatën e Kukësit.

Më 19 shtator këngëtarja Fjolla Morina është arrestuar në pikën kufitare të Morinës me dy armë me vete. Ndërsa në makinë ishte i dashuri i saj dhe shoferi.

 

o.j/dita

January 9, 2021 13:54
Komento

3 Komente

 1. Mungesa e mosfunxionimit te Ligjit shkas Drejtesia e kapur nga Krimi - frymezon trafiqe kriminale January 9, 14:21

  nuk eshte aspak dicka e re ne kte bote .
  prostitutat , kan qen ne cdo shtet e jane pjes e krimit te
  organizuar .
  ato jane pjesmarrese e cdo trafiku .
  Lende Narkotike
  Arme
  lend shperthyese ,
  ose ne rolin e Karemit ,
  me fut X -person ne kurth vrases por me te rrezikeshme
  se kto “kengetaret” e trafikut , jane prostitutat e Politikes
  qe fusin ne kurthe bankiere apo Politikane
  si psh Shanto & Olldashi etj

  qe ala shetisin te lira medieve e politikes tu dhen lexione
  Politikes e jovetem kaq .

  Reply to this comment
 2. demo January 10, 23:27

  Nuk ka faj kjo VIPJA.
  Cmimet e armeve ne Shqiperi jane shume te shtrenjta.Nje pistolete Colt qe shitet 2-300 dollare ne Amerike,ketu shitet me 1800 dollare.
  Une them qe kjo VIPJA te akuzohet per tregti pa licence te armeve,se po thyen monopolin e nje qen e biri qeni qe ka qene polic dhe ka krijuar monopolin e tregtise se armeve ne Shqiperi.
  Nje teke Bajkal,prodhim rus,qe merret me 80 dollare ne Rusi,ketu shitet me 500 dollare.Nje teke turke automatike,qe shitet 170 dollare ne Stamboll,ketu shitet mbi 600 dollare Ashtu si tregtia e Naftes,edhe tregtia e armeve ka krijuar monopol me ndihmen e qeverise.
  PRANDAJ KJO VIPJA ESHTE E PAFAJSHME.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim