Punonjës të CEZ tentojnë të ndryshojnë kutitë në KZAZ 33

June 24, 2013 14:52

Punonjës të CEZ tentojnë të ndryshojnë kutitë në KZAZ 33

Administrata e CEZ përfshihet në një tjetër skandal në lidhje me zgjedhjet. Mësohet se punonjës të CEZ kanë hyrë pak më parë në ambientet e KZAZ të vendosur në ambientet e shkollës “Bajram Curri”. Të informuar në lidhje me këtë fakt, komisionerët e PS kanë mbyllur derën nga jashtë duke ngujuar brenda punonjësit e CEZ Shpërndarje. Pas konstatimit të pranisë së punonjësve të CEZ brenda KZAZ mësohet se është kërkuar ndërhyrja e policisë, e cila pritet të mbërrijë për të hetuar ngjarjen.

June 24, 2013 14:52
Komento

37 Komente

 1. anonim June 24, 14:56

  Mire aty Sahit Dollapi dhe Sulejman Lami

  Reply to this comment
  • keno June 24, 15:39

   fillun aksionin demokratet !! ja ca bohet seriozisht e kan keto nejrez qe po bojn kshtu !! ska per tu prek asnje vote dhe skeni per tja arrit o njerez !! duhet te denohen ne menyre imediate keto njerez qe bejn kshtu gjerash dhe lereni te vijojn zgjedhjet

   Reply to this comment
   • teddy June 24, 15:46

    Nuk ka me asnje dyshim qe shqiptaret kane zgjedhur Rilindjen dhe jo rrenimin, tashme te gjithe jane bashkuar rreth kauzes se madhe per te debuar saliun, dhe askush nuk do te lejoje qe t’I preket vota dhe t’I cenohet vullneti per te ndryshuar qeverisjen e ketij vendi.

    Reply to this comment
    • dorjeta June 24, 16:05

     Punonjesit e CEZ si ne fushate kane qene ne sherbim te pushtetit te saliut, me veprimet arbitrare dhe me faturat e kripura afrofe qe ishin per te denuar qytetaret qe nuk e mbeshtesin pd. Tani CEZ serish ne sherbim te pushtetit te saliut ne ikje, duke kryer veprime kriminale qe te ndryshojne vullnetin e popullit.
     Sot me shume se kurre ne jemi vigjilente per te mos lejuar askend qe te preke rezultatin e ketyre zgjedhjeve, ne duam qe te zhdukim me rrenje e dhemballe kete regjim.

     Reply to this comment
    • grejsa C. June 24, 16:05

     Nuk duhet te trembemi me nga saliu dhe banditet e tij, ne momentin qe ne vendosem te shkonim te votonim pavaresisht kercenimeve e presioneve dhe te shprehnim vullnetin tone per Rilindje, asgje tjeter nuk duhet me te na trembe. Te gjithe deputetet e PS dhe mbeshtetesit e tyre jane ne terren per te ruajtur te gjitha kutite e votimit.

     Reply to this comment
    • petriti June 24, 16:29

     PD po kerkon te shpetoje disa nga mandatet per te ruajtur imunitetin e banditeve, por asgje nuk e shmang me fitoren e nje mazhorance kushtetuese dhe qe te dalin para drejtesise te gjithe banditet qe e rropen pushtetin. Por nuk do t’ia dale sepse ne jemi te gjithe aty per te ruajtur votat tona.

     Reply to this comment
    • xhovana June 24, 16:30

     Keshtu jane mesuar keta me manipulime te fitojne, sepse me vote popullore nuk behen dot kurre mazhorance qeverisese. Por kesaj radhe, u erdhi vertet fundi, shqiptaret nuk do te lejojne askend te shkele me te drejten e tyre per te vendosur per qeverine qe ata duan.

     Reply to this comment
   • fiona June 24, 15:48

    Tashme ne syte e gjithe botes kryeminister i Shqiperise eshte Edi Rama, ai do te qeverise vendin dhe askush nuk do te mund ta ndryshoje me kete, sado te perpiqet saliu te nderhyje, ne te gjithe jemi alerte per te mbrojtur votat tona dhe nuk do veme gjume ne sy derisa te mbyllet I gjithe procesi I numerimit.

    Reply to this comment
  • Kristina June 24, 15:39

   filluan manipulimet e saliut
   i kane bere gati kutite dhe tani mundohen qe sado pak te zvogelojne disavantazhin sepse qe e majta ka fituar per kete nuk ka ngelur me as dyshimi me i vogel

   populli dje votoi rilindjen,sot rilindja ishte ne gojet e cdoo shqiptari dhe syte e tyre jane mbushur me shprese

   cdo tentative per te deformuar vullnetin e popullit do te denohet me burgim

   Reply to this comment
   • elma June 24, 16:03

    nuk kane cte bejne me tjter dhe perpiqet te zbusin pak humbjen por jane te humbur nga te gjitha net kjo qeveri dhe njerezit e saj qe vetem po bejne perpjekje te kota per manipulim, ndoshta mund ta kene dhe nga vesi sepse jane mesuar ta bejne gjithmone kete gje dhe tani nuk rrine dot pa e bere kete gje sado qe e dine se jane te humbur.

    Reply to this comment
  • Selma June 24, 15:40

   Edi Rama dhe e majta kane fituar ne menyre spektakolare cdo tentative per ndryshim eshte thellesisht deshperuese per nje humbje kaq te thelle dhe kjo eshte ajo qe duket ne te gjithe vendin nje humbje si kurre me pare e Saliut me qeveri.

   Reply to this comment
  • enisi June 24, 15:45

   problemet po vazhdojn dhe po ta shofesh qarte ishte cudi per faktin qe cne saliu spo sulmon sepse dje ja nisi direkt pastaj ra ca ore pushim e tashi ja nisi si ato filmat MISION IMPOSIBLE !! serioz fare ket here sulmi po prap se prap ka kontrrollues pa fund nga ana partise socialiste dhe ska shance njeri te bej hile

   Reply to this comment
  • ILDA June 24, 15:50

   saliu nuk di te ndalet jane vene ne levizje te gjithe ata militantet e pd me urdher te saliut e bashes bashke me policine e shtetit e ne dobi te manipulimit dhe presionit per te nderruar kutit e votimit sali berisha kjo eshte e kot rrenimi yt ka humbur rilindja eshte mese e qarte

   Reply to this comment
 2. myftari itali June 24, 15:01

  komisioneret te bejne kujdes se sali kucedra sdorzohet kollaj,pd e vonon kastile numerimin qe te beje ndonje manipulim,24ore ruani kutite e votimit, mos i besoni policise jane te koruptuar .

  Reply to this comment
 3. moina June 24, 15:29

  jane perpjekjet e fundit te kesaj qeverie te ikur tashme.Hiq dore Sali nga tentativat e tua qesharake dhe hapoi rruge zhvillimit te vendit.Rilindje!

  Reply to this comment
 4. sasha June 24, 15:30

  NESE NDODH NDONJE MANIPULIM, OSE NDONJE PROBLEM,

  PERGJEGJESIA DO FILLOJ QE NGA POLICET E DERIT E GJITHE TE TJERET QE SHKELIN LIGJIN..

  SKA SHANSE NJERI TE TALLET ME VOTAT E SHQIPTAREVE DHE ME ZGJEDHJEN E

  SHQIPERISE…. ZGJIDHJA E SALIUT ESHTE TE IKI NGA KY VEND

  Reply to this comment
 5. cama June 24, 15:34

  nje qeveri e tille nuk mund te kete tjeterprirje pervece mercenare ,,ata kane grabitur e rrembyer cdo pasuri kombetare ata nuk dine gje tjeter pervecse te rrembejne , por tashme duan te marrin dhe uzurpojne edhe voten e lire , duke e marre me lek , me dhune , dhe me prsione,, mos u nenshtro sepse po votove per ta pervec kartes do te te marrin edhe frymen edhe lirine ,,, posht shteti i mercenarve fitorrr eee per rilindjennnn,,,r rilindja fitojjjjjj

  Reply to this comment
 6. sasha June 24, 15:39

  nuk mbahet pusheti me dhune o sali gjyshi, leri inatet dhe vazhdo rrugen..

  doje pushet ta dhame, abuzove me ne dhe ne heshtem, pastaj na dhe goditje me te madhe dhe

  na shkele me kembe… tani qe u mbush kupa eshte mire te ikesh vete pa thene gjys fjale….

  Reply to this comment
 7. bessy June 24, 15:44

  aaaa filluan keta pushtat ? prandaj po rrinte urte saliu ? po ik ore edhe sikur ti kishit nderruar prape nuk keni shanse te thyni rezultatet se jane shume shume po shume te thella!

  Reply to this comment
 8. cama June 24, 15:45

  shpura e berishes nuk e prek me dot voten dhe vullnetin e lire te ketij vendi sepse nuk guxun me te shtyp dot me kete popull ,,,fundi i pasardhesve te komunizmit duhet te vazhdoje dhe te behet sa me shpejt ,, per te miren e ktij vendiiii,,, urojm te rilind pd ja duhet ta pastrojm kete vend nga fundrrinat e komunizmit

  Reply to this comment
 9. adrenalina June 24, 15:46

  ikni ore qerrohuni ju kur spo ben gje berisha per ti permbytyr keto zgjedhje po beni ju zagaret e berishes.kuptoheni njehere e mire rama ju ka mundur tani kshuqe boll me.

  Reply to this comment
 10. bruno June 24, 15:47

  nuk e merr me dot pushtetin me dhune o sali legeni.ik tani boll me.leri njerezit te bejne punen e tij sepse nuk keni me shanseeee po shanseee per te marre asnje mandat me teper.

  Reply to this comment
 11. Antonio June 24, 15:48

  ku po shkoni mo…..eshte qendra e tr andej, nuk ju lejohet te afroheni….kthehuni andej nga keni ardhur se ju erdhi dita ;P

  Reply to this comment
 12. isidora June 24, 15:51

  joo jo me o katunaret o shtazet e dreqit.nuk keni per te prekur me asnje kuti me dore sepse populli ka vendosur e ka zgjedhur ramen kryeminister kshuqe kete vullnet te popullit nuk e ndryshon me dot njeri.

  Reply to this comment
 13. cama June 24, 15:59

  po kot e kane se ca do qe te bejne kane humbur dhe nuk e permbysin dot trendin pozitiv te fitores se madheeeee …fitoreeee …fitoreeeeeerrrreeeee

  Reply to this comment
 14. dea June 24, 16:14

  Ja keto jane grahmat e fundit te pushtetit ne ikje i cili i gatuar si gjtihmone per manipulime kerkon te beje te nejten gje edhe sot, nuk reshtin hajdutet se vjedhuri edhe pse e dine qe nuk ka vjedhje qe e ndal lumin e votave per Rilindjen, cdo gje eshte e dukshme PS ne nje epersi historike ne tiranen e vjedhur prej Lulushit.

  Reply to this comment
 15. klara June 24, 16:16

  Rezultati i Tiranes deshmon qarte qe Basha e ka mandatin e kryebashjkiakut ilegjitim..Nje bote e tere e pa qe gjedhjet i Fitoi Rama ne 2011 dhe kjo e djeshmja ishte nje pergjigje qe e ritregonte kete fakt.

  Reply to this comment
 16. ervin June 24, 16:40

  kjo eshte nje tjeter tentavie e qeveris eberisha per te ulur humbjen e thelle kjo kuptohet sepse per tu afruar nuk behet fjale por qeveria berisha tanime e ka kuptuar qe duhet te beje dikca per te evituar humbjen spektakolare sic e ka zakon se kshu si shkon puna as 50 mandate si koalicion si marin

  Reply to this comment
 17. albana June 24, 16:42

  sovrani e ka thene fjalene tij keshtu qe berisha kot mundohet te beje keto budallliqe se nuk aj del dot mabne sepse populli nuk do e lejoje asnje moment te dhunohet vullneti i tyre aq me pak qe numeruesit socialsit jane aty 24 ore nen vezhgim

  Reply to this comment
 18. albana June 24, 16:42

  sovrani e ka thene fjalene tij keshtu qe berisha kot mundohet te beje keto budallliqe se nuk aj del dot mabne sepse populli nuk do e lejoje asnje moment te dhunohet vullneti i tyre aq me pak qe numeruesit socialsit jane aty 24 ore nen vezhgim……..

  Reply to this comment
 19. fat man June 24, 16:43

  Maloku plehre Sahit Dollapi te izolohet ne DOLLAP, prototipi i krahines se Sali Kriminelit. Dollapi po ben esapet ku do te shkoje tani qe humbi PD dhe ku si militant dhe mitingash po punon per cdo poshtersi. Do te jape shume shpejt llogari.

  Reply to this comment
 20. ergi June 24, 16:44

  punojnjesit e cez esht enormlae qe do tentojne ta bejne nje gje te tille sepse ata drejtohen nga sahit dollapi dhe me urdher t eberishes po mundohen te thyejn eprocesin zjgdhor nderkohe qe ps nuk do i lejoje ta bejne nje gje t etille

  Reply to this comment
 21. armir June 24, 16:46

  partia soiclasite dhe opozita e bashkuar pavarsisht s ekane siguruar fitoren jane te zotuara qe nuk do te lejojne qe asnje kuti te rpeket qe asnje vote te ms vidhet dh et emos deformohet vullneti i popullit,kjo ehst eme shume rendesi

  Reply to this comment
 22. bertin June 24, 16:48

  nje gje ta kete te sigurt koalicioni i djathe qe kushdo qe te nton ta beje nje gje te tille do ndeshkohetme burg ashtu sic parashikon ligji qe thote deri ne 8 vite dhe kjo duhet te ishte vath ne vesh

  Reply to this comment
 23. daniel June 24, 16:53

  kshuqe une jam i sigurt qe slai berisha cfar do qe te mundohet t ebeje sali berisha cfar do qe te mudnoeht te beje kjo qeveri en ikje qe esht ekriminale nje qeveri e tmerrshme q eduhet te largohet menjehere dhe te iki si burre

  Reply to this comment
 24. fredi June 24, 16:56

  kshuqe sali berisha dhe partia demokratike kane mundesi te ikin me nder dhe kjo eshte thejsht me shume rendesi per fatet e vendit per fatet e shqiperise europina ndaj sali shqipeira ka nevoje epr europene bashkuar

  Reply to this comment
 25. Ballshi June 24, 19:46

  Si nuk e kupton ky idiot(sahit dollapi) se saliu mori fund, cdo tentative e bandes se dollapit nuk e shpeton dot saliun nga disfata spektakolare. Populli e dha verdiktin me vote per RILINDJEN E SHQIPERISE.Komosioneret e opozites duhet te jen vigjilent, qendrestar dhe te pa kompromentuar deri ne numerimin e votes se fundit . Fitorja do vazhdoj te thellohet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*