Disa zona të Tiranës kufizime të ujit të pijshëm

July 2, 2016 08:56

Disa zona të Tiranës kufizime të ujit të pijshëm

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime njofton se do të ketë kufizime të ujit të Pijshëm në disa zona të Tiranës.

Shkak bëhet punimet nga ana e kompanisë së Shpërndarjes së Energjisë.

Për pasojë, stacioni i pompimit të Qafë-Mollës ka mbetur përkohësisht pa energji elektrike.

Për këtë arsye do të ketë kufizime të furnizimit me ujë të pijshëm në zonat e Saukut, Tiranës së Re, Qesarakës, Ali Demit dhe Shkozës.

July 2, 2016 08:56
Komento

1 Koment

  1. Plaku Xhuxhumaku July 2, 09:05

    Hahaha, kufizime te ujit te pijshem??? Demek keta te gjoret i bie te mos kene uje fare per kushedi sa dite,se sa per kufizime, me kufizime e kane dite per dite.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*