Dita Botërore e Librit, aktivitete në Fakultetin Histori-Filologji

Redaksia Online April 23, 2013 13:50

Dita Botërore e Librit, aktivitete në Fakultetin Histori-Filologji

23 prilli është Dita Botërore e Librit. Një sërë aktivitetesh janë zhvilluar sot nga Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë, Biblioteka Kombëtare, Ministria e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Shoqata e Botuesve etj. Të gjitha ambientet e Filologjikut sot janë vënë në dispozicion të aktiviteteve. Dita ka nisur me promovime librash të vetë anëtarëve të Departamentit të Letërsisë, si Floresha Dado, Dhurata Shehri, Agron Gjekmarkaj etj. të tjera prezantime edhe nga departamentet e tjera të fakultetit.

Një “In memoriam” për pedagogët e nderuar ë këtij fakulteti, të cilët nuk jetojnë më, prof. Myzafer Xhaxhiu dhe prof. Nexhip Gami.

 

 

Redaksia Online April 23, 2013 13:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*