25 Nëntor 2015 

Dita Botërore e Librit, aktivitete në Fakultetin Histori-Filologji

0
Redaksia Online
Postuar më: 23 Prill, 2013 tek Aktualitet
libri

23 prilli është Dita Botërore e Librit. Një sërë aktivitetesh janë zhvilluar sot nga Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë, Biblioteka Kombëtare, Ministria e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Shoqata e Botuesve etj. Të gjitha ambientet e Filologjikut sot janë vënë në dispozicion të aktiviteteve. Dita ka nisur me promovime librash të vetë anëtarëve të Departamentit të Letërsisë, si Floresha Dado, Dhurata Shehri, Agron Gjekmarkaj etj. të tjera prezantime edhe nga departamentet e tjera të fakultetit.

Një “In memoriam” për pedagogët e nderuar ë këtij fakulteti, të cilët nuk jetojnë më, prof. Myzafer Xhaxhiu dhe prof. Nexhip Gami.

 

 

Faleminderit per vleresimin!
Si ju ben te ndiheni ky lajm?

  • asnje ndjesi
  • I kenaqur
  • i shqetesuar
  • i trishtuar
  • i indinjuar


0 KomenteJi i pari te lesh nje koment!


Lini nje pergjigje

(e domosdoshme)