Dita Botërore e Ujit

March 22, 2013 20:13

Dita Botërore e Ujit

22 marsi është Dita Botërore e Ujit. Të paktën 2.5 miliardë njerëz nuk kanë ujë të pijshëm dhe janë të privuar nga shërbimet higjieno-sanitare. Çdo 20 sekonda një fëmijë vdes për shkak të mungesës së ujit të pijshëm.

March 22, 2013 20:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*