Dita e zisë Kombëtare, ambasada e SHBA-ve në Tiranë e mbyllur të mërkurën

December 4, 2018 22:35

Dita e zisë Kombëtare, ambasada e SHBA-ve në Tiranë e mbyllur të mërkurën

Ambasada Amerikane në Tiranë njofton se do të jetë e mbyllur nesër, të mërkurën, në 5 dhjetor, në nderim të Ditës Kombëtare të Zisë për Presidentin George H.W. Bush.

Ambasada bën me dije se “Do të rifillojë punën si zakonisht të enjten, 6 dhjetor. Shërbimet konsullore nuk do të ofrohen të mërkurën, 5 dhjetor. Të gjitha takimet konsullore janë shtyrë për të premten, 7 dhjetor – ju lutemi të kontrolloni adresat tuaja të postës elektronike për më shumë informacion. Faleminderit!” – mbyllet njoftimi i Ambasadës.

v.l/ Dita

December 4, 2018 22:35
Komento

1 Koment

 1. ALBAN DEGA December 5, 07:22

  From: Alban Dega
  Date: December 1, 2018 at 12:06:10 PM EST

  BOTA HUMBI NJE GJIGAND !

  – Ne shqiptaret humbem nje kryemik te sprovuar !

  – Dite Zije mbarekombetare + ne nderim te Xhorxh H.W. Bush !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Xhorxh H. W. Bush eshte arkitekti, truri, gjeniu dhe zbatuesi i strategjise se permbysjes se komunizmit ne Evropen Lindore dhe BRSS.
  Heroi i Luftes se Dyte Boterore qe kontribuoi fizikisht e ushtarakisht ne fitoren e madhe mbi Nazi( Nacional – Socializmin )- fashizmin Xhorxh H.W. Bush nuk mund te mos behej edhe strategu i fitores mbi sivellain e tij Socializmin-Kombetar stalinist.
  Me nje ndryshm teper te madh e me nje cmim shume… shume me te ulet: pa perdore as armet konvencionale e as ato berthamore, pa e cuar Boten ne nje katrahure …a ne Vitin Zero ku Lufta e Pare dhe Lufta e Dyte Boterore me mbi 100 milione viktima do te dukeshin si nje lufte shpatash midis kalamajsh !
  Kur e pyeten gjeniun e shkences boterore dhe babain e armeve berthamore, Albert Ajnshtajnin se cfare mendonte per Luften e Trete Boterore ai pasi u mendua mire , u pergjigj:
  – Per Luften e Trete Boterore nuk mund te jap nje pergjigje te sakte… Por jam i sigurte se Lufta e Katert do te behet me gure dhe me shkopinj !
  Askush si Xhorxh H. W. Bush nuk e kuptoi dhe zbatoi ne praktike mesazhin e tij…
  Si Drejtor i CIA-s syshqiponje amerikane, si Zevendes-President i Ronald Reganit gjenial, por me Alzhemir, si President I SHBA-se, Xhorxh H.W. Bush ishte jo vetem hartuesi, projektuesi, zbatuesi dhe udheheqesi i fitores se madhe mbi komunizmin pa shkrepur asnje plumb e pa derdhur asnje pike gjak, pa lufte lokale e aq me pak Boterore…
  Lavdi Xhorxh H.W. Bush !
  Bota dje ne oren 10 humbi nje kryehero!
  Bota dje humbi nje Gjigand te njerezimit!
  Bota dje humbi nje Gjeni te politikes e diplomacise ndryshe !
  Bota dje ne oren 10 humbi nje Krye-Arkitekt te Paqes !
  Kam qene student 20 vjec ne Universitetin e Pekinit ne shtatorin e vitit 1995 kur e kam pare per here te pare Xhorxh H.W. Bush kur bashke me te shoqen Barbaren hyjne ne mencen e studenteve te huaj….
  Nje burre skofnar( sqimtar ) shtat selvi 2 metra i gjate, me nje fytyre bukuroshe, me sy shqiponje, me nje hap prej sportisti, nuk mund te mos bente pershtypje dhe terhiqte cilindo…
  Xhorxh H. W. Bush, qe me beri te bija ne nje dashuri me shikim te pare me Ameriken …. Teme ne vete kjo !
  Nese Bota humbi nje gjigand, ne shqiptaret kudo ndodhemi humbem nje kryemik te jashtezakonshem ne castet me te veshtira””to be or not to be “!
  Ishte Xhorxh H. W. Bush i pari qe i vuri “ Vizen e Kuqe “ barbarise dhe furise shteterore serbe ne Kosove !
  Ishte ky burre i madh Boteror qe i hapi rrugen lirise dhe pavaresise se Kosoves sapo Kasapi i Ballkanit Sllobodan Milloshevic e shkeli ate vize dhe pasardhesi i tij ne Shtepine e Bardhe Bill Klinton urdheroi goditjen e fuqishme te SHBA-se dhe NATO-s mbi “ Patkoin” e djallit te Beogradit ne Kosove me 25 mars e deri me 12 qershor 1999 kur Kosova fitoj lirine e saj te shumepritur.
  Ishte biri i tij Xhorxh W. Bush qe do te pagezonte pavaresine e saj gjate vizites se tij historike si Presidenti i Pare amerikan qe do shkelte ne Tirane me 10 qershor 2007 !
  Me 17 shkurt 2008 Kosova do te shpallte pavaresine e saj qe ne themelin e themelit te saj do te mbante Vizen e Kuqe te Xhorxh H. W. Bush dhe besen e te birit ne Tirane !
  Do te ishte ne nderin e Qeverive, Kuvendeve dhe Presidenteve te Shqiperise dhe te Kosoves qe dita e varrimit te Xhorxh H.W. Bush te shpallej Dite Zie Kombetare, qe Spitalit Amerikan ne Tirane dhe dy rrugeve kryesore ne Tirane, Prishtine dhe Tetove tu vihej emri i tij ne nderim te ketij Gjigandi Boteror e ketij Kryemiku te nderuar te Shqiperise e Kosoves si Shtetet te pavarura e te shqiptareve si Komb !
  Lavdi Xhorxh H.W. Bush !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim