Ditëlindja ndryshe e De Biasit, tortë me flamurin shqiptar

June 17, 2016 09:31

Ditëlindja ndryshe e De Biasit, tortë me flamurin shqiptar

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, festoi të enjten 60-vjetorin e lindjes.

Festa e ditëlindjes është zhvilluar në Francë, në qytezën ‘Perros Gueric’. Të pranishëm ishin kreu i FSHF Armando Duka dhe përfaqësues të tjerë të federatës, djemtë e kombëtares dhe miq të teknikut italian.

Për 60 vjetor, De Biasit iu rezervua një tortë me flamurin shqiptar kuq e zi dhe urimin në italisht.

Për italianin natyrisht se kjo mund të jetë ditëlindja e tij më e mirë, pasi po gëzon suksesin më të madh në karrierë, duke u paraqitur në Kampionatin Evropian dhe kjo ditë e vecantë për të erdhi pikërisht gjatë Euro 2016.

De Biasi ka thënë se dhurata më e mirë do të ishte kualifikimi i Shqipërisë ndaj Rumanisë, por gjithsesi të presim deri të dielën.

 

 

5

2

3

4

5

June 17, 2016 09:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*