Divorci i dytë? Ja si u përgjigjet lajmeve në mediat rozë Inva Mula

December 20, 2015 13:47

Divorci i dytë? Ja si u përgjigjet lajmeve në mediat rozë Inva Mula

Faqet rozë të shtypit kanë raportuar këto ditë që sopranoja e njohur Inva Mula dhe bashkëshorti i saj i dytë, biznesmeni Ethem Ramadani janë ndarë.

Por Mula ka përgënjeshtruar këto zëra duke postuar në Facebook foto familjare dhe duke shkruar: “Kam mësuar se nuk kalohet jeta, duke dhënë shpjegime, pasi miqtë e tu nuk kanë nevojë për to, armiqtë nuk duan të besojnë, ndërsa budallenjtë nuk të kuptojnë ….” – raporton Facebook Spy, rubrika e fundjavës në Dita.

Sopranoja është nënë e dy fëmijëve nga dy martesa.

52 vjeçarja u martua me Ramadanin, pas divorcit pas 22 vitesh martesë me kantautorin Pirro Çako. / Dita /

December 20, 2015 13:47
Komento

16 Komente

 1. antienveri December 20, 14:19

  Familja shqyptaro-ruse e Avni dhe Nina Mules ka ne ndergjegje nje krim te shemtuar qe e beri me porosi te Sigurimit te Shtetit kur mardheniet midis Shqypnise enveriste dhe Rusise bolshevike ishin keqesuar tejet cdo caku. Avni Mula morri porosi nga Sigurimi ku bente edhe kjese si kuader i vjeter i Partise se Punes per te ftuar per darke te gjitha ruset qe ishin martuar ne Shqypni dhe me pas i kallezoi ne Prokurori qe kishin folur kunder regjimit dhe ne menyre te vecante kunder Enver Hoxhes duke e cilesuar si nje barbar pa shkolle qe komunizmin po e perdorte per qellimet e familjes se tij. Te gjitha ruset qe kishin darkuar ne shtepine e Avni dhe Nina Mules u internuan dhe pas kesaj filloi nje fushate e eger kunder te gjitha grave te huaja te martuara ne Shqypni, sidomos kunder ruseve dhe polakeve. Pas viteve 90-te vetem disa prej tyre arriten te kthehen ne vendet e tyre, nderkohe qe fati i ruseve te likuiduara me pabesi enveriste nga familja Mula nuk eshte zbuluar dhe as hulumtuar akoma nga politika jone kombetare, qe di vetem te dekoroje me medalje trimerie Nexhmije Hoxhen dhe Vito Kapon, por nuk di te kerkoje falje per krimet e Enverit dhe bashkepuntoreve te tyre te zellshem sic ishte famlja Mula.

  prandaj o vajza e Avniut dhe e Nines

  BUDALLENJ JANE ATA QE KRYEJNE KRIME KUNDER NJEREZVE TE PAFAJSHEM DHE ME PAS NUK DINE TE PAKTEN TE KERKOJNE FALJE PER KRIMET E TYRE.

  Reply to this comment
  • spartaku December 20, 14:54

   ANTIENVER!Qenke nje budalla dhe nje injorant qe nuk e gjen dote.Tregon qarte se je nje koqe kandari dhe nuk te zemrohet njeri,se aq mente te ka dhen perendia.Ngushellime per mendjen qe te ka lene. Avni Mula dhe e bija e tij Inva,jane nderi i kombit shqipter.

   Reply to this comment
   • antienveri December 20, 17:02

    Kjo vajze arrogante me gjithe babain e saj jane kaq shume nderi i kombit shqyptar sa jane edhe kriminelet Nexhmije Hoxha dhe Vito Kapo qe Rilindja Enveriste e Edvinit dhe Likes i dekoron me medalje trimerie dhe i jep pension te vecante si veterane te LANC-it kriminal qe vrau ushtaret angleze ne kanalin e Korfuzit, ne nje kohe qe Shqypnia po kerkon t’i bashkohet BE-se Antikomuniste, e cila nuk i pranon hipokrizite me Valsin e Lumturise te Avni Mules ne Kohen e Murtajes te Partise se Punes.

    Reply to this comment
    • raimond Vlonjati December 20, 17:58

     Atehere kur u vrane anglezet beri shum mire qe i vrau se anglezet kerkonin qe jugun tone tja jepnin Greqise
     Dhe po ashtu ushin anglezet ata qe lejun qe perpara syve te tyre te therreshin popullsia came nga fashistet e greke te Zerves …… Dhe sic thashe nderkaq anglezet benin sehir

     Ndaj anglezeve mire ua ja bere atehere

     Tani jetojm kohe te tjera dhe jemi miq , por historia nuk ndryshon esht ajo qe thashe une

     Reply to this comment
     • antienveri December 20, 18:37

      Duket qe ke lexuar historine e fanatikut Paskal Milo por kur vret me pabesi enveriste MIQTE dhe Aleatet ne Lufte me mina jugosllave dhe me urdher nga Moska dhe Beogradi keta MIQ dhe Aleate qe i vrave dhe i masakrove ne Kanalin e Korfuzit kane te drejten elementare qe e refuzojne t’i pranojne shqyptaret ne BE pa kerkuar me pare falje per krimet monstruoze te Enverit dhe te lakejeve te tij qe e kane bere Vatanin si nje CIFLIG feudal e Mafies se Kuqe me pushtet plot me LOQE dhe KOQE fantike si puna jote

 2. gjykatesi qi don pare me ju da m'dysh December 20, 14:23

  dhe un i bashkohem te qeshurave te Ina MULOS,
  dhe Xh Temes ,
  ahahahahahahahahahhahahahahaha
  hahahahahahhahahahahahahhahahahahah

  Reply to this comment
 3. jo fyerjes December 20, 16:10

  sa turp,te besh rebelizma jeten e nje familje, mula.
  i madhi avni ka vlera intelektuale dhe artistike sa dhe Nina e shoqja.
  jetuan me nder si shqiptare te ndershem, nuk i pergojoji njeri sa ishin gjalle dhe tani kane lene veprat e tyre.
  dashurine e duan te gjithe ata qe duan familjen,por ja qe ajo humbet dhe mbase nuk e ke ne dore.
  dhe njeriu do te vazhdoje te dashuroje, e te jetoje.mbase vuajne femijete divorcuar,por me pak se ne nje familje te krisur, qe pret te thyet e ska me vend dashuria
  mire e thot ivna ndersa budallenjte ………..dhe ky antienveri,
  shiko jeten tende

  Reply to this comment
  • antienveri December 20, 17:15

   Te drejten per nje jete normale dhe te ndershme e paten edhe ruset e spiunuara dhe te tradhetuara nga familja Mula ne darken e shtruar me urdher nga sigurimi i shtetit ne nje Kohe qe Enveri po kerkonte ARMIKUN e deshtimeve te tij ne ekonomi, kur e kishte bere Vatanin si nje CIFLIG feudal te familjes se tij sadiste dhe lakmitare.

   Te drejten per te dashuruar dhe jetuar nje jete normale e kishte edhe vajza e bukur e Taises, qe ishte Kryeinxhiniere e nderuar ne Kombinatin Misto Mame ne Tirane, familje mike e antienverit, por qe qe sot akoma nuk i dihet varri as asaj dhe as te emes dhe qe u spiunuan dhe u tradhetuan pabesisht nga Nina Mula dhe Avni Mula pas saj me urdher te Enver Katilit.

   Prandaj “budallenjte” e Inves arrogante ne DITA jane edhe viktimat e familjes se saj karrieriste qe rane pre e pabesise makaber te Lakejve te Enverit.

   Reply to this comment
   • ivani i madh December 20, 17:33

    Ti qe i ditke kaq shume historite e ketyre familjeve besoj do kesh qene ndonje sigurims i felliqur i keq e karierist qe me qe sarite dot ate qe doje tani ke filluar te vjellesh vrer per te gjithe si vllai jot Berisha .Ju jeni te afte te beni gjithcka te beheni e lecke b…e te huajve vetem per te demtuar kombin e Shqiperine se kjo lloj race e felliqur jeni lindur e vazhdoni rugen e prinderve e soj e sorollopit tuaj.Nuk trembet luani nga pordhet e lepurit dhe puna juaj me idiotizmat tuaja te prodhuara nga mendie te semura si ato te atij lamashit te parlamentit.

    Reply to this comment
    • antienveri December 20, 18:49

     Berishen mos ja ngjit si MUTI pas kepuce antienverit, sepse eshte pjella origjinale e Enverit dhe e Partise se Punes. Fakti qe i njoh te VERTETAT e fshehura nga katilet dhe xhelatet e Partise se Punes nuk ndryshon asgje nga tragjedite e viktimave te familjes Mula.

     Perpara se te fyesh dhe te ofendosh antienverin kerkoji Rilindjes Socialisto-Enveriste qe perpara se te dekoroje Nexhmije Hoxhen dhe Vito Kapon dhe t’i leshoje pensione veterani ketyre krimineleve gjakatare, pra kerkoji qeverise te Edvinit dhe Likes qe te zbuloje dhe hulumtoje urgjentisht krimet qe ka kryer Enveri ndaj grave te huaja te martuara ne vendin tone, te cilave akoma nuk u dihet vorri, si nje obligim i vendit tone krahas antarsimit ne BE.

     Reply to this comment
     • ivani i madh December 20, 19:51

      Dmth vetem shokun te dashur Berisha mohon ndersa te tjerat i ke hak dhe pa asnje te dallim. Po me komentet dhe veprimet e tij ju bashkon tradhetia dhe aleanca me te per te mbrojtur tradhetine dhe shkatrimin e vendit qe prindrit tuaj e kane pasur ne deshire me kohe.Dhe ju po e vazhdoni duke sulmuar udheheqesit e luftes nac clirimtare dhe nepermjet tyre gjithe luftetaret e saj po eshte e kote sado te mundoheni.Por boja juaj smbulon dot ate histori se eshte flake e zjarte qe ja u ka djegur gjithmone djallezite tuaja dhe ka dale gjithmone e me e forte .

   • raimond Vlonjati December 20, 18:02

    Ato jane vertet gabime te renda nqs kane ndodhur , por ato i beri koha dhe ligjet e asaj kohe
    Ndaj njerezit jane te shfajesuar per ate kohe se ishte diktature

    Psh gjate asaj kohe ruset kane vrare e perdhunuar me qindra mijera hebrej , e megjithate ata nuk i kerkuan ndonje falje popullit te Izraelit

    Reply to this comment
    • antienveri December 20, 18:41

     Je shume idiot more mavri qe flet brockulla ne DITA dhe hape historine qe te mesosh se hebrenjte apo cifutet i vrau Hileri i Partise Nacional-Socialiste gjermane dhe jo Stalini i Partise Komuniste ruse qe ishin te dy VAMPIRE te nje ideollogjie.

     Reply to this comment
    • antienveri December 20, 18:43

     Edhe Sulo Gradeci krimineli gjakatar dhe i pabese i Enverit keshtu thote si puna jote:

     PUNE E MADHE QE VRAVA DISA ARMIQ TE PARTISE!

     o idiot total, shpellar, dudum dhe debil fanatik

     Reply to this comment
     • ! December 20, 19:11

      po cmerreni me ate plehr qe mban emra fallso si Vlonjati etj ,
      ai eshte nji shkerdhate ,nji qen rrugesh ,ndoj dobic i gjetur ,diku hedhur kazaneve te plehrave

 4. lato December 20, 18:48

  Avni Mula ka qeni kllouini me patetik i skenes komuniste nje servil i ndyre i rregjimit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*