Djali i Agron Canes: Babai, burrë me karakter

August 18, 2014 08:52

Djali i Agron Canes: Babai, burrë me karakter

Familjarët e Agron Canes të tronditur nga skandali i publikuar nga media, shprehen mosbesues ndaj ngjarjes.

“Nuk besoj në këtë që thuhet. Ne, familja jonë, e njohim babain tonë si burrë me karakter, të prerë dhe bamirës”, shprehet i biri Dhimitër Cane.

Sipas tij i ati e ka ndihmuar gruan si bashkëfshatare, madje edhe të bijën që të trajtohet me ilaçe. Ai shprehet se ky është një sulm politik , dhe se do të kthehet nga Greqia ku jeton prej vitesh për të zbardhur ngjarjen.

 “Do të kthehemi se nuk e lemë pa zbardhur edhe ne akuzën kundrejt babait.Që përsëri ngul këmbë se është i pafajshëm dhe gjithçka kundrejt tij është e manipuluar. Drejtësia do ta bëjë punën e vet dhe do ta shihni që ai ështëi  pafajshëm dhe se sulmi ndaj tij është politik”, shprehet ai për gazetën “Panorama”.

Ndërkohë edhe bashkëshortja e Canes kërkon nga prokuroria ta çojnë deri në fund investigimin.

Në këtë mënyrë duke gjetur edhe porositësin e kësaj historie monstruoze, për mua që burrin tim e njoh mirë. Do ta ndjekim edhe vetë këtë çështje kur të kthehemi në Shqipëri” ka deklaruar bashkëshortja në një lidhje telefonike.

August 18, 2014 08:52
Komento

23 Komente

 1. Naci August 18, 08:59

  Mie se vjen more djale nga greqia por mos harro dhe te ja sjellesh satem yt at se po i pelcasin topet nga hormonet se keshtu vijojne dhe skandalet, shpresojme qe Cane te jetoj sa me shume ne birucen e erret…po gjitnje mos te harrojme kengen e Meros…komunistin me te mire..e zeme duke q….r.

  Reply to this comment
  • A.p.S (KATHERINA DIE GROSSE)Madona prej Sauku August 18, 09:13

   O Plake o Cane o plake
   edhe dor nuk hoqe….
   n’burg ke vira murit,
   tash fute at koqe.

   Doje njomezake
   se plaka sta ngref
   por ja fute vetes,
   ne bithë ,more PERVERS

   Reply to this comment
  • misteri August 18, 11:49

   Po mo me karakter te madh eshte sa qe EDI RAMA dhe KOCUA dhe gazetat pran tij per te fshehur shum skandale e pervesitete qe ka rilindja po mundohen te hedhin balte mbi njerzit qe ne ato vite kan drejtuar vertet ushtrin ne sarande duke sajuar se gjoja ky e paska bere kete gje dhe ne 75 dhe se kan denuar por ne si RILINDAS qe jemi e denuam,Jo o cun babai jot e buri yt ska qen kure superkomandant por nje legen si miqte e tij EDI RAMA e KOCO KOKEDHIMA.Shkoni o gazetare e pyesni kush e ka drejtu vertet me dinjitet per dekada formacionet ushtarake ne SARANDE e mos hidhni balte mbi njerzit.Mos u beni pre e KARAGJOZEVE EDI RAMA -KOCO KOKEDHIMA qe jan vertet PERVES e HAJDUTE BANKASH,

   Reply to this comment
   • Bedriu August 18, 23:57

    Mor DJALE, pedofilia nuk ka lidhje fare me menyren si e ka bere punen yt ate. Ai mund te kete qene ushtarak shume i mire, baba i perkryer, burre shembullor, por eshte edhe pedofil dhe natyrisht qe kete nuk do ta cfaqte ne familje qe ta shihnit ju.

    Eshte i kuptueshem reagimi juaj se jeni te shokuar dhe nuk e besoni, por babai juaj i ka thene me gojen plot ato perversitete. Dhe ju me mire se kushdo ja njihni zerin atij qe mbani ne shtepi. Ne keto momente, eshte mire qe te heshtni sa t”ju kaloje shoku dhe pastaj ne emer te famijljes t}i kerkoni ndjese vajzes se re per kete fyerje te rende qe i ka bere babai juaj me fjalet qe ka thene.

    Reply to this comment
 2. Kollodoku. August 18, 09:28

  Babai i Dhimitrit, burre me karakter,

  i paske ngjare babait more Dhimiter. Humbe nje mundesi te arte per te heshtur ose per te thene dicka pozitive, dicka qe nuk e fut gjithe familjen tuaj ne kanalin e mijve te gjirizit, prej nga dalin veset prej pedofili te babait tuaj. Ju nuk gjeni asnje fjale dhembshurie per viktimat e babait tuaj. Cdo gje, na qenkesh loje politike, kunder tij.
  A e di cfare more djale?? Rri me mire aty ku je, ne Greqi. Mos u kthe per te vene ne vend “nderin” e nje pedofili si yt ate sepse ai nuk posedon nje te tille. Ai eshte nje maniak i semure, qe gjeti rastin dhe mundesine te perdhunoje nje nene prej kater femijesh, vetem e vetem sepse ky shtet shkerdhate shqiptar, nuk ploteson detyrimin ligjor qe ka karshi qytetarit te tij, nuk i jep pensionin e bashkeshortit te vdekur nga nje aksident pune, per te bere nje jete dinjitoze me femijet e saj jetime. Ata qe kerkojne fajin tek ajo grua e mjere,,,,jane maniake si babai yt. Koco Kokedhima eshte nje nga ata, qe edhe pas daljes publike te ketij skandali, te sillet si gjeli maje plehut dhe te aludoje me “fajin” e kesaj gruaje.
  Nje shtet qe nuk mbron jetimet dhe viktimat e tragjedive, eshte nje shtet tutoresh dhe shpelle maniakesh. Nje shteti te tille,,,,,une i uroj te ngordhe sa me shpejt dhe nuk i qaj asnje lot pas. Nje shtet i tille eshte nje shtet i rene, eshte nje shtet i pederasteve si yt ate, si Dr Mziu apo ai manjaku tjeter Dr Spango.
  Zoti i ruajte grate dhe femijet shqiptare nga manjaket me pushtet.!!

  Reply to this comment
 3. Sela August 18, 09:50

  Jasu qirja mou!jasu palikari mou!Nuk eshte ndonje çudi e madhe qe qirrja ne fjale tia kete lypur si te jemes edhe te bijes .Gerqia i ka marre mend e aq me ke kur plken e paska nisur edhe ne Greqi ,vend qe shquhet per te tilla zyra palikaresh!Jasu Eladha djepi i prostitucionit Europian,ku vajza deklron se ka shkuar me te jatin,djali me te motren e nuk behet fjale per qirrje me inflyence qe kane edhe zyra deputetesh!Do te ishte me mire heshtja se sa prononcimi per kete njeri te semure ku te qe s’k mundur dot ta beje ne rini kerkon ta plotesoje ne pleqeri.I parqi kaliteri Eladha ke tu thelume!Keta ne gjuhen greke quhen “Gurrunji orthi”!

  Reply to this comment
 4. Jozi August 18, 10:17

  PO MIR O CUN I BABIT PO AI ZERI I IMI ISHTE??

  Reply to this comment
 5. kumblla August 18, 10:31

  O ti zonja Cane, burrat manjake kane gjithmone gra pa dinjitet si ty. Te ishe zonje ti e denoncoje vete manjakun, se rralle ka grua qe nuk e njeh te shoqin. Asnje grua me karakter nuk do ta mbante 24 ore nje maniak te tille por duket qe ty te ka pelqyer leku. Je me kurve se ajo fatkeqja me 4 jetima. O femra shqiptare kuptoni qe eshte me mire te jeni solidare me njera tjetren sesa me burrat manjake .

  Reply to this comment
 6. latifond August 18, 11:08

  Coje deri ne fund,se do te gjesh solidare ne shtepi!Me ze e me figure.

  Reply to this comment
 7. Mjer mjer.. August 18, 11:43

  Nuk mereni me fullanet e me te tjeret qe ju vjedhin e shkaternjn e po ju shpien drejt shkaterimit e renimit cdo dit . Por mereni me dava kurvash e kurvaresh .e nuk mereni me ate qe ju prek ekonomin e jetesen tuaj familjare e mjer ju o popull me keto ment tuaj e sa do vuani mjer.

  Reply to this comment
 8. endri August 18, 11:51

  keta duhet tredhur dhe prere veglat te gjitheve, se po shtohet shume rraca e tyre.

  Reply to this comment
 9. loku August 18, 12:03

  edhe kocua bure kurve eshte

  Reply to this comment
 10. NARD NDOKA August 18, 12:33

  mesiguri qe te ka palluar dhe ty ku ishte i vogel me ate palo baba qe ke o vrije ose vri veten

  Reply to this comment
 11. SHQIPTARI August 18, 12:59

  IK MORE PLEHRE E PERVERS SE KE KAQ VJET QE TA KA FUTUR GREKU !!!!

  Reply to this comment
 12. zefi August 18, 13:48

  Ore milet kamkum qe e trazoni moralin me politike. Nuk jane gjerat ashtu sic i mendoni ju pa qellim. Ajo grua qe eshte e ndershme nuk e nxjerr veten ne pazar e ta marre vesht gjithe mileti por cka per tja thene ja thote provokatorit dhe nuk bije pre e tij se niset per te deskredituar ate burrin qe ja kerkoi (tek e fundit sot ne demokraci eshte gjeja me normale, do , sdo) po nderkohe ajo deskreditoi vetveten. Ylli Pango i mbertheckave vazhdon te dale ne publik e te jape mesim , ndersa zonja e mertheckave u sergjynos nga syte kembet. Ketu nuk kemi te bejme me nje perdhunim, ku tek ne kan ndodhur cudira nga me anormalet qe si mban kandari.

  Reply to this comment
 13. ti kaurr i derrit .... August 18, 13:49

  Haruat fullanin, që ka bëre kërdinë në bankë, në Shqipëri prostitucioni ka marrë përmasa alarmante, rezik mamaja ja ka çuar vetë çupen canes. Kur shumë prindër i çojnë vajzat jashtë për prostituta.

  Reply to this comment
 14. Mark uk August 18, 14:17

  zefi: Tregoj ksaj zonje se si e ke kaluar ata caste qe thuani ka ndodh ne shume raste.Deri dje thuanit se prokororia eshte mberthyer ne skandale e nuk mendojn te zgjedhin hallet e popullit.Ju si e keni zgjedhur apo ke heshtur.

  Reply to this comment
 15. BJORN August 18, 14:38

  Nuk qenka vetem babai,por qenkeni si familje te pafytyre

  Reply to this comment
 16. mir August 18, 15:11

  burre me karakter nga mesi e siper……………………….

  Reply to this comment
 17. Sal Kapone August 18, 15:19

  Atij burrit po te jete e vertete kjo dmth ti priten koqet dhe ti futen ne goje, ndersa ju te tjeret mos u merrni me kurva se jane te pa besa te futin ne kurth ato 😉

  Reply to this comment
 18. selmani August 18, 15:56

  o ti çuni qe mbron babin e njeh mire ti babin tend apo jo…??!!! se qe thua ti ai babi tend foli qarte me zë dhe figure…!!! pa pyete njehere tëtatë se mos ja kane vjedhur zënë e pastaj fillo betejen per ta mbrojtur. ore mos i ke ngjare edhe ti atij per keto gjera…??!!!

  Reply to this comment
 19. Mark uk August 18, 19:00

  M.t i jati edhe i biri po edhe ai qe beri te jatin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin