Djali i Soros në jug të Shqipërisë, publikon foto me Ramën

July 29, 2018 18:56

Djali i Soros në jug të Shqipërisë, publikon foto me Ramën

Djali i miliarderit George Soros, Alexander Soros ka vizituar këtë të diel bregdetin shqiptar të jugut.

Kjo është bërë e ditur nga vet ai, përmes një fotografie që ka publikuar në rrjetin social Instagram.

Në këtë fotografi Alexander Soros shfaqet me kryeministrin Edi Rama, për të cilin shprehet se është një shoqëri mjaft e mirë.

“Fantastike të jem sërish në Shqipëri dhe të kaloj pak kohë me kryeministrin Edi Rama, njeriun më vizionar dhe të diskutojmë mbi progresin e Shqipërisë drejt integrimit evropian dhe bashkëpunimit rajonal”, shkruan ai në Instagram.

s.a/dita

July 29, 2018 18:56
Komento

21 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku July 29, 19:43

  Masonet kane shtetin e tyre ne Shqiperi tashme. Populli krenar por i dhjere shqiptar kaloi nga duart kriminele komuniste, nepermjet duarve te paditura katunare, drejt e ne pilafin e masonerise nderkombetare. Suksese ne jete.

  Reply to this comment
  • PSE ? July 29, 23:04

   Po mire mor plaku, nuk gjen karar hiç, eh?
   kriminelet komuniste falimentuan, iken …
   kamunisti katunar e kriminel, iku …
   nuk te palente as njoni e as tjetri! Apo ate katunarin kamunist ne filli e ke pas dash shume, je shkly duke e imitu me dy gishtat, nejse, tani nuk e don mo!
   masonerine nderkombetare nuk e dum?
   E pse, jane kapitalista, siç i dum ne, ça te keqe kane? Ahaaaaaa, e ke me Sorosin … ça, nuk te pelqen emri apo pse osht shum, shum, shum i pasun?
   Plako, po te shof qe edhe ti qeke krenar dhe i dhjere …

   Reply to this comment
   • Plaku Xhuxhumaku July 30, 15:09

    Ti o PSE dukesh qe ke dale nga zyrat e Goebelsit te Rilindjes. E ke fut edhe ti gishtin te qypi i Sorosit dhe vjen e na çan bolet. Po qe per mua, une krenar nuk kam qene noi here as per traplliqet e Enverit, as per dy gishtat e te dhjerit qe erdhi me mbrapa. Tashti, si ka thone edhe kryetari Mao, per mua s’ka rendesi ngjyra e maces, mjaft qe te haje minjte. Edhe Sala e honger Enverin, po vetem mishin ama, se kocken ia ruajti . Dhe ajo kocka sot eshte drejtuar dhe i lepihet Sorosit. Per i dhjere, as me shume as me pak se zotrote (nqs je shqiptar).

    Reply to this comment
 2. KORÇARI July 29, 20:21

  Shteti i parë Marsin është SHBA, Masonët SKANË në dorë vetëm Shqipërinë por gjithë botën. Ata “udhëheqin” kudo.

  Reply to this comment
 3. I ke lare duart, hajde ma kap nje here me dore. July 29, 20:43

  Prandaj bie ere Plaku Kar-xhuxhumaku se i ka rrenjet ne mut e jo tek populli shqipar qe shan ky njethundrak plehre.
  Rrace e dhjere turke apo me hurma arabie, bej ADN ore kopil qe te gjesh prejardhjen nga je dhe pse bie era mut.

  Reply to this comment
 4. intelektuali July 29, 21:32

  A ka cipe dhe moral Edi Rama te dale ne foto ne gazeten DITA me djalin e George Sorosit kur me porosi nga ky mashtrues qe hiqet si filantrop e beri rezil Shqypnine me sharjet e tij cinike per Presidentin e SHBA nga CNN vetem do kohe me pare?

  sepse:

  Ndryshe do te besonim qe djali i Sorosit a ardhur me mision te posacem ne Shqypnine Enveriste te Rilindjes Socialiste te Edvinit per te aktivizuar serish fyerjet makaber kundra Presidentit Trump sic beri Edi Rama do kohe me pare nga studio e CNN qe habiti gjithe Boten,

  sepse llogjika te thote qe:

  Mashtruesi financiar George Soros nuk mund te pajtohet qe humbi 400 meleone dollaro ne fushaten elektorale ne SHBA duke financuar Fondacionin Mafioz Clinton qe e perdoren Edi Ramen si nje dordolec per te trembur laraska ne CNN.

  Reply to this comment
  • N.VJOSA July 29, 22:34

   Ti or truthare intelekt-hale,
   Presidentin e Amerikes e ka kritikuar mbare Bota, sidomos para se te zgjidhej.Dhe sot e kritikojne edhe burra Shteti ne ShBA, edhe ne Angli edhe Gjermani, Francë e kudo…
   Edi Rama tha një Kritike para zgjedhjes dhe pas zgjedhjes e ka respektuar me te gjitha nderet që i takon një Presidenti te ShBA…
   Pse shpif kot mor truthare?
   Edhe me Familien Soros do takohet se e respekton Shoqeria amerikane dhe nuk e ka të ndaluar e nuk do pyes një Kameleon si Ty….
   Nuk bëre një koment me vend, or truderr!…

   Reply to this comment
   • Sallakja July 30, 10:41

    ….. e respekton shoqeria amerikane….
    Ah more qyqar, sa gjona nuk di ti ?
    95% te komenteve te intelektualit jane te sakta
    ne vend qe te mesosh, ofendon. Tipike e provincialit me nje sere komplimenti.
    Une shpesh te them bylmez, ti e mer per ofendim eshte komplimente besome

    Reply to this comment
    • intelektuali July 30, 11:03

     Lere kete enverist fanatik se nuk ha pyka llogjike,

     GEORGE SOROSIN E KANE NDALUAR TE HYJE NE VENDLINDJEN E TIJ, NE HUNGARI

     Ku i kane mbyllur Universitetet te gjitha “Shoqerite e hapura” qe jane shushunja per vjedhjen e fondeve te BE-se dhe Orbani i ka hapur dojen e tij ku rezulton qe ka qene ne rini spiun i gjermenve kunder hebrenjve te tjere.

     George Sorsosi eshte njeriu me i urryer ne Angli ku te “Premten e Zeze” vodhi Banken Kombetare te Anglise me manipulime mafioze te valutave, por nga Malazia dhe Indonezia desh e rasen ne burg dhe ne fund e perzune me dajak me vule te zeze ne pasaporte, pasi shvleftesoi valuten kombetare, George Sorosi me fondacionin e tij mafioz Clinton eshte fajtor i Luftes ne Lindjen e Mesme dhe vales se emigranteve nga te cilat ka fituar shuma kolosale, ky kriminel qe hiqet si filantrop dhe bamires mbeshteti Hillary Clinton ne fushaten elektorale me 400 milion dollare, por humbi nga Trump qe investoi vetem 50 milione dollare dhe kjo humbje nuk i jep qetesi mafiozit financiar George Soros qe urdheroi Kaqolin Edi Rama te fyeje dhe shaje si halabak ordiner nga CNN Presidentin amerikan, Donald Trump. Trump-in mund ta kene kritikuar shume vete, por askush nga Burrat e Shtetit nuk e ka fyer si Edi Rama duke e cilesuar si:

     FATKEQESIA E BOTES

     dhe:

     A I LEJOHET SHQYPNISE SE VOGEL NJE POZITE E TILLE PER PRESIDENTIN E SHBA?

     Vetem Neti-Interneti, spiuni i Sigurimit dhe fanatiku i Enverit mund te sajoje justifikime per Edvin Drogen duke u perdredhur si:

     KURVAT NE BORDELLO.

     Reply to this comment
     • Kaçi i zi July 30, 18:11

      Mire beri qe e shau Trapin. Ti intelekrual je dakort qe NATO e BE te shperbehen sic i thote mendja Trapit? Po kur thote Trapi : “E pse duhet te hyje ne lufte SHBA per Malon e zi dhe Shqiperine , dakort je zotrote vetem pse e thote Trapi?
      Ne shqiptareve na duhet president qe te drejtoje boten jo Ameriken. Qe te na mbroje dhe te na dale ne krah ashtu si te gjithe presidentet para ketij.
      Keshtuqe ka bere sh mire qe e ka share.
      Sa per Sorros po mos ishin parate e tuj nuk do behej reforma ne drejtesi e cila po spastron nga gjyqsori minjte e Saliut.
      Por ju mioper degjoni Saliun. Thote nje fjale Saliu kunder Sorros si lepirje per administraten Trump se i mberdhin bytha nga reforma dhe o burra ju…
      Shiko pak edhe kush ja la paguar bursen e studimit kesaj kurves hollandeze qe keni per kryetar te PD!?

    • Sallakja July 30, 12:11

     .. me nje sere kompleksesh, natyrishte..

     Reply to this comment
 5. Endri July 29, 21:51

  Soros qendron mbrapa permbysjes se nje sere qeverive dhe instalimin e qeverive kukulla, duke i kthyer keto vende ne koloni te kapitalit te huaj.

  https://www.google.com/search?biw=1229&bih=593&ei=MRVeW__SO-OMlwTN47WwCg&q=soros+overthrowing+governments&oq=soros+overthrowing+governments&gs_l=psy-ab.3…628147.636737.0.636925.34.27.2.3.4.0.456.3639.0j11j4j2j1.18.0….0…1c.1.64.psy-ab..11.12.1377…0j0i67k1j0i131k1j35i39k1j0i20i263k1j0i10k1j0i13k1.0.0sVR_JNxU48

  Nuk eshte cudi qe rama eshte nje nga dordolecet e tij.

  Reply to this comment
 6. Arben July 29, 22:50

  Arsyeja e avancimit drejt ligjit te bythq….ve,

  eshte ky, eshte bythq….r, dhe propoganda per ligjin

  eshte lepirje e bythes se ketij per ndonje kothere.

  Reply to this comment
 7. Dymi July 30, 06:31

  Soros- miku i dikurshem i Sa-lehit dhe makthi i tanishem i tij.

  Reply to this comment
  • Toni July 30, 09:41

   Sorrosi dorzoji tek Gjermanet Cifutet evet gjate luftes vetem qe te perfitonte edhe vete. E pranoj duke u zegerdhjere para kamerave. I plasi atij per sklleverit ne Shqiperia e per politiqenet Shqiptare q4e i ka si letra higjenike (per te fshire bithen e tij te piset) Shqiptaret sy patrembur hidhen si shqiponja nga njeri preh Cifut ne tjetrin……

   Reply to this comment
 8. A July 30, 15:37

  Ky pis, legen EDI KRISTAQ ANETA RAMA, eshte viti i 5-te si kryeminister qe po shkaterron popullin shqiptar nga ana politike, ekonomike-financiare dhe morale. Qe per te realizuar perversitetet e tij eshte shitur dhe blere nga nje mashtrues dhe demagog boteror i XHORXH SOROS.
  Vete, meqenese eshte piseveng, EDI RAMA nuk e jep si lajm dhe si foto takimin me djalin e XHORXHE SOROS, ALEKSANDER SOROS.
  Publikimin e beri ALEKSANDER SOROS.
  E kuptoni sa legen dhe i paftyre qe eshte EDI RAMA i ben fresk nje mashtruesi si XHORXH SOROS.
  E kuptoni se kujt figura te urruara ne bote i ben peqe lepe si REXHEP TAIP ERDOGAN i Turqise dhe XHORXH SOROS. Ne nje kohe qe HUNGARIA e perzen si person nongrata, ku ka edhe origjinen.
  EDI RAMA, ku ka pisllik dhe fekale fut noçken e tij prej derri dhe bashkepunon me te tille persona.
  Turp per ne si shoqeri shqiptare qe na perfaqeson nje maskara, nje i paftyre si EDI RAMA.
  Ka 28-te vjet duke filluar nga SALI BERISHA i PD-se e me rradhe deri tek EDI RAMA i PS-se qe po shkaterrojne per dite popullin shqiptar, ekonomine dhe moralin shqiptar.
  Shqiperia, tani po lengon dhe me keto perversa politikan shqiptaret po behen perdite e me e varfer.
  Ky, EDI RAMA dhe takemi i tij nuk jane asgje me shume se sa disa tipa ordiner me pushtet.
  Ne France, ne Paris kete palo burre e njohin si endacak dhe barbon rrugesh si nje piktor te deshtuar, ku nuk linte mence varfanjakesh duke ngrene dhe tani na ben edhe karshillik ky pleher qe nuk riciklohet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin