Djali i Nishanit fiton mjekësinë

September 13, 2014 12:55

Djali i Nishanit fiton mjekësinë

Realizohet ëndrra e djalit të Presidentit Bujar. Nishani. Ersi fiton të drejtin e studimit për të ndjekur shkollën e lartë për mjekësi në Vjenë. Këtë gjë e kemi mësuar nëpërmjet profilit të tij në Facebook, ku 19-vjeçari ka njoftuar të gjithë miqtë për rezultatin që kishte arritur në testin e kryer për të fituar këtë të drejtë studimi.

Më herët, i pyetur se përse ka zgjedhur këtë vend për t’u shkolluar, ai është shprehur: “Kisha gjithmonë dëshirë që një pjesë të arsimit tim ta bëja në Vjenë, por fatmirësisht kam pasur edhe mbështetjen maksimale të prindërve.

Për sa i përket arsyes se pse e zgjodha, mund të them vetëm një gjë: Vjena është qytet, i cili i përmbush të gjitha kushtet dhe cilësitë që i nevojiten një njeriu”.

Epo mirë, të paktën Ersi nuk do të lëvizë rrugëve të Tiranës me makina të shtrenjta, por do të qëndrojë në qytetin e tij të ëndrrave ku përfundoi edhe shkollën e mesme për të marrë dije mbi mjekësinë. Ja një lajm i mirë nga fëmijët e politikanëve.

September 13, 2014 12:55
Komento

9 Komente

 1. nena e zeqos ne bythe te thanes September 13, 15:11

  “ …… por fatmirësisht kam pasur edhe mbështetjen maksimale të prindërve. ” – thote djali.
  Sidomos te nenes qe punonte ne mes te thesit te pareve me Fullanin ! Ka qene ” roje e mire dhe besnike,krahu i djatht i Guverhajdutit . Kujdes ruaji parat mos i ben rrush e kumbulla se i kane fituar prinderit me djersen e b…. allit !

  Reply to this comment
  • Xha Temja September 13, 20:00

   Ersi,Eriku…
   Te gjithe me shkronjen “E” fillojne emrin e tyre keta birbot.
   Kane fat. Edhe paraja europiane fillon me shkronjen “€” .
   Nise edhe ti si Eriku,rri nja tre muaj dhe kthehu. Nuk mund te vazhdohet jeta pa patur nenen dhe babain prane.

   Reply to this comment
   • Raimond Vlonjati September 14, 01:51

    I lumte ore ! -Po ca keni ore pse e shani ?

    Deshet demorkaci ju ?–Urdhero demokracine ku e keni
    Pse ankoheni
    Ju punoni , dhe femijet e ketyre bejne pall ariu me parate tuaja, ndersa femijet tuaj bredhin rugeve te botes me trasten ne sup, .

    Ja kjo eshte demokraica _Ca mendonit ju se ishte demokracia

    Ju deri dje zinit ne goje “Bllokun” ku jetonte Dulla, se gjasme atje behej qameti …
    ndersa keta sot jetojne ne vila skandaloze dhe shtrojne darka qe kushtojne miliona, kur nderkaq gjysma e popullit e mer buken me liste

    Enveri i kishte te gjitha ne duart e tij, dhe nuk ja lejonte vetes te bente defrime femijeve me makina te shtrenjta

    Edhe kur e conin femijet e tyre per studime jashte shtetit, Enveri conte plot studente qe ishin studente te mire , per studime jashte shtetit dhe ata nuk paguanin asnje leke

    Ndersa keta sot cojne vetem femijet e tyre me parate tona, ndersa shqiptari i thjeshte po ta coje femijen sot me studime jashte , do i paguaje vete parate
    Ndersa ne kohe te Enverit ishte shteti qe i paguante bursat e studenteve te cilet studjonin jashte shtetit

    Ky djali i ketij edhe shkollen e mesme e ka bere ne Vjene -Paska bere shpenzime skandaloze fare…
    Hajde vjedhje qe bejne keta politkanet sot or vella, hajde….
    Vidhni, vidhni sa me shume, se kjo eshte demokracia –Ju vidhni , populli kenaqet ..lol

    Reply to this comment
 2. SOFI September 13, 20:20

  NUK JA VLEN TE MEREN NJEREZIT ME KETO SHKRIME .DJALI I JARIT I KISHTE PARET ME THASE DHE STUDJOI NE VJENE BRAVO JU QOFTE PRINDERVE QE DITEN KU TI INVESTOJNE PARATE E SHQIPTAREVE

  Reply to this comment
 3. ismeti September 13, 22:07

  Bravo djali i Jarit me studime ne vjen.Ka para Jari,por me shume ka mamaja jote helbete drejtore ne kabinetin e Fullanit,pyete mamin cfare pune te veshtire ben tjeter qe merr kaq shume para…

  Reply to this comment
 4. tea September 13, 22:20

  Po presidenti paska bere me ne fund nje gje te mire. Do te investoje parate ne edukimin e djalit. Pavaresisht si I ka fituar parate dhe si po vepron ne vendin e tij, paska kuptuar qe shkollimi i mire eshte i rendesishem. Ndihmo dhe inkurajo dhe te rinj te tjere, qe se kane kete mundesi. Boll perkrahe banden e saliut. Shqiperise i duhen te rinjte e shkolluar pavaresisht nga ngjyra qe kane baballaret.

  Reply to this comment
 5. Biku September 13, 22:59

  Sugjerim DITA-s.Po cu duhet te na tregoni se ku shkon ky rripi per studime? Cilin e ha meraku ne Shqiperi per cunin e drejtoreshes?

  Amani, ju lutem mos e ulni pazarin me keto funderrina me tere keto halle qe ka ky popull, me te rinj te papune, etj

  Reply to this comment
 6. vlora September 14, 07:41

  e mor bir ..sa bashkemoshatare ke qe shkelqejne dhe prindrit nuk kan mundesi ti cojne ne tirane ……………..po cti besh kesaj dynjaje …eshte ndertuar keq ….vlera mer hajduti dhe krimineli ………i lumte babit tend ,ja preu truri …u fut ne politike …u be ushtar i mire ,ka puthur kembe te shurosura ….se po te kish ngelur kapter …..do kish dal ne pension tani me 20 000 leke ne muaj …e ti sdo kishe as buke te haje e jo te veje ne vjen …te realizoje endren tende

  Reply to this comment
 7. ivani i madh September 14, 10:06

  derisa ti mbarosh studimet a mund te jete gjalle sakati jone president babai jot

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*