Djali i vogël i Zidane bën gjestin që do “gëzojë” shqiptarët

January 3, 2018 16:52

Djali i vogël i Zidane bën gjestin që do “gëzojë” shqiptarët

Zinedine Zidane, si ç’ndodh tradicionalisht në festat e fundvitit ka postuar një foto me familjen para pemës së zbukuruar. Kjo është fotoja që do të na pëlqejë më shumë nga të gjitha ato që ka postuar Zidane deri sot.

Trajneri i klubit elitë Real Madrid, ka pozuar me gjithë familjen e tij për “kartolinën” e urimit me të cilën ka uruar fansat për Vitin e Ri. Por, ajo që bie në sy është simboli që ka bërë i biri i tij më i vogël, Elyaz Zidane, në një prej fotove, shqiponjën me dy duar. Sigurisht që kjo me shumë gjasë është një rastësi dhe ndonjëri do thoshte me shaka “Edhe Zidane na doli nga Shqipëria”, ama ngelet një rastësi shumë e bukur për çdo shqiptar.

January 3, 2018 16:52
Komento

2 Komente

 1. KodraSadikit January 3, 23:25

  Ne nji video ne yutaube Zidani Arberesh shiftet se si Zidani flet nji Arberishte te moqme e tregon per gjyshen e vete etj etj ,Sa eshte e vertete si dihet po jua preferoj Zidani arberesh e te gjykojme a ka diqka te vertete..

  Reply to this comment
 2. Pellazgos January 8, 18:28

  Shqiponja eshte simbol Greke i Bizantit dhe ka lidhje me Shqiperine per aq kohe sa pjesa dominuese e popullsise e ketij shteti “myslimane” eshte Orthodhokse.
  Mirepo,popujt pa histori si “Shqiperia”pa identitet kerkojne qiqra ne hell.
  Kerkojne ti mbushin mendjen te tjereve se Shqiponja nuk eshte Greke,kur edhe guret qeshin kur ne nje vend “laik” si Shqiperia po vendos mbi Heroin Kombetare Jeorgios Kastriotis nje misionare si Tereza qe me parate e Papes po bente propagande ne Indi per interesat e Katolocizmit.
  Misionare do te thote spuune ne emer te “Zotit” d.m.th te Djallit.
  Ndihma ne emer te Zotit nuk behet ne mosrespektimin e Fese se nje popul.i tjeter duke shfrytezuar gjendjen e varfer te asaj popullsie,ne kete rast ne Indi apo edhe ne jug te “Shqiperise”.
  Cili eshte qellmi i ketyre percarjeve duke shfrytezuar “demokracine” apo Hanin e Stavros.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*