Dje dhe sot! (Pjesa e Dytë)

March 13, 2018 11:43

Dje dhe sot! (Pjesa e Dytë)

Partisë Socialiste,
kot ja rritin nderin,
ajo asnjë lidhje,
nuk ka me Enverit!

Njëlloj si dhe Tjetra,
është parti borgjeze,
dy zogj që kanë dalë,
prej të njëjtës veze!

Në gjithë këtë vjedhje,
këtë badërdi,
sa Demokratikja,
ka përgjegjësi!.

PS-ja merr mijra,
vota proletare,
se shumë e mendojnë,
si trashëgimtare!

Si trashëgimtare,
të Partisë së Punës,
që i vuri fre,
krimit edhe dhunës!

Qe përmbi të gjitha,
jeta e njeriut,
dhe “trimat” e dinin,
se ç’qe vrimë e miut!

Ç’është e vërteta,
s’kishim pasuri,
po kishim për jetën,
super siguri!

E sot këtij shteti,
i ka humbur vula,
se shqiptarët vriten,
dhe vdesin si pula!

Kur u shkul sistemi,
gjak s’u derdh aspak,
po më pas Atdheu,
është mbytur në gjak!

Shifra e vërtetë,
asnjëherë s’tregohet,
se me komunizmin,
do të krahasohet!

“Vitet e Lirisë”,
do dalin për lumë,
se janë vrarë e mbytur,
njëqind herë më shumë!

Dhe nuk ishte vetëm,
Nëntëdhjetë e Shtata,
se vdekja ka pasur,
gjithnjë radhë të gjata!

Gjysmë e Shqipërisë,
iku në furtunë,
po dhe gjysmë e mbetur,
e shumta s’ka punë!

Borxhet dhe kreditë,
ditë për ditë shtohen,
dhe vendet e punës,
më shumë shkurtohen!

Pa planifikim,
është ekonomia,
po vendet e punës,
i hap qeveria!.

Duke investuar,
në sektorë të gjërë,
se ndonjë gjë tjetër,
nuk ka për të bërë!

Vendi ynë i vogël,
është shumë specifik,
mund të qeveriset,
shumë kollaj-or mik!

Po gjersa ne jemi,
një vënd me tumor,
gjithandej po ka,
mjerim njerëzor!

Në ditë të zeza,
është Shqipëria,
se shumë mund të vdesin,
edhe nga uria!

Unë këtë mynxyrë,
me kohë e kam ditur,
kur mori pushtetin,
skotë e babëzitur!

Vijon nesër Pjesa e Tretë

Arben Duka

March 13, 2018 11:43
Komento

23 Komente

 1. anticensurë25642654 March 13, 12:50

  dje kishe për detyrë mbrojtjen e kufirit,integritetit shtetror,o ben duka!!
  sot po bën gjithçka për ta shitur!!
  do më shumë se kaq??
  rama bisedoi me metën dhe u mbyll muhabeti i marrveshjeve me gërkun!!tashti duhet të bëjmë sikur flasim për mungesë trasparence nga PD,për të mbuluar mungesën e trasparencës për tradhëtinë e radhës!!
  meta mori atë që deshte,pas bisedës 1 orshe me ramën!!
  saliu,që bëri sikur foli për marrveshjen e re i dha mundësinë ramës që të kapet me problemin e financimit rus
  rama i mbylli gojën të tjerëve dhe plani i tij për tradhëtinë e re shkon përpara
  ne si popull kemi 10 pikat e kseno krisafit dhe kërkesën e parë të like floririt!!
  në 10 pikat që nuk duhen shkelur të krisafit,kemi shkelje tek pothuajse të gjitha!!
  pra,çfarë përfundimi mund të nxjerrim??
  SHQIPËRISË PO I BËHET TRADHËTIA MË E MADHE QË I ËSHTË BËRË NDONJËHERË!!
  më të madhe se kaq,a mund të ketë??
  PO
  do të ndodhë pas të paktën 30 vjet,kur jugu të kërkojë shkëputjen nga shqipëria!!
  ps:ka dhe njëmundësi tjetër!!
  po të bazohemi në të dhënat e ish gazetarit të djeshëm dhe taksistit të sotëm me tre biznese shtesë,neti vjosa,mund të kemi dhe aneksim të greqisë!!pra si i ka thënë dikush që ka qënë në ambasadën shqiptare në greqi,ka shumë mundësi që duke i dhënë det dhe jug gërkut,ti marrim gjithë greqinë!!
  unë besoj këtë që beson dhe neti i madh!për të vetmen arsye sepse është ABSURDE!
  nuk ka gjë më të thjshtë se të besosh në absurditet!!
  të ngrë aq lart sa sta merr mëndja!!
  të barazon me budallain!!

  Reply to this comment
  • Tartufi March 13, 13:50

   Vazhdon gomari
   te mbarre,, pa pushuar
   rere nga buz e lumit
   me arka te shpuar !

   Ky kungulli vazhdon akoma me arkat e shpuara te dobicit te sokakut te te mareve
   te mbari rere nga buza e lumit .

   Si s kuptove vec nje dite !
   qe dobici,qe dobic
   nuk kish pune me kakerdhite
   as me delet edhe dhite !!

   Reply to this comment
  • N. March 13, 14:52

   Ore, Censhurre,
   Nuk tu mbyllka goja ore Larash pa pendë!
   Sa kakaris nate e diteë te njejtat broçkulla, më mirë rendit opsionin tend per problemet e pazgjidhura me Greqine, botoji, jep zgjidhjet e tua si specialist që je,dergoi dhe ne Ministri te jashtme dhe ndoshta ti marrin parasysh…Ndoshta te ngrene ne detyre e te bëjnë Kryecar te Delegacionit!..
   Mos fyej e pergojo njerzit qe si njeh fare, ore Gojëhale!…Mos shpif, se veçse tregon Fytyren tende!…

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 March 13, 15:27

    neto gjallë qeke??
    kujtova se kishe shku për lesh ari??
    a thu nuk mjaftojnë 10 pikat e ksenos??
    apo ato që kanë vendosur ata të kushtetueses??
    neto të përgojova??
    jo mor debil thashë ato gomarllëqe që ke thënë ti!!ku leshin ti gjeja nëse nuk do ti lëshoje ti si lopa bajgën??
    mos vallë duhet me e njof tjetrin për ti përsëritur gomarllëqet e tij??ti o net dukesh që larg që fluturon meeee hu në bythë!!bile huri të bën që ta shash e ta mbrosh dhe gërkun brënda 6 muajsh!!
    neto mos u xef kot or lal!!nuk ta lejon profesioni një gjë të tillë!!ti duhet të mbash qetësinë në timon!!
    pastaj tregokam fytyrën time!?
    ku mi zemra??
    tek-
    “sepse nuk ja kam interesin kujt, sepse fitoj me shume se sa fiton Kryeministri i Shqiperise, plus kam dhe dy biznese te vogla te mijat…Kaq sa per dijeni…”
    apo-
    “Rasti e ka prure qe nje shoku im i ngushte ka patur para shume vitesh nje detyre shume te madhe te Kunderzbulimit dhe me pas Sekretar i pare i Ambasades shqiptare ne Athine. Kishte studjuar gjithe dokumentacionin e mardhenieve midis dy shteteve dhe shume me teper… dhe ne nje rast e pyeta, se si i shikonte ai mardheniet greko-shqiptare…. Ne kemi interesa shume te medha ne Greqi, se ashtu eshte perberja e popullsise greke., me thosh.
    Por dhe ne duhet tu bejme atyre leshime se ndryshe nuk realizojme dot objektivat tona…”??????????
    ë net alchajmeri??
    nuk janë absurditetet e tua këto??
    do dhe titujt e artikujve??
    shko mor bëj çiçin!!
    ps:neto nuk du ti marr pushtetin ramës!!atij ja ka lënë aneta,a kristaqi nuk e di mirë!e ka me tapi i shkreti dhe nuk ja merr dot kush!!
    ti mos e vrit fare!na lër ne ta vrasim!!hë xhan i vllait,se aq të kanë mbetur në kaplloqe!!një fije që mban veshët për mos të të rënë posht!!
    neto,nga nervat nuk e ke shkrujt pseudovrimin të saktë??
    a thu të ma pranojë rama kërkesën për kryecar të delegacioni??
    apo do ta mbajë dhe atë vetë??
    a hiperaktiv,hiperaktiv!!
    futi një ritalinë më parë o taksist me profesion gazekari!!

    Reply to this comment
    • N. March 13, 16:09

     @anticenshurrë, ore Rrugaç,
     Nga keto qe shkruan, qenke vertet nje burre i lig,
     Provokator dhe sherrxhi, qe e kerkon sherrin me pahir!…
     Ti ta nxjerr me zor fjalen e keqe!
     Kerkon me patjeter tu imponohesh te tjerve!…
     Nuk e shikon qe nuk ta vershëllen asnjë?!…
     Dhjetra here te jam pergjigjur dhe te kam shkruar se nuk ja vlen te merrem me ty!
     Ti prape pergojon , shpif , shan dhe provokon ndyre!…
     Me sa duket, nuk rri dot pa sherr!
     Gjej me mire ndonje hundlesh aty ne Tirane dhe grindu sa te dalë shkuma!…
     Hiqu prej meje or P s i k o p a t …!

     Reply to this comment
     • anticensurë25642654 March 13, 17:03

      neto
      a më the “Mos fyej e pergojo njerzit qe si njeh fare, ore Gojëhale!…Mos shpif, se veçse tregon Fytyren tende!…”??
      ti solla “përgojimet” me fjalë që i ke shkruar ti??
      nuk të thashë gjë përse më quan “gojëhale dhe as anticenshurrë”!
      vetëm se tu përgjigja me fjalë të nivelit tënd!
      përse nxehesh neto??prej hiperaktivitetit??
      tradhëtarët si duroj dot o net!!
      megjithëse nuk ma var kush prap ju tradhëtarët nuk ju lë të qetë!!

      ps:neto,sherrit nuk i kam ikur,pothuajse asnjëherë!!dhe kur kam gjetur ndonjë hundlesh!!
      ti mos mu nxef neto se po na bo nonjë asident!!për ty si plas kujt,por stë ka faj tjetri!!

      vilson, korofillaku nuk gëzohet fare në këtë rast!!
      do të gëzohej po ti shkoja për fije ben dukës dhe net mavrisë!!sepse ata janë në krah të tij!!
      ben duka se hap gojën për pushtimin e butë që po bën gërku,kurse mavrija përlumë vjosa me idiotizma do të “pushtojë gërkun” dhe më e forta është se i mban “sekret” këtu mes nesh në blog!!
      eh mo vilson,mo vilson të kesh të bësh me njerëz kaq idiotër??
      njerëz që vetëm me llogjikën nuk kanë lidhje!!

     • anticensurë25642654 March 13, 17:26

      Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

      « Back

     • N.VJOSA March 13, 18:50

      anticensure,
      Ti qenke vertete gje trashe…!
      Provokimin dhe sharjet i ke filluar ti ne komentin e pare!
      Citimet qe ke bere prej meje i perkasin nje konteksti tjeter!
      Une ne njerin rast i jam pergjigjur dikujt qe aludon se une ja paskam interesin Rames!
      Eshte kjo arsyeja qe i kam permendur te ardhurat e mija…Megjithate une prape po te them se Kapitali im me i madh jane DUART E MIJA…prandaj nuk ka bir Kurve te me akuzoje se ja kam interesin Rames!…
      Pergjigja ime ka parasysh nje debat konkret, ndaj mos loz rolin e provokatorit dhe aq me keq te shpifsit!…
      Ne rastin tjeter kam shprehur nje konsiderate te nje Njohesi shume te mire te Greqis dhe nuk kam thene aspak se ne do aneksojme Greqine!…
      Ja keshtu bie dhe Shpifja e dyte.Une nuk do te marr leje tyja ne se do sjell pervojen time dhe konsideraten time!
      Fyerjet nuk i kam qef aspak, por kur me fyejne, gjuhen shqipe besoj e di me mire se ty, me etimologji dhe histori gjuhesie…Edhe per kete te jesh i bindur!…
      Por dhe po nuk u binde ti, nuk me prish shume pune…!
      Nuk le rast pa shkruar, per te me fyer mua duke thene se je nje “Taksist”…
      Taksist dhe shume pune te tjera te nderuara une jam krenar qe i kam mesuar per te perballuar jeten.
      Dhe ne saj te atyre puneve mbeshteta Familjet, Femijt dhe tani e jetoj Jeten e punet me shkojne Sahat Omega…
      Por jo vetem kaq.
      Une kam nja 12-13 vjet qe e kam lene Taksine si pune te dyte, por do ndihesha i nderuar edhe sot po te punoja.Por vjen nje dite dhe do ndalosh…Nuk e urrej punen!
      Sa per dijeni , ne Perendim, nuk mund te mbijetosh pa qene i afte te kalosh nga nje profesion ne tjetrin…Une e them me krenari se di jo perfekt, por kam arritur te mesoj disa profesione, edhe pse ne Shqiperi nuk kam punuar as tek kopshti i Plakes time…Mentalitet shqiptaresh…!
      Nuk eshte turp Puna fizike…Une kam mesuar te ndertoj shtepi…Muratori eshte nje nga zanatet me te bukura ne bote…Ku e fute koken Zotrote?…
      Eh, mendo pak se ate shtepine tende e ka ndertuar Dora e nje Muratori…!
      Dhe jo vetem ate, por gjithe ndertesat e Botes, qytete dhe fshatra, deri dhe Qiellgervishtsit, ne mbare Planetin…E kupton tani madheshtine dhe bukurine e ketij Zanati?!…
      Te punosh me Taksi ne nje Qytet te madh eshte nje kenaqesi e vecante,Sepse njeh te gjitha kategorit e njerzve, temperamentet, pervojen, aq sa te lejon koha dhe e ke gjithnje shtepine mbi rrota…! Por dhe fiton jo keq!…
      Po te flisja me ate inatin lab, do te thosha se zanatin e fundit kam mesuar, NGA NEVOJA, te saldoj edhe ne llamarine, bile te saldoj dhe ty si llamarine e ndryshkur…Prandaj, meso or Truderr, te mos i perbuzish NJERZIT E PUNES, SE ATA E MBAJNE BOTEN MBI SUPE…!
      Dhe kete ta thote( nuk do ta thosha kurre, por perfitoj nga anonimiteti…)ta thote nje njeri qe per 11 vjet ne Shqiperi ka kaluar me qindra studente, te cilet kane patur poste drejtuese ne mbare Shqiperine, qe nga drejtues te thjeshte e deri Ministra…Nje Kryetar Kuvendi ne Shqiperi, une jam krenar qe ka qene studenti im… Te mos flas per 10 vjet rresht qe nuk kam lene Krahine te Shqiperise duke punuar i perkushtuar te pasqyroja aktivitetin e njerzve te thjeshte dhe te godisja me guxim pushtetare, qe ty rrezik se te shkelnin me kembe…Dhe ne ate kohe, kur te merrte pas Koke edhe gabimi me i vogel, po ti bije me qafe tjetrit…!
      Keshtu, ore Gojeshthururi i Neti Vjoses!…

     • anticensurë25642654 March 14, 09:20

      “Une nuk do te marr leje tyja ne se do sjell pervojen time dhe konsideraten time!”
      asqë e marr me mënd të vendos veten në një leje dhënës në të njëjtën kohë që dhe pseudonimi tim shpreh të kundërtën e asaj që thua ti!!
      gjithkush mund të shkruaj atë që mendon,si mënçurinë dhe budallallëkun!!por kjo nuk do të thotë që të mos kritikohet o kundërshtohet o mbështetet shprehja e mendimit të tjetrit!!
      “Ne rastin tjeter kam shprehur nje konsiderate te nje Njohesi shume te mire te Greqis dhe nuk kam thene aspak se ne do aneksojme Greqine!…”
      e para nuk ke kuptuar se çdo të thotë një fjalë e futur në thonjza,e dyta kjo konsideratë tëndja është një provokim!është një mënyrë e trashë mashtrimi,ndoshta e ke ngrënë atë që të ka thënë “miku” yt!
      të lëshosh integritet toksor dhe të pranosh një asimilim të gjysmës së teritorit shqiptar sepse “Ne kemi interesa shume te medha ne Greqi,”!?
      çfarë do të thotë mor tutkun??
      net ti je një nga ata njerëz që në plan të parë kanë mbijetesën!që instikti i tyre për të mbijetuar është më i madh se ndërgjegjia e tyre!!kjo duket dhe në tërë shkrimet e tua!!ti e dredh fjalën si kurva bythët!!
      net mos mu dridh si ligavec dhe më flet për punën e krahut! e kam përjetuar,ndryshe nga ty që ske bërë asgjë, që fëmijë!kjo për edukatë familiare!!nga 13 e lart kam punuar çdo verë,minimumi një muaj!!ishte detyrim familiar,pavarsisht se nuk kishin nevojë për paratë e mija!!
      duhej të mësohesha me punën e krahut dhe ta respektoja atë!!gjë që e kam arritur me sukses!!kur të them “taksist”ta them për të treguar se nuk vlen për gazetar!!sepse je një logorik që vetëm fjalë shkruan!!vetëm krijon përrenj të trubullt dhe aspak qartësi!!nëse do të krahasoja gazetarin dhe ty do të thosha se ti je një përrua i thatë që mbushet vetëm me reshje,gazetari duhet të jetë VALBONË!jo vetëm të jetë i kthjellët por dhe të kthjellojë të tjerët!!ti nuk mundesh sado që të përpiqesh!!ti nuk je i aftë as për të lexuar gazetën dhe jo më për të shkruar në të!!
      ta ka thënë se ti hyn tek tradhëtarët e pavullnetshëm!tek ata budallenjt që gënjehen kollaj dhe përpiqen të gënjejnë me gënjeshtra “gabi”,të dorës së dytë!!në fakt ti nuk gënjen,por thjeshtë përdor bindjen tënde!!të kanë gënjyer me qëllim,je bindur dhe përpiqesh tu mbushësh mëndjen të tjerëve se ajo që di ti është e vërteta!!
      net mavria,më bë një nder!nuk je i detyruar,por do të të ndihmonte shumë!!
      lexo 10 pikat e ksenofon kristafit!janë shkruar para se të bëhej kjo katrahurë e dytë,krahaso çfar thotë dhe çfar po bën edi rama!!
      kaq është nderi që të kërkoj!!
      në krahun tjetër shiko kush e mbron,kush mbrojti tradhëtinë e parë,janë komentuesit që shkruajnë gjithnjë kundër shqiptarëve dhe janë progërk në nivelin nazist!!
      vetëm këto të dyja duhet të të thonë shumë!!
      pavarsisht se ke qënë një gazetar jo nga më të mirët,pr që ke punuar shumë,që ke qënë një profesor që ke pasur studetë për të cilët je krenar,si like floriri,prapë të them se nuk ke nivel për të kuptuar këto gjëra që po ndodhin!!
      këtë e them i shtyrë vetëm nga dëshira për mos të të quajtur bashkpuntor në këtë tradhëti të madhe që po i bëhet shqipërisë!
      ben dukën e kam futur në këtë radhë!!nuk e di shkakun përse e bën,por nuk ka rëndësi!ai po e bën!

      ps:për ta dtajuar, “ta thote nje njeri qe per 11 vjet ne Shqiperi ka kaluar me qindra studente…. Nje Kryetar Kuvendi ne Shqiperi, une jam krenar qe ka qene studenti im”
      uau!!
      pra mund të them se(si ja tha një djalë hekuran isait në një intervistë në ’90ën)tipa si ti kanë dhënë mësim,prandaj kemi këtë klasë të arsimuarish që i ka vënë kazmën shqipërisë??
      sipas moshës i vjen që të kesh pasur student o xhozin(që nuk mund të jet student,por studente),o ilir bllokun!!
      kushdo qoftë nuk ma merr mëndja që duhet të jesh krenar për të!unë personalisht do ta kisha për turp ti kisha pasur në krah në ndonjë koncert në sheshin skënderbej!!
      net me tërë koto të dhëna që ke dhënë për vete,nuk më tregojnë gjë tjetër veçse atë që ti ke qënë vetëm një papagall dhe jo një njeri inteligjent!!kam hasur në jetë shumë të tillë si ti!!
      biografia time është tmerrësisht e shkurtër në krahsim me tënden!!
      si ti,rastësia e ka sjellë që kam pasur të bëj me pothuajse njerëz të tillë si të tutë!!
      ju kam vënë shkelmin bythëve!nuk i kam pranuar më si shokë të mi!!përfytyro që them se jam krenar për ta!!

     • anticensurë25642654 March 14, 09:25

      neto një gjë të vogël që e harrova!!
      “do te thosha se zanatin e fundit kam mesuar, NGA NEVOJA, te saldoj edhe ne llamarine, bile te saldoj dhe ty si llamarine e ndryshkur…”
      ti e ke mësuar nga nevoja këtë punën e saldimit!
      unë kam qënë i lindur për saldator,bile i shkëlqyeshëm!!
      është “profesioni” që njoh më mirë!!shpresoj që të mos bëjmë garë në saldim llamarinash!!
      😛

     • N. March 14, 10:44

      Ore genjeshtar i pafytyre,
      Ne cilin koment kam shkruar une per ” leshim te integritetit toksor dhe pranim te nje asimilimi te gjysmes se teritorit shqiptar”…?!
      Per fat te mire te gjitha komentet jane te shkruara TE ZEZE MBI TE BARDHE…
      Per Kryetar Kuvendi , mos aludo as per Zhelefinen as per Like Floririn…Apo ata e ke me kollaj!?
      Kryetare Kuvendi ka edhe te tjere…Nuk ta shuaj dot kuriozitetin e semure!.. Fatkeqsisht.
      Po te ish per ata qe permend ti, dhe qe une i kritikoj publikisht, po te ishin ishstudente, me pare do kontaktoja shoqerisht dhe shkalle shkalle deri tek kritika publike!…
      Por ti sheh enderra mor shpirt…
      Te kam thene disa here se nuk ja vlen te merrem me ty…Edhe keto radhe po ti shkruaj ne Respekt te Lexuesit…
      Nuk ja vlen, Sinqerisht nuk ja vlen te merresh me nje fjalaman qe i leshon fjalet si Lopa Bajgat…
      Kjo eshte pergjigja e fundit qe po te shkruaj!
      Hajt, te degjofsha te miren!

     • anticensurë25642654 March 14, 11:25

      kryetarë kuvëndi nga 87 e këtej!
      petro dode-jo,ti ke qënë qumështor kur ai ishte dikush!!
      kaç islami-jo dhe i barabartë me ata që të përmënda,dhe shumë më lartë se niveli tënd i inteligjencës për të marrë mësime nga ty!!
      pjetër arbnori-jo se ti kishe ikur kur ai doli prej burgu
      skënder gjinushi-prapë jo për shkak të moshës profesionit dhe të dijeve të tij!vështirë se mund ti japë leksione një copë idioti një gjeniu!!
      namik dokle-ka qënë gazetar që në kohë të qepës dhe i vetmi që mund të krenohet dikush
      servet pëllumbi-jo se ka qënë vet profesor dhe në moshë është shum i vjetër për të qënë nxënësi tënd!

     • anticensurë25642654 March 14, 11:42

      nëse një fjalë e tillë “lëshime” do të ishte thënë në kohën e enverit do të thoshte pak a shumë!? ASGJË!!
      NJË FJALË E TILLË E THËNË pas një tradhëtie të bllokuar për fat,pas një koncesioni varrezash të panumërta,pas një nështetësie që nuk duhej dhënë,pas një përpjekje për të dhënë më pak det se saliu,pas një projekti për zgjerimin e teritoreve të minoritetit dhe kuotave fikse në administratën lokale dhe shtetrore,çfarë do të thotë mor idiot??
      më duket se po i bie në fije budallallëkut tënd dhe po kërkon të mbulosh mutin me shurrë?!
      o profesor i kryetarit të parlamentit që nuk do ti përmëndësh emrin!!
      net,koqja,dihet ku banon,ku ke punuar më parë,ta kanë thënë emrin disa herë,përse përpiqesh të bëhesh “i padukshëm”??
      unë mund ta fsheh emrin e dikujt për të mos aritur tek unë,sepse janë të paktë ata që e dinë kush jam!ti nuk ke nevojë ta fshehësh!i ke thënë të gjitha vetë!!
      ps:nuk e mbajte fjalën:”Kjo eshte pergjigja e fundit qe po te shkruaj!”
      ndoshta hiperaktiveiteti tënd nuk të lë!!
      ritalin neti ritalinë!!nga një para buke!!

    • Tartufi March 13, 16:27

     Neti Vjosa e ti Dermani
     ulni tonet ju thote plaku
     s eshte kohe te marim drune
     se na qesh Korofillaku.

     Reply to this comment
     • N. March 13, 19:54

      Falemnderit @Tartuf,
      Do ta kem parasysh keshillen tende prej Plaku te urte…!
      Duhet te kesh vuajtur shume, Plak-o…!

    • anticensurë25642654 March 14, 11:06

     a ti je koqe gomari o net!!
     po më i madh se ty DUHET TË JEM unë që merrem me ty!!
     ““Rasti e ka prure qe nje shoku im i ngushte ka patur para shume vitesh nje detyre shume te madhe te Kunderzbulimit dhe me pas Sekretar i pare i Ambasades shqiptare ne Athine. Kishte studjuar gjithe dokumentacionin e mardhenieve midis dy shteteve dhe shume me teper… dhe ne nje rast e pyeta, se si i shikonte ai mardheniet greko-shqiptare…. Ne kemi interesa shume te medha ne Greqi, se ashtu eshte perberja e popullsise greke., me thosh.
     POR DHE NE DUHET TU BEJME ATYRE LESHIME SE NDRYSHE NUK REALIZOJME DOT OBJEKTIVAT TONA”
     copa e idiotit,”rritja e teritoreve minoritare dhe kuotat në administratë”,plus detin,janë këto lëshime “POR DHE NE DUHET TU BEJME ATYRE LESHIME “!
     ti duke sjellë dhe duke mbrojtur një gjë të tillë ti bën” ” leshim te integritetit toksor dhe pranim te nje asimilimi te gjysmes se teritorit shqiptar”…?!”!!
     por si ta thash më lartë TI JE NJE¨COPË BUDALLAI QË VETËM LOGORI NXJERR NGA GOJA!!
     TI OR DEBIL NUK KUPTON ATO QË THUA DHE PËR TË CILAT KOMNETON!!
     JE DEMENT NË MENDIM DHE LOGORIK NË SHKRIM!!
     ps:prandaj të them se ti je tradhëtar i pavullnetshëm!je tradhëtar budalla!!ndoshta do të dalë një bujar nishan të të dekorojë dhe ty një ditë!!kështu mund të përfitosh një dekoratë për budallallëk!!

     Reply to this comment
     • N. March 14, 11:27

      Ore injorant,
      Fjala “leshime” ne gjuhen shqipe nuk eshte baraz me “leshim te integritetit toksor dhe pranim te nje asimilimi te gjysmes se teritorit shqiptar!…”
      Kjo eshte shpikja dhe shpifja jote…!
      Dhe pike.
      Fjala ” leshime” e pa konkretizuar, nuk nenkupton per mua ato qe aludon ti!…
      Ti je nje L l a p a q e n,
      qe te ka hyre vetja ne qef !
      Vazhdo bjeri Legenit!…

 2. MH March 13, 13:07

  I madhi Arben Duka’Penda pushke e top tu bafte!!!!!
  Ai pushteti i djehit ia u kalbi trimnin per 50 vjet.I hapen strehimet ku kishin futur trimenin dhe i gjeten te ndryshkura.Fal pusht pushtetit te ndyre te Berishes perseri i moren akull te reja bile automatike por dhe tanke dhe rraketa me te kalle firken.U bane peresri trimosh dhe kerkojne kudo vetem keto ti ndigjosh.
  A,more Arben Duka!
  Ajo epopeja e Ballit Kombetar ishte nji mrekulli me vete.Por edhe Ti sot nuk po i len mangut aspak kesaj Epopes se Pluralizmes drejt tranziconit kapitalist.
  I perhereshem dhe i respektuar per te gjithe ato qe dijne te lexojne dhe te kuptojne.

  Reply to this comment
 3. Shahisti March 13, 15:04

  Vazhdon bejtexhi retardi:

  Si trashëgimtare,
  të Partisë së Punës,
  që i vuri fre,
  krimit edhe dhunës!

  ketij i eshte mbyshyr mendja qe sa me e madhe te jete rrena aq me kollaj besohet. Po si si?? Partia e Punes i vuri fre krimit dhe dhunes??? Hej me i qivja temen, Partia e Punes e ktheu edhe krimin ne krim shteteror, edhe dhunen ne dhune shteterore. O retard, e ke degjuar ti ate llafne qe thote: “Kur te qin kadiu, s’ke kujt ti ankohesh”? Po ti ne mendhen tende te deformuar e quan qe kur te qin kadiu ta ben mire. Sa duhan ke pire sot? Po te vjen ngordhja edhe ty.

  Reply to this comment
 4. intelektuali March 13, 19:30

  SALI VARKARI ESHTE PJELLA E ENVERIT
  FINTET I MESOI TEK SIGURIMI I FERRIT
  EDI PARTIZANI ESHTE SI GRIPI I DERRIT
  VIRUSIN KOMUNIST E NGJIT PREJ TERRIT
  ME RILINDJEN MILETIN KA INFEKTUAR
  ME LANC FANATIKET KA NGAZELLUAR
  XHELATEVE PENSIONE U KA LESHUAR
  KRIMINELET ME QEF I KA DEKORUAR
  PRANDAJ KU E SHIKON TI O BEJTEXHI
  QE BEN ENVER PEDERASTIN SI HYJNI?

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 14, 10:45

   nastro k**i
   përse nuk e fillon si duhet!
   ENVERI ËSHTË PJELLA E AHMET ZOGUT!
   ………. e më poshtë tërë logoritë e tua!!
   pse enveri nga doli??mos vallë nga PS??

   Reply to this comment
 5. Maloket jane sllave sjelle si skllever ne antikitet. March 13, 22:59

  Perse ben akoma hije mbi dhe’ Shqiptari, kur maloket, kjo race sllave qe Epirotet i terhoqen zvarre ne zinxhir si skllever nga malet e Geghames ne Armeni, nje popull Afrikan qe deri para nje shekulli ishte kompletisht analfabet, t’i thotet Shqiptarit “ritard” e “derr” ne shtepine e tij?
  http://www.abroadintheyard.com/wp-content/uploads/Haplogroup-E1b.jpg

  https://i.imgur.com/n6z1kZE.jpg

  Reply to this comment
 6. gjermani i fundit March 16, 17:54

  Bejtexhiu nuk po di cfare te sajoje. Shkruaj nja dy bejte per Enverin Legjendar, qe i jepte popullit te vet bar qe te mos dhiste parimet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*