Dje u arrestua për ekstradim drejt Italisë, sot lirohet gruaja e Mirit të Xhikes

April 6, 2018 14:53

Dje u arrestua për ekstradim drejt Italisë, sot lirohet gruaja e Mirit të Xhikes

Manjola Prifti, bashkëshortja e Fatmir Ramës, i njohur ndryshe edhe si Miri i Xhikes, u arrestua dje me qëllim ekstradimin drejt Italisë, por duket se është liruar sot nga Gjykata e Tiranës.

Kjo e fundit ka vendosur sot masën e detyrimit të paraqitjes për Manjola Priftin.

Manjola Prifti, 43-vjeç me banim në Tiranë, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi autoritetet gjyqësore italiane, e kanë dënuar me 7 vjet, 3 muaj dhe 15 ditë burg, për veprën penale “Pjesëmarrje në organizatë kriminale, me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike”,

s.a/dita

April 6, 2018 14:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*