Djegia e mandateve/ Petro Koçi: Shumica s’ishin dakord, urdhrin e dha Berisha

March 20, 2019 22:34

Djegia e mandateve/ Petro Koçi: Shumica s’ishin dakord, urdhrin e dha Berisha

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi i ftuar në emisionin “Arena” tha se shumica e deputetëve të opozitës, ashtu si kreu i PAA-së Agron Duka ishin kundër djegies së mandateve, por ata zbatuan urdhrin e ish-kryeministri Berisha.

Shumica e deputetëve kanë qenë si puna jote, nuk kanë dashur të dalin nga Parlamenti. Urdhrin dhe idenë e ka dhënë zoti Berisha dhe të tjerët e kanë zbatuar dhe është sindroma e tradhtisë në këtë vend që i komprometon që nga i pari i vendit deri tek i fundit”, tha Koçi.

Ndërkohë Duka ju përgjigj duke thënë se “drejtësia e pavarur është njësoj e frikshme si për mazhorancën edhe për opozitën”, në tentativë për të hedhur poshtë tezën e qeverisë se opozita ndërmori aktin ekstrem se ka frikë reformën në drejtësi.

v.l/ Dita

March 20, 2019 22:34
Komento

2 Komente

 1. MH March 21, 01:40

  Shqeto:
  Pa perjashtim kemi politikan te pa sincerte dhe populli mjeran i ndjek nga pas.
  Vec sinceritetit jane dhe ne sherbim te agjenturave te huaja.Kryesisht Grekut dhe Serbit.

  Reply to this comment
 2. servet March 21, 09:25

  Po ti nga e more vesh se si dhe i kujt ishte urdheri?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim