Rama: Kam bërë dhe unë gabime, jam gati të ulem me opozitën

February 21, 2019 18:59

Rama: Kam bërë dhe unë gabime, jam gati të ulem me opozitën

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të komunikojë sot drejtpërdrejt me qytetarët përmes rrjeteve sociale, duke komentuar veprimin e opozitarëve për të djegur mandatet.

Ai tha se opozita ka vepruar në këtë mënyrë për interesin vetjak. Por kjo, – shtoi ai – duhet të sjellë reflektim të thellë.

Të shikojmë sa më qartë, të reflektojmë sa më qartë. Duke nisur nga vetja, duke parë rreth e rrotull e duke parë përreth nesh. Unë nuk jam as i rënë nga qelli dhe as i pagabueshëm. Kam bërë çmos tu gjendem atyre që më kontaktojnë. Jam stërmunduar për t’i dëgjuar nga dhjetëra e mijëra qytetarë, por edhe më shumë nga ora 7 deri në orën 2 apo tre të mëngjesit tjetër. Për mua nuk është qejf as nevojë për të shtyrë kohën, kjo është detyra imeKam hyrë në një borxh të pashlyeshëm me fëmijët, gruan, nënën, që mbajnë mbi shpatulla baltën e padrejtë që më hedhin mua”, shtoi Rama.

Fjalimi i kryeministrit do të vazhdonte:  “Shqipëria që unë dua nuk është kjo që kemi. Kjo Shqipëri që kemi, nuk është ajo që kishim. Nuk jam për të fajësuar opozitën aspak, nuk jam i qetë që opozita sot është kthyer në shqetësim real për partnerët tanë SHBA dhe BE”.

Në fund Rama tha se ka vendosur t’i shtrijë dorën e bashkëpunimit opozitës, ndërsa kjo e fundit ka dorëzuar mandatet.

Jemi gati të ulemi dhe të dialogojmë. Një ndër gjërat që mund të diskutohet është forcimi i demokracisë” – tha Rama duke shtuar se nuk do flitet për “ndryshimin e qeverisë, as ndërprerjen e një mandati legjitim qeverisës”.

Kreu i qeverisë shtoi se “opozitën nuk e zgjedhim, thjeshtë e pranojmë pa kushte dhe përpiqemi t’i krijojmë kushtet që të kontribuojë sa më shumë”.

v.l/ Dita

February 21, 2019 18:59
Komento

47 Komente

 1. Ramo shko te shpija Nuk po te don Shqiperija ! February 21, 19:19

  Ti Ramo Ky popull nuk han bari dhe ndegjon e mendon dhe pastaj vepron ! Ti e ktheve kohen dhe
  u bane princ e sulltan Enver e pak ma haram Kur
  Kryetari Meta nuk ta pranoj ate thmi per kryeminiostri
  Ti propozove vehten dhe pastaj kryeministrine ia
  dorzove atij A ka ba kune vaki rast i tille ne demokraci
  Pasi ti nuk i njofte kerkesat qytetare Me deputet bane
  hajgare dhe shqiprine e bane shtet dogirash
  Opozita veproj taman njerzishem Ata i dorzuen postet
  dhe askush nuk i ka sigurue se ata mund te jen te zgjedhur prap E Edhe ti tash lesho kryemniistrine
  e nje komision adhok deri ne zgjedhje formon qeveri
  te perkoheshme dhe zgjedhjet e reja e bajne vendin
  qysh duhet ! Mosd shit purrih Ram quskuni !

  Reply to this comment
  • katarakti February 21, 19:48

   Rama ka bere dhe do vazhdoje te beje edhe me shume per vendin. Ne rradhe te pare po ben shtet. Qe dru me pre-te dhe bagetiia nuk e kuptojne dot. Le te lehe sa te doje opozita: Rama ik. Ne fakt eshte opozita qe iku tani per lesh. Rama iken vetem kur te humbase zgjedhjet. Por jam i sigurt qe ai do t’i fitoje ne menyre plebishitare edhe zgjedhjet e vitit 2021. Pastaj, me 2025, do te zgjidhet nje kryetar i ri i Partise Socialiste dhe i qeverise se re. Ndofta me 2029 do te kemi nje rotacion politik, ose nje bashkeqeverisje.

   Reply to this comment
   • antonio February 21, 21:31

    Katarakti!
    Vetem shtetin ligjor nuk ka bere Rama,bile e ka degjeneruar ate deri ne zhdukje aq sa i ka hapur RRUGE TE LIRE korrupsionit,PADREJTESIVE,POSHTERIMIT TE QYTETAREVE DUKE UA NXIRE JETEN AQ SA DETYROHEN TE IKIN NGA SHQIPERIA!
    FJALORI I RAMES ESHTE I PA PRANUESHEM EDHE PER RRUGACET,KRIMINELET,ANTISHQIPTARET,POR AI NUK E KUPTON SE NUK ESHTE PER KRYEMINISTER,BILE AS PER BRIGADIER TE PLEHRAVE TE SHARRES!

    Reply to this comment
  • Cane February 21, 19:57

   Po me pelqen shume ky komenti yt.Bravo je shkjah i vertete.Edhe shkjahu me i keq nuk ta kalon.

   Reply to this comment
  • kazani i elezit sales February 21, 19:57

   keto fjale qe thua jane .keto rrjeshta te denja per GUR VARRI ne ndonje varreze jane me pista se hipokrizia e nderkombetareve qe po tolerojne salisatanain

   KU ESHTE “FORCA” E SALI LESHIT ?

   1-Sipas dokumenteve te CIA-s te koheve te fundit…ilegalisht rajersoni me berishen kur behej gjyqi i kafeve negociuan pe FLORIRIN E LONDRES…biles ne nje mbledhje per kete ne KM berisha pyeste sa miljone dollare ti japim Rajesonamerikane per pronat qe i mori Hoxha pas 1945…..
   2-Ne rrugen e kombit eshte vjedhur mbi gjysem miljardi dollare me firmen e Lulit dhe Olldashit ku jane te perfshire ambasdorja MR ne shqiperi dhe Delli ne Kosove….. 3-Armatimi shqiptar ne 1991 kapte vleren MINIMALE per materialet e shiteshme rreth 30 miljard dollare….KUSH E MORI PANAMANE E ARMATIMITSHQIPTAR ??

   Ne nje interviste dhene vone Bill Rajersoni ambasdori i pare amerikan (qe u kthye dhe nje mbret i plotfuqishem pas 22 marsit 1992) deklaroi se i kerkova Ramiz Alise qe te bente dekomunistifikimin sic bene gjermanet per de-nazistifikimin pas 1946..
   Besoj se ketu eshte thelbi i kesaj teorie dhe praktike THELLESISHT antishqiptare ( sot mund ta quajme dhe antiamerikane) qe e rrezoi ate shtet dhe perdhosi ate komb…
   Pikerisht kete detyre kreu “Toger Baba” i tyre duke:
   -i ngrene kockat enverit si kanibale (bashke me kadarenjte)
   -poshtroi luften nacjonal clirimtare ( ish aleate me USA)
   -injoroi meritat e rindertimit te vendit
   -perdhosi varrezat e deshmoreve
   -diskretitoi veteranet
   -shkaterroi ushtrine shqiptare
   -reabilitoi ish fashiste
   -e beri hero kombetar zogun
   -aplikoi teorine e shock-ut
   -na islamizoi dhe arabizoi

   -pranoi kolonelin janullatos
   -furnizoi me nafte milloshevicin
   -flirtoi me perversin Damir fazllic
   -poshtroi Fan Nolin..
   -ktheu shqiperine i Kolumbi te droges
   Pra keta me lart ishin KRIME KOMBETARE pa permendur krimet naziskine si 21 janari..remzi hoxha..gerdeci..haklajt etj etj
   ++++++++++++++++++
   Nga sa me lart konkluzioni eshte se ” nderkombetaret” mbrojne Sali kriminelin pasi ai ne menyre” te shkelqyer” duke vepruar si DEMON,SHTRIG,DEVIL,TRADHETAR,VRASES,KRIMINEL,PERVERS,MANJAK realizoi ate qe thame me lart..defuckomunistifikimin qe ishte me me shume se DIRTY JOB….dhe keto nderkombetaret jo vetem duhet te kerkojne falje per Salimonstren e tyre…duke gjetur gjetur menyra per pranga apo egzekutim..por dhte te demshperblejne ate popuul moralisht per demet e Devilit Viqidolit.

   Reply to this comment
  • Robert February 22, 00:31

   Kryeministri Rama sot ka deklaruar se,
   -“Nuk është Shqipëria që unë dua, ajo e zyrave të shtetit që nuk u përgjigjen si duhet njerëzve, as sa duhet dhe as kur duhet. Po ama në Shqipërinë që kemi sot s’ka njeri të zakonshëm që të mbetet prapa dyerve të një zyre dhe të mos gjejë në krah qeverinë, mua personalisht dhe ministrat e mi, sapo çon një sinjal përmes platformës së bashkëqeverisjes shqiperiaqeduam.al.”!
   Gabon z.kryeminister!
   Ne nuk e duam mbrojtjen,respektin,te drejten nga nje portal fantazme si ai qe ju keni krijuar,por e duam nga shteti ligjor!
   Ne duam,qe konfliktet me padrejtesite,pa aftesite apo korrupsionin t’i zgjidhim atje ku lindin e jo qe 4 milion qytetaret,qe kane 400 milion ankesa t’i drejtohen kryeministrise per cdo gje edhe per ankesa qe mund te zgjidhen per 30 sekonda nga nepunesit e cdo zyre pushteti qendror dhe vendor!
   Pse duhet krijuar nje organizem ekstra ligjor ne kryeministri kur shteti ka qindra rrogtare te tij,qe marrin rrogen per t’u sherbyer qytetareve?
   Se keshtu del qe rrogtaret e shtetit shkelin ligjet,bejne korrupsion dhe ne vend qe qytetaret t’i drejtohen ne moment eproreve te tyre duhet te marrin rrugen e gjate te kryeministrise!
   Z.kryeminister,thirri mendjes,ne se nuk e ke krijuar me qellim destruktiv ate portalin fantazem dhe zhduke nga faqja e dheut si kancerin e shtetit ligjor!

   Reply to this comment
 2. Laura Mezini February 21, 19:24

  I sakte dhe I drejtperdrejte. Krenar per KM e vendit tim. Sensitiv, autokritik por edhe puneshume.

  Reply to this comment
  • Nje nga milionat e heshtur February 21, 19:47

   Krenaria esht ves Laura Mezini.Ky KM yt kur punon se gjith diten e ke tu rreshkit gishtin ne xham sa me cicerima sa me insta.E di ti Laura sa euro ka marre ky puneshumi yt nga Vilma Nushi per Check Up PPP?5 milion euro cash ne dore dhe 250 mij Ilir Beqja.E di ti Laura Mezini qe Sheratonin e bleu ky dhe eshte prone e ketij puneshumit tend?30 milione e bleu dhe ben lala si pronar.E dit ti Laura Mezini se 15 deri 25 perqind e cdo tenderi ne kete vend shkon cash po te ky puneshumi yt?Dhe do thuash ti ska prova se e ka bere zhargon.Provat jane e ne kohen e duhur nje dite do vihen perpara deejtesise keta hajduta me cizme qe nga Sali qeni e te ky puneshumi e ai koklopa bllokut.Kshu qe mos u ndjej kaq krenare e dashur Laura Mezini se ska asgje per tu krenuar perkundrazi ka vetem aresye per tu turperuar.

   Reply to this comment
  • Fidel Kastro February 21, 20:11

   Realisht, mua me vjen per te qare!!!! Ç’jane keta njerez qe i thurin lavde nje te korruptuari , nje funderrine te pashoq!! Laura do ishe krenare po te heshtje!!

   Reply to this comment
   • Tani February 21, 20:25

    per tu qire deshe te thoshe ,se plehra si ty nuk u erdhi per te qare nga ata mijra qe vrau kopili ram berishes per 27 vjet.Shko qihu dhe hajde prap se te presim.

    Reply to this comment
  • Artemisa February 21, 20:34

   Laura , te lutem me jep dot borxh per nje minute syte dhe trurin tend, qe te ndihem edhe une krenare si ti?

   Reply to this comment
   • Xxx February 21, 21:08

    Ti Artemisa je lope dhe lopet nuk ushqehen me ndjenja njerzore por me tagji dhe bejne bajga.
    Ik moj kokra e debiles.

    Reply to this comment
  • antonio February 21, 21:32

   Katarakti!
   Vetem shtetin ligjor nuk ka bere Rama,bile e ka degjeneruar ate deri ne zhdukje aq sa i ka hapur RRUGE TE LIRE korrupsionit,PADREJTESIVE,POSHTERIMIT TE QYTETAREVE DUKE UA NXIRE JETEN AQ SA DETYROHEN TE IKIN NGA SHQIPERIA!
   FJALORI I RAMES ESHTE I PA PRANUESHEM EDHE PER RRUGACET,KRIMINELET,ANTISHQIPTARET,POR AI NUK E KUPTON SE NUK ESHTE PER KRYEMINISTER,BILE AS PER BRIGADIER TE PLEHRAVE TE SHARRES!

   Reply to this comment
 3. Shefqet Cela February 21, 19:41

  Vetëm ata që nuk punojnë janë të pa gabueshëm.
  Gabimet edhe falen, por ka nga ato që nuk falen.
  Personalisht, nuk i fal dy madhorë.
  1- MITATI. Thashë: qënka ballist.
  2. – TI HASH…. THASHË QËNKA RRUGAÇ.
  Megjithatë, karshi të tjerëve përballë, është LULE
  . DUHET TË ÇOJË NË FUND REFORMËN NË DREJTËSI
  DUHET TË ÇOJË NË FUND KONSOLIDIMIN E SHTETIT.
  Për këto dy merita unë i fal sa më lart.
  Pastaj, nësenuk e kupton që duhet te ikë vetë, shohim e bëjmë.Nuk do jemi, si tani, me litar në fyt, nga këta që kanë bërë dhe po bëjnë gjëmë

  Reply to this comment
  • rrem vogli jr. February 21, 19:53

   per ke shtet e ke fjalen ate te Oligarkeve te rrugeve me PPP qe duan mbi 20 milion euro per kilometer kur gjysma (dy korsi) eshte bere para pak vitesh…..shtet me kalamaj e diploma kristali e te blera….. shtet me bandite..pe koncesionet vjedhese ne shendetesi apo pe Spiropelen…mos more

   Reply to this comment
   • Taku February 21, 21:12

    Diplomat e kristalit dhe qoskat e universiteteve te Saliut i mbylli ky kryminister. Ulajt dhe oligarket ishin miqte familjar te Saliut o kujtese vogel si peshku.

    Reply to this comment
  • Berati February 21, 20:35

   Rri o ceco mos na fry sqetullat

   Reply to this comment
  • Peza February 21, 22:00

   Bravo Shefqet,ti kaq kupton dhe mjafton kaq sa thua!
   Por kryeministri nuk eshte i nivelit tend qe ta vleresosh pozitivisht!
   Ja cfare nuk i fal Rames:
   1-Ne librin e tij “Refleksione” eshte shprehur se “Lufta Nacional Clirimtare ka qene lufte civile”,pra ka mbrojtur bashkepuntoret me pushtuesit!
   2-Ne 2008 brenda nates ndryshoi Kushtetuten bashke me Berishen ku percaktuan se kryetaret e partive kane te drejte te hartojne listen e kandidateve per deputete!
   Pas kesaj emeron ministrat,zv.ministrat,ambasadoret,etj,pra i gjithe shteti ne duart e diktatorit!
   3-Rama ka shkaterruar plotesisht PS-ne sa sot antaret e saj nuk kane se ku te shtrojne hallet e tyre se nuk i degjon njeri!
   4-Rama prishi stadiumin kombetar,vetem per t’i hequr emrin e komunistit Qemal Stafa;akt antikombetar!
   5-Rama nderoi kryeballistin kriminel M.Frasheri duke na kerkuar ne bijve te 28 mije deshmoreve dhe 70 mije partizaneve te ulim kokat para ketij tradhetari!
   6-Rama nuk coi para gjyqit as Berishen,as Bashen,as Visho Ajazin etj per krimet e tyre!
   7-Rama prishi pallatin e vjerrit te Bashes,qe me pas fitoi gjyqin dhe mori 17 milion euro,qe duhet t’i paguante vete e jo shteti!
   8-Rama ka mashtruar gjoja se ka rritur cdo vit pensionet,por ajo qe ai e quan rritje eshte vetem indeksim inflacioni.
   Pra eshte mashtrues!
   10-Rama akoma kompeson pensionistet me 150 leke ne muaj per buken sipas VKM te vitit 1994 kur cmimet sot pas 14 vjetesh jane rritur mbi 10 here.Pra tallet me pensionet!
   11-Rama na mashtron me gjoja rritjen e pensioneve cdo muaj me 2.8 % dhe na merr ne faturat e dritave cdo muaj nga 20% TVSH afersisht 20 mije leke!
   12-Rama ka krijuar “bashkeqeverisjen me qytetaret” por ka zhdukur shtetin ligjor!
   Sot askush nuk te pret ne zyre per ankesa se te tregojne gjykaten.
   Pra shteti eshte zhdukur!
   13-Rama u kap me presh ne dore per tenderin e Unazes se re me dokumente fallco dhe i mbrojti hajdutet!
   14-Rama na furnizon me uje te piste me cmimin e ujit te pijshem familjet dhe cmimi eshte nje skandal me vete se eshte afersisht sa cmimi i energjise elektrike!
   15-Rama ka heshtur per buken qe prodhohet me miell kanceroz,.
   Pra ka bere genocid kunder popullit te vet!
   16-Rama nuk ndryshon ligjin qe te detyroje zyrtaret qe pushojne nga puna padrejtesish punonjesit dhe qe fitojne gjyqet,qe demshperblimin ta paguajne ata fajtoret e jo shteti!
   Keshtu jo vetem ka nxitur padrejtesite,por edhe demton arken e shtetit me miliarda leke ne muaj!
   19-Rama ka privatizuar te gjitha sherbimet,si ushqimin,pastrimin,larjen e teshave ne spitale,burgje etj duke ua dhene privateve ne vend qe t’i kishte shteterore qe te rriste rrogat punonjesve dy fish!
   20-=Rama ka privatizuar pastrimin e qyteteve ku vetem zbrazen kazanet e plehrave dhe qytetet jane pis,ne vend qe kete sherbim ta kishte shteti qe te rriste dy fish rrogat puntoreve!
   He mo Shefqet a jane te verteta keto fakte qe te thashe per Ramen ten sharlatan?
   Rama duhet te zhduket nga politika!

   Reply to this comment
 4. Beni February 21, 19:48

  Kur eshte ne hall ky te behet ure kur ka pushtetin te shtyp me kembe. karakteristike e kahershme dhe e lindur e ketij te korruptuari por qe nuk te vret ne ndryshim nga sivllai i tij krimineli berisha. Shqiptaret ta dhane dy here voten per te ndeshkuar por ne vend qe te ndeshkoje kriminelet sot je kthyer vete ne nje njeri te pabesueshem dhe qe duhet te ndeshkohet

  Reply to this comment
 5. sooovrani February 21, 19:49

  Politikanet dhe panolinet duhet te ndrrohen per te vetmen arsye…. u vjen era. Prandaj i dashtun KM. edhe pse je Kryeministri ma produktiv,ma aktiv ma puntor qe ka pasur ndonjehere ky vend .! TIME TO GO per te vetmen arsye

  Reply to this comment
 6. Zigur Qarri February 21, 19:55

  Ti pergjigjesh per gjera pa vlere,por per problemet qe shqetesojn vertete shqiptaret(jo militante e PS),median e pavarur dhe
  opoziten,nuk pergjigjesh kurre.Te kujtohet ajo gazetarja ne Rinas,kur erdhe nga Bullgaria,nuk ju pergjigje,u largove,sepse s’doje te ballafaqoheshe me te verteten.Kur nuk te pelequ e verteta e Zotit Marku,bere presion se do largoheshe nga emisioni,duke luajtur
  kllounin.Perse u la te iki Geron Xhafaj,deshmitari kryesore i “Çeshtjes Xhafaj”,me pare se te merrej ne pyetje nga drejtesia shqiptare?
  Perse deklarove per audiopergjimin se eshte i manipuluar pa e thene drejtesia fjalen e saj?Kush fshihet mbas Avdjol Dobit,dhe perse
  nuk u arrestua menjehere pasi u denoncua?Perse premtove per rritjen e buxhetit per arsimin,dhe mbas 5 vitesh pretendon se nuk
  realizohet?!Po me 613 kg kokaine qe u kap ne Portin e Durresit,çfar u be,kush ishin porositesit e kokaines? Ketyre pyetjeve jepi pergjigje
  ti.Perse nuk ju pergjigje kurre akuzes se F.Lubonjes,kur te akuzoi si i korruptuar,sepse deklarata e tij ishte me fakte te dokumetuara?
  F.Lubonja,dikur mik i Edi Ramës, kujton që kur ky i fundit ishte pedagog i Institutit të Arteve, bashkë me të ngjashmit e tij, dhanë në
  mjediset e këtij universiteti një kioskë me qera, ku në këmbim pronari u jepte drekat dhe darkat falas. Madje siç ndodh rëndom-
  kujton Lubonja- kjoska ku tregtohej paçe dhe fasule, u zbukurua në mure edhe me pikturat e Edi Ramës. Kur u bë ministër Kulture
  në 1998 dhe kishte më shumë në dorë, ai i dha ambjentet e Akademisë si lokal, “House of Arts”, për mikun e tij, sot deputet i PS,
  Fidel Ylli.Por, Lubonja tregon edhe një histori tjetër sinjifikative (të shoqëruar me dokumenta) që zbulon mendësinë e vërtetë të
  kryeministrit aktual: batakçillëkun e tij me Bingo Yllin, e futur në Teatrin Kombëtar, që Rama sot do ta shembë për të humbur
  gjurmët. Sipas Ligjit të kohës, për sipërfaqet që i kalonin mbi 500 m2, dhënien me qera të një institucioni duhet ta firmoste
  Ministria e Ekonomisë. Por ç’bëri Rama si ministër kulture? Falsifikoi dokumentat, nga 575 m2 në më pak se 500, dhe e
  nënshkroi vetë kontratën që i lejonte Bingo Yllit të ushtronte aktivitet tek Teatri Kombëtar. Cili qe rezultati? Nga 74 mijë USD
  në vit që përfitonte teatri, me kontratën e Ramës merrte vetëm 4 milionë lek në vit”!

  Reply to this comment
 7. Claus February 21, 19:55

  5 Minuta degjova. Pallavra dhe vetem pallavra.

  Kur i kap me presh ne duar keta rilindjote vetem qajne, qurraviten, jargaviten. E kane ne sistem ashtu si Tahiri, Rama, etj,etj, por ne momentin qe e kalojne lumin te hidhen ne gryke si hiena.

  Reply to this comment
 8. Fidel Kastro February 21, 20:11

  Realisht, mua me vjen per te qare!!!! Ç’jane keta njerez qe i thurin lavde nje te korruptuari , nje funderrine te pashoq!! Laura do ishe krenare po te heshtje!!

  Reply to this comment
 9. goni February 21, 20:13

  Vodhe si askush me pare ja kalove edhe Zogut ,i perbuze ata qe te dhane voten dhe te besuan .Je ne ate pike sa ca plehra te tjera te shikojne me plehre se veten.Dorhiqu

  Reply to this comment
 10. preng pjetri February 21, 20:15

  Kompromiset politike Jane kancerogjene ne dėm te popullit dhe demokracise.
  Mazhoranca dhe gjithe faktori i shendosh politik duhet te respektoj ligjet kushtetun e vendit dhe rregullat e lojes:shumica udheheq dhe komandon:
  Edi Rama nuk ka asnje arsye dhe te drejte te terhiqet nga rruga e nisur.
  Kjo bande politike nuk bese as sa qeni,ketà klysh te kafshojne edhe nese guxon dhe ulesh…!
  Kjo mazhoranca dhe Edi Rama duhet te respektoj votbesimin e popullit.
  Ska kthim pas.
  Banda e Berishes dhe Monikes i kane daullet dhe trumpetat e shpuara.
  Drejtesia te mos bej sehir.
  Qytetaret e kane zgjedhur manaxherin e fatit tyre per kater vite me vote.

  Reply to this comment
  • BIOMETRI February 21, 20:17

   2 metra burre
   qurravitet si kalama
   prek zemrat e militanteve te verber, por jo thelbin e problemeve
   vazhdo me pazare dhe Shqiperia do vazhdoje te merret peng
   duhet te shporren dy partite “e medha” dhe te futet ne loje partia e shumices se heshtur.
   TE ZHBEHEN URGJENTISHT NDRYSHIMET KUSHTETUESE RAMA-BERISHA TE 2008!!!!!

   Reply to this comment
 11. 21 janari 2011 gur kilometrik ne histori February 21, 20:16

  Manual per edirama-fagosit e Forumit

  __________________________________
  .
  Si fillim mund tju them se jam nder denoncuesit e pare te Edi Rames per pislliqet e tij dhe e ka merituar me kohe ndeshkimin..
  POR ..
  Nese sot bashkesia nderkombetare ( SEKTE ANTISHQIPTARE NE USA-BE) eshte prapa kesaj menxyrave te fundit kombetare duhet ose te mbrojme Ramen te coje mandatin deri ne fund ose te kerkojme kalimin e shqiperise nen kontroll nderkombetar dhe debimin (burgosjen) e Saleslulitlilitramestosit
  .
  Me e vogla qe mund te mendojme eshte se miqte tane po na konsiderojne si te Ferma e Kafsheve te George Orwellit…PSE
  ***
  Berisha nuk eshte se ka kryer krime.JO..Ai eshte treguar
  PERBINDESH
  KANIBAL
  MONSTER
  TERRORIST
  TRADHETAR
  DJALL…etj etj
  .
  Dhe miqte tane e tolerojne se gjoja hodhi komunizmin qe eshte ne vetvete nje genjeshter kriminale qe nuk eshte vendi dhe koha ta argumentojme.Por le te analizojme disa krime te kesaj drakule te viqidolit qe nuk ka zog kurve ne bote ta shpetoje apo ta amistoje:
  .
  1-Ky MONSTER nuk duhet te falet kur drejtesia e Enverit denoi Hysen Shoshorin ne burg kurse ky kerkoi varjen ne litar.
  .
  2-Ky PERBINDESH nuk duhet te perdhoste PERSONALISHT me dinamit varrin e Enver Hoxhes ne nje kohe qe I ka pire kafen dhe I ka ndenjur te oxhaku..e deri te varkat..Nuk duhet te shkelte zakonin e malsorit
  .
  3-Ky DJALL nuk duhet te beje rolin e te “shtypurit nga diktatura” kur ajo I dha mundesine te kuronte jashte vajzen e tij me operacjone kozmetike…dhe deri ti fshinte bythen Andi Bushatit nipit te H.Kapos si BABY SITERES
  .
  4-Ky DEVIL per here te pare ne historine e Shqiperise jep urdher luftarak me Shik-un qe VERIU te pushtonte ushtarakisht JUGUN
  .
  5-Ky DEMON urdheron perdorimin e lendeve kimike luftarake (si Sadami ) ne Vlore-Gjirokaster..ku per fat dy pilotet atdhetare devijuan avjonet.
  .
  7-Ky FRANKESHTEIN MONSTER shkaterroi me themel ushtrine & shtetin ne 1997 ku si pasoje u vrane mbi 4000 shqiptare…dhe u pushtuam “miqesisht” nga te huajt
  .
  8-Ky QELBESIRE me xhenazen e Hajdarit,shpertheu K/M dhe pushtoi institucjonet dhe duhej ose burgim I perjetshem ose egzekutim ne rrethana renduese ( ah keto amerikanet qe e falen)
  .
  9-Ky MASKARA kreu nje genocid cnjerzor kunder fisit Haklajve duke perdhosur varrezat,duke vrare femije e pleq dhe duke I rrafshuar shtepite me dinamit
  .
  10-Kjo BISHE GJAKATARE urdheroi zhdukjen pa gjurme te Remzi Hoxhes se raportoi takimin TOP SEKRET ne Shen Naum me Milloshevicin dhe Grigorovin ( me dijenine e miqve)
  .
  11-Kjo NDYRESIRE lejoi dhe urdheroi personalisht furnizmin me nafte te Milloshevicit me kompanine Shqiponja me tritan shehu,gazidede dhe “shenjetorin “ Aleksander Meksi
  .
  12-Ky ESAT PASHE JUNIOR shiti me DEVILIN LUL pjese nevralgjike te detit Jon,ku Karamalisi e konsideroi fitoren me te madhe dipllomatike pas L2B
  .
  13-Ky MEGA TRADHETAR lejoi personalisht ndertimin e varrezave te ushtareve greke brenda territorit shqiptar egzakt sipas vijes se vorio epirit,kurse nga ana tjeter varrosi ceshtjen came
  .
  14-Ky NAZISKIN heq tabelen e masakres 4 Shkurtit dhe e zevendeson me figure filo XHAFERR DEVISTE
  .
  15-Ky I PABESE ndersa I vuri pinjollit te Zogut kallashnikovin ne 1993,kurse pas dy dekadash ketij tradhetari I ngriti lapidarin
  .
  16-Ky SHQIPTAROFAGOS ne nendor 2012 me agresivitetin dhe nga provokimet e tij u be e mundur te digjen dy greviste te urise te te perndjekurve politike ( kujtojme qe I gjori Arvizu dhe I shkreti Nishani I vizituan nga dy here ata)
  .
  17-Ky MOBSTER NDERKOMBETAR dogji me biznesin e tij kriminal ne Gerdec 26 skllever..dhe pas kritikave dhe akuzave..i thote NY-TIME-it leter higjenike..dhe asnje amerikan nuk reagoi

  18-Ky NEO FASHIST vrau 4 veta ne bulevard ne 21 janar 2011…dhe cuditerisht fshiu bythen me ca ekpertiza profesinale te FBI…prape heshten miqte amerikane..biles Arvizu e quajti burre shteti
  .
  19-Ky NEKROFAG me gestapon e tij private egzekuton Kosta Trebicken dhe e ndihmojne ca miq te tij ne Virxhinia qe te gjeje nje ekspert per ta mbuluar kete akt mafjoz.
  .
  20-Ky MAFJOZ nderkombetar se bashku me DEVILIN LUL grabisin dhe me ca mafjoze te huaj me kollare rreth gjysem miljardi dollare ne Rrugen e Kombit qe mbahet rruga me shtrenjte ne bote…fatkeqeisht ne vendi me te varfer te Europes
  .
  21-Ky KRYHAJDUT ka bere dhe shume krime ekonomike si tejkalimi I borxhit publik,shitje hidrocentralesh,1 miljard borxhi I biznesit,aferat me CEZ-in.ALBETROLIN,ARMON etj etj qe jane te panumurta
  ***
  ***
  Pas mos ndeshkimit te Monstres Berishe per disa kryekrimet e tij..sidomos per masakren HITLERIANE te 21 janarit me keqardhje kemi drejte te mendojme se:
  Amerikanet po bejne gabimin e turqeve para 500 vjeteve sepse sot me shume se 90% e rinise do te arreatiset nga ai vend dhe kjo quhet VDEKJE KOMBETARE

  Reply to this comment
 12. Aleksander Thana February 21, 20:39

  Edi Rama duhet te vazhdoje punen. Ne rast se ka bere gabime (natyrisht ka bere), t’i ndreqi ne rast se ka bole. Por dhenia e pushtetit krimineleve te deklaruar e te dokumentuar, do te jete Jo vetem vetvrasje per personin e tij, por pushkatim.per popullin shqiptar. Kur koha te vije, shqiptaret te japin voten dhe eshte njemije perqind e sigurte se shumica e dine kush eshte Armiku I tyre dhe I pa afti apo ultraliberali. Peshorja e drejtesise nuk mund t’u varet ne qafe huliganeve, renegateve e mercenareve serbo-ruse. Ata kane vendin ne Burg, ate vend qe Edi Rama nuk ua dha.

  Reply to this comment
 13. kriis 1 February 21, 20:43

  Saliu nuk ta fal o vizatimor.Kur rregullove Xhozin ,Bolen e te tjere nuk gjete nje vend per Zeniin?
  qe ke bere shtet e shohiim,por na kercasin zorret qe te jene rehat Vilmat,ulajt,,liulet e Salinjte
  Hera e pare qe pranon gabiimet dhe fajet poor tanii eshte koha te shkosh tek e djathta jote.KURBAN ii maffies

  Reply to this comment
 14. Tik Tak February 21, 21:01

  Ndjen keqardhje për gomarllëqet që postojne, por pothuajse të gjithe ata komentues qe dalin me emër dhe mbiemër jane zakonisht bythlëpirësit më të zellshëm të pushtetarëve. Pfffffff.

  Tani vetem dy fjale per kete lloj mesazhi sa per te lare gojen…

  Me kete rast dua te risjell ne kujtesen e lexuesve ankesat e dikurshme te ketij kryeministri qarraman per per daljet non-stop te varkarit te Volorekut ne televizione. Sot gjendemi ne te njejten situate, me te vetmin ndryshim qe dy kllounet e cirkut kane shkembyer me njeri-tjetrin pardesyte e bardha.

  Me daljen e tij ne tele-belanë me inicihalet ERTV (era tavë?), opozitari i dikurshëm qarraman sot bile ja ka kaluar shumëfish shokut Saleh, kontrahentit te tij imagjinar.

  Po t’i referohemi shprehjes se meposhtme, del qarte ne pah synimi i vertete i pinokut.

  Jam zgjedhur kryeministër dy herë, herën e parë në një koalicion, herën e dytë me shumicë absolute me partinë që drejton me një qeveri me opozitën. Opozitës iu dhanë gjithë institucionet që donte, plus kryetarin e KQZ. Kishim një synim të vetëm, mos kontestimin e rezultatit të zgjedhjeve. Mbi këtë dakordësi u vendos dhe marrëveshja e fundit, hera e parë zgjedhjet nuk u kontestuan”

  Shkurtimisht, dashur pa dashur ky e pohon me gojën e tij, se zgjedhjen e parë si kryeministër, ky ja dedikon koalcionit me LSI-në. E pohon me krenari kete lloj matrapazlleku, pasi anashkalon me vetedije faktin e pamohueshem se kryetari i atehershem i saj, i propozuar po nga Rama ne mandatin e dyte si president i republikes se bananeve, ishte pikerisht strumullari i protestes se 21 janarit. Ashtu sikunder pas koalicionit te 1 prillit, dites se genjeshtrave, sot te ashtuquajturit “opozitare” po gezojne qe te dyja, privilegje tmerresisht te pa merituara, vetem e vetem qe mos te kontestoheshin zgjedhjet. (?!)

  Hmmmm, kjo le te nenkuptosh se ky as qe do t’ja dije per elektoratin e majte, dhe ka vepruar katercipisht vetem me koken e tij, pa e pyetur aspak as kryesine dhe as bazen e partise socialiste.

  Wow! Hajde merre vesh këtë lloj filozofie as mish as peshk.

  Edhe symbylluarazi sikur të kishin votuar mëngjarashët, ata kurrë s’do e kishin falur votën shejtanit për të tilla akrobacirash.

  Votat njëmilionshe ishin pa dyshim vota për të vënë mbi themele të qëndrueshme palo-shtetin e renuar prej berishizmit,

  Votat njëmilionshe ishin pa dyshim vota për rimëkëmbjen e gërmadhës ekonomike, uljes së papunësisë, kurimit të plagës së emigracionit masiv, prostitucionit, kanabizimit, etj. etj.

  Votat njëmilionshe ishin pa dyshim vota për vënien mbi baza të shëndosha të së drejtës ligjore si kusht vendimtar për zhvillime globale, dhe jo anasjelltas.

  Reply to this comment
 15. mirel February 21, 21:15

  Ate thauj, qe i pranon gabimet perballe opozites dhe ulet ti ndajne se bashku.
  Mjere ku popull vemje qe i duron keta maskarenj pa pike pergjegjesie ligjore per krimin e kryer gjate ushtrimit te pushtetit.

  Reply to this comment
 16. info analitike February 21, 21:17

  Me qetesi dhe dashuri shoke se qy eshte hapi i dyte drejt marreveshjes. Nuk keni pare gje akoma. E mos harroni qe fatura e Lulushit kete hetre do te jete me e larte se ka parate e mandateve qe u ka marre deputeteve te cilat duhen shlyer ne njefare menyre.

  Reply to this comment
 17. Kamer Kuka February 21, 21:21

  Cka po flet ky Ram Kulari
  Nuk po i shkojne hiq punet per semari
  Ne llazarat iu rrit shovari
  U rit shovari se han bagetija
  E han Rama e nqefe shoqenija
  U ba e njofshme me ta shqiperija
  Politika me shume berlloga
  ai shovari koka droga
  e e hane e thithin burrat gjoga
  tan po e grine me havan
  vijne tregtaret me ajroplan
  per ta marre vesh Europa
  ajroplanitiu pate thye rrota
  E Ram Kerstiqi po e thret Salihi
  Prite prite Thot ram Kopili
  Po e han Drogen si madrilli
  I ajen syte si kaqamilliot
  Qeverija kambet prej dilli
  Mos e nxafte ne pushtet Prilli !

  Reply to this comment
 18. Amerikani February 21, 21:44

  I nderuar Kryeminister!

  Lajmet e fundit nga Maqedonia , flasin per arestimin e ish kryetarit te kuvendit dhe dy zyrtare te larte te akuzuar per dhunimin e parlamentit nga njerzit e Gruevskit, nderkohe qe ish Kryeministri ne arati eshte i denuar me dy vite burrg nga gjykata.

  Nqs gjate mandatit te pare , nuk pate mundesi per shkak te koalicionit qeverises te aresroje ish Kryeministrin dhe eksonente te larte te ish pushtetit te kaluar , sot kete gje nuk te pengon asgje ta besh !

  Vetperjashtimin nga sistemi dhe mbrojtja e deputetit qe ish zyrtaret e larte te PD dhe LSI te kapur ne vrsje dhe korrupsion , i bene vetes , Jua lehteson me shume kete detyre me rendesi Kombetare.

  Ju jeni pergjes dhe keni detyrimin Kombetar pee te pastruar keto hithra dhe bar te keq nga rruga europiane e shqiptareve. Per kete detyrim Kombetar ju jeni votuar dy here si Kryeminister.

  Eksluzivisht plebishiti i fitores se 2017 ishte reforma ne drejtesi!

  Pas kryerjes se kesaj detyre Kombetare, atehere Ju duhet te dorehiqeni per t’i hapur rruge nje klase te re politike.

  Kjo do te thote te behesh burre shteti dhe te ngelesh ne histori.

  BEJE…

  Reply to this comment
 19. alphade February 21, 21:52

  Z. Rama, kryeminister i Shqiperise kam nje pyetje ?!
  Ndaj kujt i ke bere gabimet ?
  1-Ndaj Zogisteve ?
  2-Ndaj Ballisteve ?
  3-Ndaj socialisteve ? Per numurin 3 e ke te veshtire te
  prononcohesh sepse e konsideron “domenin” tend. Ky
  eshte gabimi nr.nje i yti. Socialistet qe ju i keni braktisur
  nuk jane “prone” e askujt.Mbaje mend mire kete,vath
  ne vesh.
  4-Ndaj studenteve ? Besoj se ketu ju pushtetaret,nga
  eksperienca e viteve 90-te, e pranoni si gabim a pri-
  ori sepse ne kete rast iu ka “ardhur veza kryq”, sic
  thoshte dikur kryeministri 27 vjet ne pushtet. E citoj
  “autorin” e “vezes kryq” per te mos ma quajtur “pla-
  gjiature” qe tash ne keto kohra eshte bere e modes
  plagjiatura deri edhe tek deputetet e kryetare partie
  qe ne saje te ketyre kane marre edhe tituj honorifike,
  doktorra,profesora….Nuk ka mbetur njeri ne Shqiperine
  e Sali Vicidolit qe te mos jete paisur me dipllloma e
  doktoratura fallco. Nuk,ka me turp me bote qe te ko-
  pjosh dhe kete ta perdoresh per mashtrim e karrieri-
  zem ….!
  5-Per te analizuar gabimet tuaja,zoti K/mnister ju duhet ta
  filloni qe nga dita e pare qe u ulet ne karrigen e k/minis-
  trit: Qe diten e pare opozita djallezisht hodhi ne tavoline
  “Statusin e Nepunsit” ,ju me naivitetin me te madh e
  gelltitet “karremin e opozites” per te ruajtur administra-
  ten e tyre ne vendet kyce dhe kjo me nenet e amenda-
  mentet qe ajo vuri e la administraten e saj ne ato ven-
  qe t’i sherbenin asaj ne cdo kohe e ne cdo rrethane.
  Vazhdojme me tej: Njeriu qe fshihej prapa “qytetarit di
  xhital” qe njoftonte ne sekond per nfjarjet me te rende-
  sishme padronin e tij dhe juve ju linte me goje hapur
  kur “mulet” nga karriget e parlamentit se filan avion
  kishte zbritur ne Divjake,Gjader,Shengjin …etj. per t’u
  ngarkuar me kanabis, gje shume sakte e dhene nga
  nje burim sekret te Shikut apo Shishit …! Kryeministri
  na fliste per “mushkonja” !!!! U la deri ne fund ky qe pu-
  nonte nen rrigoz dhe pasi i mbaroi mandati, juve si
  k/ minister ju erdhi keq qe ta linit pa pune ne rruget e
  Tiranes,packa se socialistet bredhin rrugeve te Tiranes
  pa pune dhe Juve ia keni gjetur zgjidhjen “shteti nuk
  ka pune,gjeni vete pune” ,por nga ana tjeter i vrave
  barkun atij qe per 4 vjet ta futi ujet nen rrigoz dhe ju e
  cuat ne NATO. Iku kjo ! Hajdutin me bllok ne dore, e
  bere President te Republikes, Ridvanet nga burgu i
  cove ne borde, Fullhajnet i demshperbleve ne maksi-
  mum, Lulin e denshperbleve nga taksat e shqiptareve,
  me 14 milion EURO…! E vetmja gje qe mund te them
  se eshte pozitive eshte Reforma ne Drejtesi por edhe
  kjo nuk eshte fare- fare merite e jote. Eshte e SHBA
  dhe BE, juve keni meriten qe i mbeshteten keto Re-
  forma. Ndersa opozita qe diten e pare e deri me sot e
  ka sabotuar kete Reforme. Any way ….!

  Reply to this comment
 20. Not Now February 21, 22:53

  Beni cfare te doni o shpipot tane por nje gje mos e beni-Kurre mos sillni ne pushtet kete PD dhe Lesh e Li. Te gjithe jane pjella to njeriut ti zi Sali kriminelit.

  Reply to this comment
  • mirel February 21, 23:47

   Fli rehat rushi. Ne Pushtet do jete Rilindja. Ne bord do jete Basha dhe Berisha
   Do ndajne dhe te keqen dhe te miren se bashku.
   Opozita eshte blere oreee.
   Me fal, Vlere e madhe,, sic e tha vete Ra muti i Zogut nga pickuditesja italiane

   Reply to this comment
 21. FUCK pd ps lsi fatmir hajdut bandit mediu February 22, 01:47

  Ore Pallavesh Kryeministèr Lèri PAZARET dhe Marrëveshjet e KRIMIT në Kurriz të SHQIPTARËVE , sepse do Shkruhesh nè HISTORINË e SHQIPÈRISÈ , si TRADHTARI më i madh i Pluralizmit Politik !!!!! Mos bëj si Lider Global , sepse je një SKIZOFREN në POLITIKË , por KONSULTOHU dhe merr Këshilla nga i madhi SPARTAK NGJELA dhe ALFRED MOISIU sesi të Veprosh , pa Lëshime dhe pa hedhje KOCKASH , sepse SHQIPËRINË NUK ta ka lënë KRISTAQI dhe NUK èshtë ÇIFLIGU jot SHQIPËRIA , por ne SHQIPTARËT ta kemi dhënë VOTËN për të QEVERISUR mirë dhe për të LUFTUAR KORRUPSIONIN !!! Mos VIDHNI sepse do ju dalin nga HUNDËT Paratë e POPULLIT FUKARA .

  Reply to this comment
 22. Aliu nga Selenic February 22, 02:12

  Aman o Z.Rama po perse akoma po i pergdhel keta vetevrases.
  Ti nuk ke ber asnje gabim pore nuk ke pas se kuje ti drejtohesh pasi gjykatat ishin ne dore te Saliut dhe keshtu nuk ke psure se c`fare te besh.
  Ku SPAKU ne se eshte ne pozita e duhura duhet ti rregulloj keto gabime te tujat( qe ne fakte nuk jan per fajne tende)
  Le te presim dhe te shpresojme.!

  Reply to this comment
 23. Kuq e zi February 22, 07:48

  Epo thene keshtu del qe ti dhe opozita keni te njejtin hall
  Acaroni gjendjen pa shkak largoni hapjen e bisedimeve dhe pastaj uleni e merreni vesh meqe rreziku kaloi
  Ju e dini mire qe nje shqiperi ne europe ju si klase politike ju fshin nga faqja e dheut

  Reply to this comment
 24. Rama frikacak February 22, 08:21

  Me Ramen Berisha gjen shesh dhe ben pershesh
  Me Berishen Rama rron si mbret

  Reply to this comment
 25. E VERTETA....!!!!!!!!!!!!!!!!! February 22, 09:39

  E KEQJA ME E MADHE E RAMES ESHTE SE SHTETIN E KA BERE BUNKER PASI PO TE VESH NE CDO INSTITUCION PER TU ANKUAR PASI TE VENE ME SHUME TATIME,GJOBA KOTI,SHERBIME JO TE KRYERA ,GABIME TE ADMINISTRATES TE CILET JANE MILITANTE SI TE SALIMONIKES ATA TE MBYLLIN DEREN DUKE BERE NJE SERE STRATEGJISH MODERNE ME ANE TE ASHTUQUAJTURAVE ON LINE TE CILAT NUK FUNKSIONOJNE POPULLI ESHTE BERE I CORODITUR DHE NUK DI KU TI ZGJIDHI KETO HALLE TE PERDITSHME ….KJO ESHTE E VERTATA PERPOS ATYRE TE PAUNESISE KUGENJEHET SE U PUNESUAN ONLINE KAQ E AQ,KJIO ESHTE E VERTETA QE NUK DO TE GJENDET KURE RAMES PO JA FUT RAMA NGA FRIKA QE KA PER TE MBROJTUR VEHTEN DHE KA HARUAR TE MANAXHOJE QEVERIN NE TE MIRE TE POPULLIT POR E PERQENDRUAR POTENCIALIN E TIJ NE SHERBIM TE RAMES QE TE IKI KUR TE DOJE AI….

  Reply to this comment
 26. anticensurë25642654 February 22, 12:26

  me të zën të dhjerët kur e dëgjon!!
  një leqen i ndyrë!!ky fenomeni që di me fol e me bo bamuta,i ka mbushur brekët plotë e përplot!!

  Reply to this comment
 27. Adi February 22, 13:14

  Loja vazhdon .hajdutet bertasin te iki i zoti i shtepis.Edhe kryhajduti do te beje negociata….o sa mire me qen shqiptar oiiìiiiiiii

  Reply to this comment
 28. Adi February 22, 13:24

  Ore ate motren edhe ty qe e nxore komentin tim…j

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim