Do bënte blerje online, 37-vjeçari nga Tirana e pëson keq. Shokohet kur hap llogarinë bankare

July 25, 2017 18:06

Do bënte blerje online, 37-vjeçari nga Tirana e pëson keq. Shokohet kur hap llogarinë bankare

Një 37-vjeçar nga Tirana ka rënë pre e mashtrimit kompjuterik nga një person banues në Plavë në Malin e Zi. Ky i fundit, i ka transferuar një shumë të konsiderueshme eurosh drejt një llogarie bankare në Malin e zi, të destinuara për një blerje online, nga llogaria e tiransit.

Por i riu kur ka kuptuar se në llogarinë e tij bankare mungonin paratë, i është drejtuar menjëherë komisariatit të Policisë në kryeqytet për të bërë kallëzim.

Njoftimi i Policisë:

Seksioni për krimet kompjuterike Më datë 24.07.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin A.GJ, vjeç 41, banues në Plavë, Mal i Zi, pasi dyshohet se me anë të mashtrimit kompjuterik, ka transferuar nje sasi Eurosh drejt një llogarie bankare në Malin e zi, të destinuara për një blerje online, nga ana e shtetasit E.Ç, vjeç 37, banues në Tiranë. Neni 143/b i Kodit Penal.

July 25, 2017 18:06
Komento

1 Koment

  1. plepat dhe budallenjte behen te gjate July 25, 20:22

    Prit se te erdhen. Ne rruge I ke

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin