“Do gënjej prokuroren”, zbulohet biseda mes Xhisielës dhe Rexhepit

October 14, 2018 11:29

“Do gënjej prokuroren”, zbulohet biseda mes Xhisielës dhe Rexhepit

Zbardhen përgjimet e Xhisiela Malokut dhe djalit të deputetit socialist Rrahman Raja, Rexhep Rraja. Prokuroria e Krujës ka finalizuar dosjen penale kundër djalit të deputetit të PS në Krujë. Çështja penale kundër tij tashmë është përfunduar dhe Rraja, do përballet në gjykatë me akuzën e “Përndjekjes”, ku rrezikon të dënohet nga 6 muaj deri në 5 vite burg.

“Shqiptarja.com” mëson se vendimi për dërgimin e Rexhep Rrajës është marrë në 4 tetor 2018 nga prokurorja e Krujës Mirela Kapo (Kostaqi), e cila gjatë kësaj kohe ka administruar të gjithë hetimin, duke kryer pjesën më të madhe të veprimeve hetimore vetë dhe pa ndikimin e asnjë oficeri të policisë së Krujës dhe Fushë-Krujës.

Ndër provat-fakte që prokurorja e çështjes i ka dërguar gjykatës së Krujës është dhe përgjimi ambjental që ka kryer në ambjentet e prokurorisë mes dy protagonsitëve të kësaj çështje, të pandehurit Rrexhep Rraja dhe të dëmtuarës Xhisiela Maloku. Përgjimi është kryer fill pas përfundimit të seancës së ballafaqimit të këtyre dy personave, të cilët janë konfliktuar me njëri-tjetrin përpara prokurorëve.

Në këto kushte të tensionuara është vendosur që Maloku dhe Rraja të futen në një zyrë që të qetësoheshin dhe pikërisht aty janë përgjuar.  Në këtë moment mes tyre ka nisur një bisedë, ku Rexhep Rraja i thotë ‘çfarë na bërë pse e sajove gjithë këtë histori, në hotel me pistoleta’.

Ndërsa nga ana tjetër Xhisiela ia kthen Rrajës se ç’ke ti se unë nuk do flas më për dhunën, nuk do i tregoj gjë asaj (për prokuroren) kam për ta gënjyer atë se më ka çmendur, më kërkon shumë dhe këmbëngul’.

Ndërsa më tej Xhisiela i thotë Rrajës se sapo të dalë nga aty do i kërkojë prokurores se është keq psikologjikisht dhe nuk do pranojë që ta marrë në pyetje.

Ndërsa djali i deputetit i thotë “Të kam thënë kam plane të tjera për ne të dy, por gjërat i ke komplikuar ti. Plus që babai nuk është dakord për këtë lidhje. Gjithashtu Rraja ka vijuar t’i flasë Xhisielës duke i pohuar se ajo kishte gënjyer edhe për pistoletën në hotel. “Pse ke gënjyer për pistoletën xhanëm”, i thotë ai.

Më tej ai e pranon “Dakord të kam goditur në hotel, por pistoletë nuk kisha. Ti e shpike. Ndërsa i kërkon Xhisielës të mos merret më me prokuroren se ajo  është e çmednur. Ndërkohë fjala e fundit e regjistruar në prokurori nga biseda e të dyve është se pasi të dalin nga aty do drekojnë së bashku.

Biseda pasi u pajtuan:

Xhisiela: Do ikim pastaj të hamë se vdiqa?

Rexhepi: Po a tu prit Indriti, pra do ikim me hangër bukë.

Xhisiela: Do vish ti?

Rexhepi: Po do vij unë. Prandaj po të them mos prish punë.

Xhisiela: Jo mor s’prish punë, por ti m’çmene./shqiptarja.com

o.j/dita

October 14, 2018 11:29
Komento

9 Komente

 1. # October 14, 13:13

  Nji qift komplet te marre.Gjyqi duhet te bahet i pameshirshem si per njeni ashtu dhe per tjetrin.

  Reply to this comment
 2. Adih October 14, 14:43

  Te dy duhet te denohen ,ta mesoje mire kjo vajza ,qe cdo te thote te genjesh e te mashtrosh . Shume budallaqe qenke moj vajze , jo po ja fut vehtes tende ,por ja ke futur ,.Tani korr ato qe ke mbjellur.Do te keshilloja moj vajze ,mos mba shpresa ,per nje te ardhme me kete kafshe ,kuptoje nje here e mire .Tani nenshtrohu gjygjit ,dhe qe do denohesh nuk ka diskutim ,por te uroj te denohesh pak kohe ne burg.

  Reply to this comment
 3. Dodona mbi Tomorr October 14, 15:50

  Asnjeri nga keta dy te rinjte nuk duhet te denohet! Perhapja e lajmit u be nga nji “mendjecthurur”qe gabimisht ata qe i sherbejne i therrasin”doktor”Dy te rinjte qe kishin marredhenie prej 7vitesh dhe ndoshta edhe do te kene,u konfliktuan me njeritjetrin dhene inat e siper ben padi ne polici e prokurori!Me vone gjithcka eshte “loje”kalamajsh deri edhe tallje me policine dhe prokurorine,gje qe tregon paaftesine e personelit policor dhe hetuseve qe jane marre me keta te rinj!

  Reply to this comment
  • mirel October 14, 18:30

   Do isha dakort sikur konflikti te ishte i barabarte dhe per Xhiselen, qe kur hante dru ajo, te rrihej dhe Rexhepi njelloj.
   Dhe Xhiselen nuk e shtyu njeri per denoncim pervec nevojes per te protestuar kunder dhunes.
   Quhet Hakmarrje? Ndoshta, por eshte e drejte.

   Reply to this comment
 4. intelektuali October 14, 16:33

  PERGJIMET E PROKURORES MIRELA KAPO PAS PILAFIT ME URDHER NGA PARTIA

  Pase e kishin mbylur per 6 muaj dhe 6 dryna ceshtjen e perdhunimit te Xhisieles me apo me patllake te koka tani na del nje pergjim i ri si ato pergjimet e Enverit ne Kohen e Qepes te Partise se Punes me Kryeprokuror famoz, Aranit Celen.

  KE DO TE GENJEJE KJO PROKURORE SERVILE E MAFIES ME PUSHTET?

  sepse:

  Ky hamshori i Krujes qe i fiton zgjedhjet me pallime vajzash ne hotele mund ta kete palluar Xhisielen nga para dhe prapa pa patllake tek koka, por e ka djegur ne organet intime si nje sadist i vertete qe e ka vertetuar Mjeku Ligjis dhe nuk e luan dot as Topi dhe as Prokurorja e neveriteshme e Arta Markut.

  por:

  CESHTJA NUK MBYLLET ME KAQ

  sepse:

  Banditet e Krujes Raja kane hyre si kriminele mesjetare ne Rajonin e Policise dhe i kane vene po te njejten patllake tek koka Komisarit te Policise, Nuhu qe ishte i vetmi Perfaqesues i Shtetit te Edvinit, i cili pati guximin te merrte kallezimin e Xhisieles se perdhunuar dhe palluar pa patllake te koka dhe ja dergoi menjehere kete Prokurores Mieral Kapo qe pas kesaj ngjarjeje tronditese ne vend qe te kishte urdheruar arrestimin e banditeve te Edvinit dhe Taulanitit me pushtet heshti per muaj te tere duke ja lene Komisarin Nuhu cakenjve te Krujes. Dhe jo rastesist BOSI i ketyre cakenjeve me simbole socialiste, Kryeministri Edi Rama e cilesoi Komisarin e Policise ne detyre si nje HORR dhe e shpalli ARMIK qe do ta ndiqte edhe ne brimen e miut

  KA ME KEQ SE KAQ?

  Reply to this comment
 5. intelektuali October 14, 17:54

  Prokurorja Mirela Kapo ka kryer nje krim me te shemtuar se perdhunesi nga Kruja, cuni i deputetit Raja te Taulntit dhe Edvinit,

  sepse:

  Ajo ne kundershtim me detyren shteterore nuk ka urdheruar arrestimin e menjehershem te krimineleve, kjo prokurore pa moral ka heshtur per muaj lidhur me perdhunimin e Xhisieles, ka fshehur perdhunuesin dhe krimin e tij, nuk ka mare ne mbrojtje viktiminen e krimit duke e detyruar vajzen te bredhe e vetme nga komisariati ne komisariat per te bere kallezim ku punonjesit e policise i jane pergjegjur: “Kush te pallon te do shume!”. Kjo prokurore duhej te merte ne mbrojtje edhe Komisarin e Policise Nuhu qe guxoi i pari te shkruaje kallezimin e Xhisieles, por qe banditet e Taulantit nga Kruja e kane gjetur menjehere dhe i kane vene patllaken tek koka pa kurfare dyshimi dhe ne baze te deklaratave te vete Komisarit Nuhu, ndryshe pse nuk ka konfiskuar kamerat e sigurise me fuqine e ligjit kjo prokurore e neveriteshme e mafies?

  PSE NUK E MBROJTI DHE NUK NDIHMOI KOMISARIN NUHU PROKURORJA MIRELA KAPO?

  Po ja la CAKENJEVE te Taulantit per ta shqyer?

  NGA KUSH KA PATUR FRIKE PROKURORJA E ARTA MARKUT?

  Megjithese duket e pabesueshme dhe tingellon si nje film AKSION te Hollivudit, mua per vete me duket se:

  PROKURORJA MIRELA KAPO KA PATUR FRIKE SE MOS BANDITET E TAULANTIT MOS TA PERDHUNONIN DHE PALLONIN ATE VETE ME PATLLAKE TEK KOKA.

  Reply to this comment
 6. intelektuali October 14, 17:54

  Prokurorja Mirela Kapo ka kryer nje krim me te shemtuar se perdhunesi nga Kruja, cuni i deputetit Raja te Taulantit dhe Edvinit,

  sepse:

  Ajo ne kundershtim me detyren shteterore nuk ka urdheruar arrestimin e menjehershem te krimineleve, kjo prokurore pa moral ka heshtur per muaj lidhur me perdhunimin e Xhisieles, ka fshehur perdhunuesin dhe krimin e tij, nuk ka mare ne mbrojtje viktiminen e krimit duke e detyruar vajzen te bredhe e vetme nga komisariati ne komisariat per te bere kallezim ku punonjesit e policise i jane pergjegjur: “Kush te pallon te do shume!”. Kjo prokurore duhej te merte ne mbrojtje edhe Komisarin e Policise Nuhu qe guxoi i pari te shkruaje kallezimin e Xhisieles, por qe banditet e Taulantit nga Kruja e kane gjetur menjehere dhe i kane vene patllaken tek koka pa kurfare dyshimi dhe ne baze te deklaratave te vete Komisarit Nuhu, ndryshe pse nuk ka konfiskuar kamerat e sigurise me fuqine e ligjit kjo prokurore e neveriteshme e mafies?

  PSE NUK E MBROJTI DHE NUK NDIHMOI KOMISARIN NUHU PROKURORJA MIRELA KAPO?

  Po ja la CAKENJEVE te Taulantit per ta shqyer?

  NGA KUSH KA PATUR FRIKE PROKURORJA E ARTA MARKUT?

  Megjithese duket e pabesueshme dhe tingellon si nje film AKSION te Hollivudit, mua per vete me duket se:

  PROKURORJA MIRELA KAPO KA PATUR FRIKE SE MOS BANDITET E TAULANTIT MOS TA PERDHUNONIN DHE PALLONIN ATE VETE ME PATLLAKE TEK KOKA.

  Reply to this comment
 7. Liri October 14, 19:58

  Bo Sa te sofistikuar, futen diku qe te qetesohen, diskutojne ate qe kane rene dakord, dhe kjo meret si prove. Kete vetem nje nga idjotet e parlamentit shqipetar mund ta sajoj. Por do te funksionoj dhe do mbyllet kjo idjotesi. Pastaj keto elitat e shqiperise keshtu jane. Nuk ke si pret ndryshe nga njerez qe prishin vendin e tyre. Turp!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*