“Do shkoj në Korfuz me not, në Shqipëri nuk jetoj dot pa punë”

Redaksia Online June 3, 2013 08:46

“Do shkoj në Korfuz me not, në Shqipëri nuk jetoj dot pa punë”

Trupi i pajetë i një 41-vjeçari është gjetur i pajetë dje në plazhin e Durrësit. Pas verifikimeve të para, viktima u identifikua si Viktor Çuni, baba i dy fëmijëve.  41-vjeçari është mbytur në det, në përpjekje për të shkuar me not në Korfuz, pasi ishte i papunë dhe duhej të mbante dy fëmijët, bashkëshorten dhe prindërit e tij. Ai është nisur nga Ksamili me not në 31 maj, por rrymat detare e kanë nxjerrë trupin e tij në Durrës dy ditë më pas.

“Do shkoj me not në Korfuz o gjallë, o vdekur, unë pa punë nuk mundem të rri në Shqipëri. Jam në Ksamil, dokumentet i kam me vete. M’i puth fëmijët dhe u thuaj se babi i do shumë. Do të kaloj me not deri në Korfuz dhe do t’u dërgoj para sa më shpejt të jetë e mundur”, kanë qenë fjalët e tij të fundit drejtuar bashkëshortes.

 

Redaksia Online June 3, 2013 08:46
Komento

28 Komente

 1. shqipfolësi June 3, 11:25

  Po fitoi berisha dmth, po arriti të vjedhë votat, këtë herë Evropa të bëhet gati për eksodin e “madh” të shqiptarëve të papunë…aty ta shohin se sa janë të papunët e vërtetë të statistikave të salës…

  Reply to this comment
  • raqi June 3, 13:09

   eshte e tmerrshem kjo histori! ay plehra del e flet perralla me zhvillime ekonomike e me the te thashe! eshte e PADURUESHME!!!! SALI BERISHA DUHET TE ZHDUKET NJEHERE E PERGJITHMONE NGA POLITIKA sepse ky popull po vuan pasojat e paaftesise se atij.

   Reply to this comment
   • Agimi June 3, 19:44

    NUk e di se si Shkojn dy persona me meter ne dore duke mashtruar Njerzit se do i bejn legalizimet duke ditur qe populli ne rradh te pare Nuk ka Buk te ushqej famlijen.

    Nuk duhet ti besojm Me keti Njeriu qe di vetem te mashtroje dhe te kercenoj Njerzit qe nuk kan drejtesi
    Esht koha te kemi pak drejtesi dhe ti japi voten dhe besimin tone Edi rames
    PER Rilinjde..

    Reply to this comment
   • artan gega June 3, 20:13

    Nuk besojn Njerzit me ke sali berisha Kjo esht tash me shum ne pa esht koha ti japi Njer dore rilindjes per te par drit dhe ti besojm edi ramess forca fitore

    Reply to this comment
  • besjana June 3, 13:11

   Nje ne tre shqiptare eshte i papune. Kjo qeveri pervecse nuk ka arritur te punesoje asnje gjate ketyre 8 viteve, ka bere qe 51 mije veta te humbasin vendet e tyre te punes. njerezit nuk kane te ardhura per ushqimin baze te tryezes familjare, femijet vuajne nga kequshqyerja, prinderit qe bien ne depresion se nuk mund te gjejne zgjidhje per te ardhmen e femijeve. Kjo situate eshte gjithmone e me problematike. Kjo qeveri eshte totalisht indiferente, nuk ben perpjekjen minimale per te zgjidhur situaten, vetem pasurohet cdo dite ne kurriz te shqiptareve.
   Duhet ta largojme saliun nga kjo qeveri, duhet t’i japim mundesine njeriut qe e shnderroi Bashkine e Tiranes ne sherbim te qytetareve, dhe hapi mijera vende pune.
   Duhet qe me 23 qershor te gjithe te votojme PS nese duam punesim dhe te ardhme per femijet tane.

   Reply to this comment
  • Agimi June 3, 13:14

   PerPara per punesimin e sherbetoreve te pushtetit, nderkohe qe njerezit e thjeshte vuajne dhe nuk kane leke as per tu ushqyer.
   PerPara per te udhetuar ne vendet fqinje me liberalizimin e vizave, kur nuk kemi leke per te paguar udhetimin e duhet te shkojme me not.
   Duhet te ndalojme kete qeveri per PARA te na shkaterroje te ardhmen tone.

   Reply to this comment
  • Lorina June 3, 13:14

   KJO ESHTE NJE FATKEQESI E MADHE.

   NDERKOHE QE BERISHA FLET PER RRITJE EKONOMIKE NJEREZIT MARRIN

   TE TILLA NISMA PER NJE JETE ME TE MIRE. E KA NDYER QEVERISJEN E TIJ

   ME VRASJE PA FUND KY MONSTER. DUHET HEQUR DUHET RILINDJE.

   Reply to this comment
  • Arlind June 3, 13:15

   Deshperimi i ketyre njerezeve i kane cuar qe te marrin vendime te tilla kaq te veshtirea dhe te pranojne flijimin per te nxjerre familjen nga gjendja e keqe.

   Reply to this comment
  • Agimi June 3, 19:42

   NUk e di se si Shkojn dy persona me meter ne dore duke mashtruar Njerzit se do i bejn legalizimet duke ditur qe populli ne rradh te pare Nuk ka Buk te ushqej famlijen.

   Nuk duhet ti besojm Me keti Njeriu qe di vetem te mashtroje dhe te kercenoj Njerzit qe nuk kan drejtesi
   Esht koha te kemi pak drejtesi dhe ti japi voten dhe besimin tone Edi rames
   PER Rilinjde..

   Reply to this comment
 2. genci June 3, 13:11

  Jemi te gjithe per te ikur dhe te rri ai vetem dhe mafia tij , se skemi buk te hajm sdim ku te mbytemi kaq keq kemi vajtur , po e kthen popullin ne kohen e komunizmit , e ishalla e hedhim poshte me dt 23 qeshor qe mos tja shofim me bojen ketij palaco , gjynaf ai i shkreti qe vdiq , dhe te pakten mundimi atij te vlersohet me 23 qeshor

  Reply to this comment
 3. bubu June 3, 13:12

  te drejte ke more vlla nuk rrohet me me kete rregjim qe dita dites shton rradhet e te papuneve nuk po durohet me

  Reply to this comment
 4. Erion June 3, 13:16

  Si ky babi ka me mijera ne Shqiperi. Mesa duket situata ishte bere e padurueshme per te.

  eshte nje plag e madhe tek degjon te tilla lajme, berisha me delet e tij qe i komandon si i do

  qefi jane shkaktar te nje ekonomie te rrenuar. turp ti japesh voten ketij njeriu.

  Reply to this comment
 5. i papuni June 3, 13:17

  I gjori ky ka marre nje vendim shume te rende po dihet qe mjerimi te ben te marresh vendime te tilla, ndejm keqardhje te thelle per femijet e ketij te gjorit dhe per kete arsye me shume duhet te bejme nje grup te fuqishem kunder kesaj qeverie qe po na varferon cdo dite e me shume dhe po na shtyn drejt humneres se mjerimit.

  Reply to this comment
 6. cama June 3, 13:17

  kjo me ndermend vitet 30 ne te cilat jetoj i varfri Migjen, BERISHA DHE CDO POLITIKAN TJETER I KETYRE VITEVE KUR DEGJON KETE LAJM DUHET TE NDJEHET PERGJEGJES DHE FAJTOR. une nuk e kuptoj nese keta njerez kane ndergjegjie njerezore. ja kjo eshte qeverisja e Berishes dhe punsimi qe ka rritur sipas tij. kjo mjafton per cdo qytetare evropian per te shprehur indinjaten e tyre ndaj cdo qeverije dhe per ta permbysur ate. ja fjalet e fundit te viktorit:“Do shkoj me not në Korfuz o gjallë, o vdekur, unë pa punë nuk mundem të rri në Shqipëri. Jam në Ksamil, dokumentet i kam me vete. M’i puth fëmijët dhe u thuaj se babi i do shumë. Do të kaloj me not deri në Korfuz dhe do t’u dërgoj para sa më shpejt të jetë e mundur”, kanë qenë fjalët e tij të fundit drejtuar bashkëshortes.

  Reply to this comment
 7. arditi June 3, 13:20

  Si ky ka shume ne shqiperi dhe fajin per kete e ka vetem saliu dhe poshtersite e tija por do ta korrigjojme shume shpejte me 23qershor do te votojme te gjithe per PS qe te mos kemi me raste te tilla por te jetojme te qete te kemi mundesi te sigurojme buken e gojes per femijet tane.

  Reply to this comment
 8. zguri June 3, 13:24

  Mjerimi e kapluar kete vend dhe po e rrenon cdo dite e me shume prandaj per te shpetuar femijet e ketij te gjorit tashme jetim duhet te gjithe te votojme kunder berishes dhe pro programit te Rilindjes per te permirsuar gjendjen e renduar ekonomike qe kemi.

  Reply to this comment
 9. rapo June 3, 13:27

  Saliu po i con njerzit cdo dite e me shume drejte gremines dhe prandaj duhet denuar dhe kete duhet ta bejme te gjithe sebashku me vote masive kunder. pas 23qershorit do te marri edhe denimin e merituar me burg.

  Reply to this comment
 10. O.R June 3, 13:28

  Kjo eshte Shqiperia pa viza e Sali Vucidolit. Larg qoft, po nqs ben ndonje te paber Berisha, ate te ziun do e shoqerojne dhe shume te tjer. Ndaj duht te votojme masivisht per Rilindje te Shqiperise.

  Reply to this comment
 11. albana June 3, 13:39

  shume shume shume tronditesse ky fakt qe saliu eshte tallur me shqipatret dhe i ka ktheyr ata ne nje gjendje kaq te madhe depresione sepse punesimi dhe miqenia ka rene ne maksimumin e mundshem

  Reply to this comment
 12. ergi June 3, 13:43

  shqiperine e ka perfshije nje skamje e papare ndonjehere qe nga krizat me te medha sepse punesimi ka ren en maksimum dhe shqipatre nuk po sigurojne dot mbijetesen as pr vete e femiejt e vet

  Reply to this comment
 13. elona June 3, 13:45

  kjo eshte mrekullia ekonomike qe na dhuroi sali ebrisha dhe qe e shet si vendin e pare ne bote persa i eprket kesaj gjeje ndaj turp qe kemi nje kryeminsiter kaq mjeran turp qe kemi nje kryeminister kaq idiot

  Reply to this comment
 14. arber June 3, 13:48

  ndaj sali do denohesh me vote kudner nga shqiptaret ne 23 qerhsor dhe do shporresh nga karrikja e kryeministrit sepse e fundose kete vend si mos me keq ndaj vota ne 23 qerhsor esht eper rilidnjen dhe partine socialiste

  Reply to this comment
 15. Astriti June 3, 14:26

  Kan halle njerzit. Kot nuk jane shtuar vetvrasjet . Njerzit po bien ne depresion, kan borxhe, skan lek te han buk,skan lek te shkollojn femijet e tyre, tju bljen abetaren etj etj.

  Reply to this comment
 16. kelmendasi June 3, 18:22

  Greket e kane deportuar se perse nuk e tregoni as ju as familja.Ne Korfuz shkohet pa vize.Cfare ka bere qe greket e perzune duhet sqaruar .Mos informoni vetem gjysmen e te vertetes.ESHTE DEPORTUAR nga policija greke se ka THYER LIGJIN.Se cilin ligj pyetni familjen
  Bota nuk eshte RRUMPALLE

  Reply to this comment
 17. bentirona June 3, 18:40

  Ky vend eshte kthyer i eger saje politikave te qeveritareve kriminele.Vend i pa shpese.

  Reply to this comment
 18. nacut e saukut June 3, 19:40

  ti kelmendasi je nje plehre e berishes se te kam ndjekur dhe ne shkrime te gazetave te tjera gjithmone je kunder ketij populli qe po vuan per buken e gojes por dhimbjen e tyre ti plehre do ta ndjesh pas 23 qershorit qe te shohesh kur ske te ardhura njeriu nuk llogarit asgje turp sali berishes qe mashtron kaq hapur te marre pergjigjen eduhur dhe te gjithe klanin e tij ti degojne te gjithe ne burg se e kan vjellur boll kete popull rilindje se nuk mban me ose do te

  Reply to this comment
 19. Desaret June 3, 20:19

  Tragjike! E denjë per filma me ide te dhimbshme!Po rikthehet vetvrasja e bardhë e njeriut!Nga kushtet e keqia te jeteses ku papunesi ka mbetur plage me e rende se ne monizëm!Dhe perraltari i shpellës flet per arritje ekonomike,kerkon tjeter mandat! ndersa flet per qenin e mbeses dhe pasuritë e 5 perqindshit,nuk flet per kete vdekje shokuese!Ka qene dhe eshtë i pamoralshem shpellari Sali! Shoqeria shqiptare ne gjum!Ne Turqi u ngriten ne kembe si popull,per 60 peme qe do priteshin nga Erdogan!Ne Shqiperi njerzit flene gjum kur nga varferia,mjerimi priten perdite me vdekje njerez!Duhet reaguar me vote fuqishëm,teper fuqishëm!Dhe per te qene te sigurte duhet votuar vetem PS,numuri 29!Pasi duhet garantuar rrotacioni dhe dhënê PS shansin historik te procedojë vrasesin e shqiptareve,Saliun!Te gjithe ne votime per te larguar mashtruesin e madh dhe te korruptuarin Berisha!Ndryshe te tjere shqiptare,do humbin jetet!Cast historik 23 qershori dhe vota per numurin 29!

  Reply to this comment
 20. myftari itali June 3, 22:46

  plaga e emigrimit veshtire te mbyllet,politikanet tane majte apo te djathte mendojne vetem per te mbushur xhepat e tyre.ne duhet te zgjohemi,sepse nje popull qe fle gjume eshte i destinuar te zhduket.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*