“Do ta vrisja Ramën, ia thashë edhe ndërmjetësit amerikan”

March 6, 2018 00:37

“Do ta vrisja Ramën, ia thashë edhe ndërmjetësit amerikan”

Pa asnjë droje, Sali Berisha ka deklaruar mbrëmë nga një studio televizive se në 21 janar, kishte vendosur snajpera për ish-kreun e opozitës, sot kryeministër, Edi Rama.

Madje sipas Berishës, ia ka nisur mesazhin Ramës me një zyrtar amerikan.

Erdhi një zyrtar i lartë i SHBA i dërguar nga Hillary Clinton dhe më kërkon që të mos vija të nesërmen në zyrë. I thashë, absolutisht që do vij, sepse është ditë pune, por edhe po të mos ishte unë në zyrë do isha. I thashë a do i japësh një mesazh Edi Ramës: janë 5 snajper, 4 dhe unë në dritare, e po preke gjë do goditesh… Do goditet, vetëm po nuk e shpoi plumbi” – tha Berisha gjatë intervistës në kanalin Vizion Plus.

Berisha pohoi se garda zbatoi rregulloren, pasi Kryeministria po sulmohej. Po ashtu ai tha se nëse nuk do të kishte qenë Garda, mund të kishte qenë dora e tij që mund të kishte shkrepur armën.

Garda bëri detyrën që i takon në bazë të ligjit, shikoni ligjin. Ata ishin brenda rregullores, në mos garda mund të ishte dhe gishti i Sali Berishës”, tha Berisha ndër të tjera.

Kur u pyet nëse ka frikë, Berisha përgjigjet:

Në Shkallnur më hodhën bombën te këmbët, unë vazhdova fjalimin. Në Lushnje shkrehën breshëri, unë vazhdova. U nisa për Tropojë dolën Haklajt bllokuan rrugën, unë vazhdova para, bëra mitingun.

Në presidencë, sulmuan e menduan se erdhi koha ta qërojnë Sali Berishën, erdhën dhe mbetën në hekurat e Presidencës. Qëndrova 3 ditë e tre net duke u ushqyer dhe fjetur në Presidencë. 

Në 21 Janar, qëndrova, ata që kanë ardhur më kanë gjetur në zyrë dhe më kanë gjetur me dosje në duar

Eskorta e Sali Berishës u vu në shënjestër gjatë rrugës për në Bajram Curr, më 22 qershor të vitit 1997. Pasi zbritën nga trageti deri në Bajram Curr, Sali Berisha dhe Azem Hajdari u ndeshën në dy kthesa, me grupe të armatosura që hapnin zjarr në ajër dhe bënin thirrje që eskorta të kthehej pas. Policia hezitoi të lejonte vazhdimin e udhëtimit, por Sali Berisha urdhëroi hapjen e rrugës. Në pritë, sipas dëshmitarëve, ishte Feriz Kërnaja dhe Fatmir Haklaj”, vijoi ai.

b.m. / dita

 

March 6, 2018 00:37
Komento

76 Komente

 1. kris 1 July 16, 16:48

  perderisa eshte i lire ky qen do te beje ham ham

  Reply to this comment
  • we people March 6, 04:35

   Eshte e turpeshme per
   .
   1-………Kongresin Amerikan
   2-………Shtepine e Lyer me te Bardhe
   3-……….Nato-n
   4-……….Bashkimin Europjan
   5-……….Per dy Presidentat Bush
   6-……….Per Dy Klintonet
   7-……….Per Obamen
   8-……….Per Trampin
   9-……….Per Merkelin
   10-………OKB

   qe kane cerekshekulli qe po tallen me shqiptaret duke u zgerdhire me veprimet psiqikisht te semura te nje nga monstrave me te peshtira qe ka nxjerre shoqeria njerzore..
   .
   Eshte kriminale qe akoma ka zyrtare perendimore qe e mbajne Berishen qe hodhi gjasme “kamunizmin” dhe ndjekin nje politike “NO SEE EVIL”
   .
   Ky ligjerimi I fundit I ketij perbindeshi atakon direkt USA-n ashtu si pshurri ekspertizat e FBI per 21 janarit ose kur quajti NY-Times ..leter higjenike..
   .
   Nese eshte e vertete qe Sali Bisha I ka thene keto fjale nje zyrtari te rendesishem amerikan dhe ky I fundit dhe shefat e tij e deri te Presidenti rrine akoma si pula atehere me lejoni tju them se ju te nderuar
   .
   PO E BENI ENVER HOXHEN BURRIN E SHTETIT ME TE MADH QE KA NXJERRE NJERZIMI PER TE GJITHA KOHRAT DHE KJO ESHTE AKSIOME E VERTETUAR NGA DIPLLOMATE & ZYRTARE EURO-ATLLANTIKE


   NUK KEMI NDEGJUAR DHE NUK KEMI PARE TE DIGJESHIN NJERZIT TE GJALLE NE KOHEN E ENVERIT “TE TMERRSHEM” POR KJO NDODHI PABESUESHMERISHT NE TETOR 2012 KUR U VET-DOGJEN 2 ISH TE PERNDJEKUR POLITIKE NGA POSHTRIMI PSIKOLLOGJIK QE I BERI “BURRI I SHTETIT I ARVI-ZIUT”


   ky artikull I meposhtem tregon hipokrizine e miqve tane qe I pritem si Krishti ne 1991 dhe e shohim veten sot si komb te varur ne kryq me litarin e Berishorrit

   ==========================

   Kanibali ynë Berishë
   ——————————–

   Nga Mero Baze, 13 Tetor 2012
   .
   Greva e urisë tashmë po administrohet me forcë nga Sali Berisha. Dy gardhe të forta policësh kanë rrethuar tendën ku mbahet greva e urisë dhe kanë kufizuar çdo të drejtë të grevistëve, qoftë për tu takuar me qytetarë, qoftë dhe për të marrë ujë apo cigare si mjete mbijetese.
   .
   Në një mënyrë të pazakontë, disa policë u kanë hequr liritë dhe të drejtat qytetare një grupi grevistësh, ende pa i ridënuar me gjykatë apo pa bërë ndonjë krim në flagrancë. Situata është tërësisht absurde. Policët kanë marrë kontrollin mbi administrimin e grevës, se ku duhet të bëhet ajo, kë duhet të takojnë grevistët, a duhet të pinë ujë apo cigare, a duhet të shkojnë në tualet apo të vdesin aty në shtrat. Të vetmit që janë lejuar në 24 orët e fundit të takohen me grevistët janë disa diplomatë perëndimorë, të cilët tentuan të hapin një kanal dialogu me Bujar Nishanin, i cili u prish ende pa u hapur. Të tjerët nuk lejohen të kontaktojnë me ta.
   Në këtë heqje të dhunshme të lirisë së tyre për të protestuar, ata po tentojnë të japin sinjalin e alarmit duke shpallur atë që quhet greva e vdekjes, duke refuzuar ilaçet, ujin dhe serumet. Edhe ky vendim nuk i ka tërhequr policët nga vendimi për të administruar grevën.
   Në këto kushte, përveç protestës politike, dikush duhet të ndërmarrë hapa ligjorë kundër tyre. Në rastin konkret, Avokati i Popullit duhet të ishte përballë policëve, jo për të negociuar kërkesat e grevistëve, por për të ndalur administrimin e dhunshëm të grevës prej Sali Berishës. Marrja e kontrollit mbi grevën nga policia, dhe biles nga disa segmente fanatike dhe të dhunshëm të policisë, që funksionojnë si xhandarmëri politike e Sali Berishës, është një shkelje flagrante e skajshme e lirisë së tyre për të protestuar. Ky kontroll deformon tërësisht qëllimin e grevës dhe zhduk nga prioriteti kërkesat e grevistëve duke konsumuar kohë dhe energji me të drejtën për të protestuar. Është kjo arsyeja që Avokati i Popullit duhet të bëhet në këtë rast mbartësi i iniciativës për të paditur Policinë e Shtetit, e cila po përdhunon grevistët duke marrë me dhunë administrimin e të drejtës së tyre për të bërë grevë.
   Një tjetër gjë urgjente është që ndaj atyre segmenteve të policisë, që po demonstrojnë sjellje të dhunshme, duhet dhe një vëmendje më konkrete. Dikush nga shoqëria civile duhet të regjistrojë gjithë emrat dhe numrat e policëve që bëjnë rolin e xhandarit të zellshëm të Sali Berishës dhe t’i bëjmë publike. Kjo është një mënyrë që ata të mos thonë nesër pse më flakët nga radhët e Policisë së Shtetit dhe pse po më çoni para drejtësisë. E pashë një prej tyre dy ditë më parë që kërcënonte një reportere të gazetës Shekulli vetëm pse i bëri një fotografi. Është një tip recidiv në dhunën politike, nga kontingjentet e gardistëve të dikurshëm të Sali Berishës, që rrihnin gazetarë dhe politikanë në vitin 1996- 1997.
   Dhe përpjekja e tij për të ushtruar presion mbi grevistët apo të afërmit e tyre dhe gazetarët, vazhdonte më tej dhe ndaj disa kolegëve të tij, që përpiqeshin të tregoheshin korrekt dhe të bënin vetëm detyrën e tyre si sigurues të mjediseve të grevës. Fjala vjen, nëse grevistët kërkojnë që dikush nga gazetarët të shkojë t’i takojë, apo dikush nga të afërmit të hyjë brenda, polici është i detyruar jo vetëm t’i lejojë, por t’i sigurojë që gjithçka të bëhet shpejt dhe pa asnjë problem. Përkundrazi, në këto mjedise kush polic guxon të bëjë këtë gjest, zëvendësohet menjëherë për t’i dëshmuar se është nën vëzhgimin e një gestapoje, që i raporton çdo gjest të tyre Sali Berishës. Ndaj evidentimi i këtyre policëve përmes mbajtjes shënim të numrave dhe mbiemrave të tyre, është një akt, i cili duhet të shërbejë për tu kujtuar atyre se shteti shqiptar do të jetë më jetëgjatë se pushteti i halabakëve të Sali Berishës.
   Është ky mjedis i dhunshëm ndaj grevistëve dhe përdhunim i institucionit të grevës së urisë që ka detyruar gjithë reporterët e shtypit që ndjekin këtë grevë, të vendosin të dalin në një protestë të dielën në orën 12:00, para kryeministrisë. E kanë bërë këtë reporterë të thjeshtë, ata që fyhen dhe përplasen përditë me fodullë nga Tropoja, që flasin në emër të Sali Berishës dhe dhunojnë gazetarë e grevistë, që shtyjnë e përplasin në tokë familjarë të grevistëve dhe që ndalin çdo kontakt të tyre me qytetarët që shkojnë aty në mbështetje të tyre.

   .
   Ata po dalin të protestojnë jo vetëm për shkeljen e të drejtës së informimit për ta, por si dëshmitarë të një terrori psikologjik, politik dhe policor, që pushteti po ushtron mbi grevën dhe grevistët. Është një iniciativë gazetarësh, jo pronarësh apo sindikalistësh. Është diçka që ka lindur nga revolta që ndjen çdo dëshmitar, që prek atë skenë të dhunshme krimi të shtetit mbi disa burra të fortë, por të pafuqi, që janë shtrirë përtokë nga përpjekja e pushtetit për t’i vrarë në heshtje.

   .
   Ajo që po ndodh është ridënimi i dytë i tyre, tashmë pa gjyq. Nëse ua morëm një jetë të tërë në burg për shkak të bindjeve të tyre, tani pushteti po u merr lirinë për të protestuar me dinjitet dhe për tu bërë shembull i kurajës qytetare. Ndryshimi i vetëm është se atëherë kishte një aparat të tërë dhune politike, që nga gjyqtari, hetuesi, prokurori e polici, ndërsa tani ka vetëm një polic, një gjyqtar, një hetues dhe një prokuror, që quhet Sali Bisha.

   .
   Ai nuk duron dot që para syve të tij të lartësohet një institucion moral siç është protesta e atyre që po vetëflijohen kundër tij, duke e kthyer atë në kanibalin e kohëve modern të historisë sonë.

   ++++++++++++++++
   .
   Ne vend te mbylljes;
   .
   Te nderuar
   Donaldi I vogel I Tiranes & Donaldi I madh I Washingtonit.
   .
   Sali Berishen e prune ne pushtet sherbimet amerikane te dipllomacise-te inteligjences dhe atyre strategjike.
   .
   Eshte detyrim qe shteti amerikan te gjeje menyra per denimin e krimeve te Berishes aq me shume kur sot ai po poshtron direkt dipllomacine dhe shtetin amerikan..
   .
   -Ose ti ngreme nje monument Berishes
   qe ja beri “tete me dy Amerikes”
   .
   -Ose te mendojme qe shteti amerikan paska mbaruar
   .
   -Ose te filloje zyrtarisht
   shejterimi I Enver Hoxhes
   qe po e kthen ne legjende
   pa deshiren tone
   tolerimi i miqve ndaj nje Satanai

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 March 6, 09:54

    “Eshte e turpeshme per
    .
    1-………Kongresin Amerikan
    2-………Shtepine e Lyer me te Bardhe
    3-……….Nato-n
    4-……….Bashkimin Europjan
    5-……….Per dy Presidentat Bush
    6-……….Per Dy Klintonet
    7-……….Per Obamen
    8-……….Per Trampin
    9-……….Per Merkelin
    10-………OKB
    …”
    POR ASPAK PËR SHQIPTARËT????
    sepse ne nuk mund të ulim nivelin tonë të jashtëzakonshëm!!ne merremi me punët e botës,kështu që tonat duhet të na i zgjidhë bota!!
    do ti lësh këto çarçafët e përsëritura deri në budallallëk???
    mu bëre e kundërta e nastradin debilit!!
    ndërmjet botës dhe enver hoxhës,jemi ne!
    dhe për fat të keq dava qyrrashësh!!
    fshi qyrret dhe fillo e ndërto jetën tënde!!

    Reply to this comment
    • 1997=LAPIDARI ENVERIT March 6, 13:57

     autocenshurre

     Sali bishen e pruri ne pushtet “bota” dhe saktesisht bill rajerson & elezbiberaj qe i ‘DHURUAN” 2 PRILLIN 1991
     .
     Emri i berishes eshte BILL BIBERAJ dhe kete nuk e luan topi

     Me shume se krimi Bash Berishes.
     .me shume se hipokrizia e Don Luse .
     me shume se tradhetia biblike e Edi Rames
     me shume se ndyresia e Ilir Mete
     s
     eshte miopia e SHTYPIT SHQIPTAR & ANTICEN SHURRATqe e shikon te keqen vetem brenda vendit dhe jo nga faktoret e jashtem qe jane kryesore ne vende te vegjel si Shqiperia
     si ka mundesi dy cunake cifuto-amerikane marrin kontrate 300 miljon dollare ne Pentagon ?!
     ose me ndryshe kush eshte ai bolemadh + e bolevogjel ne amerike qe fshihet sot dhe mbron berishen & mediun me cdo cmim Lexo i nderuar Mero” The Iran–Contra affair 1985-1987 ” ku kishte situata te ngjashme ku jo vetem DIPLLOMACIA DHE CIA ishin implikuar rende por dhe presidenti Reagan kishte pjesen e tij te fajit…
     ________________
     Per hire te se vertetes Gerdeci hodhi ne ere besimin qe kishin shqiptaret te dipllomacia dhe te kjo admistrate amerikane..kjo ka shume rendesi zoti se ti si Enverhoxhofag nuk shikon qe populli rrugeve psheretin,,dhe thone qe ne kohen e xhaxhit ishim mire kur ishim keq..
     Kurse fatale per kombin shqiptar ishte se pas 2 prillit 1991 nuk kishim nje parti demokratike por nje parti antikomuniste qe arriti deri ne genocid karshi kundershtareve pothuaj te vdekur..pra u shendruan ne vampiroide dhe berishen kanibalin e tyre..
     Nuk shikoj kaq tragjik gerdecin ne aspektin shqiptar ne krahesim me ate amerikan…pra shkalla e fajit eshte 90 perqind e amerikaneve dhe 10 perqind e shqiptareve..
     Por ajo qe ben me faj admistraten amerikane,mediat shqiptare +bedrislamin si dhe pordhacin e batutave Edi Rama eshte ky dokumenti i meposhtem..qe ne nje fare menyre eshte dhe shenjterimi Enver Hoxhes:

     Dhe ajo qe eshte me kryesorja:
     Pse nuk egzekutohet kryekrimineli berishe per kete KRIM KUNDER NJERZIMIT

     Urdhrat sekretë të marsit ’97!
     DOKUMENTET
     1-SHIK-ut i jepet leje për të vrarë
     Serinë e Urdhrave Luftarakë ‘Sekret’ e hap urdhri i datës 2 mars 1997, i firmosur nga Komandanti i Operacionit Luftarak, Gjeneral Bashkim Gazidede. Ja urdhri luftarak:
     “Republika e Shqipërisë/Shërbimi Informativ Kombëtar/ Sekret, Tiranë më 02.03.1997.
     Urdhër Luftarak Nr 1. Veprimet Luftarake të Batalionit të Shërbimit Informativ Kombëtar.
     Në situatën e krijuar nga rebelimi i forcave terroriste për rrëzimin me dhunë të rendit kushtetues, me qëllim që të parandalohet kjo veprimtari, URDHËROJ:
     Batalioni i Shërbimit Informativ Kombëtar, me përbërje Kompaninë II, Skuadrën e ndërlidhjes, Skuadrën e ndihmës së shpejtë dhe togën xheniere, të lëvizë në drejtimin Tiranë-Fier, duke u përqendruar në Qafën e Koshovicës me detyrë:
     -Në bashkëveprim me forcat e Ushtrisë dhe të Rendit, të pengojë, të bllokojë, të asgjësojë ose të kapë rob forcat, që mund të tentojnë të vijnë në drejtim të qyteteve Fier, Lushnjë, Tiranë.
     -Komandanti i Batalionit, gjatë rrugë marshimit, të organizojë sigurinë e kolonës dhe në rast ndeshjesh, të hapet në formacion luftimi për të penguar trupat që mund të sulmojnë dhe me zjarr t’i rrethojë e t’i asgjësojë ato. Komandanti i Batalionit, gjatë marshimit dhe me mbërritjen në vend të bëjë organizimin dhe vendosjen e forcave në vend, mënyrën e bashkëveprimit dhe koordinimit të veprimeve të mëtejshme.
     -Ndërlidhja me Shtabin e Qendrës të mbahet me celular dhe radio. Përgjigjet për këtë, Shefqet Meda.
     -Të merren me vete një komplet luftarak i shpërndarë dhe një rezervë, pajisje mjekësore si dhe 5 transportues të blinduar. Në dispozicion të Batalionit caktohen 8 makina të mëdha dhe 3 makina të vogla. Kompania I qëndron në rezervë.
     Ky Urdhër hyn në fuqi në orën 22:30.
     Komandanti i Operacionit/
     Gjeneral Bashkim Gazidede. (Firma)”
     2-URDHËRI PËR MOBILIZIMIN E MERCENARËVE NË VERI
     ‘Sekret’
     URDHËR
     Nr. 82, datë 09.03.1997
     TEPËR URGJENT
     RRETHE: -Has, Kukës, Tropojë, Pukë, Mirditë, Shkodër, Dibër, Kurbin, Lezhë, Malësi e Madhe, Burrel.
     Të gjithë rezervistët që paraqiten në repartet ushtarake të rrethit tuaj të vishen e kompletohen me armatimin e nevojshëm dhe të nisen urgjent në Akademinë e Forcave Tokësore në Tiranë (ish-Shkolla e Bashkuar).
     Lajmëroni dhe Shtabin e Përgjithshëm.
     09.03.1997
     KOMANDANTI I OPERACIONIT
     Gjeneral Gazidede (Vula, firma)
     SHEFI I SHTABIT TË PËRGJITHSHËM TË USHTRISË
     Gjeneral Major Adem Çopani (Vula, firma)
     3-PLANI I VEPRIMEVE LUFTARAKE
     Plani i veprimeve luftarake i forcave pjesëmarrëse në asgjësimin e kryengritësve rebelë në jug të Shqipërisë prej datës 1 deri në 30.3.1997.
     IDEJA E ORGANIZIMIT
     Nëpërmjet mobilizimit të trupave rezerviste nga Shqipëria e Mesme dhe e Veriut, në bashkëpunim me trupat Komando-Presidenciale si dhe përdorimin e gjerë të aviacionit, artilerisë, lëndëve helmuese luftarake (LHL) dhe të grupeve të zbulimit, në zonat kundërshtare, të realizohet përqendrimi i trupave në brigjet Veriore të lumit Vjosa si bazë nisjeje, për të ndërmarrë mësymje të përgjithshme, duke dhënë goditjen kryesore në drejtim: Fier-Vlorë dhe atë ndihmuese në drejtimin Gjirokastër-Sarandë, për të asgjësuar fizikisht të gjithë personat që do të kundërshtojnë dhe në pamundësi të realizimit të objektivave të përdoren për terror ndaj rebelëve, bombardime me aviacion, LHL(Lëndë Helmuese Luftarake), mjetet e blinduara deri në vendosjen e plotë të pushtetit ushtarak.
     OBJEKTIVAT E OPERACIONIT
     Mobilizimi i trupave nga data 4 deri më 7 mars 1997.
     -Përqendrimi i trupave në bazën e nisjes Fier-Ballsh, Këlcyrë, Përmet.
     -Hartimi i listave për personat që do të asgjësohen, në qytetet Vlorë, Tepelenë, Gjirokastër, Delvinë e Sarandë.
     -Kapja e urave kryesore të kalimit të trupave Ura e Mifolit(Vlorë), e Pacinit (Mallakastër), urë e Dragoit Leklit (Tepelenë), Qafa e Muzinës (Gjirokastër), etj.
     -Desantimi (ulja) e trupave speciale në rajonet e fushë Çajupit, aerodromi i Gjirokastrës, Sarandës, Rrafshnalta e Kurveleshit.
     -Zbarkimi nga deti në drejtim të Vlorës, 4 deri 6.3.1997.
     -Përdorimi i forcave të Akademisë së Rendit, forcave speciale në rajonet ushtarake të Arshi Lengo në Gjirokastër.
     -Vendosja e lidhjeve direkte midis forcave qeveritare me repartet e policisë e SHIK-ut.
     -Organizimi i terrorit në popullsinë e qyteteve Vlorë, Tepelenë, Përmet, Gjirokastër, Delvinë e Sarande, djegie e shkatërrime;
     -Kufizimi me çdo kusht i përhapjes së kryengritësve, në veri të lumit Vjosa.
     -Mbrojtja me çdo kusht e Tiranës nga marshimi i forcave rebele të Jugut.
     -Bllokimi me çdo kusht i urës së Rrogozhinës Qafës së Kërrabës (me forca policore e ushtarake).
     -Kontrolli i gjendjes morale dhe origjinës gjeografike të trupave për mbrojtjen e Tiranës dhe neutralizimin e ushtarëve të Jugut.
     -Përdorimi i aviacionit luftarak gjuajtës e bombardues, nga regjimenti i Gjadrit, përqendrimeve të forcave rebele në Sarandë, Tepelenë e Vlorë.
     FORCAT E MJETET PJESËMARRËSE NË OPERACION
     -Tre Brk (Tiranë-Kavajë)
     -Dy Bra (Gradec-Fush-Krujë)
     -Dy BrT (Vlorë-Gjirokastër)
     -Nje Br Xheniere
     -Një Regjiment Aviacioni (Gjadër)
     -Dy distrikte detare (Durrës e Shëngjin)
     -Një Repart Komando (Përmet)
     -Një Repart Logjistike
     -Të gjitha forcat e komisariateve (Vlorë, Përmet Tepelenë, Delvinë dhe Sarandë).
     Numri i pjesëmarrësve në operacion, 25 mijë vetë.
     FAZAT E OPERACIONIT
     FAZA E PARË 1-10.3.1997
     -Mobilizimi i forcave dhe përqendrimi në baza e nisjes.
     -Pastrimi i zonave rebele nga persona që drejtojnë rebelët.
     -Përpunimi me aviacion, artileri e lëndë helmuese luftarake (LHL)
     FAZA E DYTË 10-30.3.1997
     -Lëvizja e forcave drejt qyteteve kryengritëse
     -Vendosja e pushtetit ushtarak në këto zona
     (Komanda e Operacionit. Firmat)

     Reply to this comment
     • anticensurë25642654 March 6, 14:54

      “Sali bishen e pruri ne pushtet “bota” dhe saktesisht bill rajerson & elezbiberaj qe i ‘DHURUAN” 2 PRILLIN 1991”
      jo mër shpirt jo!!
      e prunë shqiptarët me injorancën e tyre!e prunë shqiptarët me paditurinë e tye!e prunë shqiptarët me mungesën e qytetarisë!!
      e prumë unë dhe ti!!
      o shkërdhatë që e ndërron emrin si kurva karët,je ti një nga ata që me idiotësinë tënde e prure në pushtet!!e di përse moj qënje e tarashë dhe përsëritëse e të njëjtave gjëa??sepse ti nuk ke mësuar asgjë nga jeta tënde!!sepse ti ke mbetur në kohën e qepës!!nastradini ka mbetur në kohën e zogut ti në atë të enverit!!
      o copë idioti,bota ka ndryshuar!bota ndryshonte dhe kur ishte enveri gjallë,ndryshoi dhe pasi vdiq,ndryshoi dhe pasi u rrëzua!!prandaj mëso prej ndryshit dhe mos ngul këmbë si mushka!!ti e di se çpëson mushka kur ngul këmbë??ha dru sa shqepet!!por prap smerr vesh!!
      sepse mushka mushkë mbetet!!
      ti je mushkë me dy këmbë!!
      asgjë më tepër!
      ps:të paktën mua mos mi kujto këto gjëra i di më mirë se ti që i bën copy paste!!
      boll me mbrojtjen e berishës!!pavarsisht se duket sikur e sulmon!
      dil nga mesjeta njeri dil,gutenbergu ka kohë që ka shpikur shtypin!!nuk ka vetëm një libër në këtë dynja!!
      i njëjtë si berisha është dhe palloshi i tironës!!që po ta shkërdhen enverin tënd më keq se berisha!

      enveri mori një shtet të dalë nga lufta!
      e ndërtoi,e përparoi,e europianizoi!
      e çoi në falimentim!!
      përse??
      sepse dhe ai nguli këmbë si mushka!
      nuk ishte në gjëndje të ndryshonte!!
      pa ndryshim nuk ka përparim!
      sado gjeni të jesh,po solle falimentimin!?
      nuk të ka vlerë gjenialiteti!!

      boll se na çave kart!

 2. vjola July 16, 16:52

  O kriminel,o hajdut, o shkaterrimtar ,o percares o lugal o familje shimpaze oooo……

  Reply to this comment
 3. Franci July 16, 17:05

  Nga studio e Sokol Balles nje vrases pranon publikisht qe do te vriste me snajper kryetarin e opozites dhe 4 gazetare legena qendrojne si pula.
  Po prokuroria ?

  Reply to this comment
 4. ALBAN DEGA July 16, 17:06

  KRIMINELI GJITHNJE KTHEHET NE VENDIN E KRIMIT !

  Askush, as kryekzekutori I 97-es, as kryekusari i Gerdecit, as kryevrastari i 21 janarit … kryekrimineli i Shqiperise, Sali Berisha ben perjashtim nga ky rregull makaber !
  Vetdenoncim i persosur, par exellense !

  Reply to this comment
  • Miu I Gjirizit nen friken e macokut July 16, 23:52

   Ky shkjau SRB-i e sheh vertet ate dite si “puc”, do thoni ju po pse ky vroma e ecilesoj keshtu, por ju nuk e njifni ate mut atehere, ai eshte frikacak deri ne palce, cdo spiun eshte frikacak e kane gjakun uje nga frika, Izet Haxhia e pershkruan ate ne revoltat e 1997, te strukur si mi dhe duke qare dhe kerkonte te fshihej te largohej diku, por ishte Izeti dhe nje grup qe nuk e lane te arratisej, miun e halese dhe bureruan perseri, Keshtu 21 janari per kete kerme te frikesuar ishte si 1997 dhe ai keshtu e perjeton, prandaj edhe vrau dhe tmerrohet sa here degjon puce neper bote. Ptu rrace e felliqur, mi gjirizi.

   Reply to this comment
 5. Floriri i Likes July 16, 17:11

  Qelbesire e kerrrrrrrmaaaaaaaaaa me e madhe qe ka perjetuar populli shqiptar, ftohet neper emisione televizive, ku numeron atentatet qe kane dashur t’i bejne.
  Vete ky fakt tregon se çfare GELBAZE eshte.

  Reply to this comment
 6. ShkoDrani July 16, 17:13

  Pusht, frikacak i paburre!

  Reply to this comment
 7. vazhdojn mediet shkerdhatave te ushqehen me kermen ktryekriminelin salih berrisha ! July 16, 17:35

  masturbuesi i medias
  vazhdon masturbimin e ktryputanen e kombit .

  ptuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
  kur s’ju djeg Brenda te gjalle ai popull

  Reply to this comment
 8. Zani July 16, 17:36

  Vetem ne nje vend me popull injorant ky njeri mund te mbijetoj dhe te ket influence ne jeten e perditshme ketu pa ofenduar bej pjese edhe une kjo nuk eshte gje tjeter vetem fatkeqsi . Une si I pa after qe te ndihmoj ne kete drejtim e vetmja gje qe mund te them eshte ziti mallkofte te gjithe intelektualte e vertet te shqipris qe nuk ndihmojne apo orjentojn popullin ne drejtimin e duhur dhe qeni u q…e nenen te gjithe itekektualve shqiptar qe jane bythe lepirse te politikanve per interesa financiare qe bien ne kurrize te popullit

  Reply to this comment
 9. diaspora July 16, 17:56

  Per ca grushti shteti flet ti.me stilolapsa pistolete.apo popullin e pa armatosur qe i vrave ne bulevard.ti je flliqesira kure rrethove krueministrin dhe televizionin me tanke.dhe akoma ske dale para drejtesise bemat e tua te pabesise tende qe rrjedhe ne venat e tua.gjithe kohes votat i ke vjedhe.bolle o buke shkale.ne 21 janare populli te dha ate qe meritonje.urrejtjen karshi teje pore jo grushte shteti sice deshe ta perbyllnje ti.ceshte e verteta grushte shteti nuke behet pa arme.me parrulla demokracia e lejone kundershtimin ndaje qeverise.ne komunizem nuke u lejonin traktet dhe parrullat sic duket ke harruar se jemi ne demokraci.jo ne komunizem.po mos u frikso ti je trime? tani te ka ardhure fundi.

  Reply to this comment
  • Une... ti... ne te gjithe... July 16, 19:47

   Ah ta … rracen o sali berisha nga ne fund e ne krye ku i ke e ku nuk i ke!!

   Kjo oshte demokraci jote o i mbulofs h me duart tende femije e niper e mbesa!!!

   Te kthesh nje popull kaq te vogel sa eshte shqiperia ne nje varreze te vertete vetem se kerkove ta sundoje me ane te harbuterise tende shpirterore ne vend qe ti neneshtroheshe ligjit sic bene e gjthe evropa do te thote qe ti je njeriu me i nevetitshem ne mendjen e cdo shqiptari, – qofshin ata kundershtare apo servile te tuet, se ti je mese i qart se besnik ndaj teje nuk ke as djalin tend.

   Erdhe ti ne skene dhe fillove nga e kafsherise hakmarrjet primitive ndaj dhe e gjthe malesia e shqiperise u zhyt ne ngujime hasmerie si te burgosur perjet ne shtepite e tyre, – ne vend qe te hapje rrugen e lirise se individit dhe shoqerise nen mbrojtjen e rregullit dhe ligjit ti me vetedije e qellimkeq hape ferrin e kaosit ne shqiperi.

   Uroj qe te jetosh edhe 150 vetsh sali berisha dhe cdo dite te perjetosh dhimbje dhe vuajtje sic perjetuan dhe perjetojne shqiptaret prej teje. Uroj qe te mos ikesh nga kjo bote pa u torturuar nga jeta si u torturuan shqiptaret prej teje.

   Reply to this comment
 10. perkthyesi July 16, 18:15

  Nje arsye me shume qe kjo bishe te arrestohet menjehere! C’pritet me?

  Reply to this comment
 11. maks July 16, 19:57

  grusht shteti bere ti o sale ne 98ten sepse hyre me arm e ne institucionet shtetrore dhe demostrata e popullit me duar ne xhepa dhe ti vrave 4 veta ke vrar sali dhe ke vjedh dhe dita e gjykimit per ty po afron prandaj nuk e voton reformen ne drejtesi

  Reply to this comment
 12. mori July 16, 20:00

  “Shikoji turine dhe veri kusine” duket qe nga faca qe eshte racmut.

  Reply to this comment
 13. Jimi July 16, 20:02

  Kur shteti nuk drejtoht me ligje dhe nga shtetare, s’ ka si te ndodhe ndryshe!? Ne te tilla raste veprojne ligjet e maleve ku k/ministri bajraktar mbroht nga cubat e tipit Haxhiaj , Lushaj dhe kompani.

  Reply to this comment
 14. Agim July 16, 20:06

  Bravo Breisha mir ju bere qenve KOMUNIST me 21 janar, Rama duhet te pergjigjet per ato jet te humbura…..I madh je Doktor? Keto komentues jan te gjithe te paguar nga Edi Rama.

  Reply to this comment
 15. ILIR-MONIKA July 16, 20:09

  po ik o te shkerdhesha nderin e satam more puçist
  me 21 janar me thika nuk merret pushteti i kodosh po ti je nje serbo -gulen -çeçen more bir kurve

  Reply to this comment
 16. MH July 16, 20:20

  Gjithe kete trimeri prej Belulit.Berisha e tregoj kur sulmoi Vloren.Femijte (klyshat e vet) i kishte sigurue pertej detit ne Itali.Prite momentin t’ia mbathte dhe vet.Fal premtimeve rreanacake te Nanos,Gjinushit ne mitingun para popullit te Vlores qe ishin gatue per marrshim drejte Tiranes,Se,do i japim deri ne centin e fundit te gjithe atyre qe kishin futur paret ne Piramidat.Banka keto te PD,qe ne ate fushate bante thirrje: “Me ne fitojne te gjithe.” Kjo doli shpue dhe populli i vlores u rrevoltue.U shkrumoq ushtria dhe komandani i pergjitheshem(presidenti) i forcave Te armatosura te RPD SHqiperise ngeli si zog pa pula ne krahe.Tradhetia e Nanos me Gjinushin ia imponune popollit te mos marreshoj drejt Tiranes.Berisha ndryshoj skenarin dhe u ba trim si Beluli per te mos marr iken ne drejtim te ditun Italise.

  Reply to this comment
 17. shqipe July 16, 20:27

  Kur shikon këtë manipulues te llahtarshem shqipfoles, habitesh se si “standardet” e hipokrizizë te ketij ”mostre” nuk paskan kufi…….. . Edhe ”diktatori me i eger i Europes” duket amator ne kete ”art i piset”, krahasuar me kete ”manjak paranojak dhe delenxhi”, i cili eshte edhe ”shqiptari(?)”-MË ANTISHQIPTAR I TË GJITHA KOHËRAVE.

  Per ata qe skane as sy, as veshe dhe as tru:

  -Së pari, njeriu që u përdor si “mishi i dhisë” në lëvizjen studentore dhe më pas në partine demokratike, u kthye më pas në “ustai i mishit të dhise” në demokracinë shqiptare, ka një ngjashmëri të çuditëshme me personazhin më negativ të Charles Dickens-it në novelën e tij David Copperfield(1849)-Uriah Heep, të cilin “mishi i dhisë” duhet ta këtë lexuar, si tifoz i letërsisë që prezantohet sa herë ka rast.

  Uriah Heep – Është Arkitipi i hipokritit, fillimisht një njeri i përkushtuar deri në pështirosje, si sekretari i Z.Wickfield dhe dalë nga dalë ortak i tij, ai gradualisht zbulon karakterin e tij të dobet dhe të dyfishtë të një njeriu të paskrupullt, arrogant dhe shpirtzi, deri sa mbasi falsifikon dokumentat, përvetëson pasurinë e tij dhe familjes së tij. Përfundimi? Shumë i thjeshtë. Mbasi zbulohen fallsifikimet, ai përfundon në burg.

  -Së dyti këtu është me vend referimi tek një pasazh nga nga fjalimi i Fan Nolit për moralin dhe patriotizmin, në Parlamentin e Shqipërisë(1923):

  Anarkia morale: Këtu qeni nuk e njeh të zonë, këtu karakteret dobësohen, qullosen dhe ndërrojnë formë e ngjyrë dita me ditë si në kaleidoskop. Këtu ambicjet janë pa fre e pa kufi, këtu i padituri i di të gjitha dhe i pazoti është i zoti për të gjitha.

  Anarkia patriotike: Këtu brenda një dite si me magji tradhëtori bëhet patriot dhe patrioti tradhëtor. Këtu shohim përpara syve tanë të kapërdisen si patriotë të mëdhej ata që kanë luftuar për harfet dhe për flamurin e babës, që kanë djegur Shqipërinë e Mesme ose ata që janë puthur me andartet e i kanë ndihmuar te shenjtërojnë anë e mbanë Toskërinë. Këtu si më thoshte një mik është më mirë që njeriu të jetë tradhëtore të shikojë interesat e tij sepse kështu do të jetë i sigurtë që të nesërmen do të prokllamohet patriot i madh.

  -Së treti, me “bëmat” e tij, “qëni që të ha tinës”, justifikon edhe përcaktimin e Fan Nolit(1924), dhe eshte perfaqesuesi tipik i pjeses me te padenje te asaj krahine, sikurse ndodh ne çdo krahine tjeter :
  A të duhen sharlatanë,
  Që të lëpihen në çdo anë,
  Që të përçajnë vatanë,
  Ke sa të duash Tropojanë.

  Noli kete percaktim nuk e ka per te gjithe tropojanet(por vetem per bastardet), mbasi ai ka shkruar edhe Elegji per Tropojanin Bajram Curri, Dragoin e Dragobise-trim tribun i vegjelise, qe u vra nga forcat zogiste dhe agjentet serbe te prire nga Ceno beg Kryeziu, ne vitin 1925 ne Dragobi.

  Litari po mblidhet, ngadale-ngadale por pa ndaluar. Drejtesia vonon por nuk harron. Minjte po dalin nga “galeria”. I uroj “mareshallit antishqiptar” te jetoje sa me gjate qe te provoje 313.

  Reply to this comment
 18. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve,mizat e kalit dhe avoketerit e ligesise. July 16, 20:29

  O berishavic,po me 1997 ti desh vdiqe ne presidence sa ngrysej e ngrihej me jellek antiplumb.Po ne Vlore desh vdiqe,sa bere shurren ne breke dhe te ra te fiket,dhe kjo ngase te thane nje fjale ne vesh.Apo e harrove Vloren,ti o djalle me fytyre njeriu.Ti o berishavic krekoses si gjeli siper plehut tend ngase ke ramovicin me shoke e shoqe qe u vishen si gra ne 1997 dhe moren rruget e botes,prandaj derdellis ti o pjese e jashteqitjes shqiptare ne dite e vite.Kohen e trimerise tende e tregojne urdhrat per bombardimin e jugut,dhe hapjen e depove te armeve qe pas jush le te behej kjameti,keshtu shperheshin bandat blu-roze qe krijuat ju duke i shkatuar popullit mijra viktima e mijra te gjymtyre vetem ng lufta per leke te piset e pushtet brenda djallit.O berishavicer,prisni se nuke keni pare gje akoma,kure e djeshmja dhe e sotmja do t’u mbett nje enderr,dhe e nesermja ne burg te Recit ne nje fund te turpshem dhe pa kthim.Doni apo nuke doni ju Drejtesia do te behet,c’do skenare i peshtire brenda pjellave te diktatures komuniste dhe mostrav te saje me nje barre krimesh mbi supe,vetem se ju shton vitet e heqjes se lirise.Besoni,binduni dhe rrefehuni qe populli,USA,BE dhe Zoti t’u meshirojne..

  Reply to this comment
 19. . July 16, 20:50

  Sali
  Vetem nje gje duhet te dish sa me shum i referohesh asaj ngjarje horror, per te shfajesuar veten, aqe me shume binden njerezit edhe ata qe deri me dje nuk e kane besuar, si nje veprim te pashembullt, si nje krim te kryer nga ty personalisht! Njerezit nuk e harrojne edhe deklaraten tende fill pas pushkatimit te protestuesve ,se nese do te tentohej perseri per nje proteste nuk do te vrisje kater por do te vrisje katerqind!? Trim i madh qe armen e pushtetit e drejtove kunder njerezve paqesor dhe te paarmatosur!
  Populli pret drejtesi

  Reply to this comment
 20. TRIBALET E PD-se July 16, 21:10

  Po ti more egersire pylli,akoma derdellit me ate gjiriz , qe e quan goje ?! Ajo qe bere Ti dhe vetem Ti , eshte nje krim i pa pershkruar , qe nuk ka asnje lidhje me keto lehjet e tua..Ti plehre , mbetje primitive mesjetare,as qe ia ke idene ,perkufizimit gjuhesor te termit “grusht shteti” dhe llap si imarre,ne perpjekje per te hedhur hije mbi ate masaker . Per nje gje te jesh i sigurte : Qe Ti do te perballesh detyrimisht me drejtesine dhe do te pergjigjesh e ndeshkohesh rende
  per kete krim makaber,qe ke kryer ndaj qytetareve te pa fajshem,gje te cilen e pranon edhe vete me mburrje
  si nje perfaqesues i ISIS-it per aktet e tyre terroriste .
  Edhe ne vrimen e miut,apo te Sheqeres te futesh , nuk do te mund te shpetosh , o kelysh besnik i UDB-se .

  Reply to this comment
 21. l ri July 16, 21:14

  Zagari po thërret vetë, më lidhni në zinxhirë,,,,,
  Po kush duhet ta lidhë,,,????
  Po e çfrytëzon në mënyrë të përkryer momentin historik që e ka pregatitur po vetë me kohë,si edhe matufllikun e këtij populli të çoroditur komplet
  Është koha kur duhet kërkuar arrestimi i tij e vënia përballë ligjit,protesta të pa ndalëshme.Ky kob i zi shqiptar është i pa shoq

  Reply to this comment
 22. VANDALET E PD-se July 16, 21:21

  Po kujt i nevojitet diareja qe vjell nga goja nje kriminel si puna jote?!
  Ti kerkon te faktorizohesh , duke nxjerre koken nga haleja ,por je budallallepsur e verbuar aq shume , sa nuk kupton,qe tashme je nje kufome ne dekompozim, qe po rron akoma,se ke per te shlyer nje mal te tere me mekate ndaj te gjithe atyre , qe i thone vetes shqiptar .

  Reply to this comment
 23. Berti July 16, 21:23

  A ka drejtesi ky vend ?
  Drejtesia po degradon keq e me keq.
  Nje politikan qe ka mbi kurriz qindra vrasje qe ka veshur me te zeza qindra nena e motra shqiptare, deklaron ne studion e nje gazetari legen dhe tre mbeshtetes te tjere te kriminelit qe do te vrisja me snajper kryetarin e opozites.
  O tempera o mores !!!!

  Reply to this comment
 24. VANDALET E PD-se July 16, 22:18

  Mire , more idjot…,hajde te behemi edhe ne per nje cast idjote si ti….,te pranojme se edhe protesta e dhuneshme me shkopinj paska qene “grusht shteti”,
  por si ti themi asaj qe ti bere me 14 shtator 1998 ,kur ju versule me tanke e granata hedhes kryeministrise , godinave te ministrive,parlamentit e r/televizionit shqiptar?!
  Ti je aq shume i zhytur ne krime , sa nuk te ka mbetur
  asnje krim pa e provuar dhe nuk e leshon nga goja as
  nje here kete fjale . Per gjithecka te mbrapshte qe ke bere , apo mendon te bejsh , shpejton per t`ua faturuar kundershtareve . Tani edhe femijet ta kane mesuar kete marifet djallezor .Urrejtja e njerezve ndaj teje dhe taborrit qe te rrethon , ka arritur kulmin,kupa u mbush
  dhe nuk nxe me , kurse ti, vazhdon me tenden…t`i hedhesh serisht .Fundi yt ,tashme dihet qarte , por kjo
  eshte zgjedhja qe ke bere vet e s`dukesh i penduar !

  Reply to this comment
 25. Ilir July 17, 07:41

  Foli Prape ky ndyresira ,Flet per Puc nga nje popull i lodhur e me Duar ne xhepa Te cilet i vrau Pa meshire ky maskara ,mos Valle ju duk si nje ushtri e armatosur me tanke e avione…..burg hajdutit kriminel Sali Berishes..

  Reply to this comment
 26. Kanunii lekes March 2, 20:35

  ky duhet vrare pa dal nga studjoja shikoni cilin keni patur president dhe kryeminister vrasje ne emer te kanunit

  Reply to this comment
 27. genci March 6, 02:38

  Ky ka rreshkit fare mo! Po si e lejojne kete kriminel te flasi ne tv! Cfare detyre beri garda, qe qelloi protestuesit jashte gardhit! Po arrestojeni kete plehre!

  Reply to this comment
 28. alphade March 6, 02:39

  Qeni ndyre dhe i zgjebosur i Vicidolit tash qe po i vjen fundi i pashprese ka shperthyer si qen i terbuar por edhe
  i zgjebosur. Rrasen ne burg kete kryekriminel ! Fatkeqesi
  qe eshte hequr fenimi kapital .Ky antisicial i pakorigjue-
  shem duhet varur te kali i skenderbeut dhe t’i mbushet
  mishi me kripe,qe te kuptoje se sa dhimbje e fatkeqesi i
  ka shkaktuar kjo monster familjareve te te vrareve ne mes te rruges, qe po ktheheshin paqesisht ne shtepine
  e tyre . O krimenel i ndyre,mos shpif,mos i shtrembero
  faktet,protestuesit po ktheheshin qetesisht ne shtepite e
  tyre dhe Ti more delenxi i Tropojes,rrugac e gangster i
  ndyre i vrave ,i cove ne shtepite e tyre me arkivole .
  Artan Hoxha do ta tregoje ty se cili je Ti more horr i lindur.
  Ai te ka ardhur hakut dhe vazhdon te te demaskoje Ty
  Sali si kriminel,si antishqiptar,si i ardhur nga stepat e
  Kongolise,apo stepat e Siberise ,apo brigjet e Kaspikut,
  qe asgje s’ka rendesi pet ne shqiptaret autoktone,rendesi
  ka vetem faktin se Ti nuk je dhe s’ke per te qene kurre
  gjak e gen shqiptare, A D N – jote eshte sllave,mongole,
  dhe u vendose ne trojet shqiptare. Largohu nga Shqioeria
  Sali Vicidoli,nuk i shpeton hskmarrjes popullore! Dita po
  agon ! E zeza te pret !

  Reply to this comment
 29. . March 6, 02:40

  Jam arratisur ne perjudhen e komunizmit. Kam qene me shume fat qe silueta time ne ate nate pranvere nuk u be tabelle qitje per rojet detare te bazes te Limionit Sarande.
  Shume djem te rinj qe tentuan ne ato kohra arratisjen u vrane nga ushtaret e sistemit te urryer komunist.
  Me lind pyetja, ku qendron ndryshimi midis viktimave te komunizmit dhe te ekzekutuarve ne kohen e pseudo-demokracise?

  Reply to this comment
 30. MH March 6, 02:40

  Berisha pohoi se garda zbatoi rregulloren,
  Ti je kokra e rrotes mbi toke.
  Detyra e ushtarakut zbatohet kur shkelsei hyne brenda teritorit te kufizuar.Ti dhe ketu me kete idiotizem interviste ngopesh me kater gjymtyret brenda.Kerkon te justifikohesh por nuk shkeputesh nga specia injorante kater gjymtyreshe.Kur ti e pretendon veten njeri.Ti je kokrra e shtases.
  Pse kishe zyre.Kush ishte sulmuesi ne zyren tende.Ishten 14 shtatori 1998 qe u dogj gjithe kryeministria bashke me zyren tande qe e more me vota te vjedhura.

  Reply to this comment
 31. . March 6, 02:41

  O berishavic,mire ti qe nuke ke dhimje njerezore se je djalle me fytyre njeriu,po kjo palo qeveri e prokurori perse vazhdon te hesht akoma,apo ngase jane autore e bashkefajtore ne mijra krime e korrupsione te denoncuara me ze,figure e deshmi te gjalla,sa istitucionale,aqe dhe me shume popullore e medjatike.Mjaft eshte MJAFT.Prokurorja e perkoheshme A.Marku cfare po pret perse nuke zbaton ligjet kur dihet qe viktimat u vrane jo duke sulmuar krieministrine por me duar ne xhepa,dhe large rrethitmit te kesaje krieministrie.Faktet e provat nuke te lene te genjesh o dobic i palles komuniste-ekstemiste e terrorriste,o berishavic.Sikurse po duket bathet kerkon te marresh me vete ne burgun e sugurise se larte ne Rec te Shkodres edhe ramovicin e krieprokuroren e perkoheshme Marku si fshehes e bashkepunore me krimin?Prisni se nuke keni pare gje akoma,kure e djeshmja dhe e sotmja do d’u mbetet nje enderr,kurse e nesermja e afert nga bange e akuzes ne burgun e Recit ne nje fund te turpshem dhe pa kthim.Doni apo nuke doni ju o djaj me fytyra njeriu,drejtesia do te behet shume shpejt dhe nuek ka pushtet, apo leke te piset qe ta ndale,se Drejtesine e ka kerkuar me force SOVRANI,USA dhe BE.Besoni,binduni dhe rrefehuni per krimet e korrupsionet tuaj,qe populli,USA ,BE dhe Zoti t’u meshirojne.

  Reply to this comment
 32. alfred March 6, 02:41

  Berisha vrau dje, sot perdhos. mire ia ben ketij populli, sklav dhe bir skllavi.

  Reply to this comment
 33. alphade March 6, 02:52

  Dhe vjen nje dite kur krimineli pohon me gojen e tij publi-
  kisht krimet e tija. Ky eshte rasti i kryekriminelit,kryehajnit
  dhe kryemafiozit shqiptar, Sali Ram Berisha,lindur ne Vi-
  cidol,banues ne Tirane, me origjine nga rrafhnaltat e Mongolise,stepat e Siberise apo nga brigjet e Kaspikut,
  kjo s’ka rendesi,por rendesi ka ADN-ja e tij eshte sllave,
  etja e tij per pushtet e lavdi eshte e Cingiskhanit.
  Monstra e Vicidolit me gojen e tij ka deklaruar:
  1- Drogen ne Lazarat e lejova une .Ishte vendimi im poli-
  tik. Prokurori Zef Brozi deklaron: me kete deklarate Be-
  risha duhej arrestuar ne sallen e parlamentit. Nuk e
  thashe une ,profan ne jurisprudence,por e tha nje eks-
  pert ne kete fushe.
  2- Jo nje here kryekrimineli Berisha iu eshte rikthyer
  ceshtjes se 21 Janarit por dje,sot deklaroi se kishte
  ndermend te vriste kryetarin e PS ,Edi Ramen. Edhe
  me kete rast kryemafiozi Berisha duhej arrestuar ne
  studion “Real Stori” te gazetarit S. Balla.
  3-Mbi kurrizin e Saliserb Berishes rendojne mbi 258 kri-
  me,te cilat do t’i deklaroi para gjyqit,para drejtesise.
  4- Sali Berisha eshte tradhetari me i madh i kombit shqip-
  tar: I fali detin: fqinjit tone jugor dhe tash hiqet si “patri-
  oti” me i “madh” per t’i hedhur hi syve shqiptareve dhe
  per t’i mashtruar,sic e ka zakon: genjeshtren,shpifjet,
  fallsifikimin dhe ato qe ky perbindesh i quan “fake
  News” !
  5- Sali Monstra akuzon Enver Hoxhen per gjenocid dhe
  eshte e drejta e tij ne akuzat qe ngren. Por nje gje du-
  het te dine shqiptaret,sidomos brezi i ri per saktesim:
  Sa vrau Enver Hoxha per 45 vjet, megjithese ne Veri
  thone: shto uje e shto miell, Sali krye vrasesi i vrau
  shqiptaret per 2-3 muaj – viti i mbrapshte 1997 ! Kjo
  eshte e verteta,ky eshte realiteti i Sali Diktatorit,Sali
  Bajraktarit Primitiv , Sali Kanunorit ,sic e deklaron vete
  ne emisionin e Balles !
  Me keto deshmi e deklarata, prokurori Zef Brozi do kishte
  arrestuar dhe sonde Saliu do te gdhihesh ne QELI !!!!!

  Reply to this comment
 34. mirel March 6, 03:15

  Shpetove mire ne 97rn qen bir qeni.
  Te ktheu Nano, se more rruget per te ikur qelbanik,
  Po mire ja ben Ramutit. E meriton.
  Se Ramuti e mbajti ne politike njelloj si Nano.
  Ky njeri duhet te ishte pa mandat dhe ne bangen e te akuzuarve.
  Shteti i Ramutit e ka gjeneruar Berishen ne politike.
  Kjo eshte estrada per te treguar te Mirin dhe te Keqin.
  I Miri do te beje nje mareveshje, qe i Keqi e ka patur dhe me te keqe.
  Tani popullit duhet ti vije keq per te Mirin dhe te kerkoje zbatimin e kontrates, cike me te mire nga i Keqi.
  NUk e kuptoni qe terbimi i Berishes ka te beje me degradimin e shtetit ne deklarata bombastike dhe asgje tjeter. Mire do e kishte bere ta kishte vrare qe ate dite tradhetarin Ramut.
  Kjo eshte arsyeja pse Berisha eshte terbuar.
  Ramuti po i merr kontraten me greket na dora,
  Berisha e pergatiti, Ramuti e realizoi.
  Dhe jane milionat brenda.
  Dhe popullit mire ja bejne.
  Ju vrava thote, jo njehere po qindra here. qe nga 96a, qe nga Gerdeci, te 21 Janari e me tutje.
  As qe e levizi gishtin njeri ta fuste ne burg
  As populli.
  Keshtu qe c’mbjell do korresh..

  Reply to this comment
 35. Aleksander Thana March 6, 04:36

  Kjo eshte Shqiperia e eunukeve. Dini se c”kane qene eunuket? Kujdestaret e harremit te sulltaneve qe u prisnin gjuhen e tridhnin koqet. Pra as flisnin as benin gje. Prandaj ai vend ka sulltan perbindesh si saliu.

  Reply to this comment
 36. faro March 6, 06:26

  Kaq keq i aska punet ky, sa te kercenoj kaq hapur? Madje publikisht!!!!!!!

  Reply to this comment
 37. fteri March 6, 06:56

  Vrasja e 21 janarit ishte krimi shëteror .Një analizë shkencore e profesionale Nga Sokol Baraj .Botuar nga xhevdet SHehu te gazeta Dita .

  Tashmë për çdo shqiptar është e qartë se 21 janari është një njollë e zezë në historinë e shtetit shqiptar, ashtu sikurse janë për të ngjarja e Gërdecit, viti 97, zgjedhjet e 96 etj. E përbashkëta e këtyre ngjarjeve është se në pushtet ka qënë gjithmonë Sali Berisha.

  Sado që 21 Janari është analizuar nga analistë e shoqëria civile, në përgjithësi, ajo ende nuk është zbardhur nga drejtësia, në mënyrë që të vendosë përpara ligjit përgjegjësit e vërtetë, urdhërdhënësit e hapjes zjarr nga garda, me pasojë vdekjen e 4 vetëve dhe plagosjen e dhjetra të tjerëve. Nga hetimi i sabotuar për këtë ngjarje, mjaft elementë nuk janë evidentuar plotësisht. Do shtoja se edhe ekzekutuesit e këtyre urdhrave, vrasësit materialë, kanë arritur të dalin të pa lagur nga ky krim i bërë ditën për diell, në qendër të kryeqytetit, buzë rrugës së godinës qeveritare, ndjekur live nga sytë e Kryeministrit.

  Sokol Baraj

  Ku qëndrojnë veçoritë e këtij krimi shtetëror, të cilat e bëjnë atë një kazus për t’u studiuar nga katedrat e të drejtës penale, pranë fakulteteve të drejtësisë, jo vetëm në Shqipëri por edhe jashtë saj.

  1-Vrasjet u bënë nga forca rreptësisht të organizuara dhe të instruktuara për rastet e përdorimit të zjarrit dhe taktikisht të përgatitura për raste kritike.

  2-Vrasjet u benë jo nga ato forca, të cilat ishin në vijë të parë dhe nën presionin direkt të turmave, pra jo nga policia.

  3-Nga ana e turmës nuk u provua për asnjë rast të jetë përdorur armë zjarri ose lëndë shpërthyese, elementë qe do të justifikonin përdorimin e armëve .

  4-Në asnjë rast nuk u pa që turma të organizohej për të hyrë me dhunë në mjediset e kryeministrisë (pamjet filmike tregojnë një moment kur u terhoq policia dhe turma hypi në pjesën e lartë të shkallëve, pa bërë asnjë veprim tjetër, përveç se duke ngritur duart lart).

  5-Asnje viktimë nuk u vra se po tentonte të hynte me forcë, ose pse ishte në posedim të mjeteve ose lëndëve të rrezikeshme. Të gjithë ishin dhjetra metra larg godinës.

  6-U shkelën të gjitha kriteret për përdorimin e armëve përballë turmave (kur turma është e paisur me mjetet e lartë permendura, individualizohet organizatori ose organizatorët, të cilët mund të neutralizohen).

  7-U qëllua direkt mbi turmë në kundërshtim me çdo ligj për përdorimin e armëve.

  Pasojat qenë mjaft të rënda, 4 të vdekur e dhjetëra të plagosur, disa dhe rëndë.

  Në një shtet serioz, autoritetet shtetërore, menjëherë pas kësaj ngjarje do merrnin të gjitha masat e duhura për zbardhjen e sajë, duke i krijuar prokurorisë të gjitha kushtet për një hetim të plotë dhe të paanshëm, me qëllim vënien para përgjegjesisë të personave, që çuan në pasoja kaq të rënda.

  Por ndodhi e pabesueshmja. Kryeministri filloi manipulimin e fakteve dhe të ngjarjes duke bërë lajthitje nga më banalet dhe duke instruktuar dhe mjeket e urgjences të spitalit për mënyrën e plagosjes dhe afërsinë e qitjes, sikur viktimat ishin vrarë nga po vetë turma (çadra pistoleta,thika me helm etj). Gjithashtu nuk u bë asnjë veprim për ruajtjen e vendit të ngjarjes, bllokimi i armëve të efektivave të gardës që ishin me sherbim, ruajtja e filmimeve të kamerave etj. Kulmi qe kur nuk u zbatua nga ana e forcave të policise as vendimi i prokurorise për shoqerimin e të ashtuquajturit “”Grupi zjarrit””, në shkelje flagrante të ligjit nga ana e policisë, e cila nuk mund të gjykojë ose të diskutoj vendimet e prokurorise. Si rrjedhojë, filloi manipulimi i vendit të ngjarjes (fshehja e gëzhojave), manipulimi i armëve të përdorura (ndërrrimi i tytes së pistoletes) dhe fshirja e të gjitha pamjeve të regjistruara nga kamerat.

  Me të drejtë lind pyetja: Nëse garda e policia do kishin vepruar konform ligjeve në fuqi, do i bënin te gjitha këto veprime të paligjshme?

  Absolutisht jo. Ne filmime do dukej qartë, që urdhri ishte dhënë nga komandanti i gardës (ky padyshim i urdhëruar nga dikush më lart) edhe pse viktimat nuk kishin tentuar të hynin brenda godinës së ruajtur nga këto forca dhe të rrezikonin jetën e Kryeministrit. Policia do bënte bllokimin e armëve dhe do kishte shoqëruar “grupin e zjarrit” për t’u pyetur nga prokurorët dhe do merrte masa për ruajtjen e vendit të ngjarjes, në pritje të detyrave të tjera nga prokurorët e ngarkuar për këtë ngjarje. Në rastin konkret do ishte fare normale që nga prokuroria të merreshin në pyetje që nga Kryeministri, ministri i brendshëm e me radhë drejtuesit e policisë e të gardës. Por fatkeqësisht asnjë procedurë normale sa më lart nuk ndodhi.

  Me të drejtë lind përsëri pyetja PSE?

  Sepse duheshin mbuluar gjurmët e një krimi. Sepse viktimat ishin shumë larg perimetrit të ruajtur nga garda. Sepse nuk kishte asnjë kusht për përdorimin e armëve, nga e cila rrezikohej objekti i ruajtjes nga ana e gardës, ose aq më pak rrezikohej jeta e personit që mbante postin e kryeministrit. Sepse urdhri për hapje zjarri nuk ishte dhënë si pasojë e një reagimi profesional e ligjor por… politik. Dhe çdo vrasje politike është antiligjore. Prandaj duhej fshehur e vërteta.

  Dhe ajo qe: Kush urdhëroi për të qëlluar mbi turmën?

  Reply to this comment
 38. ROBERT CEMCAKIZI March 6, 07:03

  DHE VETINGU KINEZ BENE SEHIRELLEKUN E RADHES!HESHTJE DHE VETEM HESHTJE!KRYEKRIMI I SHQIPERISE PERSERI KERCENON,AI TASHME LUAN KARTEN E NJE PSIKOPATI QE EDHE SIKUR TE ARRESTOHET AI PERSERI DO TIA DALE SI I SEMURE MENDOR,DUKE U SHFAQESUAR SE VETE ME ZGJODHET!HESHT DREJTESIA ,HESHTE KINEZERIA E RADHES DUKE NDIGJUAR PORDHET E RADHES SE KRYEKRIMIT QE PASI E MONTUAN E KANE TEJETE TE VESHTIRE TA CMNTOJNE SE U PELLCET NE DUAR!PYETJA ESHTE SHUME E THJESHTE KU E GJENE KY KANIBAL BURRE SHTETI TERE KETE FUQI E MORAL PREJ KRIMINELI?PERGJIGJIA ESHTE PO KAQ E THJESHTE SA HERE QE KERCENON BERISHA DEKOROHET RAMA PER GARACITE QE KA DHENE NE DHOMAT E ERRETA PER MOSNDESHKIMIN E KETIJ PERBINDESHI!KJO GARANCI BENE QE TE KAKARISE EDHE LULEZIMI PASI IMUNITETI QE I MBULON KALON CDO IMAGJINATE!JA PRA PERSE NUK KA FRIKE SALI BERISHA ,JA PERSE KANUNI I TIJ QUAN LETER HIGJENIKE GAZETEN PRESTIGJOZE TE VENDIT TE TIJ,JA PERSE PREKURORIA I KA DUART DHE KEMBET E LIDHURA PER TA THERRITUR JO ME PER TA PROCEDUAR KETE BIN LADEN TE BALLKANIT !JA PERSE ZENI E ZENUSHET SHKOJNE E VIJNE NE NYU JORK!AI KA VETEM NJE LARGIM E IZOLIM NGA KJO BOTE IDOTE,E KJO ESHTE VDEKJA NATYRALE OSE E SAJUAR NGA ATA QE EPRODHUAN PER INTERESAT E TYRE KETU E TRIDHJETVJETE PERPARA !PARA KAUZES QE AI KA MBULUAR NUK JANE ASGJE TREQIND APO DHJETMIJE TE VRARE ENKAS NGA KY BURRE SHTETI!RROFTE DIKTATURA E BUDALLENJEVE

  Reply to this comment
 39. Arben March 6, 07:35

  Ate te kishe vrare, jo ata fukarenjte.

  nuk do ishte humbje e madhe, nje drogaxhi me pak

  Reply to this comment
 40. tomsojeri March 6, 07:57

  Hapu Dhe e mbulo shqiptaret ! Hapu Dhe e pervelo kurvat e kurvaret e parlamentit ! Hapu Dhe e shuaj kte Komb qe duron kte MONSTER vrastare te beshtyj boterisht banoret e saj, e prit sa te fillojn nga e para kthimin e atyre, qe u larguan “naten me shi”, ti kthejn emrin dhe nderin !

  Reply to this comment
 41. fteri March 6, 08:27

  Sali Berisha ka vrarë veten me një mal krimesh që ka bë në kurriz të popullit shqipëtar .

  Reply to this comment
 42. Fakte March 6, 08:40

  Njeri në shërbim të trafiqeve të bandave shqipare dhe atyre ndërkombëtare deri në Kolumbi e Avganistan në shërbim të terrorit dhe krimit njeri udbash ky vendin dhe popullin i nxorri në pazar vetëm të ketë pushtet dhe të pasurohet familjarisht frigak i madh i kërcnon vetëm njerzit që janë qytetar dhe të qytetruar ky i ka shpall luftë qytetrimit dhe emancipimit të shqiptarve

  Reply to this comment
 43. gjermani i fundit March 6, 08:50

  ky i ka bere te fala pjeses njerezore, dominohet nga instiktet kafsherore, animal spirit. Mashtrues, shpifes me medalje ari, provokator e luftenxites, maskara i kategorise se pare. Ruante kryeministrine sikur kullen qe ia kishte lene baba. Per kete person shteti fillon e mbaron me konceptin e fisit. Ti kerkosh doreheqjen e qeverise e konsideron sikur ke ra n’gjak me Kanun.Mos njerez, mos i jepni hapesire ketij keqberesi, se ky njeri eshte helm.Edhe kur mbulohet ne grope helmi do vene dorashka e kundergaz.

  Reply to this comment
  • N.VJOSA March 6, 10:06

   Pershendetje miku i virtual “gjermani fundit”,

   Kam lexuar shume komente qe percaktojne Berishen,
   dhe them se komenti yt e percakton me qarte kete Monster…
   Ka dhe percaktime te tjera, psh, 4 vargje te Driteroit, te shkruara direkt kur po degjonte Perroin Psiqik te Saliut ne Kuvend:

   NE VENDIN TIM
   NE VENDIN TEND
   NJE I CMENDUR
   TE GJITHE I CMEND…!

   Edhe Duka e karakterizon sakte:

   I THASHE DJALLIT, DJALL O DJALL,
   PSE NUK VJEN NE SHQIPERI?
   ME THA DJALLI MOS U TALL,
   JU KENI SHOKUN SALI…!

   Por ne Proze, ti e ke percaktuar shume sakte!
   Je vertete nje T a l e n t…!
   Te lexoj me kenaqesi.

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 6, 11:57

   mono
   për të gjitha ke të drejtë,por harron një gjë të vogël!!se megjithëse nuk e kemi në qafë këtë ndyrësirë,prapë nuk mund të themi se jemi të pastër!!
   ky që i zuri vëndin,ose e thënë sipas termave idiote shqiptare,i mori pushtetin,është i njëjtë me të!!
   akoma nuk ka vrarë kënd,por nuk lë gjë pa bërë kur flitet për situata të tilla!!pra çfar nuk bën kur bëhet fjalë për demostrata!!
   nuk besoj se do ta mohosh se si hidhet në sulm makineria e tij propagandistike për të bllokuar çdo lloj demostrimi kundër tij!!
   kështu mono,është e lehtë të shash mutin e thatë,por mos harro se muti i fraskët të mbyt fare!!

   neti hiperaktivi të ka bërë elozhe për këtë komnet tëndin,por harron se të njëjtat vargje shërbejnë dhe për këtë dashin e tij!!
   dritëroi ndoshta i ka shkruar për berishën,por vlejnë dhe për ramën!!
   njëlloj si noli një herë e një kohë,kur nuk kishte lindur berishë e ramë!!janë universale!!
   përdorimi i tyre varet!!
   o për mbrojtjen e të çmëndurit tënd,o për dënimin e të gjithë të çmëndurve!!
   unë personalisht nuk bëj dallim mes të çmëndurve!!të gjithë duhet të shkojnë në psikiatri dhe jo të drejtijnë shtet!!

   Reply to this comment
   • gjermani i fundit March 6, 15:20

    Ceno, siç thone studjuesit, dallohet nje degradim sistematik ne maredhenien demokraci – pushtet. Do vije koha e nje çensure te mendimit, siç thoshte Oruell, policia e mendimit.Quaje se po jetojme ne nje periudhe te konsumimit te sistemit nga stanjacioni, qe do te thote se edhe ne prizmin e debatit mjaftohemi me sharjen e te dy ose me shume paleve; duke lene pas doreqe qellimi eshte te gjejme zgjidhjen. Di qe per referim te stanjacionit merret Kina perandorake, qe ne mesjete ishte e zhviluar, por gradualisht mbeti per shekuj atje ku ishte. Siç edhe z. Bedri ne shkrimin tjeter e ka vene re, po eshte edhe e thjeshte ta dallosh tek Berisha stereotipin e personit qe pushtetin e trajton si prone vetjake. Tek malesoret eshte edhe me e forte kjo ndjesi e pronesise, biles gjakmarrja e ka zanafillen kryesisht tek rivalitei per posedim, psh vija e ujit, kullotat, pikekalim, etj. Edhe ne Jug e gjen kete fenomen, por jo kaq dominant sa ne Veri. Mendoj se Berisha kete karakter posesiv e ka ta trasheguar nga krahina e tij, por nuk eshte kjo qe e ben sjelljen e tij kriminale. Shumica e njerezve ne kete bote sillen mire se kane frike nga Ligji, se po ti lesh te lire si duan, mund te beheshin kriminele seriale. Prandaj per natyren e tij, Ligji eshte represion, dmth te shtyp instiktet, te detyron te besh siç eshte shkruar ne nje kontrate rregullash e sjelljeje, se ndryshe te pret izolimi, dmth burgu, apo denime me te renda. Mendja e ndritur e Bertrand Russell thoshte se sadoqe burgjet duhet ta trajtojne njeriun si qenie humane, perseri kushtet duhet te jene represive, se ndryshe ç’u pa pastaj te qenit i denuar. Te me falesh Ceno, se ti i do “domatet te kuqe” qe muajin e pare, tani po e shkurtoj diskutimin. Berishes i doli frika nga Ligji, se atij i dhane ne duar “carta bianca” ne emer te dekomunistifikimit te vendit. I dhane Ligjin ta bente sipas imazhit te tij dhe ai Ligjin e konsideroi si Kanun. Berisha edhe sot perpiqet te perdore te njejten gjuhe shantazhi dhe terrori siç ne ’92 e ketej. Ai e di se vendin tone e drejtojne manekine qe nuk dalin dot nga pedana e kontrollit. Ai di shume pazare qe kane dale nga sekreti ose jo. Nuk e di sesi do ia dale paq me tere ato deme qe i ka sjelle Shqiperise, por keto vitet e fundit me ngjan me Milosheviçin qe ne banken e Hages kerkonte ballafaqim me Klintonin, Shirakun, etj, se ne mendjen e tij megallomane kujtonte se buzeqeshja apo ndonje pazar i vogel shkembimesh ishte e barazvlefshme me aprovimin e genocidit etnik.Ne fakt, ne politiken e fuqive te medha qe kane eksperience shekullore me kolonite, shqeto fare, as u behet vone per demet qe u bejne Salinjte vendeve te tyre, mirepo kur kjo u leverdis per ta shkarkuar budallane, e bejne ne emer te drejtesise se vonuar. Saliu i sotem Ceno i ngjan asaj anijes – barrake,qe me shume kushton ta riparosh sesa ta nderrosh apo ta blesh te re. Minjte i jane larguar dhe kjo vertitet ne det pa busull e pa drejtim. Ky eshte zhgenjimi i pushtetit, prandaj çmenduria ofrohet si limani i fundit. Nuk dua t’ia di per Ramen Ceno, se une e ti i perkasim brezit kur Enveri na dukej qendra e botes, ashtu na sterviti propaganda. Ja, vdiq edhe ai, paskesh pasur edhe difekte e te meta plot, edhe gjurme gjaku ne duar. Po ç’a ti besh Ceno, njerez jane, si une e si ti. Jepi shtetin ne dore “nastradinit” tone ketu ne forum, javen e pare na jep te tereve kafe tek Tajvani, pastaj tere jeten do ia paguajme ne si Ceçua me gjithe kestet e persekutimit. Popper ka perkufizuar se jeta e njeriut zhvillohet me ndreqje gabimesh. Te pershendes ty edhe Netin, une e kam vjershen e Driteroit dhe e lexoj akoma ne liber, eshte vellimi “Lutja e Kambanes”.

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 March 7, 14:05

     o mon o xhan i cenit!!
     ka bërë një analizë sa të panevojshme aq dhe të pa saktë,por nuk ka rëndësi!!
     cenon e ke ndjekur si të ka ndjekur dhe cecenua ty!!nuk është e thënë ti mbash mënd mendimet e mia si i mbaj unë,ashtu si nuk i mbaj unë tërë të tuat!
     si fillim” Te me falesh Ceno, se ti i do “domatet te kuqe” qe muajin e pare, ”
     mos kërko falje,të paktën tek unë!!më duket e panevojshme!!
     e dyta ti e di fare mirë se cenua nuk i do domatet e skuqura që në mbjellje,po ashtu si nuk mund ti presë të skuqen pas vdekjes!!tranzicioni politik është shpikur në shqipëri,mono,sepse përjetësia nuk quhet trazicion!!
     vetë e thua se rama është po aq mut sa berisha dhe vetë e mbron!!nëse saliu është ndyrësirë dhe rama pjellë e tij,” Ai e di se vendin tone e drejtojne manekine qe nuk dalin dot nga pedana e kontrollit”, atëherë përse shpreson që domatet do të piqen në kohën e duhur??
     mono nuk jam aq naiv sa të mendoj se rama mund ti piqte brënda muajit,por nuk jam budalla sa të mos kuptoj se kush është rama!!nuk jam i tashë të kujtoj se me marrveshjen e ngjalave rama doli i pastër!!ai u ndy,dhe kjo ndodhi brënda natës!!se rama me fjalimin e fitores të 13ës tregoi se kush ishte brënda gjysëm ore!se rama me marrveshjen e majit të vitit të kaluar,”u berishos” deri në fyt!se pas fitores së tepsisë a timonit,brënda dy ditësh patëm si varreza e nënshtetësi,të bëra në fshehtësi agjenturore!!se për detin dhe zgjerimin e zonave dhe kuotave në administratë,po bën gjithçka që ti shkojnë gërkut!
     kështu mono,me qënë se më shpjegove punën e skuqjen e domateve,a mund të më shpjegosh këtë punën e turrshisë??
     është e vërtetë që për të ndërtuar,duhet kohë,por për të prishur,nuk duhet shumë!!
     mos vallë ky është një tip dembeli dhe përpiqet të bëjë atë që do më pak kohë??
     mos vallë ky “mbjellësi i domateve”spo na i lë të skuqen fare!!i shkon më shumë pazari me domate turrshi,o moni i cenos??
     mono,është e vertetë ajo që thua për kohën e enverit!!ne u lindëm dhe u rritëm në atë kohë!mësuam dhe u ideollogjizuam në atë kohë!!kush më shumë e kush më pak,bile dhe kundërshtarët më të egër të asaj kohe,kujtuam se vetëm ashtu mund të ishte e drejta!!më vonë filluam të hapim sytë!!sa për fat të mirë aq dhe për të keq,jo të gjithë pamë të njëjtat gjëra!jo të gjithë mësuam nga pësimet tona!jo të gjithë ndërruam qëndrimin tonë në bazë të përvojës së jetës tonë!!
     unë personalisht mësova se çdo situatë duhet parë në mënyrë kritike,bile dhe kur është “situata time”!unë shoh në mënyrë kritike dhe mendimin tim,përfytyro tëndin ose të atij që unë i paguaj rrogën për të drejtuar “barkën”!!
     neti sheh në mënyrë kritike drejtuesin kundërshtar dhe mbron drejtuesin e tij dhe kur ai e çon drejt humnerës!!
     ti?!diku aty ndërmjet nesh,as mish as peshk!!lëshon ca fjalë të bukura,aty këtu si karkalecat nëpër kashtë,dhe një gllënjkë verë a birrë për të mpirë ndërgjegjen!!
     më vjen keq mono,më vjen keq!!
     këto që shkruaj nuk i kam për të kaluar kohën!!mendoj kështu si shkruaj!!sepse më duket se ne si popull e kemi gabim!!është faji ynë që kemi politikë të tillë!!nuk është fajii bastradve të politikës,por është yni!!
     deri dje,fillimet e demokracisë,ose tranzicionit,e keishim gabim,POR sot me përvojën që kemi!?
     nuk ka gabim më!!
     ka vetëm FAJ!!
     pavarsisht se ti dhe neti keni një jetë të tërë jashtë,në vënde demokratike(unë më pak se ju)nuk keni mësuar ASGJË nga demokracija!!ndoshta në teori mund të jeni të zotë,por në praktikë lini shumë për të dëshëruar!!përçoni,në mos diktaturë,të paktën autoritarizëm!!

     Reply to this comment
 44. Gezimi March 6, 09:04

  Sali Berisha foli qarte, nuk ka nevoje per perkthim shqip-shqip, as per sterhollim e aq me teper deformim te fjaleve te tij nga b.m. /dita (mire do ish qe te kishte emer ky autori i shkrimit).
  Tani ka nje tufe langaraqesh qe lehin gam-gam si kone me urdher nga lart. Ka ligje, ka prokurori (perkohesisht plotesisht ne sherbim te qeverise qe e zgjodhi), ka padi ne gjykate edhe nga nje deputet i vetem i kesaj Ripjelljes. PSE NUK I BENI? Pse vazhdoni si kone qe lehin neper kembe dhe nuk kafshojne?
  BEJENI PADINE NE PROKURORI PER ISH-KRYEMINISTRIN SALI BERISHA
  se paska vene snajper mbi Kryeministri diten e lajmeruar nga Edi Rama se do ta beje si ne Tunizi!
  Por…se mos del pastaj se snajpere ka kurdohere mbi Kryeministri sa here ka tubime ne shesh, biles jo 4-5 sa kish vene Saliu, por me dhjetra apo qindra?
  Bejeni padine per Berishen ose qepeni gojen. Ai ka 5 vjet vetem deputet i thjeshte. Ose paditeni, ose pranoni se jeni kone te ham-ham eve. Qe lehni kot sa per te larguar vemendje nga problemet e mprehta qe sot po mundojne krejt shqiptaret nga ky pushteti i Ed Rames.

  Reply to this comment
 45. Epo kjo pune... March 6, 09:57

  mire nuk kane frike, po ndjenje faji kane ca njerez? Ne mos ata, pinjollet per trashegimine e llahtarshme qe PD ne pushtet la pas… po mire more njeri, se do afrohej tek kangjellat, kjo perben krim dhe duhet snajper!!!!! Pastaj, lere kanunin se po futemi ne BE, tregon sa atavik eshte PD… tani e benjne se jane egoista, apo e bejne se duan rremuje me zor, kjo duhet sqaruar, dhe Rama boll bere sehir por coni ca dosje ne prokurori se jeni bere ju politikanet llafazaner koti, vetem beni karshilleqe ne parlamanet dhe flisni si kalamaj … dale se nuk keni pare gje akoma!!!! Veting per politikanet se s’ben

  Reply to this comment
 46. Arber March 6, 10:03

  Sa kohe duhet akoma per ta thirrur ne prokurori kete kriminel qe tregon krimet e tij ne publik pa asnje lloj ndergjegjesimi.Ketu me duket qe tallen me popullin se u intereson keshtu per interesa politike.

  Reply to this comment
 47. demo March 6, 10:04

  Demostruesit nuk u vrane gjate protestes;u vrane pas mbylljes se protestes.Saliu frikacak eshte,por si frikacak,qe eshte, ka kuptuar qe ka edhe me frikacak se ai.Ky eshte Edi Rama.Pas marrjes se keshtjelles Salijane te prokurorise,para hapjes se procesit Hajdari nga Izet Haxhia,Saliu po kercenon me vdekje Ramen,mos e hedhe ate hap se do ti kushtoje koken.Ai e di shume mire se vellezerit Haxhia nuk e kane frike Saliun,por kercenon Ramen qe t`i pengoje ata.

  Reply to this comment
 48. Milan March 6, 10:12

  Cfar prisni te Bej akoma ky kriminel per ti vene hekurat

  Reply to this comment
 49. N.VJOSA March 6, 10:20

  Hera e pare qe e vleresoj si te sinqerte Deklaraten e Berishes!
  E pohon vet:
  QE ESHTE KRIMINEL ME DAMKE…!
  Dhe e dyta:
  Qe eshte akoma ne Shekullin e 17-te,
  ME KANUNIN E LEKES…!
  Medet, medet…!

  Reply to this comment
 50. Krimineli pranon vrasjet dhe se do vriste edhe kryetarin e opozites lol ! March 6, 11:50

  Kryekrimineli Shqiperise;

  TERRORISTI ISLAMIK

  salih abdurrahman berrisha

  sfidon shtetin Shqiptare & Prokurorine !
  C’do ben shteti dhe Prokurorja e Pergjitheshme tani ???

  MBAS CDO VEPRIMI KERKON MIRATIMIN E
  AMERIKANEVE ky
  Terrosist islamike

  produkti FRANKENSTEIN-it ALEATE loooooooooool !

  Ky eshte kreatura e FRANKENSTEIN-it

  qe vret jete ,personifikimi se keqes ,

  MALLKIMI NJEREZIMIT ne kte rast i Shqiperise ,

  qe AMERIKA na e vuri ne krye te shtetit Shqiptare

  “per te udhehequh Shqiperine drejt Demokracise ” loool !!!!!!!!!!!!!!
  Miqte tane te dashtun ,

  qe na Duan te miren hahahahahahahahahaha cfar
  poshtersie ,cfar vepre Djallezore !!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 51. Jimi March 6, 12:40

  Dhe te mendosh qe ne krye te ketij vendi ka qe nje serialkiller!? Nje Duterte qe i ka duart e lyera me gjak, te cilat ne vend qe ti fsheh, i ekspozon me krenari dhe mburret per masakrat e tij!?

  Reply to this comment
 52. Ktu Terroristi salih berrish , eshte duke marr urdhrat nga Arrxhiu ! March 6, 13:33

  ky o moneti i Telefonates ,

  kur kryeTerroristi salih berrisha ,

  mbasi kishte ekzekutuar tashme 4-shqiptaret

  para kryeministerise ,

  dhe ambasadori Orangu -Tangu ,

  i jep lajmin ,
  se erdhi Dekorata nga Bossi ,

  Dekorohe sh si Burre Shteti ,mjaftojn 4-demostrante .

  Jepi urdher snajperave te terhiqen
  dhe fillo zhdukjen e provave , fshij cdo gjurme
  (Je tashme Burre Shetti ) .
  mirpo kryeTerroristin e kishte zen gjaku tashme
  dhe donte te vriste edhe opoziten :

  Po kryetarin e Opozites mos ta vras ?!

  Jooo ! “kemi nji tjeter Plan me ate ”

  dhe zbato urdhrin slaih se heheheheheheeee e di mir ti !
  Siurdhión Arxhio

  Reply to this comment
 53. dashamires March 6, 14:15

  Hidhet nje shkrim per nje Kriminel me damke qe paska dashur te na lere pa Edi Ramen. Fillojne komentet si monologjet e provave te aktoreve para pasqyres. Te gjithe flasin e flasin aq sa i besojne dhe vete fjaleve te tyre. Por Kriminel ose Jo e vendos gjykata, jo komentet. Te ish ndryshe, nuk do kish mbetur politikan ne Shqiperi pa hyre ne burg.
  Per Sali Berishen ketu problem eshte Edi Rama.
  Per Edi Ramen ketu problem eshte Sali Berisha.
  Per militantet e dy paleve, qendrimi eshte respektiv
  Militantet e dy paleve bashke jane nja 40-45% te popullsise, fiks aq sa shkojne ne votime.
  Shumica e shqiptareve gadi 60% nuk voton, nuk cajne koke as per Berishe, as per Rame.
  Por ama kjo shumice e heshtur nje gje e di mire, se kush ka qeverine sot. Dhe nga kjo nuk cajne koke fare nga shkrimes te ketij lloji, se kane nje mije e nje halle te jetes se perditshme qe lidhen me qeverine dhe jo me perralla — Na ishte nje here…Sali Berisha!

  Reply to this comment
 54. reali (jo i madridit) March 6, 15:43

  dashacires !

  Tipa si puna juaj duan te barazojne gabimet e Rames me krimet e Berishes ashtu si beri Arvizu pas 21 janarit 2011 qe barazoi krimin e vrasesit me gabimet e “kokpalareve”.
  Sa per dijeni e majta shqiptare jane mbi 80-85 e shqiptareve dhe PD e djathte kurre nuk kalon 10% per aresye qe nuk eshte vendi ta argumentojme vetem se te kujtoj se Saliu & Luliu i ka fituar votimet gjithmone me ndonje Rajersonoviq pas bythe si ne 1992 apo ndonje mengeperveshur i yllit ne ngjitje…

  Reply to this comment
  • dashamires March 6, 17:36

   Sa per dieni te paditurise suaj, pjesmarrja ne zgjedhjet e fundit ishte 45%. Te kjo perqindje jeni ju bashke me militantet e pales tjeter. 55% e shqiptareve nuk duan as t’ju shohin bojen, as t’ju degjojne zerin.
   Behu ca realist, se je vetem nje militantuc i mjere. Me vjen keq per rracen tuaj, sepse besoni per te verteta vetem shukat qe ju fut partia ne goje.

   Reply to this comment
   • reali (jo i madridit) March 6, 18:07

    dashacires

    Sa per dieni te paditurise suaj, komentshkruesi sot ka 27 vjetorin e largimit nga Shqiperia..
    .
    Eksodi i 6 marsit 1991,

    Ministria e Punëve të Brendshme, u gjend krejt e papërgatitur në përballimin e një gjendjeje të tillë. Një largim kaq masiv i shtetasve shqiptarë, këtë herë jo nëpërmjet ambasadave, por nga rrugët detare, nga portet solli një gjendje amullie të përgjithshme. Vendi ishte në prag të zgjedhjeve të para të 31 marsit 1991 për Kuvendin Popullor,

    Pra i nderuar kam 27 vjet qe punoj jashte dhe jo vetem kam derguar si shoket e mij para kesh per prinderit ne shqiperi por ndjek ne menyre milimetrike njgjarjet ne Shqiperi qe po shkon ne vdekje klinike..
    .
    Sa per dijeni nuk kam votuar keto vite ne Shqiperi se me duken shume fallco por realiteti eshte ky qe ne shqiperi jane reth 80% me te majten por nuk eshte perqindja problemi as drejtimi majtas apo djathtas apo ne mes

    Problemi eshte te themi te verteten si me poshte:

    2 prilli 1991 eshte pushtimi i shqiperise nga junta nazi-berishiste qe vazhdon dhe sot qe gjoja edirama ka fituar votimet dhe eshte k/minister kukell deri sa nje perbindesh jo vetem fshin buthen me te dhe shkel me kembe nje ambasador
    .

    Reply to this comment
    • dashamires March 7, 09:38

     Ky eshte nje lajmotiv qe e perdorin te gjithe komentuesit e majte ” Nuk jetoj ne Shqiperi”. Ketu or ketu jetoni, hiqeni kot si gjoja emigrante. Jeni vetem pjese e 45% qe voton ne Shqiperi. Zaten, prandaj vuan ky popull sot se nuk del ne votime 80-90% e t’ju jape derrmen juve militanteve budallenj qe votoni si qeni qe pa gdhire por keni turp ta pranoni dhe beni gjoja te pavarurin, ose ca me qesharake, emigrantin e gjoja-larguar 27 vjet me pare.
     Emigrantet e vertete, ato qe jetojne jashte Shqiperise jane si shumica e shqiptareve ketu, indiferente karshi atyre qe ju zgjidhni per te mbajtur peng Shqiperine.

     Reply to this comment
 55. Alban Dega March 6, 17:07

  ELEGJI PER SALI BERISHEN

  TRIM MBI TRIMA KY SALEH BERISHA !

  TRIM MBI TRIMA KY SALEH RAM BERISHA
  QE PESE VJET O PESE PLAGE SE CMI KA !
  PA KARRIKE TERBOHET PORSI BISHA !
  QYSH ATE DITE QE SALIKRACIA RA !
  HERE ME PLUMBA E GJITHEHERE ME RRENA
  NATE E DITE AI NUK MUND TE RRIJE PA VRA !

  Reply to this comment
 56. llapi March 6, 17:22

  ata qe flasin kur nuk vrasin apo qeni qe leh kur nuk te kafshon

  Reply to this comment
 57. alfons March 6, 18:53

  Deklarate:1Do vrisja Nanon por me iku u fsheh ne maqedoni! 2 Do vrisja Rucin por mu vesh si grua dhe ne (kanunoret) nuk qellojme mbi grate! 3. Do vrisja Ramen por nuk me doli ne prite!Per mendimin tim ky kanunor i rezikshem o justifikohet tek horat e tij besnike o ben thirje trima po me vjen fundi nxirni snajperat qe ju kam dhuruar!!DUHET IZOLUAR NJE ORE E ME PARE CFAR NUK PRITET NGA KY KANUNOR!

  Reply to this comment
 58. Koba March 6, 18:58

  Cfare duhet ma per ta hapsanosur kete Edepsez.???.Ky lloj Herifi po u ben karshillek te gjitheve.!!!.Po nese ka nise te behet Drejtesia ,Pikerisht duhet te filloje nga Ujku i Vucidolit dhe pas tij e Like Floririt.

  Reply to this comment
 59. Nji njoftim i castit mbi berishen March 6, 20:14

  nji Doktor qe do te rri anonim ,
  thone se berrisha eshte semure nga sifiliz ,
  i cili i ka depretuar ne tru dhe gjendja e tij sa vjen
  dhe behet me rende .
  nuk eshte fjala per asnji lloj spekullimi ,
  por se semundja i ka prekur pjesen me te madhe te trurit dhe ne te ardhmen mundet te deklaroje
  madje edhe se ku ndodhet trupi i biznesmenit kosovare Remzi Hoxha te zhdukur nga ai e banda e tij dikur ,
  sipas urdhrave qe i vinin nga beogradi .

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 8, 16:48

   “se semundja i ka prekur pjesen me te madhe te trurit ”
   uuuuuuuuauuuuuuuuuu!!!!
   me minimumin e trurit dhe po i bën lesh të tërë!?
   atëherë të themi se paskemi pas fat që e ka zënë sifilizi!!
   por në anë tjetër nuk mund të themi se kemi fat!!
   rama me shokë nuk janë të zotë të përballojnë 20% të trurit të berishës!!
   dhe këta nuk i ka zënë ndonjë sëmundje degjenerative!!
   ps:kokaina dhe hashashi,nuk janë sëmundje!!

   Reply to this comment
 60. MH March 7, 00:46

  Media nuk pushon!!!!!!!!!!
  Kur Berisha ka humbur kryekarllekun perseri nuk ia vejne hekurat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Institucioni qe duhet te merret me krimet e Berishes hesht.Nuk ia vlen asnji koment nga asnjeri prej nesh.
  E vetmja gja qe ia vlen asht te komentojme per te kalue kohen.Njisoj sikur merremi me tregime perallash.Na ishte njihere e nji kohe.E ne fund perralle ne lesh, e mira prej nesh e keqja per gabelt .
  Kur Berisha nuk asht autor i perrallave po origjinal autor i vertet i krimeve ne vrasjen e njerezve te pafajshem po kaq edhe i krimeve monetare.Ne vashden e tije gjindet dhe i biri Zeni dhe e bija Argita.Pse jo dhe bashkshortja Liria.

  Reply to this comment
 61. vasili March 7, 13:22

  Halerat,nuk mund ti suportojne dot shkrimet e te vertetes,i rendijne frymemarrjen,prandaj dhe i heqin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*