“Do të fus plumbin ballit”, Rama flet për mesazhet kërcënuese

November 16, 2019 11:44

“Do të fus plumbin ballit”, Rama flet për mesazhet kërcënuese

Kreu i qeverisë Edi Rama ka folur për herë të parë lidhur me kërcënimin e bërë në adresë të tij përmes një mesazhi në telefon.

“Nuk janë tema që më shqetësojnë, as me interesojnë. Ç’ka më intereson është dhënia e një shtyse të re procesit qeverisës për një përfundim me sukses të këtij mandati, shtysë e cila fillon me ligjin special kundër të gjithë atyre që janë shpërndarë në territore të caktuara dhe kujtojnë se llogaritë i kanë të mbyllura, po i kanë të hapura dhe tani është koha të bëhen llogaritë për pasuri të vëna në mënyrë kriminale. Kjo është ajo që më intereson”, tha shefi i qeverisë.

Antiterrori arrestoi pak ditë më parë të riun Andrea Kurti i cili mësohet se i kishte dërguar mesazhi kërcënuese kreut të qeverisë.

Në një prej mesazheve kërcënuese personi i arrestuar i shkruante Ramës: “Do të të fus plumbin ballit”.

o.j/dita

November 16, 2019 11:44
Komento

16 Komente

 1. Qe situata politike ne Shqiperi te percipitoje ne nji sjllje te tille rrugesh si ne arabistan ,Fajtori eshte vet Kryministri November 16, 12:04

  Sepse ra vet ne nivelin e gjuhen e shpeplareve

  ne parlamennte e medie ,aplikoje te njejten stil

  deklaratash ping-pong joserioze ,qe aplikoheshin

  me pare nga shpellari salih berisha etj halabake pseudopolitikanesh te bandes politike ,

  kur kishte rastin ti jepte nji tjeter Drejtim Komunikimit

  gjiuhes ne Parlament e Medie duke uí dhene nji Krakter

  qytetarie politikberjes me nji retorike e komportim qytetare .
  Por perkundrasi ngeli peng e injoraces se trasheguar
  nga banda e shkerdhatave ,

  e jejta gjuhe ne parlament pra ,

  e njejta bla bla bla mediesve -studjove televizive

  si halabaket dikur ,duke derdellisur TV-

  e bere po te njetin Show idiotesh para tipave e shkerdhatave te TV ke Fevzo ,etj

  ne vend qe te mbante nji qendrim vs ktyre Medieve qe mbeshteten kriminelet ne pushtet
  e vrane shqiptaret gjate 30-vjeteve .

  E sigurishte qe presidenti muta ,do vazhdoje te sillet si gagsterri i rrugeve me Shtetin ,
  dhe do ta kercenoje njelloj si vllai i ti siamez

  sali berisha dikur . cfar ka ndryshe ketu ?

  PRA KY LEJOJ VET KTE SHTET HALABAKESH

  DHE TAO DO VAZHDOJ TE DEGJOJ JOVETEM KERCEIME
  POR EDHE PSE JO SHDRIMIN E SHQIPERISE NE NJI SIRI !

  A NUK FILLOJ EDHE ANDEJ NE TE TILLA FORMA

  NDARJA NE FRONTE E QEVERRISE E SHTETIT

  DHE JU VU FLAKA VENDIT PASTAJ ?

  PASTAJ SIPAS ATIJ PLANI TE NEDHESHEM

  VJEN BOTA TE SHUAJ ZJARRIN DHE PJEKIN QYTETARET E ATIJ VENDI TE GJALLE BRENDA SI NE SIRI O PALL KRYEMINISTER

  Reply to this comment
 2. Zigur Qarri November 16, 12:28

  Ne fakt,historikisht,vrasjet politike kan prodhuar më shume konflikte,por vrasja e Esat Toptanit,e shpetoi Shqiperine.

  Reply to this comment
 3. eDRAMA November 16, 12:35

  Edi Rama, ne krah ka ate Eri Bushatin dhe Era Spiropalin. Pas tij ca te tjere. Jane te shqetesuar per atentat te mundeshem ndaj atij qe Spiropali e ka nominuar si Skenderbeun e shekullit ku jetojme. Mos e dhente zoti te kryhet atentati imagjinar! Do na lere pa ato romuzet qe na bejne te qeshim (u shqyem gazit me shakate e kripura te Duces…) dhe pa ato koncesionet, tenderat, PPP qe na kane siguruar rritje ekonomike ne tentative.

  Reply to this comment
 4. Hosteni November 16, 12:36

  Obobobobo….Spiropali ne orgazme.

  Reply to this comment
  • mirel November 16, 16:47

   Kerma Ramut me buce te tilla po vjedh shtetin, dhe kerkon minjte e fshehur neper vrimat e botes..
   Plumbin ballit e ka pak.
   Duhet lincim publik per tradhetare antishqiptare si ky

   Reply to this comment
 5. Lili November 16, 12:37

  Te gjithe maffiozet perfundojne ne lufte me njeritjetrin ne fund se nuk ka me cka me qit ne tepsi per te tjeret : i morri per veti te gjitha, normal se te tjeret do organizohen per prishje te pazareve ku mbeten duarbosh!!

  Reply to this comment
 6. S.D November 16, 12:49

  Nqs ka nje person qe i dha emer positiv shprese dhe perparim shqiptareve eshte vetem Edi Rama

  Reply to this comment
 7. DALLTON November 16, 13:00

  Zoti K/minister ,te kemi pare ne televizor kur shkon me kembe ne kryeqytet ,zotrote ose je mangut nga trute ose i urren shoqerusit ,ku ti duhet te levizesh ,me makine dhe me shoqerus ,ti i vure bodigard ,goces se Azemit ,pse ajo na qenka kercenuar me cellular si puna jote ;por nji gje te dish se ai qe te vret ,nuk te ben presion ne cellular ,te del atje ku s’ta merr mendja dhe me nji tulle te vret dhe jo me arme qe eshte shume kollaj .Per sa i perket krizen ne gjykaten kushtetuse po e krijon ti ,se je pak I mefshet ,je ti ai qe ja zgjat jeten Ilir-Metes ne presidence ,je ti ai qe nuk zbaton detyrat qe te vuri BE ,je ti ai qe me te drejte presidenti i Frances vuri veton dhe nuk na pranoi ne Europe ,je ti ai qe shkon ne Senat me kepuce te bardha ,je ti ai qe del ne intervista me brekushe si klloun cirku ,je ti ai qe bere marrveshje,me k/tarin e opozites dhe e demshperbleve te vjehrrin e Lulezim-Bashes ,ke e shume te tjera ,por pervishju punes dhe realizo detyrat qe te vuri BE dhe U.S.A. Se zgjedhjet po afrohen dhe do perfundosh si Sali-Berisha.

  Reply to this comment
 8. Arben November 16, 14:57

  Elisa, me duket te doli demode bejtja per skenderbeun,

  hajde beje nje tjeter per Ismailqemalin nashi.

  Reply to this comment
 9. "Do ta vrisja me snajper Edi Ramën", tha Saliu! A e ka dëgjuar këtë Edi Rama? November 16, 16:51

  Mos e ka kërcënuar edhe Saliu që do ta vriste me pushkë snajper nga dritarja e kryeministrisë Edi Ramën dhe e ka përsëtitur kërcënimin edhe këtë vit? Pse anti terrori nuk e ka arrestuar Saliun, apo nuk ja mban, i shpëton …….nga frika e Saliut!

  Reply to this comment
 10. met bathorja November 16, 19:56

  Pasi u kercenua Basha,Izet Haxhia, Kreshnik Spahiu,Ervin Salanji,tani po kercenohet Rama!! Ngrihu o popull e merri ne mbrojtje se nuk kemi ku i gjejme me po na i vrane/

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim