“Do të gjej, nuk shpëton dot nga unë”, mesazhi prekës i deputetit socialist për Gjovalin Kadelin

May 29, 2017 09:59

“Do të gjej, nuk shpëton dot nga unë”, mesazhi prekës i deputetit socialist për Gjovalin Kadelin

Deputeti i LSI-së Gjovalin Kadeli është ndarë nga jeta tre ditë më parë pas një sëmundje të rëndë e sot përcillet për në banesën e fundit por ikja e tij, përveç familjes ka dëshpëruar edhe kolegë e njerëz të tjerë që e kanë njohur.

Deputeti socialist Erion Braçe është një prej tyre, por pavarësisht realitetit ai nuk e pranon humbjen e tij, e mesazhi i publikuar në “Facebook” shkon përtej vdekjes.

Gjovalin i dashur!
Të prehesh në paqe e të qoftë i lehtë dheu në gjoks!
Prej ditës kur u ndale nuk kam fjale të të them!
Nuk di, isha mësuar të të telefonoja për çdo gjë dhe ti ishe gjithnjë aty, pa pyetur për kënd, parti e grup.
Këtu do mbetem!
Nuk dua te të shoh në atë arkë morti, as në atë banesë balte.
Mirësia nuk mund të mbyllet aty!
Por do të gjej, harroje nuk shpëton dot nga unë, as në telefon, as në komision, as në Kuvend, as në lagje e as mes miqsh të përbashkët, te kujtimet e secilit!
”, shkruan Braçe.

 

May 29, 2017 09:59
Komento

3 Komente

 1. Amerikani... May 29, 13:34

  …ZOTI i dhashte Pushimin dhe Driten e amshume te Parajses se Tij…!…V.o,…te krishteret katolike, i varrosin te vdekurit …ne arkivole, …prandaj nuk kane kontakt me dheun …!!!……..

  Reply to this comment
 2. Amerikani... May 29, 13:34

  …ZOTI i dhashte Pushimin dhe Driten e amshume te Parajses se Tij…!…V.o,…te krishteret katolike, i varrosin te vdekurit …ne arkivole, …prandaj nuk kane kontakt me dheun …!!!………..!

  Reply to this comment
 3. sabrinaaa May 29, 20:29

  Marrsh edhe gjith grupin parlamentar edhe gjith koleget me vete

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*