DO TË HYJ DHE UNË NË GREVË

June 3, 2014 10:45

DO TË HYJ DHE UNË NË GREVË

Vargje të nënshkruara

Ismail Xhaferi

 

Do të hyj dhe unë në grevë

Dhe në gotë të ngre furtunë

Do të hyj për të bërë qejf

Unë kam vite, jam pa punë.

 

Do të hyj dhe unë në grevë

Të bëhem person publik

Të mbush ekranet me lajme

Të më ketë Saliu mik.

 

Do të hyj dhe unë në grevë

(Mbrapa kthehu mos më thuaj)

Unë kam tetë vite pa punë

Këta kanë vetëm tetë muaj.

 

Do të hyj dhe unë në grevë

Do të hyj me domosdo

Që të shty kohën e lirë

Dhe të luaj domino.

 

Do të hyj dhe unë në grevë

Të më gjejë rehat kurrizi

Do të hyj se është pa punë

Vetë shoku Artan Murrizi.

 

Do të hyj dhe unë në grevë

Erdhi ora, nuk do pritur

Midis ca njerëzve të ngopur

Unë të jem një i uritur.

 

Do të hyj dhe unë në grevë

Dhe të gjithë mirë ta dinë

Do hedh gurë mbi Edi Ramën

Do hedh gurë mbi qeverinë.

June 3, 2014 10:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*