“Do të vritesh o qen”, kërcënohen me jetë Thaçi, Kurti dhe Ahmeti (Foto)

August 1, 2017 10:43

“Do të vritesh o qen”, kërcënohen me jetë Thaçi, Kurti dhe Ahmeti (Foto)

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe i pari i bashkësisë islame, Naim Tërnava, janë kërcënuar publikisht, me anë të grafiteve nga njerëz të panjohur, raporton “Zëri.info”.

Shkak i këtyre kërcënimeve sipas shënimeve është xhamia e cila është planifikuar të ndërtohet në Dardani.

Nëpërmjet këtyre grafiteve, të vendosura në muret e Fakultetit të Filologjisë në Prishtinë, të tre këta persona janë kërcënuar me jetë.

Përderisa në njërin prej grafiteve thuhet “Vdekje Naim Tërnavës e Hashim turkut”, në të tjerë kryetari i kryeqytetit kërcënohet në këtë formë: “Do të vritesh o qen, poshtë VV e Albin talebani”.

Madje, në këto shkrime, thuhet se do të derdhet gjaku e nuk do të lejohet të ndërtohet xhamia.

August 1, 2017 10:43
Komento

6 Komente

 1. ATEISTI August 1, 12:28

  Pse u dashka qe xhamia te ndertohet ne ate vend , prane universitetit ?! A nuk ka hapesira te tjera te lira , por e futin ne ate ambient , qe stonon aq shume ?! Vetem keshtu mund te marrin vesh islamistet terroriste , turkoshake e arabiste , te ngjitur lart ne shkallet e pushtetit me hipokrizi , mashtrime e ne dem te interesave kombetare . Komunitett fetare duhet te futen brenda kornizave ligjore dhe te mos guxoje kush , te dale prej tyre . Kurdohere duhet te predominoje interesi kombetar , mbi komunitetet e tjera , cfardoqofshin !

  Reply to this comment
 2. idioti rama; zbatues i perpjekjeve islamizuese; te berishes August 1, 13:56

  bravoooooo……..te shemet xhamia qe po ngrihet ne tirane por sidomos e ashtuquajtura xhamia e “et’hem beut” shikoni . xhami te personalizuara . qe do te thote, se”zoti” i islamit “per-so-na-li-zo-hetttttt” .

  Reply to this comment
 3. demo August 1, 16:41

  Jo Besimi,por hipokrizia ne besim,po con ne vepra antikombetare,sic eshte ndertimi i kishave dhe \xhamive bash ne qendrat e kryeqyteteve dhe qyteteve tona.
  Shqiptari keto 200 vjete nuk e ka luxin e fanatizmit fetar,.pasi ka PROBLEMIN JETIK TE EXISTENCES SI KOMB DHE SI SHTET.Qe nga Lidhja Prizrenit e shkelmoi perkatesine fetare si komponent te identitetit kombetar duke deklaruar:FEJA SHQYPTA\RIT ESHTE SHQYPTARIA..A ka ndonje hajvan te besoje se Sali Berisha,qe dha leje per Kishen orthodhokse dhe xhamine ne mes te Tiranes,ne toke te huaj,eshte besimtar?Eshte nje klown,demagog,hipokrit,qe per interesa te castit mund te behet,jo komunist,islamist,,fashist,por edhe jezuit.Ky soj politikani po i vendos minat kohezionit kombetar,qe kane shqiptaret si rrace duke ndertuar kisha dhe xhamia,qe demtojne imazhin e shqiperise dhe Kosoves edhe ne syte e Botes se qyteteruar.Prandaj Ndertimi i kishave dhe xhamive duhet konsideruar ndotje kombetare dhe nuk duhet lejuar me kurre!Boll!

  Reply to this comment
 4. Arben August 1, 16:46

  ALLAHU EKBER

  Reply to this comment
 5. Shpata August 1, 21:47

  Feja e shqiptarit eshte shqiptaria! Me ne fund ka disa qe e kuptuan qe nuk na duhen Xhamite Turke!
  Shqiptaret duhet te mesojne te rrojne ne paqe pa patur nevoje per fete e fqinjeve cilado qofshin ato!!

  Te respektosh fete nuk do te thote ta mbushesh vendin me kisha dhe xhamija!!
  GJELLA ME KRIPE DHE KRIPA ME KARAR!!

  Po ne, Shqiptaret e shumte, qe nuk besojme budallaleqet e fese, me çfare te drejte na detyroni te degjojme thirrjet dhe çirrjet e tyre!!
  Vendet publike duhet te jene jashte feve! Nuk e duroj dot kur ngrihen bythet perpjete rrugeve te Shqiperise!!
  Ne shtepite tuaja beni çte doni, jashte respektoni jeten laike pa kurrfare feje!

  Zakonet Shqiptare jane me te bukurat e botes respektoini!! Skemi nevoje per importe te huaja, Greke Turke apo Italiane!!

  Rrofte Shqiperia qe rrespekton te gjitha fete, pa lejuar zhvillime te teperta, GJELLA ME KRIPE DHE KRIPA ME KARAR!!

  FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA!
  PO HARRUAT KETE NE DJALL SHKOFSHI,
  ME DAULLE U SHURDHOFSHI,
  NE SKETERRE U NXIFSHI DHE U HARBOFSHI,
  JETEN KURE MOS E GEZOFSHI,
  SE ATDHE NUK MERITONI,
  SEPSE SHQIPERINE NUK E DONI !

  Reply to this comment
 6. Gjin Shpata August 1, 23:00

  Feja e shqiptarit eshte shqiptaria! Me ne fund ka disa qe e kuptuan qe nuk na duhen Xhamite Turke!
  Shqiptaret duhet te mesojne te rrojne ne paqe pa patur nevoje per fete e fqinjeve cilado qofshin ato!!

  Te respektosh fete nuk do te thote ta mbushesh vendin me kisha dhe xhamija!!
  GJELLA ME KRIPE DHE KRIPA ME KARAR!!

  Po ne, Shqiptaret e shumte, qe nuk besojme budallaleqet e fese, me çfare te drejte na detyroni te degjojme thirrjet dhe çirrjet e tyre!!
  Vendet publike duhet te jene jashte feve! Nuk e duroj dot kur ngrihen bythet perpjete rrugeve te Shqiperise!!
  Ne shtepite tuaja beni çte doni, jashte respektoni jeten laike pa kurrfare feje!

  Zakonet Shqiptare jane me te bukurat e botes respektoini!! Skemi nevoje per importe te huaja, Greke Turke apo Italiane!!

  Rrofte Shqiperia qe rrespekton te gjitha fete, pa lejuar zhvillime te teperta, GJELLA ME KRIPE DHE KRIPA ME KARAR!!

  FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA!
  PO HARRUAT KETE NE DJALL SHKOFSHI,
  ME DAULLE U SHURDHOFSHI,
  NE SKETERRE U NXIFSHI DHE U HARBOFSHI,
  JETEN KURE MOS E GEZOFSHI,
  SE ATDHE NUK MERITONI,
  SEPSE SHQIPERINE NUK E DONI !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?