Doda: Rama po përdor vendimet e gjykatave për të tensionuar politikën

Redaksia Online February 10, 2013 14:49

Doda: Rama po përdor vendimet e gjykatave për të tensionuar politikën

Deputetja e Partisë Demokratike, Mesila Doda,tha në një konferencë shtypi se kreu i PS-së ka ndërmarrë një sulm të egër ndaj trupës gjykuese që dha vendimin për të akuzuarit e 21 janarit. Në emër të PD-së, Doda tha se ky sulm ndaj gjyqtarëve të “21 janarit” ka për qëllim pengimin e zbardhjes së plotë të ngjarjeve të dy viteve më parë. Ajo theksoi se Rama po përdor vendimet e gjykatave për të tensionuar klimën politike në vend.

Në fund, Doda ripërsëriti thirrjen për votimin e tre ligjeve të integrimit, i cili sipas saj mbetet aspirata më e madhe e shqiptarëve.

 

Redaksia Online February 10, 2013 14:49
Komento

4 Komente

 1. Komiteti organizator February 10, 15:05

  Pushtetin e ka zene frika

  Pushtetin e ka zene frika e hakmarrjes popullore, pikerisht diten e shtune, ku shqiptareve ju be thirrje per te TA ZHDUKIM QELBESIREN, hodhi ne tregun e protestave, levizje e pickimeve MJAF, per te vazhduar pickimin e rradhes ndaj qeverise, por qe i jep mesazhin nderkombetareve se Berisha dhe qeveria e tij eshte demokratike, se ja shikojeni faktin, NE PROTESTOJME TE LIRE dhe qeveria si demokratike qe eshte, nuk na pengon.

  A E KUPTONI SHQIPETARE LOJEN E MJAFT-it?

  Partite politike opozitare duan te protestojne ndaj qeverise, por kjo duhet te behet simbas rregullave te tyre, se po u be nje proteste jashte diktatit te partive, ka shume mundesi qe pushteti mos ti perfilli me partite opozitare, mbas rrezimit te Sali Berishes, keta opozitaret kane frike se mbas rrezimit te Berishes, dalin jashte loje.

  PARTITE OPOZITARE DUAN CDO GJE TA KENE NEN KONTROLLIN E VET

  Por eshte ky poshterim qe i behet popullit opozitar, qe shqiptaret sot sduhet te presin urdherat e politikaneve opozitare, se kur duhet te protestosh.
  Shqiptaret jane te lidhur pazgjidhshmerisht me politiken e partive, kur ti teket lidereve te protestojne, japin urdherat dhe protestohet, qe ne fakt jane pickime, ndaj babezise dhe vrasjeve qeveritare.

  KERKOHET LIDERI I RI NE DINJTETIN E SHQIPTAREVE

  Kerkush nga ne nuk pretendon pushtet, pushtetin duhet ta marre ai qe ka dhene me shume per demokracine e vertete dhe nje nga keta eshte edhe gazetari i shquar dhe opozitar i bindur, MERO BAZE.
  Ne ju bejme thirrje qe me filimin e PRANVERES SHQIPTARE, te shporren berishianet dhe protezat e tyre te tipit MJAFT, te shporret XHUVELIZMI, si nje e keqe qe e ka mberthyer popullin shqiptar, qe edhe atehere kur e ndeshkon me vote berishizmin, perseri ka ne krye po BERISHEN, kjo per arsye se XHUVELIZMI, u pasua nga LSI-ja e ILIR METES, qe blerjen e votes e dikton me pazarllekun politik te pushtetit.

  TA ZHDUKIM QELBESIREN

  Eshte thirrje qe u behet shqiptareve, per te cuar ne FERR te gjithe qelbesirat e pushtetit, qe qeverisjen e tyre e kane kthyer, ne nje biznes familjar, ku shqiptaret duhet te mbajne rradhen per tu shperblyer sipas kontributit partiak dhe jo sipas aftesive te tyre intelektuale.
  Ku nje thes miell, eshte me i vlefshem se vete dinjiteti juaj

  SALIUN E KA ZENE FRIKA E HAKMARRJES

  E ka zene frika e hakmarrjes popullore dhe nuk vonoi, hodhi ne sulm organizatat e dikurshme te rinise, sot me emrin MJAFT, per te bere protesten e rradhes, per ti percare shqiptaret dhe per ti dhene mesazhin nderkombetareve, SE JA NE JEMI DEMOKRATE ME STANDARTE PERENDIMORE, SHIKOI SI PROTESTOJNE SI QYTETARE OPOZITARET TANE, PRANDAJ MOS NA GJYKONI STANDARTET DEMOKRATIKE.

  TA ZHDUKIM QELBESIREN

  Kjo duhet te jete thirrja jone, per te cuar dinjitetin tone, si europiane.
  Lideret jaen ata qe po i kontribojne me shume lirise dhe demokracise se vertete europiane dhe keta lidere nuk mungojne, ata ne i njohim, i kemi pare qe pushteti i con falangat e veta, per ti mbyllur gojen me cdo mjet.
  Prandaj shqiptare, bashkohuni dhe filloni PRANVEREN SHQIPTARE, mos prisni lideret e partive opozitare, tju marrin si kukulla dhe tju japin urdhera se kur duan ata te protestohet, populli duhet te protestoje ku ska uje, qe lidereve si mungon, populli duhet te protestoje kur ska drita, qe lidereve si mungon, populli duhet te protestoje kur ska buke, qe lidereve si mungon, populli duhet te protestoje kur ska pune, qe liderve si mungon.
  Kemi shume arsye, per te protestuar, se ato arsye jetike per popullin, lideret i shohin vetem si mundesi per te mundur palen tjeter, ndersa ne i shohim si mundesi per te ndryshuar politiken antishqiptare.

  HAKMARRJA NDAJ BERISHES, duhet te filloje me PRANVEREN SHQIPTARE, nen thirrjen:

  TA ZHDUKIM QELBESIREN.

  Reply to this comment
 2. Kol Tivari February 10, 15:54

  Ti moj palma e krimit dhe imoralitetit e quan sulm ??? Opozita po sulmon nje pjese te diktatures.Perse e sulmoni ju drejtesine e kohes se komunizmit??? Sepse ishte pjese e diktatures. Edhe sot,kjo drejtesi asht pjese e diktatures. Asht e ndershme demokratikisht lufta kunder segmenteve qe mbajne ne kambe nje diktature fashiste. Ti moj palma kurve ke hy me kohe ne listen e ndyresirave qe mbajne ne kembe kete diktature. Ti thua pse Rama na sulmon ne qe po shtypim popullin. Ik moj palme e qelbun.

  Reply to this comment
 3. ardian February 10, 16:29

  u be e gjalle kjo palme pacavure oj leshterike e pamoralshme per te mos thene rrugace fare car te thuash me thene eshte ja si po i shperblen ato mije dollar qe i dhuroi psiqiku sali duke vjellur me ate hale goje rrugaceri baltosje po ik moj leshterike e felliqur te eshte ezauruar truri fare ….

  Reply to this comment
 4. leon68 February 10, 16:43

  kjo ish shoqja ime e bankes nuk me ngjall asnje emocion sado te vogel dhe jo me te me mbushi mendjen me keto pacavure qe thote

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*