Doda: Vizita e Ramës në Serbi, korrekte

November 13, 2014 19:41

Doda: Vizita e Ramës në Serbi, korrekte

Deputetja demokrate, Mesila Doda, ka thënë se vizita e kryeministrit Edi Rama në Serbi ka qenë pozitive dhe korrekte.

Por, sipas saj, është e tepëruar të flitet për heroizma.

Doda thotë se koha e kreshnikëve ka mbaruar me kohë.

Ka mbaruar me kohë eposi i kreshnikëve. Sot kemi sfida të vërteta.

Vizita e kryeministrit në Serbi ishte pozitive dhe korrekte, por pa asnjë heroizëm.

Kryeministri aktual kreu detyrën e tij, por qendrim i kahershëm i shtetit shqiptar përgjatë 23 viteve ka qenë njohja e Kosovës (qysh në vitin’91) dhe kërkesa e parreshtur për njohjen e saj në organizatat ndërkombëtare dhe marrëdhëniet dypaleshe.

Sfidat e vërteta të qeverisë janë krimi dhe korrupsioni. Shqiptarët kanë armikun e tyre të vërtetë varfërine”, tha ajo për ABC News.

Ndërkohë, deputetja demokrate përsërit edhe njëherë qendrimin se PD duhet të kthehet në parlament:

Vendi i PD duhet të jetë në parlament, veçanërisht për kontestimin e buxhetit, politikave të rënduara ekonomike dhe klientelizmit fiskal”./b.l

November 13, 2014 19:41
Komento

20 Komente

 1. ZANA November 13, 20:02

  Z MESILA PO SI MOS TE KRENOHEMI PER EDI RAMEN QE I NGRITI KOKEN SHQIPERIS DHE KOSOVES QE ESHTE I VETMI KRYEMINISTER QE KERKON PAQE DHE JO LUFT ISH KRYETARI JUAJ RIFTE GJOKSIN PSE MBILLTE PJESHK??

  Reply to this comment
 2. persekutuar-denuar November 13, 20:09

  NJE ZE I VERTETE OPOZITAR BRENDA OPOZITES BERISHISTE

  Mesila kohet e fundit po tregon maturi politike te vertete dhe po ploteson ate qe nuk po ben PD-ja e Lulit budalla qe ne fakt eshte sozia e Saliut dinak. Ka ardhur koha qe politika opozitare shqyptare te ngrihet nga mocali ku e ka futur epshi per pushtet i Sali Berishes dhe te dale perpara popullit me nje platforme totalisht te re, sepse ndryshe nuk do te kete DRON ne Bote qe te shpetoje Shqypnine nga varferia dhe mjerimi.

  Reply to this comment
 3. vani November 13, 20:26

  Une sot mendoj bindshem, qe Mesila Dota s’i perket me PD. te familjes sali bash m… Ajo, tashme eshte nje opozit per t’u mare serjozisht dhe per te debatuar me te. te lumt zonja Doda.

  Reply to this comment
 4. erion November 13, 20:29

  Sidoqofte qendrim me korrekt dhe te hapur per ceshtjen e Kosoves nuk ka mbajtur asnje kryeminister tjeter me pare.Rama perfaqesoi Shqiperine ashtu si duhej, i pelqen apo jo te tjereve asnje paraardhes i tij nuk ka pasur kaq kurajo

  Reply to this comment
 5. Niko November 13, 20:35

  Parti koti ju jeni si nuk ju vjen rende si nuk trajtuat nje teme per se mbari Jeni bere gazi i botes me paaftesit tuaja po ju urren gjith populli per injorancen qe kini duke e lene kete popull ne pritje ne zhvillim kulture dhe semundjen e pa sherueshme papunesia U ben 24 vjet qe nga rrenja e socializmit shqiperia po jeton me emigracion dhe trashegimin qe la Enver Hoxha me hidocentralet nderkoh hijenat e P.D pregatiten ti bluajne dhe kockat ketij popullit

  Reply to this comment
 6. Mark uk November 13, 21:11

  Nuk eshte shpikje e Edi Rames vizita ne Serbi.Kjo eshte merit e Merkel.Qellimi ishte shkrirja e akujve e jo ngrirja ma shume.Vertet mbas pritjes se ftoft Rames i lumte.Po nuk e priten ne ajroport sic duhej as nuk e percuallen,vetem i treguan se nga do dalin.Po ama nje gje e beri te fort nuk e quajti vella si Ordoganin.

  Reply to this comment
 7. Memoria November 13, 21:16

  Jam dakort me ju qe koha e eposi kreshnikeve ka mbaruar dhe normalisht duhet te kishte mbaruar qe ne kohen kur u rezuan mitet ne 90 A kini ju pergjegjsi per ritjen e nje miti ne kete vend pas rezimit te tyre ne 90 Partia juaj po ngrinte lart nje njeri qe nuk kishte asnje vlere perkundrazi i ka sjelle ketij vendi shume fatkeqsi po te kemi parasysh ketu 97 e me radhe te gjitha ngjarjet qe kane pasuar ate me mbrapa deri me sot Po keshtu ai ka qene nje e keqe e madhe edhe per Kosoven qysh ne fillim kur furnizoi makinen luftarake te Milloshevicit me karburant Gjithmon i eshte dashur ajo per ta shfrytezuar ate Po ju bej edhe njehere kete pyetje a kini ju pergjegjsi si e zgjedhur ne forume te larta por edhe e votuar ne parlament nga kjo parti ju qe po imitonit dike ju qe po ritni nje mit qe nuk kishte as nje shkelqim por vetem se nxinte nga brenda. A mund te pergjigjeni?

  Reply to this comment
 8. tk November 13, 21:18

  Mesila eshte e vetmja qe mban nje qendrim me korrekte nga ata te pd,kur behet fjal per çeshtje kombetare.

  Reply to this comment
 9. Dardan November 13, 21:26

  Ah, moj Mesila, sikur te mos kishe thene ate punen e palmes pasha qiellin qe do te te merrja per grua!

  Reply to this comment
 10. akrepi November 13, 21:45

  QENDRIM I Z MESILA ESHTE KORREKT NATYRISHT SI OPOZIT KOSTRUKTIVE PA TJETER DO TE BEJE KRITIKA.

  Reply to this comment
 11. urimi80 November 13, 22:21

  ne nje shtet evropjan duhen te pakten dy parti te fuqishme me politikane te vertet dhe te drejt sot mesila na defton se dhe ne shqiperi kemi politikan te till mund te jen te pakt por kemi .edhe keta politikan duhet ti duam duhet ti votojme dhe duhet ti mbrojm .kemi shpresa akoma dhe keto shpresa do na shtohen kur politikanet te bejne punet qe duhen bere.

  Reply to this comment
 12. dinpaku November 13, 22:46

  Qendrim korrekt eshte qendrimi tend, moj Mesila, ai I Rames ne Beograd dhe Presheve nuk ishte as qendrim kreshnikesh, as qendrim heronjsh, por thjesht ishte qendrim I shkelqyer dhe dinjitoz.

  Reply to this comment
 13. "Horri i Bulevardit" November 13, 23:25

  Panvaresisht mendimit tim per Berishen, une nuk besoj asnje vullnetar te Berishes, qe besoi dhe perkrahu Berishen mbas vitit 96-97.
  Rehabilitoj vetem zotin Ngjela, qe u shkeput nga Berisha dhunshem, duke e demaskuar ate publikisht.
  Per me teper Zonja e Palmes, ishte nje mbrojtese e papermbajtur e Kriminelit Berisha, ne rastin Gerdeci dhe 21 janarin.
  Nje limon i shtrydhur, duhet te largohet pa zhurme, qe mos te marre mallkimin e viktimave te politikes vrasese, qe ajo mbrojti me tere forcen e saj.

  Reply to this comment
 14. tani, pehlivani November 14, 00:42

  Me falni kush eshte kjo Mesila?

  Mos eshte ajo me rroba xhinsi te zbardhur duku andej nga fillimi i 90.- ?
  Sa qenka zbardhur !
  Apo eshte lyer?

  Reply to this comment
 15. Niko November 14, 03:28

  Ka te drejte Horri i Bulevardit.

  Mesila pas tere atyre zullumeve, kakarisjeve, histerizmave kunder opozites, fyerjeve, poshterimeve. shpifjeve, intrigave, dallavereve, krekosjeve si gjeli ne pleh, mendjemadhesise, shtirjeve e serilizmave per ata qe kishe mbi koke, ben mire te heshtesh, merr ate rroge keto 3 vjet ashtu si te mundesh dhe me ne fund keput qafen edhe ti.

  Nuk ka ngele Rama te tregosh ti se si shkoi vizita pas tere atyre vleresimeve qe i beri populli shqiptar ketu, ne Kosove, Lugine te Presheves e kudo, pas atij vleresimi qe i beri Departamenti i Shtetit dhe Brukseli.

  Ca te duhet te merresh me keto pune kur mund te hash pershesh

  Reply to this comment
 16. xhorxhi November 14, 05:52

  Me vjen mire per mendimin e zonjes Mesila per viziten e kryeministrit ne Serbi.Sot me teper se kurr kemi nevoj per mendime te tilla te drejta,intigjente dhe intelektuale.
  Me qe nuk jetoj ne Shqiperi,e kam per detyre t`ju them:lereni plakun Berisha te lehin sepse ne qofte se s`ka rrjedhur eshte frikshem afer rrjedhjes

  Reply to this comment
 17. Meteh November 14, 08:47

  Z.DODA,kerkon te beje opozitaren e moderruar ne kete kohe qe PD eshte me brek neperkembe.Nuk e beson me askush ne PS se Doda eshte normale kur ajo ka lepire te vjellat e saliut.Doda,po te ishte “burrenesh”te mbronte OLLDASHIN,por jo ta linte te vrare ne pyll si “QEN” i ngordhur.Mersila megjithate eshte nje ze ne shkretetire & dikur do beje ulje te but per te dal nga rreshti i te ikriminuarve te PD,pasi te mbaroj kete mandat,pasi leku eshte i ëmbel & ka prishur qeveri e mbreteri.

  Reply to this comment
 18. Bocari November 14, 10:42

  Nje njeri i penduar vertet, pasi arrin te kuptoje gabimet terhiqet menjane dhe te pakten hesht, nqs. nuk ka kuraje te thote me fal. Kjo bjondina Doda po kerkon rruge te reja kariere. Moj Dod ti nuk je me e mire dhe e mencur se te tjeret, je vetem me e paskrupullt. Pa ty nuk humbet shume poitika shqiptare, se me mire ju perfaqeson Cilieta qe te pakten e ka nje te vertete, di te sillet si femer.

  Reply to this comment
 19. violina November 14, 11:11

  Eposi i Kreshnikeve sapo ka filluar te dale ne sip. moj palma e Parlamentit.
  Doni apo s doni juve udhetaret e humbetires.
  Shkoni moj ne parlament, behuni nje here njerez e pastaj do te kuptoni se perse po rishfaqet Eposi i Kreshnikeve.Por ne e dime mire se pikerisht kjo ju ben te merrni malet te harroni se po ushqeheni me gjakun e ketij populli. Nuk keni shpetim .Vehten do te hani , per poshtersite qe keni bere.

  Reply to this comment
 20. Prudentino November 14, 11:19

  Mesila Palma

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*