Motra mbron Ballën për plagjiaturën e doktoraturës, por…

January 18, 2019 21:25

Motra mbron Ballën për plagjiaturën e doktoraturës, por…

E motra e Taulant Ballës, për të treguar që i vëllai ka qenë nxënës e student shembullor, dhe për të hedhur poshtë akuzat për plagjiaturë, publikoi listat e notave të tij ndër vite.

Mirëpo me sa duket kanë dalë probleme të tjera.

Reagimi i Alba Ballës është fshirë nga vetë ajo më pas, por ish-zv.ministri Taulant Muka, i cili njihet tashmë për “peshkimin” e këtyre rasteve shkruan:

“India Kreuz Miq te dashur, Dr. Kapterri von Librazhdi, shumë i fyer nga denoncimet e faktuara ndaj plagjiaturës se tij, nxjerr motrën të na tregoje se sa i ndritur ka qenë në gjimnaz.

Motra, publikon një vërtetim notash ku ne shohim se si Doktorri ka përfunduar 4 vite me kohë të plotë midis viteve 1995-1996. Për më tepër viti i IV është shkruar viti i VI. Për më tepër e ka nis gjimnazin 18 vjeç. Këta janë mjeshtra”.

o.j/dita

January 18, 2019 21:25
Komento

9 Komente

 1. Eri January 18, 21:48

  Me kollare ne gjimnaz!!! Dhe ku ne fshatin Lukanik…

  Reply to this comment
  • mirel January 18, 22:25

   Hahahaaa…e forte . hajde gallate hajde.
   Po ky duket me koketuli nga gjithe budallenjte qe ka perreth Ramuti

   Reply to this comment
 2. Fadili, Malesi e Madhe January 18, 21:50

  Vertet gazeta “DITA” po kopjon “55” e Baliut. Edhe ketu kerkoni te genjeni ?! Balla ka linde ne 1977 dhe ka mbaruar shkollen e mesme ne vitin shkollor 95-96. turp te keni ,qe mashtroni kaq haptazi. Keto llogari i ben edhe nje femije kopeshti…

  Reply to this comment
  • Nje "koke-pa-lare": January 18, 22:37

   Ky dokument qe po botoni ju eshte fals apo edhe “nul”.Nje dokument i fabrikuar shpejt e shpejt nga Muka per te hedhur balte.Dita paska filluar te perpunoje qypa balte,oxhake….
   Ky Skrapari po na nxjerr idiote kalibri qe nga Ilir Floriri e deri tek Taulant Mu…

   Reply to this comment
 3. damam dimashi January 18, 22:00

  eshte tjeter gje ky vertetim notash dhe tjeter gje plagjiatura.Nese ka fakte se nuk ka bere plagjiature,Taulant Balla qe ka marre mbi shpatullat e tij gjithe barren e PS dhe te pushtetit ligjvenes,le ti denoncoje ne prokurori per shpifje ata qe e kane akuzuar per nje gje te tille.

  Reply to this comment
 4. Fadili, Malesi e Madhe January 18, 22:13

  Edhe une ,nga Malesia e Madhe jam, por ne foton e matures kemi dale te gjithe me kollare. Mos valle edhe kjo foto nuk eshte e tija…

  Reply to this comment
 5. Zigur Qarri January 18, 22:15

  Rrespekt Z.Taulant Muka per kurajon intelektuale,nga te paktet ne keto 29 vite”Demokraci”.Kjo qe keni bere JU eshte rrevolucion.
  Nese do te kishim vertete Shtet dhe jo organizate mafioze si qeveria e “rilindjes”,Z.Taulant Muka duhej ti jepet fuqia e Robert Mueller.

  Reply to this comment
 6. Plaku Xhuxhumaku January 18, 22:24

  Vertetimi eshte leshuar ne vitin 2002 dhe duket qe eshte i shtypur me printer nga nje komjuter. Pyetje: A kishte kompjuter ne Librazhd ne vitin 2002?

  Reply to this comment
 7. K. M. Tusi January 19, 22:56

  Ky zoti Muka ja ka hypur gamorit mbrapsht. Te pakten per kete deftese.
  Kur nuk arrin te kuptoje cfare eshte shkruar ne nje deftese te shkolles te mesme, si mund te marre vesh ai nga plagjaturat?! Ai thjesht ekzekuton programe kompjuterike!
  Kurse per te kuptuar deftesat e shkollave te mesme shqiptare nuk ka programe kompjuterike.

  – “Ka kryer” ose “ka mbaruar” kupton vitin shkollor kur e ka mbaruar maturen, jo ne cilin vit kalendarik e ka filluar shkollen dhe ne cilin vit kalendarik e ka mbaruar ate! Kaq e thjeshte eshte!
  – “VI” ne vend te “IV” eshte nje lapsus vertet, por jo e bere nga maturanti ne fjale, por nga sekretaria e shkolles.
  Urrejtja ne mban ne shpirt zoti Muka ja ja erresuar arsyetimin dhe i ka hequr objektivitetin.

  Dikush foli per kollare. Ne foton e matures shpesh kemi mbajtur kollare, jo ne 1996 por qe me 1936. Eshte respekti dhe serioziteti per shkollen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*