Dokumentet që tregojnë se Basha gënjeu mbrëmë në TV për “Biniatta”

March 9, 2018 09:34

Dokumentet që tregojnë se Basha gënjeu mbrëmë në TV për “Biniatta”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ftuar në emisionin “Opinion” në TV Klan, ka folur për akuzat e revistës investigative amerikane “Mother Jones” në lidhje me financimin e 675 mijë dollarëve për lobim në SHBA.

Basha theksoi në emision se nuk e njihte kompaninë Biniatta Trade LP, por CNA.al publikon dokumentin që vërteton se Lulzim Basha e njihte kompaninë Biniatta që ka paguar 150 mijë dollarë për llogari të PD-së.

Më poshtë po ju sjellim dokumentet e plota, pjesë e kontratës të Lulzim Bashës, me kompaninë amerikane.

I pari tregon firmën dhe kontratën e Lulzim Bashës nëpërmjet “Muzin Capitol Partner’s”.

Dokumenti i dytë tregon në pikën 7 se “Biniatta Trade LP” do të paguante për PD-në.

Biniatta ka kryer pagesën prej 150 mijë dollarë. Pra, Basha në kontratën e firmosur nëpërmjet Biniattës do të kryente pagesën.

Dokumenti i tretë tregon marrëveshjen e partisë Demokratike me “Muzin Capitol Partner’s”.

o.j/dita

March 9, 2018 09:34
Komento

7 Komente

 1. TLN March 8, 23:22

  Cfare pret kryeprokurorja Marku? Ku eshte shteti ligjor? Apo ka ligj vetem per fukarenjte qe nuk paguajne dot dritat.

  Reply to this comment
 2. Alban Dega March 9, 00:46

  SI MUND TE BESOJME LULEZIM BASHA!?

  – Pyetje rrenuese per nje hajn me cizme e vrases te kapur ne flagrance…

  – A nxjerr fjale nga goja pa rre o Kodoshi i
  Berishes !?

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  Si mund te besojme voten ty Lulezim Basha?
  Si mund te besojme te sotmen dhe te ardhmen tone dhe te femijeve tane Lulezim Basha !?
  Si mund te besojme udheheqjen dhe qeverisjen e Shqiperise se rrenuar mbi 7 here prej jush ?
  A nuk ishe ti ai qe vodhe hapur 250 milione Euro te Autostrades se Kombit !?
  A nuk ishe ti qe e fillove ate pa projekt!?
  A nuk ishe ti qe vrapove ta nenshkruaje ate me nje kontrate vetem ne Anglisht kur gjuha zyrtare e Shtetit Shqiptar eshte shqipja !?
  A nuk ishe ti dhe kamikazet e Berishes qe pagove germime dheu ne permasa lemeritese sikur e gjithe trasejs e saj te ishte 21 metra e gjere dhe 9 metra e thelle nga Miloti ne Morine te Kukesit !
  A nuk ishe ti ne dijeni se cfare behej ne Gerdec edhe mbasi amerikane kerkuan qe te ndalohej cdo veprim e pune ne Gerdec gjate vizites historike te Presidentit amerikan Xhorxh Bush ne Tirane !?
  A nuk ishe ti shefi i diplomacise shqiptare qe drejtove bisedimet atdheshitese te Otrantos !?
  A nuk ishe ti numri 2 i zinxhirit komandues te urdherave kobezi te Sali Berishes per ekzekutimin pa vendim gjykate te 4 protestuesve absolutisht te pafajshem me 21 janar 2011 ne Tirane dhe plagosjen, rrembimin, marrjen peng dhe torturimin e qindra te tjereve !?
  A nuk ishje ti qe bashke me Sali Berishen, Genc Rulin, Arben Ristanin, e co, vodhet hapurazi votat e 8 majit 2011 !?
  Ma trego vetem nje gozhde qe ke ngulur apo lene mbrapa per 4 vjet si kryebashkiak i kryeqytetit shqiptar !?
  A nuk ishje ti dhe bosi jot Berisha qe i bet grusht shteti brenda Partise suaj Sokol Olldashit dhe nje manare e juaj i beri edhe gropen ne bashkepunim me “ skuadronet e vdekjes” !?
  A nuk ishje ti qe bllokove cdo oponent tendin ne gjirin e PD-se dhe urdherove vjedhjen e votave ne gjirin e saj cka u provua me ze e me figure ne syte e mbare shqiptareve !?
  Kur vjedh votat ne gjirin e Partise tende cfare mund te besh ti me votat e shqiptareve !?
  Si mund tia besojme qeverisjen e Shqiperise nje kusari, nje atdheshitesi, nje vrasesi, nje hajduti me cizme ne gjirin e partise se vet !?
  Na jep vetem nje aresye dhe fakt te vetem pse duhet te besojme dhe votojme ty nje rrenci e hajni me cizme qe nuk le gje pa rre, qe nuk nxjerr fjale nga goja pa genjyer !
  Lanet !

  Reply to this comment
 3. The Punisher March 9, 02:14

  …edhe cfare pastaj ? Si tha timonieri ? Me drejtesine merret drejtesia….prandaj mos na cani trapin me fushate elektorale o pseudogazetare.

  Reply to this comment
 4. Alban March 9, 03:39

  ANTIAMERIKANET ME TE KEQINJ…. !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Askush me shume se Nena e demokracise Boterore Amerikan nuk i perbuz servilet, hipokritet, mashtruesit, dyfytyreshat, proamerikane me fjale e antiamerikanet ne veprime.
  Nuk ka antiamerikan me te keq se proamerikanet me pallavra dhe antiamerikanet me veprime.
  A e di se cka i quajne amerikanet keta sojsez personash : asskisers fjale per fjale, me nje fjale bythelepires !
  A nuk ishin lideret politike te PD-se dhe LSI-se dhe kazani mediatik i tyre qe vetem nje jave me pare nuk lane helm pa vjellur e shpifje pa bere kunder SHBA-se, Ambasadorit te nderuar Donald Lu e BE-se!?
  A nuk ishin kapobanda i kesaj bande gangsteresh Sali Berisha, Lulezim Basha, Edi Paloka, Dritan Shehu, Alibeaj, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Keida Mehmeti … Blendi Koran Toptani, Artur Zheji, Ylli Rakipi, Prec Zogaj, Rakipllari, Kastriot Islami, Artan Hoxha, Ylli Manjani e co. qe I shpallen lufte “imperializmit Amerikan”
  A nuk jane e njejta shpure qe brenda 24 oresh kaluan krejt ne polin e kundert dhe u bene mbrojtesit me te flakte, gardistet e kuq te Trampit dhe Heidi, te SHBA -se lidhur me Voten e Shqiperise per Rezoluten te Jetuzalemit !
  Skajet gjithnje puqen kur behet fjale per politiken Albanus Adversus Albanus” , pra shqiptaret kunder shqiptareve te politikaneve sa antishqiptare te sprovuar si antiamerikane e si antishqiptare!
  Si mund te jene proamerikane te thekur ata qe e rrenuan e zhbene, dogjen e sakatuan, plackiten e vrane te pakten shtate here Atdheun e vet ne 27 vjet.
  Si mund te doje nje shtet mik e aleat strategjik te Shqiperise si SHBA-ne ata qe e shiten e shituan Atdheun, dheun ku u ka rene koka !
  Kur flasin profesoret me diploma prej verteti, duhet te heshtin plepistat e Universiteteve te Plepave dhe akademiket e Akademive te Domosdoves sic i stigmatizinte Noli i madh, duhet te heshtin diplomatet, politikanet, sabelitodos- gjithckaditesit “ Dru me pre” ala Petrit Vasilit, Kastriot Islami, Agim Nesho, Prec Zogaj, Artur Zheji…Blendi Fevziu e co.
  Nje fakt flet me shume se nje thes me pallavra! Po shume faktet ?
  Politika dhe diplomacia jane jo vetem shkence, por edhe art, mjeshtri, zanat teper i veshtire.
  Si njera edhe tjetra jane Shkenca, Arti, Mjeshteria e se pamundures qe edhe te pamunduren e ben te mundur, sic thoshte Churchilli.
  Diplomacia eshte arti qe ne vend te gjyleve nxjerr pellumba nga grykat e topave !
  Lufta, dhuna, padrejtesia… jane nena e te gjitha te keqijave te kesaj Bote !
  Paqja, drejtesia, miqesia, mirekuptimi, dashuria, miqesia, miresia… jane gjerat qe sa me shume ti kemi aq me shume na mungojne, aq me shume na nevojiten per nje Bote me te mire !
  Ndaj te mendojme, te punojme e te luftojme per to si per jeten !

  Reply to this comment
 5. s.g. March 9, 09:31

  More a ka baza elektorale kjo far partie Pd sepēr kryesinë që aty janë po shifet se janë frigacak të papërgjesi ta kujtojnë pakë veprimin e CDU të Helmut Kohl ku u hodh në gjyq pse pranoi pagesa të fshehta për partinë e tij
  tij

  Reply to this comment
 6. Mark .U.K March 9, 09:35

  C far .arash tregoheni.Te kishte nderhy Rusia a do kishte fitu ky drogaxhia i bllokut.Rusia ndryshoj zgjedhjet ne USA e jo ne albanistan tone.O Alban po kujt i plasi se ku rrin a si ke shkue me pasaport diplomatike atje per te shpetuar lekuren per cfar ke ber ne komunizem.

  Reply to this comment
 7. Genjeu !Genjeu ! . Po pastaj ? Po mire, genjeu ! Ka ndonje problem ? March 9, 09:42

  Genjeshtra haet me buke ne politike ! Genjeshtra eshte normale ne Shqiperi !
  Gnjeshtra hahet me buke, mengjez drake darke ! Pra eshte normale qe Basha te genjejne !
  Qelli justifikon mjetin, genjeshtren !
  Pse genjen Basha ?!! I duhet te genjej qe te fitoj pik! Por genjeshtra I ka kembet e shkurtera ! Nuk shkon gjate !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*