Dokumenti: Djali i ish-presidentit heq dorë nga shtetësia shqiptare

March 25, 2019 20:04

Dokumenti: Djali i ish-presidentit heq dorë nga shtetësia shqiptare

Djali i ish-presidentit Bujar Nishani, Ersilio Nishani ka hequr dorë nga shtetësia shqiptare.

Kështu del nga një dekret i 18 marsit, i publikuar në fletoren zyrtare, numër 36 të këtij viti.

Nuk dihen arsyet përse djali i Nishanit ka vendosur të heqë dorë nga shtetësia shqiptare, por nuk është normale që fëmijët e ish-presidentit të një vendi, të heqin dorë nga shtetësia e tyre, – shkruan portali Tema.

Edhe gruaja dhe fëmijët e kreut të opozitës janë me shtetësi holandeze.

Nishani në Kuvendin e fundit Kombëtar është zgjedhur kryetar i Këshillit Kombëtar të PD.

l.h/ dita

March 25, 2019 20:04
Komento

23 Komente

 1. demo March 25, 20:16

  I jati ka nderruar tre here mbiemrin,dy here partine,vetem ngjyren e lekures nuk e nderroi dot,kapterri jevjit nga Libohova.

  Reply to this comment
 2. Arben March 25, 20:54

  Cfare do beje ketu, ka dale ndonje shtetesi gjermane a amerikane

  Reply to this comment
 3. Zigur Qarri March 25, 21:03

  Fakt qe tregon,se Presidenti Bujar Nishani nuk ka vjedhur.Ndersa Edvin Droga,ka siguruar jo vetem 20 breza ne Familjen e tij,por edhe te Vellait,shoqerise,oligarkeve dhe te gjith bandes se “rilindjes”,qe vjedhin e vjedhin,se s’ka force e ligj qe ti ndali.

  Reply to this comment
  • Hajdut + Kapter = nenshtetesi holandeze March 25, 22:20

   Lenia e nenshtetesise eshte tregues shume i forte qe tjetri ka vjedhur dhe po i humb gjurmet nepermjet nje nenshtetesie te re, per me teper kur flitet per te birin e nje hajduti me çizme kapteri, mirepo debila si Ziguri qe nuk vjedhin dot sepse iu eshte mbyllur rubineti nga qeveria e Edi Rames, me vrerin e tyre do te jene perhere alogjike!

   Reply to this comment
   • Zigur Qarri March 25, 23:11

    O debil,ne Perendim nuk mund te harxhosh milionat pa deklaruar burimin me pare.Kjo ndodh vetem ne Shqiperi me Qeverine mafioze te Edvin Droges,qe mblodhi jo vetem llumin shqiptare rreth vetes,por edhe ato te Indise se larget.

    Reply to this comment
   • prizem March 26, 08:10

    Je komplet gabim, personi i mesiperm thirret sikar qorri….

    Reply to this comment
 4. Sauku March 25, 22:44

  Ik mor trap kush nuk eshte hajdut aty,kush me pak e kush me shume gjithe qente ne nje canak hane,ju jeni per gam-
  gam,sa per sfond,per t’ju ber fresk koqeve

  Reply to this comment
 5. kampaçurreta March 25, 22:55

  DO TE ISHTE MIRE TE LARGOHESHIN ME SOJ E SOROLLOP,DO MBAHET MEND SI PRESIDENTI ME I PA AFTE NE HISTORINE E SHQIPERISE, BUJAR MEHMETI (NISHANI)

  Reply to this comment
 6. Adih March 26, 00:43

  Ky djali ketij Nishanit ne mos gaboje ka bere gjimnazin ne Austri . Ka pasur nje audi a 6 para disa vitesh e re ne ate kohe ..Dhe ketij nuk i takon pashaporta ligjerisht ne Austri , vetm po te jete i martuar me ndonje vajze qe ka pashaporte Austriake . Ligjerisht e mer pashaporten ne Austri ,minimumi eshte. te kesh punuar nen stop, te pakten 10 vite me letra dhe mbi te gjitha pa shkeputje ..Prandaj ka paguar ky Nishani , ku pazari per raste te tilla eshte shume e majme ,ose i ka bere ndonje nder Austriakeve tamam si Nano qe i dha banken me te madhe te kursimeve sor Reifeisen Bank ,po ashtu dhe Berisha ,i dha llotarine shteterore Austriakeve . Natyrisht si Nano e Berisha kane mare para ne shuma te majme nga austriaket (ryshfet nen dore ),qe e kane ryshfetin gjysem te ligjeruar , gjithmone kur keto shuma qyl mbushin arken e shtetit austriak
  ..Ah moj kasolle ku na mblodhe ??

  Reply to this comment
 7. Lili March 26, 03:59

  Derisa nuk ka nje ligj qe thot paret e bursave apo ndihmave per jashte marr nga shteti duhet te kthehen kur le nenshtetesin s’kemi pse me i rra ne qafe:ligji ka faj ,dmth shteti i jone .
  E ligji ka faj se zgedhim debila e horra deputete .

  Reply to this comment
 8. Lili March 26, 04:03

  Cka eshte ma interesante, eshte se edhe odette marquet , dpiunja e frances, paska marr shtetesin ne dekretin ne vijim?
  S’met spiun pa u dekoruar!

  Reply to this comment
 9. Qylafi March 26, 08:58

  I paska vene emer arabo-turko-spanjollo-kubanez djalit, po qika e nishanlliut si e ka emnin ?

  Reply to this comment
 10. Bujari eshte burre demokrat i pa shibla March 26, 09:14

  Gazetarucat e gaszetes qpifune Tema paskan hype mbi ligjin E drejta e asnje te rrituri nuk eshte cunguar per te
  vendose per gjithecka vet Edhe grueja e cilit do kryetar
  e gezon te drejten e ndarjes dhe vendose vet per jeten !
  Por ju krymat partijash te partise se punes se flliqenise
  se shqiprise nuk mund te largohi prej poshtersise !
  Kqyrni sa njerz qe kan punue ne organe te puneve te
  mbrendeshme te Enver kallugjer Hoxhes i kini ne pushtet te Te Ram Kerstiqoviqit Dhe Juve jeni te tille
  Enver Hoxha 50 vite ka burgose nje popull qe vet ta ruen karrigen dhe po ti kishte edhe 100 vite jete
  kurr nuk do hiqte dore prej pushkatimit., prej internimit
  prej qpifunllakut , prej proceseve te montuara dhe
  ju nostalgjiket e gerrgjanit te coft kqyreni vargun e
  njerzve qe ikun prej shqiprije Edhe Djali i Bujar Nishanit
  E ka pa se ne shqipri jeten e ka katastrofe ; pa prespektive , me shkollim hiq, me te drejta kurrefare
  dhe ka dashte te behet i pavarur dhe te jetoj si emigrant ne dhe te huaj ma mire se ne shqipni o
  faqezi ! Bujar nishanit veq nese ia ngjitni se iau
  ka ngrehe nanat aty mund tu besojme se haletin
  e ka edhe per gra prosituita !

  Reply to this comment
 11. Populli March 26, 10:11

  Ky eshte treguesi me i qarte se cfare klase politike pa identitet kombetar kemi.
  Nuk eshte ceshtja se pse la nenshtetesine por kete gje e beri i biri i nje ish presidenti. Presidenti duhet te misheroje atdhetarizmin ne shkallen me siperore. Mendoni ne nje moment nqs dicka te tille do e kishte bere i biri i presidentit grek apo gjerman.
  Kjo tregon frymen me te cilen riten femijet e politikaneve ne Shqiperi. Kjo eshte fryma e eterve te cilet nga biznesi i politikes kerkojne te perfitojne me korrupsion dhe vjedhje sa te mundin per mireqenien e familjeve te tyre dhe keto para i transferojne jashte.
  Cili prej politikaneve shqiptare qe bertasin per nje arsim jo cilesor ne Shqiperi jep shembullin e vete duke i shkolluar femijet ne vend dhe duke qene nje arsye me shume per ta kjo gje ti ushtroje presjon sistemit? Askush! Te gjithe femijet i kane jashte. Vec ata qe i kane kokeboshe dhe nuk jane per ate pune.
  Po sa shqiptare ka me dynenshtetesi te cilet nuk e lene kurre ate te Atdheut te tyre thjesht dhe vetem per patriotizem edhe pse nuk kane asnje interes? Une kam dynenshtetesi dhe pres te mar nje te trete te BE dhe nuk kam ndermend te le kurre ate shqiptare. Do le ate te nje vendi te BE per te perfituar ate te nje vendi tjetwr te BE me te forte.
  Por ky kapter ushtrie qe me fanatizem ne vitet 90 mbronte Enverin dhe me pas na u kthye ne nje demokrat te flakte ashtu sic dine te kthehen vec ish komunistet dhe si president e tregoi veten nje ushtar i bindur partie dhe ballist i flakte , me pak fjale nje sharlatan pa karakter te tille femije do edukoje. Pa atdhedashuri.
  Ky sharlatan qe shfrytezoi pushtetin per te grabitur prona eshte aq legen sa dhe per akuza dhe thirrje gjyqsore nuk tregon adresen. Ky eshte ish president pa adrese. Nje legen qe mashtron ne politike. Shejtabudalka qe na nxirka 28 deputete te vjedhur sipas matematikes se ketij kapteri duke u bazuar ne nje sontazh te nje ojf shqiptare e cila kishte pyerur 35 vete ; ” A jane vjedhur zgjedhjet ne 25 vjet e fundit?”. Kete sontzh ky sharlatan na e perktheu si raport te OSBE dhe na nxori 28 deputete kaptere te vjedhur.
  Cfare atdhetarizmi mund te presesh nga i biri i nje sharlatani ushtar partie?
  Vlera e perfaqesuesve me te larte politike ne kete vend ka shkuar per lesh. Presidenti duhet te zgjidhet nga populli dhe jo nga politika.

  Reply to this comment
 12. Ranger March 26, 11:06

  Vajza qenka si Raxh Kapuri, djali qenka si gruaja e Raxhit.

  Reply to this comment
 13. gjermani i fundit March 26, 12:12

  emigranteve te shkrete u lindin femijet jashte, marrin çertifikatat e lindjes dhe vijne ti rregjistrojne ne Shqiperi. Pastaj u bejne dhe pasaporte duke bere ç’eshte e mundur qe femijet te mbajne me patjeter dyshtetesine. Ky djale ish preshidenti le me vap nenshtetesine sikur te behet fjale per nje gjelle qe s’i hahet me. OK, eshte ne moshe madhore dhe mund te mos ia dije per nene e baba, por sa figure te keqe ben ish preshidenti qe rreket tu promovoje shqiptareve ndjenjen e atdhedashurise, qe e ka edhe per detyre ta beje, kur pjella e tij i pari refuzon pasaporten e vendit ku lindi dhe u rrit. Qenie mosminjenjohese, mos befshi kurre hajer!

  Reply to this comment
  • Beth March 26, 12:45

   Dua tu sqaroj dicka:austria nuk lejon me ligj dy- shtetesi.keshtu qe ne rrethana te caktuata je i detyruar ta lesh.’pastaj ne se nuk ke shtetesine e vendit ku punon,atehere ke shume pengesa (ndonje here eshte e pamundur)te punosh ne kompanite e medha.ne shqiptaret e amerikes jemi me fat qe na lejohet dy-shtetesine.mundohuni te mos gjykoni keq njerzit qe jane vene para zgjedhjeve te vestita.

   Reply to this comment
 14. Beth March 26, 12:37

  Arsyeja e lenies te shtetesise shqiptare duhet te jete:austria nuk lejon dyshtetesi,dhe ne se nuk ke shtetesine austriake nuk lejohesh te punosh per shume kompani.kaq e thjeshte eshte arsyeja.te gjithe emigrantet shqiptare ne amerike jane me fat qe u lejohet dy-shtetesia.

  Reply to this comment
 15. Adih March 26, 14:23

  Beth @……………………………………,Po te sqaroj une ty ,si eshte ligji ne Austri . Ligj ka edhe me dy nenshtetesi ,pra te le Austriaku ,por rasti tjeter ,pra i dyti varjant , je i detyruar ta lesh nenshtetesine meme tenden ,pra Shqiptaren .
  Te gjithe ato shqiptare , qe kane mare azil politik ,ne austri jane me dy nenshtetesi ,per arsye se me qe ke mar azilin politik ,ti nuk mundesh te kerkosh ,ne shqiperi lenjen e neshtetesise shqiptare . Ndryshon kur ke mbi 10 vite pune nen stop ,dhe gjate kesaj kohe ske bere probleme dhe nuk ke shkelur ligjin , atehere mer pashaporte Austriake ,por je i detyruar te lesh nenshtetesine shqiptare , por rasti i ketij cunit kapterit jari ,ky nuk ka punuar as edhe nje dite ,dhe e ka bere me ryshfet ,bile te majme ???Natyrisht ,ndryshon ,paraqitja ,kur je me dy neneshtetsi , ose je vetem me nje nenshtetesi . Te flas me kompetence ,kur ke ndonje problem serjoz dhe kerkon ndihme nga shteti Austriak ,direkt te pyesin ,je me dy neneshtetesi ,apo vetem me Austriaken . Te ndihmojne vetem kur je vetem me nje nenshtetesi si rasti i ketij cunit te kapterit Jarit . I di bytha ,kjo eshte me e forte . Pra llogjikisht ,ska foerce shteti kur ti i ke te dyja ,konkretisht nuk mund ti kerkoje llogari Austriaku shtetit shqiptar se e kemi gjysem per gjysem.Cuni kapterit i ka rene shume mire lapsit ,per interesin maksimal te tijin . ,besoj se te sqarova e gjithe te mirat.

  Reply to this comment
 16. Martini March 26, 14:43

  Kjo kategori duhet shpërblyer kur kërkon të lerë shtetësinë tonë. Kanë bërë krime kryefamiljarët.Duan të sigurojnë ato që u kanë vjedhur Shqiptarëve. DHE TI HANË GËZUAR.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim