DOKUMENTI / Zbardhet urdhri i Ruçit për seancën plenare të së enjtes

November 14, 2017 18:19

DOKUMENTI / Zbardhet urdhri i Ruçit për seancën plenare të së enjtes

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka firmosur sot urdhrin për rendin e ditës së seancës plenare të së enjtes. Në rendin e ditës është përfshirë projektligji për Buxhetin e vitit të ardhshëm, si dhe e gjithë paketa fiskale që e shoqëron atë.

Sikurse është bërë tashmë traditë, diskutimi dhe miratimi  i buxhetit shoqërohet me orë të tëra diskutimesh, duke zgjatur gjer në 48 orë.

Pritët që kjo e enjte të jetë e mbushur me debate të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës, aq më tepër që në këto momente ka nisur dhe beteja për kreun e KQZ.

 

November 14, 2017 18:19
Komento

3 Komente

 1. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. November 14, 18:51

  Seanca e rradhes e parlamentit te ujqerve te politikes shqiptare as me pak dhe as e shume,verteton e deshmon me ze,figure e deshmi te gjalla,kure ujqer e cakej “kacafyten”per te mashtruar dhe shqyer prene e rradhes,pra popullin e popujt.Fundi,nje fund i turpshem i shpejte dhe pa kthim,ku e djashmja dhe e sotmja do ti mbetet nje enderr,dhe e neserja ne burg ne nje ferr pa fund.Besoni dhe binduni sa nuke jeni vone o dobicerit e palles se qoftelargut,o pjella e mostra te se keqes shqiptare ne dite e vite deri me sot,o mije kenetash,o frut i minorances te votave te grabitura e tjetersuara nga fuqia e riciklimit te botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne te tre pushtetet,plus opozite i thencin,o “fitimtare”te dhier,por krenare,o avoketer te riciklimit te botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne te tre pushtetet,plus opozite i thencin.Pse ishit dhe mbetet po ju SOVRANI,USA dhe BE-ja kerkuan me force Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e dekriminalizimit,ligj qe ne unison ju dobicer te palles se jashteqitjes se kombit e pshurret ate.Dridhuni e perdridhuni,po vjen ora qe nga trasta pemet e kalbura jasht do t’hidhen,doni apo nuke doni ju o bijte e eterve te diktaturs komuniste dhe mostrat e saje,per ju nuke ka sekenare te felliqur te rradhes,dhe as leke te piset e pushtet pa kufi me c’do forme e cmim,qe t’u shpetoje nga bange e akuzes.Jane mijra nena e gra te veshura me te zeza,dhe mijra femije jetim ,si dhe nje pasuri kombetare e private e grabitur dhe e tjetersuar nga politikat e Tiranes zyrtare ne dite e vite deri me sot qe kerkojne drejtesi dhe jo lojra fjales dhe lloqe kavaje:thote populli.

  Reply to this comment
 2. xxx November 14, 20:04

  sipas “zakonit” pritet qe opozita do dali nga salla

  pritet qe nen presionin (harbut) te opozites, maxhoranca te leshoje pe’ ne favor te tyre dhe tu akordoje fonde

  Reply to this comment
 3. Alphade November 15, 10:31

  John retorike por me emra e mbiemra
  I pari , ne kryeqendron bacaivicidolit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*