Donacionet për tërmetin, Kim: Akademi Transparence anti korrupsion

February 20, 2020 17:30

Donacionet për tërmetin, Kim: Akademi Transparence anti korrupsion

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim thotë se transparenca dhe përgjegjësia për fondet dhe donacionet për procesin e rindërtimit të zonave të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit janë thelbësore.

Kjo është arsyeja, nënvizon ajo, pse donacioni amerikan do të krijojë një Akademi të re të Transparencës për të mbështetur qeverisjen transparente, qeverisjen e përgjegjshme ndaj qytetarëve, trajnimet kundër korrupsionit dhe reformën gjyqësore.

Reagimi i Kim në rrjetet sociale vjen në mbështetje të deklaratës së diplomatit të BE-së Luigi Soreca, të cilin mund ta lexoni KËTU.

j.l./ dita

February 20, 2020 17:30
Komento

5 Komente

 1. Arben February 20, 20:42

  Kësaj herë nuk ju falet të mbani një kriminel në krye me paratë tuaja.

  Reply to this comment
 2. i pastrehe February 20, 20:46

  Do benin mire qe donacionin amerikan ta perdornin per te ndertuar ndonje bllok apartamentesh per te demtuarit nga termeti, se llafet e te mesuarit si zihet peshk ka kohe qe jane bere bajate.

  Reply to this comment
 3. PUPET STATE February 20, 21:57

  e dime qe rakia e rrushit..del nga rrushi

  Reply to this comment
 4. Adih February 21, 03:00

  Duhet patjeter nje transparence ,e vezhguar me lupe nga perendimoret .Ekonomia eshte mizerabel .Rama kur ishte ne opozite ,u ngrifte si gjel deti ,duke “akuzuar” qeverine e Sali largqoftit se kishte nje borxh te llahtarshem ,kurse ky Rama i ra me ne top , duke vjedhur me PPP dhe e ka cuar mbi 10 % me shume se Saliu borxhin ,Ka kaluar borxhi i pergjithshem mbi 70 %(mos me predikoje njeri i lutem se jam me Saliun ),se do uli vehten e tij ,shifrat jane shifra dhe jane kokeforte .Kembane alarmi per kete bojaxhiun Rama .
  Dhe neser ,mos na dali si Skenderbeu e te mburret ,qe prej meje u siguruan mbi 1 .15 mliard Euro .Se do tallet mileti me te . Z e nderuar amb KIM ,po presim me padurim ne shqiptaret e ndershem ,cfare behet ,per goditjen e peshqeve te medhenj ,eshte fjala per reformen e drejtesise ,pra SPAK .?? Vetem drejtesia ,dhe vetem drejtesia do zhvilloje ekonomine Shqiptare dhe as edhe nje je tjeter .Drejtesia do rregulloje gjithcka ,dhe pa drejtesi si deri me sot ,nuk funksionon shteti ,dhe pa drejtesi ska kontroll dhe si pasoje . mund te vidhet pa kufi ,nga ana e banditeve hajdute politikane e ministra e dreqi me te birin ,pa siklet,dhe si deri me sot.

  Reply to this comment
 5. mali February 21, 15:44

  Duhet te apply per kete Akademi?Imail eshte .me dergo pergjigje se shpejti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim