Donald Lu takon Veliajn, por nuk i reziston dot biçikletës Mobike

August 31, 2018 11:15

Donald Lu takon Veliajn, por nuk i reziston dot biçikletës Mobike

Një nga tifozët më të zjarrtë të biçikletave Mobike në kryeqytet është edhe Ambasadori amerikan në vendin tonë Donald Lu. Gjatë një takimi me kryebashkiakun Veliaj në zyrën e këtij të fundit, diplomati amerikan ka hipur në biçikletën Mobike, e cila është një prej mijëra biçikletave që qarkullojnë tashmë çdo ditë në rrugët e kryeqytetit.

“Don mbi rrota . Hej @MobikeAL – Shikoni kush është tjetër tifoz në @USEmbassyTirana! Një aplikacion MOBIKE që punon njësoj për të marrë drejtues edhe nëse jeni në Kaliforni, Uashington ose Tiranë – sistemi i vërtetë i biçikletave të bike -share në telefonin tuaj”, shkruan Veliaj.

Tirana është qyteti i parë në Ballkan që ka sjellë sistemin e biçikletave pa stacion “Smart Bike Share”. Ashtu sikurse në shumë qytete të mëdha të botës, si Parisi apo Firence, sistemi i biçikletave pa stacion, është kthyer në një trend edhe për mijëra të rinj shqiptarë të cilët gjithnjë e më shumë preferojnë këtë lloj transporti.

l.h/ dita

August 31, 2018 11:15
Komento

3 Komente

  1. Vezhguesi August 31, 11:58

    Do ta marre malli per Shqiperine Donald Lu-ne!

    Reply to this comment
  2. MH August 31, 13:37

    Per here te pare Shqiperia renditet ne konkurrence me vendet nga ma te zhvilluara me prezantimin dhe perdorimin e bicikletave Mobike.Bile mbasi kam njohur informacionin per kete krijes interresante aq dhe te thjet Mobike ne Shqiperia,konstatove qe ekzistonte edhe ne USA.Ban vaki te jemi ne perdoruesit ma te pare se superfuqia.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?