Donald Trump kapet dhe me Meghan Markle: Nuk e dija që ishte e keqe!

June 1, 2019 20:54

Donald Trump kapet dhe me Meghan Markle: Nuk e dija që ishte e keqe!

Dukesha e Sussex Meghan Markle para pak javësh u bë nënë për herë të parë dhe së bashku me princ Harry-n vendosën që bebushin mbretëror ta pagëzonin me emrin e veçantë, Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Kur Donald Trump u zgjodh president në vitin 2016-të asokohe Meghan shprehu publikisht mbështetjen për Hilary Clinton dhe po ashtu vëmendjen e të gjithëve tërhoqi deklarata e saj kundrejt Trump: “Ju nuk dëshironi të jetoni në një lloj bote që Trump po pikturon. Po sigurisht, ai është një përçarës dhe paragjykues femrash.”

Lidhur me çështjen në fjalë, për “The Sun” presidenti së fundmi është shprehur në këtë mënyrë: “Nuk e dija këtë. Çfarë të të them? Nuk e dija që ajo ishte e keqe!”

Ndërkohë, në vijim, si për të ç’tensionuar situatën ai deklaroi se është shumë i lumtur që dukesha është pjesë e familjes mbretërore dhe se shpreson që Meghan të jetë mirë nga ana shëndetësore pas lindjes së vogëlushit.

Vlen për t’u theksuar se Trump këtë të hënë do të zhvendoset në kuadër të një vizite zyrtare në Angli, aty ku pritet të takohet me disa nga pjesëtarët e familjes mbretërore, dhe  Meghan nuk do jetë e pranishme për shkak se është me leje lindjeje.

Duke marrë parasysh marrëdhënien Markle-Trump, mund të themi me bindje se dukesha ndoshta ndihet pakëz e çliruar që nuk do jetë pjesëmarrëse në takimin zyrtar…

 e.t./dita

 

 

June 1, 2019 20:54
Komento

4 Komente

 1. "shoku" i "konservatorisit"...gjuheza (gjuzi) . June 2, 08:43

  dhe une nuk e dija, qe tramp qenka kaq i bute . mendoja se mund t’i thoshte; ik pirdhu se ju futa nga nje “kapsolle” atomike ne bythe te gjitheve ju karikaturave “monarkiste” e po ju fluturoj ne stratosfere .

  Reply to this comment
 2. Raimond vlonjati June 2, 22:58

  Ketu Tramp ka plotesisht te drejte

  Kesaj idiotes nuk ka ci duhet qe tregohet e nje-aneshme dhe shprehet per politiken Amerikane

  Kjo duhet te jete e pa-aneshme , se ate pune e ka ne dore populli Amerikan, jo kjo

  Kjo e beri tamam si idioti Edi Rama

  Reply to this comment
 3. Henri i VII June 3, 09:18

  Trump, eshte dhe do te jete ne cdo kohe i madhi i te medhenjve. AMERIKA oshte e madhe

  Reply to this comment
 4. demo June 3, 21:57

  Eshte perzjere rraca keq.
  Shtepia mbreterore angleze eshte hibridizuar keq.
  Ka qene nje oficer qe kishte pasion Pollon mbi kuaj ne Windsor.,Sapo do ti falte shtepise mbreterore angleze nje princ zezak,,e aksidenntuan te famshman Dajane.
  Ne gjurmet e saj ecen dhe kjo shurra mulate,qe s`do familjen e vet. I duket vetja si Edi Rama.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim