Basha sulmon Xhafajn nga Durrësi: Iku se nuk arrestoi dot Dakon

October 28, 2018 10:49

Basha sulmon Xhafajn nga Durrësi: Iku se nuk arrestoi dot Dakon

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është ndalur sërish tek dorëheqja e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm.

Në një bashkëbisedim me banorën e Manzës në Bashkinë e Durrësit, lideri i PD-së tha se Xhafaj u largua i shkatërruar.

 “Xhafaj kishte frikë se si të shpëtonte vëllain e dënuar për drogë. Ai u largua i shkatërruar. Kjo është një arsye pse u largua. Xhafaj u largua nga frika e përballjes me përgjegjësin e hetimit ndaj vartësve të tij, drejtorit të Përgjithshëm Ardi Veliu dhe njerëzit e tjerë që janë të përfshirë në manipulimin e dosjes së ministrit. Dosja e tij u bë publike falë qëndresës së opozitës”, tha Basha.

Po ashtu Basha tha se Xhafaj nuk pati guximin të arrestonte kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dakon.

l.h/ dita

October 28, 2018 10:49
Komento

9 Komente

 1. Gjarperi kapet nga koka jo nga bishti October 28, 10:57

  O lulush daullet po bien per ty dhe sali kopilin.

  Reply to this comment
 2. Befana October 28, 11:01

  Duhet te te kish arrestuar ty te pasin,o plehre qe su ngopet duke vjedh,o armiq te letij vendi ,o mashtrus qe po beni ceshte e mundur per te marre perseri pushtetin qe sdo e shihni as ne ender.

  Reply to this comment
 3. alphade October 28, 11:23

  Ti more shallvarexhi mund te llapesh sa te dali gurmazi
  por nuk do ta marrish voten e shqiptareve. A e more vesht more batakci e dallaverexhi i lindur ne gen. Por
  e keqja na ka zene edhe me keta te majtet me lider te
  djathte,K/ minister ne detyre. Ky,”grurin,misrin,patatet,qu-
  meshtin dhe mishin ia do ‘fshatit’ por rend nga qyteti” . Ah, more Pandi Raidhi mos vdeksh kurre ! Sa keq ! Sa
  turp per nje kryeminister qe i leshon te vetet si lopa baj-
  gen !!! TURP ! Shqiptareve u ka zene rrota bishtin: pesh-
  tyne perpjeta i bie peshtyma ne surrat,perpshtyne poshte
  i bie peshtyma ne gji ! Keq me burre,keq pa burre, keq me mos u martuar kurre! Tepsine e lakrorit e more por ta
  hengren te tjeret dhe Ti si k/ minister ke mbetur me gisht
  ne goje ! Njerezit e tuaj ,te gjithe na qenkan “mafioze”
  “bashkejetokan me krimin” kurse ana tjeter shallvarexhiu
  dhe brekdhjeri i Vicidolit na qenkan “qelibare” , “diamante
  45 karatsh” ?! Sa turp,kur cdo shqiptar,i madh e i vogel e
  di se sa krime e hajni rendojne mbi krrizin “Quasimodo” te tyre. Me ty,zoti K/minister,te majteve shqiptare u ka
  mbetur dopjo gjashta ne dore,perderisa nuk kane alternative tjeter dhe kete juve e dini fare mire prandaj te
  majtet i ke lene ne meshire te fatit dhe kerkon te behesh
  “buzebukur” me te djathtet! Leshoi pe Saliut dhe Shallvarexhiut dhe do te shohesh fundin tend te mjere .
  Nejse, cfare mund t’i kerkosh nje kryeministri qe pyet nje
  qind vete e ben si di vete. E ka thene vete kete qe as gru-
  an nuk e pyet. ” Nga Selaniku tatepjete,sic ka qene do te
  jete” !………….

  Reply to this comment
 4. Kris 1 October 28, 11:29

  Nuk ka xhafe qe arreston Lulin. Se eshte djali i mire i Rames

  Reply to this comment
 5. MH October 28, 17:28

  Basha nji zakaruk qe nuk njeh e nuk din punet e veta e asht ba si qen rrugash tue leh per cdo vend,njeh ma mire punet e tjerve.

  Reply to this comment
 6. hë për hë October 28, 18:22

  Megjithse luli eshte ne krye te detyres se vet per te bere opozite me politike po kupton tashmer se minutat e tij po mbarojne. Ikja e Xhafes ka dy skenare qe nuk perkojne aspak me ato qe kalemxhinjte dhe fallxhoret tane mediatik leshojne neper ekrane e portale qe gelojne sot pa asnje ligj te shkruar e te hartuar. Ne harkun e nje vitie sidomos ne periudhen shtator tetor ka marre formen e plote ne bashkpunim me partneret nderkombetare dosja per berishen, Lulin, Ilirin me Moniken dhe nje grupi te caktuar ish ministra qe kane futur duart si ne mallin e vet duke vjedhur e shperdoruar pasurine e shqiptareve. Per te mos u dhene mundesine ketyre fare trimave qe te birbilojne dhe te justifikohen para opinionit publik brenda dhe jashte vendit se i arrestoi dhe i gjurmoi vellai i njeriut te droges Agron Xhafajt duke e konsideruar si nje “hakmarrje e Fatmirit, ai u terhoq per ti a lene vendin te tjereve qe te drejtojne operacionet qe do ti fundosin. Ndaj u gjet Sander Lleshi ku “mekati” i tij i vetem eshte shkarkimi nga forcat e armatosura me urdher te Arben Imamit dhe vendim te presidentit Nishani. Kjo do te thote se shume shpejt, mbase çeshtje ditesh, per te mos thene oresh do te vihet ne zbatim ky plan arrestimesh. Momenti eshte lexuar nga e keqia e ketij vendi e zullumxhinjte ne politike. Ndaj Meta heziton te firmose dekretimin dhe luli te bej tellallin, pa permendur ketu saliun qe edhe kete here si zakonisht perdor “njeriun e dixhitalit”. Problemi tjeter, dhe me kryesori ka te bej me nje skenar me serioz qe me sa duket eshte ideuar nga nderkombetaret ka te bej me faktin qe Fatmir Xhafa eshte projektuar si kryeminister i qeverise se ardhshme te socialisteve. Kjo do te ndodhe shume shpejt kur edhe Rama si te tjeret do te shkoj para trupes gjyqsore pas arradhes se atyre qe kane abuzuar me shtetin dhe parat e shqiptareve. Fatmir Xhafa i ka qe te gjitha kreditet dhe besueshmerine per ta bere ate pune, nderkohe qe edhe i vellai i tij do te jete i lire pas kryerjes se denimit ne itali. Dite te mira do te vine per shqiperine duke pastruar nevojtoren e politikes shqiptare ku nuk mungojne edhe ministrat e sotem aktual. Tung

  Reply to this comment
 7. erdi November 1, 22:13

  lulzim e ke vertetuar qe je i deshtuar . Xhafaj ka bere pune qe se ka bere ndonje minister tjeter me pare.

  Reply to this comment
 8. londra November 1, 23:17

  o luliiii , akoma ktu ti? Ministri ka bere pune te medha e jo vetem llafe.

  Reply to this comment
 9. lorena November 1, 23:18

  U largua 1 minister qe realisht ka punuar .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim